آخرین مطالب

شریعتمداری در اجلاس وزرای کار جنبش عدم تعهد در ژنو سوئیس : مهم‌ترین مسائل مطرح در آیندۀ کار، ریشه کنی فقر، توسعه پایدار و همکاری در زمینه تغییرات اقلیمی است

شریعتمداری در اجلاس وزرای کار جنبش عدم تعهد در ژنو سوئیس : مهم‌ترین مسائل مطرح در آیندۀ کار، ریشه کنی فقر، توسعه پایدار و همکاری در زمینه تغییرات اقلیمی است اجتماعی

شریعتمداری در اجلاس وزرای کار جنبش عدم تعهد در ژنو سوئیس : مهم‌ترین مسائل مطرح در آیندۀ کار، ریشه کنی فقر، توسعه پایدار و همکاری در زمینه تغییرات اقلیمی است

  بزرگنمایی:

" محمد شریعتمداری " وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی امروز 27 خرداد با حضور در " یکصدو هشتمین کنفرانس بین المللی کار" در اجلاس وزرای کار جنبش عدم تعهد که در ژنو سوئیس در حال برگزاری است گفت : ما امروز به مناسبت سدۀ سازمان بین المللی کار در ژنو گرد هم آمده ایم تا در خصوص مهم ترین مسائل مطرح در دنیای کار، به ویژه آیندۀ کار، ریشه کنی فقر، اهداف توسعه پایدار و نیز همکاری در زمینه تغییرات اقلیمی با یکدیگر همفکری کنیم .

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی متن بیانیه وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی دراین اجلاس به شرح زیر است : 

عا لیجنابان؛ 
نمایندگان محترم؛ 
خانم ها و آقایان؛ 
در آغاز مایلم مراتب قدردانی عمیق خود را از دولت جمهوری بولیواری ونزوئلا برای برگزاری این نشست تقدیم نمایم. این رویداد فرصتی ارزشمند برای تبادل تجارب و دیدگاه ها پیرامون مهم ترین موضوعاتی است که دنیای کار را متاثر ساخته است. اینجانب باور دارم که در راستای تعهد پایدار و محکم کشورهای عضو جنبش عدم تعهد، همکاری ما به مقابله با چالش های فزاینده خواهد انجامید.  
همکاران محترم؛ 
ما امروز به مناسبت سدۀ سازمان بین المللی کار در ژنو گرد هم آمده ایم تا در خصوص مهم ترین مسائل مطرح در دنیای کار، به ویژه آیندۀ کار، ریشه کنی فقر، اهداف توسعه پایدار و نیز همکاری در زمینه تغییرات اقلیمی با یکدیگر همفکری کنیم. هم اکنون دنیای کار دستخوش تغییرات عظیمی است. نیروها و عواملی چند، از تحولات دائمی فن آوری و آثار تغییرات اقلیمی گرفته تا ویژگی های تغییرپذیر تولید و اشتغال  آن را دگرگون می کنند. به منظور پاسخگویی موثر به اینگونه چالش های جدید، همه نیازمند شناخت هرچه بهتر تغییرات مستمر دنیای کار هستیم تا بتوانیم اهداف مشترک خود و نیز وظایف و تعهدات سازمان بین المللی کار برای تحقق عدالت اجتماعی را به پیش ببریم. 
اما هدف محوری همچنان درک بهتر تغییرات دنیای کار و بحث و گفتگو به منظور یافتن راه حل های موثر سیاستگذاری برای ترسیم آینده کار با کار شایسته برای همه است. در این راستا، گفتگوی اجتماعی کلید تدوین راه حل های موثر و کارآمد سیاستی است که بتواند به جای آنکه فن آوری برای آیندۀ ما تصمیم بگیرد، به ساختن دنیای کار برای تحقق بهترین دست آوردهای ممکن برای جوامع کمک کند. توسعه مهارت ها، حمایت های اجتماعی، گفتگوی اجتماعی، فرصت های برابر، ایمنی و بهداشت شغلی و مقررات مناسب بازار کار از جمله عناصر ضروری راه حل سیاستی برای ترسیم آینده کار همراه با رشد اقتصادی پایدار و مستمر و کار شایسته برای همه است. 
نمایندگان محترم؛ 
جنبش عدم تعهد می تواند نقش مهمی در تحقق عزم و اراده کشورهای درحال توسعه برای همکاری های موثرتر در زمینه اقتصاد جهانی ایفا نماید. در طول دهه های آینده، موضوع اصلی تطبیق اقتصادهای ملی و نهادهای ملی با تغییر و تحولات جهانی، و نیز سازگاری تغییرات جهانی با نیازهای بشری است. ماهیت مشکلات و راه حل ها در مناطق گوناگون متفاوت است اما هیچ کشور یا منطقه ای از این تغییرات در امان نخواهد ماند. اگر روندهای کنونی به همین شکل ادامه یابند، بزرگ ترین تهدیدی که همچنان با آن روبرو خواهیم بود، نابرابری های فزاینده است. 
عالیجنابان؛ 
حق توسعه یک حق انسانی جدایی ناپذیر، ذاتی و مرتبط است و تحقق آن می تواند دستیابی به تمامی اهداف توسعه پایدار را محقق سازد. ما تاکید می کنیم که اقدامات  زورگویانه یکجانبه به طور جدی تمامی حقوق بشر، از جمله حق توسعه و حق کار را به مخاطره می اندازد. ازاینرو اعلام می نماییم که ضرورت تقویت چندجانبه گرایی و پرهیز از اقدامات زورگویانه یکجانبه باید در بیانیه سده که به چالش های دنیای کار می پردازد، منعکس گردد. سازمان بین المللی کار باید اقدامات موثر و عملی در ارتباط با رفتارهای زورگویانه یکجانبه  تحمیلی به کشورها، از جمله با پرداختن به پیامدهای اینگونه اعمال بر تحقق عدالت اجتماعی و حق کار شایسته اتخاذ نماید.
خانم ها و آقایان؛ 
محدودیت های اعمال شده برای رفت و آمد مردم، فعالیت های اقتصادی، و حضور غالب و منکوب کننده شهرک ها، انسجام بازار کار در فلسطین و دیگر مناطق اشغالی از جمله جولان سوریه را از هم پاشیده است. غزه همچنان از راه زمین، دریا و هوا محصور شده و میزان قابل توجه بیکاری همچنان بیش از 40 درصد است. از جمله ویژگی های وضعیت اقتصادی می توان به میزان بالای بیکاری، اشتغال ناکافی و نابرابری اشاره کرد. باید تمامی اینگونه اعمال ظالمانه غیرانسانی خاتمه یابد. 
در پایان، مایلم بر نقش مهم جنبش عدم تعهد در تحقق همکاری های موثرتر در بین کشورهای درحال توسعه و فراهم آوردن امکان بسیج منابع  ضروری بیشتر برای اجرای برنامه های توسعه ای مرتبط با کار تاکید مجدد نمایم. بیایید برای تحقق واقعی اراده جمعی خود با یکدیگر همکاری کنیم. 
 


