آخرین مطالب

موسوی: وزیر خارجه قطر در سفر به تهران نگرانی‌هایش را با مقامات ایرانی در میان گذاشت

موسوی: وزیر خارجه قطر در سفر به تهران نگرانی‌هایش را با مقامات ایرانی در میان گذاشت سیاسی - بین الملل

  بزرگنمایی:

سخنگوی وزارت خارجه گفت: درخواستی از روسیه برای خرید اس 400 نداشته ایم.

سید عباس موسوی در نشست خبری هفتگی با خبرنگاران در پاسخ به سوالی در مورد رد درخواست ایران از سوی روسیه برای خرید سامانه موشکی اس 400 گفت: ما درخواستی از روسیه در این ارتباط نداشته‌ایم و نیازی به آن نداریم و دانشمندان خودمان سامانه‌های زیادی را طراحی کرده‌اند.

سخنگوی وزارت امور کشورمان در ادامه گفت‌وگوی خود با خبرنگاران در پاسخ به این سوال که وزیر خارجه قطر روز گذشته اظهاراتی مطرح کرده مبنی بر اینکه این کشور در حال انجام گفت‌وگوهای جداگانه‌ای بین مقامات ایران و آمریکاست و آیا ایران این موضوع را تأیید می‌کند، تصریح کرد: گمان نمی‌کنم آنچه که وزیر خارجه قطر در ارتباط با موضوع گفت‌وگو مطرح کردند به معنای مذاکره با معنای خاص دیگری باشد.

وی اظهار کرد: ایشان چندی پیش به تهران آمده بودند و گفت‌وگوهایی را با مقامات ایران داشتند. قطر به عنوان یکی از کشورهای منطقه نگرانی‌هایی داشتند که این نگرانی‌ها را با مقامات ایران در میان گذاشتند و ما نیز نظرات آن‌ها را شنیدیم. از طرف ما کشوری مأموریتی برای مذاکره ندارد و همان طور که پیش از این نیز اعلام کرده‌ایم ما شنونده نظرات کشورهای دوست‌مان در ارتباط با مسائل منطقه هستیم که قطعاً نیز شامل این موضوع است.

این دیپلمات کشورمان خاطر نشان کرد: ما معتقدیم که برای کاهش نگرانی‌ها و تنش‌ها در منطقه باید به ریشه اصلی این موضوعات توجه شود.

موسوی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری مبنی بر اینکه چندی پیش ترامپ و همچنین پمپئو رئیس‌جمهور و وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کردند که حاضرند بدون پیش شرط با ایران گفت‌وگو کنند و آیا به نظر شما این پیشنهاد واقعی است یا اینکه یک بازی از سوی آمریکایی‌هاست، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران اهمیتی بر این گونه لفاظی‌ها و حرکات زیگزاگی قائل نیست. آنچه را که ما می‌بینیم فشار حداکثری آمریکا و تروریسم اقتصادی این کشور علیه مردم ایران و همچنین جنگ روانی است که علیه ایران به راه انداختند. ما شاهد یک سیاست فریبکارانه از سوی آن‌ها هستیم. همزمان موضوع مذاکره را مطرح می‌کنند و از دیگر سو به فشار حداکثری خود علیه ایران ادامه می‌دهند. این گونه رفتارها برای ایران قابل قبول نیست و همان طور که پیش از این نیز گفته‌ایم برای ما عملکرد مهم است و ما براساس عملکردها تصمیم‌گیری می‌کنیم.

وی ادامه داد: مصداق بارز این موضوع می‌تواند تلاش برای کاهش آلام مردم ایران باشد که دولت آمریکا علیه ایران به کار گرفته است.

موسوی تأکید کرد: ایران ارزشی برای این گونه حرف‌ها و لفاظی‌ها و مذاکره با پیش شرط و بدون پیش شرط قائل نیست و همان طور که بارها تأکید کردیم مهم برای ما عملکرد است.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان همچنین در پاسخ به این سوال که طی روزهای گذشته شاهد تحرکات دیپلماتیکی از سوی روسیه برای حفظ برجام بوده‌ایم. چنانچه چند روز پیش نیز معاون وزیر امور خارجه این کشور به ایران آمد و با آقای عراقچی معاون وزیر امور خارجه دیدار کرد. با توجه به این موضوع آیا روسیه ابتکار خاصی را برای حفظ برجام ارائه داده است؟ تصریح کرد: ما از مواضع فدراسیون روسیه به عنوان یکی از اعضای باقی مانده در برجام تشکر می‌کنیم. روسیه در کنار کشور چین پایبندی خود به این توافقنامه را در حرف و عمل نشان داده است. البته این کشورها نیز محدودیت‌های خاص خود را دارند ولی در برابر دیگر کشورهای عضو برجام ابتکارات خوبی را در زمینه سیاسی و اقتصادی با ایران در میان گذاشته‌اند و بخشی از این اقدامات شروع شده است که من در اینجا برای بیان آن‌ها معذوریت دارم ولی ابتکارات خوبی به صورت دو جانبه و چند جانبه صورت گرفته است.

