آخرین مطالب

وزیر اطلاعات:دشمن در برابر ایران دچار استیصال و درماندگی شده است

وزیر اطلاعات:دشمن در برابر ایران دچار استیصال و درماندگی شده است خوزستان

  بزرگنمایی:

وزیر اطلاعات گفت: امروز دشمن با وجود رهبری حمیکانه و داهیانه رهبر معظم انقلاب در برابر ایران اسلامی دچار استیصال و درماندگی شده است.

 حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی عصر دوشنبه در آئین سی‌امین سالگرد رحلت امام خمینی (ره) در مصلای مهدیه اهواز اظهار داشت: اکنون به برکت مبارزات امام خمینی (ره) رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری، ایران اسلامی قدم به قدم پیشرفت داشته و دشمن مجبور به عقب نشینی شده است.


وی افزود: در حال حاضر باعنایت رهبر معظم انقلاب و ارج نهادن به ارزش‌های انقلاب اسلامی، جبهه مقاومت شکل گرفته و نظام اسلامی دشمنان را وادار به عقب نشینی کرده است.


وزیر اطلاعات ادامه داد: دشمن در یک جبهه با تمام توان مالی، اقتصادی و با تجهیزات پیشرفته نظامی وارد میدان شده اما جبهه مقاومت با اراده رهبر معظم انقلاب و همراهی مردم پیروزی‌های بزرگی را به دست آورده است.


حجت الاسلام والمسلمین علوی تصریح کرد: امروز به همت رهبر معظم انقلاب پرچم اسلام از هر زمانی بر افراشته‌تر است و امید است که این پرچم به زودی به دست صاحب اصل خود سپرده شود.


وی اظهار داشت: خدا را شاکریم که بار دیگر در جمع مردم خداجوی، مؤمن، فهیم و ولایت‌مدار خوزستان حضور یافته و در کنار این مردم شهید پرور یاد و خاطره امام (ره) را گرامی می‌داریم.


وزیر اطلاعات ادامه داد: این مناسبت تاریخی را به مردم ولایتمدار خوزستان تسلیت عرض می‌نمائیم و امیدوارم که در سایه مقام معظم رهبری راه امام را به خوبی دنبال کنیم تا این امانت الهی و این میراث ارزشمند امام (ره) را به دست صاحب اصلیش امام زمان (ع) بسپاریم.


وی افزود: امروز به یاد بزرگ مردی جمع شده ایم که جزو استثنائات تاریخ اسلام بود چرا که رحلت امام خمینی (ره) مصداق فرمایش رسول گرامی اسلام است که می‌فرماید: مرگ یک عالم مصیبتی غیر قابل جبران است.


حجت الاسلام والمسلمین علوی تصریح کرد: امام خمینی (ره) از جنبه‌های مختلف سرآمد و از کمالات خاصی برخوردار بود و از هر جنبه‌ای درخشش خاصی داشتند.


وی بیان کرد: امام راحل از نظر علمی در زمینه فقه، اصول و تفصیل در زمینه‌های مختلف سرآمد بود و در تمام زمینه‌ها نظریات علمی ارزشمندی داشتند که آمیخته با معرفت بود.
وزیر اطلاعات گفت: نظریه ولایت فقیه با کار استنباط و اجتهاد رقم خورد و اندیشه حکومت اسلامی بر مبنای ولایت فقیه امام خمینی (ره) به زیبایی مطرح شد.


وی گفت: از دیگر خصوصیات امام این بود که تنها به نظریه ولایت فقیه اکتفا نکردند بلکه در مقام عمل نیز در جهت اجرا و پیاده کردن آن قدم برداشتند.


حجت الاسلام و المسلمین علوی یادآور شد: امام خمینی (ره) می‌دانستند که ساقط کردن یک حکومت و بنیان نهادن حکومت اسلامی کار آسانی نیست چرا که حکومت شاهنشاهی با تمام قدرت سعی داشت دست به هر جنایتی بزند تا موجودیت خود را حفظ کند.


وی بیان کرد: با این وجود امام وارد مرحله تأسیس حکومت اسلامی شد که در تضادحکومت شاهنشاهی بود و برای امام روشن بود که مشکلات و سختی‌های زیادی را پیش رو خواهد داشت و ممکن است عده زیادی شهید، مجروح و زندانی شوند اما برای امام همه اینها یک مساله طبیعی بود.