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

آخرین اخبار

زن و نقش آن در طب و طبابت دیار دزفول

حضور سیاه پوستان در خوزستان، دزفول قسمت دوم "سرجوهوزی" دکتر عبدالامیر مقدم نیا

دل پُر یک نخبه با رهبری ، دلتان خالی شد لااقل

دبیر بازار جشنواره کن:تحریم مشکلی برای حضورایران در کن ایجاد نمی کند!

گیلگمش پادشاهی سومری یا اسطوره ای اکدی (سامی) ؟!

ثبت‌نام اربعین حسینی آغاز شد

راهکار استراتژیک و پایدار نجات صنعت طیور در کشور چیست؟

وزیر خارجه کره شمالی: پامپئو یک گیاه سمی در دیپلماسی آمریکاست

آدینه های شعر این هفته با ((عرفان آتش بار))

اهمیت یمن برای ایران چیست

ایران و یمن

توضیحات سخنگوی قوه قضاییه درباره بازداشت دو نماینده مجلس

تهران در مسیر ابَر شهر شدن

مدیریت بدون اطلاعات، مدیریت کورکورانه است

اندروید ایرانی، اختراع چرخ از اول نیست

مقایسه عوامل موثر بر پیشرفت تحصیلی دانش آموزان دو مدرسه ابتدائی پسرانه عادی و غیر انتفاعی در شهرستان شوش دانیال(ع)

ثروت آفرینی شرکت‌های دانش‌بنیان موجب قدرتمندی کشور می‌شود

ایران در آینده‌ای نزدیک کشتی استینا ایمپرو را آزاد خواهد کرد

3کارمهم شاپور دوم ساسانی/تهیه کننده علی غلامرضائی مدرس دانشگاه وپژوهشگرتاریخ ایران

کشت جنین‌های هیبریدی انسان و موش در رحم جایگزین

گزارش سازمان جهانی بهداشت در مورد همه‌گیری مصرف تنباکو

حدود 50 درصد ایرانی‌ها فعالیت فیزیکی کافی ندارند

شیری: پرسپولیس تهاجمی‌تر از قبل بازی می‌کند/ توپ‌های لیگ برتر کیفیت خوبی ندارد مهدی شیری

فواید پروبیوتیک برای زنان

خوراکی‌هایی که هرگز نباید در یخچال گذاشت

عرق کردن سموم بدن را دفع نمی‌کند

گوشی‌های هوشمند چاق‌مان می‌کند

تحریم‌های آمریکا مانع اصلی حرکت ایران به سمت انرژی‌های پاک

تحریم‌های آمریکا مانع اصلی حرکت ایران به سمت انرژی‌های پاک

تحریم‌های آمریکا مانع اصلی حرکت ایران به سمت انرژی‌های پاک

تفاوت افراط‌گرایی با اسلام‌گرایی

ایران در آینده‌ای نزدیک کشتی استینا ایمپرو را آزاد خواهد کرد

منفی بافی بین کلاغ ها مسری است

ساخت حسگر زیستی با الهام از اختاپوس

یه قصه تلخ اما ، شنیدنی براساس یک داستان واقعی زندگی یک مهاجر - نوشته محمود کوشا

حراج خطرناک‌ترین لپ‌تاپ جهان

رونق تولید داخل، محاسبات دشمن را به هم می‌زند

غلظت پایین اکسیژن شرطی مهم برای رشد گیاه است

کشف چگونگی رفتار ماده در اتمسفر داغ خورشید

تشخیص پارکینسون با استفاده از نوار مغز

تفاوت افراط گرایی با اسلام گرایی قسمت2

افزایش شاخص قیمت «اجاره بها» در استان تهران

کدام خودروها جایگزین پراید خواهند شد؟ کدام خودروها جایگزین پراید خواهند شد؟

خانه | ورزشی | فوتبال مجوز بازی در ورزشگاه شهدای فولاد خوزستان صادر شد

موجودی شبکه ملی اهداکنندگان سلول‌های بنیادی خون‌ساز ارتقا می‌یابد

مغز انسان، مرکز عملکرد فیزیکی و روانی

دانش‌بنیان‌های سنجش ‌از دور به کمک روستاییان می‌آیند

محافظ‌ ضدحریق توسط شرکت دانش‌بنیان داخلی تولید شد

مسیر توسعه شرکت‌های خلاق حوزه گیاهان دارویی هموار می‌شود

اقتصاد مقاومتی ناجی انقلاب نو ظهور