وی در عین حال افزود: این اقدامات از طرف دوستان ما و همچنین دیگر کشورهای عضو برجام ناکافی است و لازم است که در برابر تروریسم اقتصادی آمریکا یک صدای واحدی وجود داشته باشد و یک پیام واحدی در برابر زورگویی‌های آمریکا اعلام شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در دومین نشست خبری خود که حدود 40 دقیقه به طول انجامید در پاسخ به سوال خبرنگار یکی از رسانه‌های افغانستانی مبنی بر اینکه به نظر می‌رسد با توجه به درگیری دستگاه دیپلماسی ایران با مسائلی چون برجام و همچنین تحریم‌ها، مسئله صلح افغانستان چندان مورد توجه دستگاه سیاست خارجه ایران نیست و اقدام خاصی از سوی ایران در این ارتباط در حال حاضر صورت نمی‌گیرد، اظهار کرد: ما بارها اعلام کرده‌ایم که همسایگان و تعامل با آن‌ها از اولویت‌های جدی ایران است. ما با 15 کشور همسایه هستیم و برای ما اهمیت دارد که با همه این کشورها تعامل و گفت‌وگو داشته باشیم.

وی ادامه داد: آنچه که شما اشاره کردید را تأیید نمی‌کنم بلکه رد می‌کنم و توجه به مسائل کشورهای همسایه از اولویت ایران خارج یا کمرنگ نشده است.

وی خطاب به این خبرنگار افغانستانی ادامه داد: آنچه را که در منطقه از جمله افغانستان می‌گذرد باید در مسائل دیگر جست‌وجو کرد از جمله در دخالت‌های نیروهای فرامنطقه‌ای که نمی‌خواهند صلح در منطقه حاکم شود.

موسوی ادامه داد: برای ما تحقق صلح و رفاه در افغانستان مهم است و معتقدیم هرچقدر کشورهای همسایه ما در رفاه و ثبات باشند این موضوع به رفاه و ایجاد ثبات در کشور ما کمک می‌کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه در اواخر سال 1397 اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه سفارت پرتغال در ایران برای اتباع ایرانی ویزا صادر نمی‌کند و ارائه این خدمت کنسولی را برای شهروندان ایرانی متوقف کرده است. علت این موضوع چه بوده و آیا همچنان این روند ادامه دارد؟ تصریح کرد: فکر می‌کنم با توجه به مشکلی که برای یکی از کارمندان سفارتخانه این کشور در تهران پیش آمده و سوءقصدی که به وی شده بود این فرد از گردونه کار در ارائه خدمات کنسولی خارج شده و در همین چارچوب ارائه این خدمت کنسولی را فعلاً متوقف کرده است. البته من از آخرین وضعیت در این سفارتخانه و اینکه آیا ارائه خدمات را آغاز کرده یا نه خبری ندارم و نمی‌دانم اکنون در چه وضعیتی قرار دارد.

موسوی در ادامه گفت‌وگوی خود با خبرنگاران در پاسخ به سوالی تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران نظامی است که علیرغم وجود برخی اختلاف دیدگاه‌ها در سیاست خارجی‌اش یک صدای واحد وجود دارد و همه در خدمت این صدا و سیاست واحد هستیم. مواضع سیاست خارجه ایران از سوی دستگاه دیپلماسی کشور بیان می‌شود و ما در کشور در برابر اروپایی‌ها یک صدای واحد داریم و همه دستگاه‌ها در چارچوب سیاست کلان کشور در عرصه سیاست خارجی عمل می‌کنند.