وزیر اطلاعات اظهار داشت: امام خمینی (ره) به پیروزی در حرکت خود اطمینان داشت و پیشاپیش اعلام کرده بود که سربازان ما سرانجام به پیروزی خواهند رسید.


وی ادامه داد: امام با این باور فعالیت خود را آغاز و وارد عملی کردن ایده و نظریه ولایت فقیه و تأسیس حکومت اسلامی شد و در دو مرحله حرکت خود را آغاز کرد که یکی در سال 1342 و دیگری در سال 1356 بود.


حجت الاسلام والمسلمین علوی تاکید کرد: در هر دو مرحله امام در شرایطی کار را شروع کرد که رژیم شاه در رأس قدرت بود و کسی باور نمی‌کرد که مبارزه سیاسی با رژیم شاه جواب بدهد و مردم او را در این مبارزه همراهی کنند چرا که شرایط داخلی و خارجی مبارزه فراهم نبود.


وی ادامه داد: در آن دوران شرایط داخلی فراهم نبود چرا که آنهایی که باید وارد صحنه مبارزه شده و تنور مبارزه را گرم می‌کردند، دانشگاهیان، بازاریان روحانیون و سیاسیون بودند که زمینه انگیزه‌ای برای مبارزه نداشتند.
وزیر اطلاعات تصریح کرد: در سال 1342 این زمینه فراهم نبود و پس از رحلت آیت الله العظمی بروجردی که مرجع منحصر به فرد مردم، مدیران و سیاسیون بود و با اشاره او ایران تکان می‌خورد از دنیا رفته بود و خلاء رهبری به وجود آمده بود.


وی افزود: همچنین از طرف دیگر در دانشگاه‌ها دانشجویان مذهبی و نیروهای مذهبی جایگاه محکمی نداشتند و آنهایی که اهل مبارزه بودند، به دنبال کمونیسم و سوسیالیسم رفته بودند.


وی بیان کرد: نیروهای بازاری نیز که همیشه در مسائل مختلف اثرگذاری زیادی داشتند در آن زمان انگیزه لازم را برای مبارزه نداشتند.


حجت الاسلام والمسلمین علوی گفت: همچنین روحانیون که در تمامی نهضت‌های مختلف پیش قدم بودند در آن دوران انگیزه کافی برای مبارزه نداشتند و گروه دیگری که در فعالیت‌های مبارزاتی کار می‌کردند، سیاسیون بودند که آنها نیز در قالب جبهه ملی و نهضت آزادی به سراغ مبارزات پارلمانی رفته بودند.


وی گفت: امام خمینی (ره) با درایت و هوشیاری آرام‌آرام زمینه‌ها را برای مبارزه بخش‌های مختلف جامعه فراهم کرد و تعدادی از مراجع تقلید را گردهم جمع کرده و جلسات متعددی را با آنها برگزار کرد.


وی افزود: در رابطه با دانشگاه‌ها نیز امام دانشجویان مذهبی و متدین را فراخواند و جلساتی را با آنها برگزار کرد که روز به روز زمینه مبارزه در بین این دانشجویان فراهم شد.
وزیر اطلاعات بیان کرد: بازاریان نیز با تشکیل هیأت‌های موتلفه اسلامی از چند دستگی فاصله گرفته و با هم متحد شدند.


وزیر اطلاعات افزود: امام با تلاش‌های گسترده فریادهای دردمندانه خود را متوجه حوزه‌های علمیه کرد و از روحانیون خواست که در چنین شرایطی به داد اسلام برسند چرا که اسلام در خطر بود.


وی ادامه داد: با فرمایشات امام راحل خون تازه‌ای در رگ‌های اقشار مختلف جامعه دمیده شد و زمانی که امام پرچم مبارزه را برافراشت جمعیت چشمگیری به سمت مبارزه سرازیر شد.


حجت الاسلام والمسلمین علوی گفت: سرانجام حماسه عظیم 15 خرداد رقم خورد که زمینه پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1342 فراهم شد اما شرایط خارجی در این سال آماده نبود و دنیا به دو قسمت بلوک شرق با محوریت شوروی و بلوک غرب با محوریت آمریکا تقسیم شده بود که آنها اسلام را قبول نداشته و دین را افیون جامعه می‌دانستند.
وی افزود: سایر حکومت‌های دنیا نیز یا وابسته به شرق و یا وابسته به غرب بودند اما امام خمینی (ره) دستش نه در دست شرق و نه در دست غرب بود و استقلال حرکت خود را از قدرت‌های جهانی اعلام کرده بود.