وی همچنین درباره اظهار نگرانی برخی از مقامات اروپایی در ارتباط با فعالیت‌های غیرهسته‌ای ایران و اظهارنظرهایی که هایکو ماس وزیر خارجه آلمان پیش از سفر به ایران در این ارتباط بیان کرده است، تصریح کرد: مقامات کشورهای اروپایی در موقعیتی نیستند که درباره مسائل فرابرجامی ایران اظهار نگرانی کنند و یا شروطی را برای ایران تعیین کنند و از اقدامات ایران اظهار نگرانی کنند. این ایران است که نگران بی‌عملی آن‌ها در راستای اجرای تعهداتشان در برجام است.

موسوی ادامه داد: برخی از کشورهای اروپایی با انجام برخی از اقدامات در منطقه از جمله فروش سلاح باعث تشدید ناامنی در منطقه هستند. بنابراین آنکه باید طلبکار باشد جمهوری اسلامی ایران و مردم منطقه است و آن‌ها حق ندارند و در موقعیتی نیستند که در مورد مسائل فرابرجامی ایران اظهار نگرانی کنند.

سخنگوی وزارت خارجه همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آقای روحانی قرار است در اواخر هفته جاری در نشست سران اجلاس شانگهای حضور پیدا کند و با توجه به اینکه ایران درخواست کرده که عضو رسمی این سازمان شود و آیا در جریان این سفر ما شاهد اقدامی در این زمینه خواهیم بود یا نه، گفت: سازمان همکاری شانگهای یک سازمان مهم منطقه‌ای است و ایران با توجه به اعتقاد خود به موضوع منطقه گرایی و چند جانبه‌گرایی مایل است که در این سازوکار حضور داشته باشد. اکنون ایران به عنوان یک عضو ناظر در این سازمان حضور دارد. بحث عضویت دائم ایران در سازمان شانگهای مطرح بوده است. تحقق این موضوع نیازمند انجام یکسری کارهای فنی است که اگر در این اجلاس و یا اجلاس‌های بعدی نهایی شود ایران به این سازمان می‌پیوندد.

موسوی همچنین در بخشی دیگر از صحبت‌های خود با انتقاد از کشورهای عضو برجام به خاطر عدم اجرای عدم تعهداتشان که در این توافق بین‌المللی قید شده است اظهار کرد: متأسفانه شاهد این بوده‌ایم که آن‌ها به تعهدات خود در این توافق بین‌المللی عمل نکرده‌اند. نخواسته‌اند و یا نتوانسته‌اند به این تعهدات عمل کنند. با توجه به این موضوع ایران در این زمینه مواضع اصولی خود را اعلام کرده و فرصت‌هایی را در این زمینه برای کشورهای عضو برجام تأیید کرده است و ما انتظار داریم که آن‌ها در این مدت بتوانند به تعهدات خود عمل کنند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در این مدت که ایران فرصتی را برای کشورهای عضو برجام مشخص کرده شاهد انجام اقدامی عملی از سوی آن‌ها برای اجرای تعهداتشان بوده‌ایم یا نه؟ اظهار کرد: ما در این مدت اقدام عملی و ویژه‌ای که خواسته‌های ما را تأمین کند و بتواند ایران را قانع کند از سوی اتحادیه اروپا و از سوی اعضای اروپایی برجام مشاهده نکرده‌ایم و امیدواریم در این مدت باقی مانده که کمتر از یک ماه است اروپایی‌ها یک گام عملی و بزرگ‌تر در این زمینه بردارند وگرنه ایران با قاطعیت به سمت اجرای گام دوم حرکت می‌کند.

وی همچنین در مورد اظهار نظر برخی از مقامات اروپایی در ارتباط با مسائل فرابرجامی ایران و اینکه برخی از آن‌ها اعلام کرده‌اند که باید در توافق با ایران موضوعات غیر از هسته‌ای نیز مورد بحث و بررسی قرار بگیرد، اظهار کرد: ما جواب این گونه اظهارنظرها را داده‌ایم. ما تأکید کرده‌ایم که ایران مبنایی با عنوان برجام دارد و قطعاً به مسائلی فراتر از برجام در حال حاضر نمی‌پردازد ومعتقد است آنچه که باید در حال حاضر انجام شود تعهدات برجامی است که کشورهای عضو برجام در این توافق بین‌المللی به آن متعهد شده‌اند. ما معتقدیم که آن‌ها باید از حاشیه‌پردازی و پرداختن به مسائلی که کمکی به این شرایط نمی‌کند دست بردارند و به اصل موضوع و تعهدات خود در برجام عمل کنند. انتظار ما اجرای تعهدات از سوی آن‌ها در برجام است و بر این موضوع تأکید داریم.