وزیر اطلاعات گفت: امام خمینی (ره) با مبارزات خود قدرت آمریکا را از همان ابتدا شکست و در شرایطی که یک ناو هواپیمابر آمریکا در اقیانوس اطلس حرکت می‌کرد و همه حکومت‌های خاورمیانه تسلیم می‌شدند امام خمینی (ره) مقابل رئیس‌جمهوری آمریکا ایستاده بود.


وی ادامه داد: امام خمینی (ره) چندین بار به شاه پهلوی تذکر داده بود که دست از وابستگی به شرق و غرب بردارد و او که امام را تهدید می‌دانستند در نهایت ایشان را به نجف تبعید کرد و بر این باور بود که بار علمی روحانیون قم از مراجع تقلید نجف پایین‌تر است و به همین دلیل آنها نمی‌توانند در درس خارج فعالیت خوبی داشته باشند.


حجت الاسلام علوی اظهار داشت: پس از تبعید امام باتوجه به آگاهی بخشی به جامعه، در شهرهای مختلف ایران یکی پس از دیگری حماسه‌های تاریخی خلق شد و امام خمینی (ره) نیز دورادور این مبارزات را مدیریت می‌کرد.


وی تصریح کرد: آنهایی که در آن زمان وارد فاز مبارزه می‌شدند یک فاز نظامی و یک فاز سیاسی تشکیل می‌دادند و در فاز سیاسی، سیاسیون مشروعیت رژیم را زیر سوال می‌بردند و در فاز نظامی نیز عده‌ای آموزش چریکی می‌دیدند و با نیروهای مسلح رژیم در می‌افتادند و زمینه سقوط را با مبارزه مسلحانه فراهم می‌کردند اما تا سال 1356 شاه تمام گروه‌هایی که مبارزه مسلحانه می‌کردند را سرکوب کرده و دیگر کسی پایه دار مبارزه مسلحانه نبود.


وی تصریح کرد: از طرف دیگر نیز ابر قدرت‌های شرق و غرب بر سر ماندگاری شاه ایران به توافق رسیده بودند و با تأمین منافع خود بر این باور بودند که شاه باید در جایگاه خود باقی بماند.


وی گفت: همچنین افراد اثرگذار نظیر بازاریان، حوزه و دانشگاه نیز به سایر نقاط کشور تبعید شده بودند و دیگر شخصی برای مبارزه فعالیت نداشت.


وزیر اطلاعات گفت: مؤسسه مطالعاتی آمریکا اعلام کرده بود که پایه‌های رژیم در ایران مستحکم شده و تا 25 سالگی هیچ‌خطری ایران را تهدید نمی‌کند.


وی بیان کرد: در این شرایط امام بار دیگر پرچم مبارزه را بالا برد و این بار به سراغ سیاسیون، نظامیان نرفت بلکه به سراغ مردم آمد اما هیچگاه آنها را به درگیری مسلحانه دعوت نکرد.


وی بیان کرد: زمانی که امام ارتش را مورد خطاب قرار می‌داد با همان ادبیات با علما صحبت می‌کردند و تاکید می‌کردند که به داد ملت ایران برسند.


حجت الاسلام والمسلمین علوی یادآور شد: امام خمینی (ره) در دوازدهم بهمن 1357 که از تبعید بازگشت در بهشت زهرا در سخنان پایانی خود خطاب به سیاسیون فرمودند که من این دولت را تغییر می‌دهم اما زمانی که با نیروهای نظامی صحبت می‌کنند فرمودند ما می‌خواهیم که مستشارهای آمریکایی بر شما سیطره نداشته باشند آیا شما نمی‌خواهید؟ ما می‌خواهیم دشمنان اسلام بر شما سلطه نداشته باشند آیا شما نمی‌خواهید؟


وزیر اطلاعات گفت: ایشان با حمایت نیروهای نظامی هشت سال دفاع مقدس را مدیریت کردند و در سال 68 به ملکوت اعلا پیوستند.