موسوی در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه برخی از رسانه‌های غربی اعلام کرده‌اند که سفر وزیر خارجه آلمان به تهران تضمینی برای سازوکار اینستکس است، این در حالی است که اروپایی‌ها در مدتی که آمریکا از برجام خارج شده علیرغم تعهدات خود اقدامی در راستای بهره‌مندی ایران از برجام انجام نداده‌اند، تصریح کرد: آنچه که تاکنون اروپایی‌ها در ارتباط با انجام تعهداتشان در برجام انجام داده‌اند ما را راضی نکرده و نمی‌کند. آن‌ها بعد از خروج آمریکا از برجام علیرغم تعهدات داده شده اقداماتی دیرهنگام انجام دادند و آنچه که انجام داده‌اند از نظر ما ناکافی است.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با بیان اینکه اروپایی‌ها یا نتوانستند و یا اراده‌ای در آن‌ها برای ایستادگی در برابر خواسته‌های فراقانونی آمریکا وجود ندارد، ادامه داد: ما خیلی امیدی به اینستکس نبسته‌ایم و اگر چاره کار بود تا الان می‌توانست چاره‌ساز باشد و خواسته‌های ما را تأمین کند.

موسوی همچنین با اعلام اینکه فیشر رئیس آلمانی سازوکار اینستکس نیز همراه با هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان به تهران سفر کرده است و قرار است با مقامات ایرانی و نهاد متناظر ایرانی سازوکار اینستکس گفت‌وگو کند، ادامه داد: باید دید که آن‌ها در فرصت باقی مانده چه اقداماتی انجام می‌دهند و چه پیشنهاد ملموسی ارائه می‌کنند تا ایران بتواند در مورد آن فکر و براساس آن در صورت لزوم تصمیم‌گیری کند.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که برخی از رسانه‌ها اعلام کرده‌اند که در مقابل آزادی نزار زکا جاسوس آمریکایی که تبعه لبنان است قرار است چندین زندانی ایرانی آزاد شوند و مبادله‌ای در این زمینه صورت بگیرد، گفت: من در خصوص مسائل امنیتی اظهارنظری نمی‌کنم و اجازه دهید که مقامات ذی ربط در این ارتباط اظهارنظر کنند.

موسوی همچنین در مورد سفر نخست وزیر ژاپن به تهران و انتشار برخی از اخبار مبنی بر اینکه این مقام عالی رتبه ژاپن قرار است میان ایران و آمریکا میانجی‌گری کند، تصریح کرد: یکی از موضوعات مورد بحث در جریان سفر مهم نخست وزیر ژاپن به تهران بررسی آخرین تحولات دوجانبه است و انشاءالله تفاهمات خوبی در جریان این سفر در مورد تعمیق روابط دو کشور صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: در کنار این موضوع در مورد مسائل مهم منطقه و برخی از تنش‌هایی که وجود دارد نیز صحبت می‌شود و دو طرف نظرات خود را بیان می‌کنند. ما همان طور که قبلاً نیز اعلام کرده‌ایم آمادگی داریم که نظرات تمام دوستان خود را در مورد مسائل منطقه و بین‌المللی بشنویم.

وی خطاب به خبرنگار پرسش کننده نیز گفت: همان طور که در جلسه قبل نیز گفتم ما از لفظ میانجی‌گری استفاده نمی‌کنیم و آماده شنیدن نظرات دوستان خود در مورد زمینه‌های مختلف هستیم.

این دیپلمات کشورمان همچنین در مورد اظهارات اخیر مقامات اماراتی در دیدار با وزیر خارجه آلمان مبنی بر اینکه توافق با ایران باید فراتر از موضوع هسته‌ای باشد و یکی از کشورهای منطقه نیز عضو این توافق باشد، تصریح کرد: من نمی‌دانم که این مقام اماراتی براساس چه مبانی این اظهارات را مطرح کرده است.

وی ادامه داد: همان طور که پیش از این نیر مطرح کرده‌ایم ایران آمادگی دارد که با تک تک کشورهای حاشیه خلیج فارس و همسایه خود وارد گفت‌وگو شود. در این چارچوب پیشنهاداتی نیز از سوی وزیر امور خارجه ایران مطرح شده است که در این ارتباط می‌توان به پیشنهاد تشکیل مجمع گفت‌وگوهای منطقه‌ای یا امضای پیمان عدم تعرض بین ایران و کشورهای این منطقه اشاره کرد که این موضوعات می‌تواند شامل این کشور نیز شود و ایران در این زمینه آمادگی دارد.

سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به این سوال که شما در جلسه پیشین خود اعلام کردید که گشایش‌هایی در مورد پرونده اسدی دیپلمات ایرانی که در آلمان بازداشت شده و به کشور بلژیک استرداد شده است، حاصل شده است. لطفاً در مورد این گشایش‌ها توضیح بدهید که وی پاسخ داد: آنچه که من مطرح کردم در مورد همه زندانی‌های ایرانی در خارج از کشور بود. در مورد پرونده آقای اسدی نیز اقدامات سیاسی، دیپلماتیک و قضائی همزمان در جریان است و تلاش‌ها در این راستا انجام شده که هر چه زودتر بی‌گناهی ایشان ثابت شود.

موسوی در مورد ادعاهای تکراری ترامپ علیه ایران و برخی از مسائلی که آن‌ها برای مذاکره با ایران مطرح کرده‌اند، اظهار کرد: دولت ترامپ با خروج غیرقانونی از برجام در موقعیتی نیست که بخواهد برای ایران تعیین شرط کند. این کشور همزمان با اعمال فشار حداکثری و به قول خودشان تحریم‌های شکننده علیه مردم ایران دم از مذاکره می‌زنند و همان طور که گفته‌ایم آنچه که برای ایران مهم است عملکرد آن‌هاست. مبنای ما برجام است و ما تأکید داریم که جدا از آمریکایی‌ها، اروپایی‌ها و کشورهای باقی مانده در برجام نیز باید به تعهدات خود عمل کنند. ما بعضاً شاهد مطرح شدن بحث‌های انحرافی در راستای ایجاد جنگ روانی علیه ایران و تأثیرگذاری بر افکار عمومی مردم ایران هستیم.

وی ادامه داد: مشکل ما با دنیا یا مشکل دنیا با ما بحث انرژی هسته‌ای ما نیست. برخی از کشورها یک مشکل غیرضروری را در این زمینه ایجاد کردند و به افکار عمومی تزریق کردند. ایران نیز با حسن نیت این فشارها را با مذاکره خنثی کرد که نتیجه آن برجام شد. همان طور که اشاره شد مشکل اصلی آن‌ها بحث هسته‌ای نیست و هر شرایط و شروطی که مطرح می‌کنند بازی انحرافی است. آن‌ها همزمان با فشار و تبلیغات بحث مذاکره را مطرح می‌کنند و این مذاکره مذاکره‌ای نیست که ایران روی آن حساب باز کند. اگر آن‌ها حسن نیت دارند تروریسم اقتصادی را که به ناحق علیه مردم ایران اعمال کرده‌اند متوقف کنند و با اقدامات ایجابی جلوی آن را بگیرند.

موسوی به تعهدات کشورهای عضو برجام در برابر ایران اشاره کرد و گفت: آن‌ها وظیفه دارند که تعاملات اقتصادی ایران را عادی‌سازی کنند و در این روند حرکت کنند نه اینکه خود بخشی از مشکل شوند.

به گزارش ایسنا، نشست خبری صبح امروز سخنگوی وزارت خارجه به خاطر سفر هایکو ماس وزیر خارجه آلمان به ایران و شرکت موسوی در این نشست زودتر از معمول به پایان رسید و او در این نشست به سوالات 20 خبرنگار پاسخ داد.نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

آخرین اخبار

دلایل و راهکارهای ترس کودکان از مدرسه

اعتراضات جهانی علیه تغییرات اقلیمی؛ دانش آموزان پیشتاز شدند

رییس جمهوری آمریکا در ادامه تروریسم اقتصادی علیه مردم ایران، بانک مرکزی کشورمان را در فهرست تحریم قرار داد.

صالحی: فناوری‌های نوین رسانه را دچار تغییر اساسی کرده است

بررسی اقدام‌های اقتصادی شرکت ملی نفت ایران در اهواز

سردار صفوی: ترامپ با حسرت تسلیم کردن ملت ایران به تاریخ خواهد پیوست

دکتر واعظی: با جدیت بدنبال گسترش حجم روابط و مبادلات هستیم

عکس و فیلم| وزیرآموزش و پرورش درب نمازخانه را پلمپ کرد؟!|

این تابو که می گویند! واقعاً چیست ؟ : ریشه شناسی واژه ی تابو tabu/taboo

روزنامه آمریکایی با حمله به تلفن همراه از مخاطبانش خداحافظی کرد

جرج گلن کمرون : استاد تاریخ باستان و زبان‌شناسی از تراز برتر

پاسخ به جعلیات تاریخی : آچینا اوپدرما یا آل حسینا بن درمه ؟

آمریکا دو دیپلمات هیات کوبا در سازمان ملل را اخراج کرد

وقوع تیراندازی در نزدیکی کاخ سفید

ائتلاف عربی عملیاتی را در شمال بندر الحدیده آغاز کرد

میلیاردرهای دنیا چقدر ثروتمندتر شده‌اند؟

عماد اول مهر را ندید

فغانی داور لیگ استرالیا شد ، فغانی به استرالیا مهاجرت کرد

ریس شورای اسلامی شهرستان شوش: خدشه به جایگاه حقوقی شورای شهر شوش و سکوت مقامات مسئول

ده برگزیده کشور در بزرگترین رقابت علمی فناوری نانو معرفی شدند

اقدام محققان جهت راه‌اندازی اپلیکیشن "پزشکی از راه دور" برای تلفن همراه

ماراتون برنامه‌نویسان تلفن همراه در دانشگاه شریف

آدینه های شعر این هفته با ((جمال پناهی نژاد))

اسامی مردان و زنان در دزفول قدیم قسمت سوم : ​ارزش های نهفته در اسامی زنان قدیم

زمینه‌سازی آمریکا برای افزایش سطح رویارویی با ایران نوشته: احمد زیدآبادی

طراحی مهندسی برای یک شهر زیبا، سرزنده و با نشاط

خریدهای میلیاردی تسلیحات آمریکایی به چه کار دولت سعودی آمد؟!

پاسخ ظریف به اظهارات جنگ‌طلبانه مقامات آمریکایی

با اشاره به افتتاح دانشکده مهندسی جنگ الکترونیک امیرنصیرزاده : ایران در زمینه جنگ الکترونیک قوی‌تر از گذشته خواهد شد

نرخ ارز واقعی مورخه 28 شهریورماه 1398

نتانیاهو شکست خورده اما راست‌گراها قوی‌تر شدند

در گفت وگو با العالم موسوی:ایران اهل مدارا و گفت وگو و تعامل است/مسائل موشکی خط قرمز ماست

محمدجواد ظریف در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: "اقدام جنگی" یا تحریک به جنگ؟

در جدیدترین رده‌بندی تیم‌های ملی فوتبال دنیا، ایران بدون تغییر جایگاه همچنان در رده بیست‌و‌سوم دنیا و رده نخست آسیا قرار دارد.

رئیس فدراسیون جهانی فوتبال(فیفا) ابراز امیدواری کرد موضوع ورود بانوان به ورزشگاه ایران هر چه زودتر حل شود.

نتانیاهو شکست خورده اما راست‌گراها قوی‌تر شدند

نگاهی به لزوم تجهیز کتابخانه‌های مدرسه‌ها

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: فرهنگ و هنر کشور باید اقتصادی‌ شود

اولویت بانک مرکزی تقویت سامانه های نظارتی است

دکتر غلامی در آیین بازگشایی 50 کرسی زبان و ادبیات فارسی در جهان: حمایت‌های همه جانبه وزارت علوم جهت حفظ فرهنگ فارسی

دکتر واعظی در دیدار با وزیر بهداشت ترکیه: تهران و آنکارا می‌توانند در بخش سلامت مکمل هم باشند

فراخوان دوازدهمین جشنواره منطقه ای تئاتر کودک و نوجوان مهر شهرستان دزفول با شعار «قصه، بازی، نمایش» برای برگزاری در بهمن ماه ٩٨ منتشر شد

ثبت 109 اثر منقول و غیر‌منقول در فهرست آثار ملی

مصوبات امروز هیت دولت

سخنگوی دولت با اشاره به گزارش در سه ماهه اول سال: رشد سرمایه و تولید اقتصادی بدون نفت مثبت شده است

رئیس سازمان برنامه و بودجه: مطالبات کشاورزان گندم‌کار پرداخت شد

تجربه پررنج عباس میرزا /تهیه کننده علی غلامرضائی،مدرس دانشگاه وپژوهشگرتاریخ ایران

رئیس‌جمهور در جلسه هیات‌دولت: ایران خواهان روابط دوستانه با همسایگان جنوبی است

توقیف اموال همسر عمر البشیر و 37 تن از اعضای نظام سابق

دیدار جمعی از موکب‌داران عراقی با رهبر انقلاب اسلامی