وی افزود: پس از رحلت امام خمینی (ره) این نگرانی وجود داشت که سرنوشت ایران چه می‌شود اما عصر همان روز اعلام شد که حضرت آیت الله خامنه ای به رهبری انقلاب منصوب شدند و تمامی نگرانی‌ها تبدیل به آرامش شد.


وی گفت: سکان کشتی انقلاب به دست شخصیتی که تصویر دیگری از امام خمینی (ره) بود سپرده شد و مردم با آرامش بیشتری عزاداری امام را دنبال کردند.


آئین سی و مین سالگرد رحلت رهبر کبیر انقلاب عصر دوشنبه با حضور وزیر اطلاعات، مقامات استانی و کشوری و همچنین فرماندهان نیروهای مسلح در خوزستان و جمعی از مردم در مصلای مهدیه اهواز برگزار شد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

آخرین اخبار

دلایل و راهکارهای ترس کودکان از مدرسه

اعتراضات جهانی علیه تغییرات اقلیمی؛ دانش آموزان پیشتاز شدند

رییس جمهوری آمریکا در ادامه تروریسم اقتصادی علیه مردم ایران، بانک مرکزی کشورمان را در فهرست تحریم قرار داد.

صالحی: فناوری‌های نوین رسانه را دچار تغییر اساسی کرده است

بررسی اقدام‌های اقتصادی شرکت ملی نفت ایران در اهواز

سردار صفوی: ترامپ با حسرت تسلیم کردن ملت ایران به تاریخ خواهد پیوست

دکتر واعظی: با جدیت بدنبال گسترش حجم روابط و مبادلات هستیم

عکس و فیلم| وزیرآموزش و پرورش درب نمازخانه را پلمپ کرد؟!|

این تابو که می گویند! واقعاً چیست ؟ : ریشه شناسی واژه ی تابو tabu/taboo

روزنامه آمریکایی با حمله به تلفن همراه از مخاطبانش خداحافظی کرد

جرج گلن کمرون : استاد تاریخ باستان و زبان‌شناسی از تراز برتر

پاسخ به جعلیات تاریخی : آچینا اوپدرما یا آل حسینا بن درمه ؟

آمریکا دو دیپلمات هیات کوبا در سازمان ملل را اخراج کرد

وقوع تیراندازی در نزدیکی کاخ سفید

ائتلاف عربی عملیاتی را در شمال بندر الحدیده آغاز کرد

میلیاردرهای دنیا چقدر ثروتمندتر شده‌اند؟

عماد اول مهر را ندید

فغانی داور لیگ استرالیا شد ، فغانی به استرالیا مهاجرت کرد

ریس شورای اسلامی شهرستان شوش: خدشه به جایگاه حقوقی شورای شهر شوش و سکوت مقامات مسئول

ده برگزیده کشور در بزرگترین رقابت علمی فناوری نانو معرفی شدند

اقدام محققان جهت راه‌اندازی اپلیکیشن "پزشکی از راه دور" برای تلفن همراه

ماراتون برنامه‌نویسان تلفن همراه در دانشگاه شریف

آدینه های شعر این هفته با ((جمال پناهی نژاد))

اسامی مردان و زنان در دزفول قدیم قسمت سوم : ​ارزش های نهفته در اسامی زنان قدیم

زمینه‌سازی آمریکا برای افزایش سطح رویارویی با ایران نوشته: احمد زیدآبادی

طراحی مهندسی برای یک شهر زیبا، سرزنده و با نشاط

خریدهای میلیاردی تسلیحات آمریکایی به چه کار دولت سعودی آمد؟!

پاسخ ظریف به اظهارات جنگ‌طلبانه مقامات آمریکایی

با اشاره به افتتاح دانشکده مهندسی جنگ الکترونیک امیرنصیرزاده : ایران در زمینه جنگ الکترونیک قوی‌تر از گذشته خواهد شد

نرخ ارز واقعی مورخه 28 شهریورماه 1398

نتانیاهو شکست خورده اما راست‌گراها قوی‌تر شدند

در گفت وگو با العالم موسوی:ایران اهل مدارا و گفت وگو و تعامل است/مسائل موشکی خط قرمز ماست

محمدجواد ظریف در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: "اقدام جنگی" یا تحریک به جنگ؟

در جدیدترین رده‌بندی تیم‌های ملی فوتبال دنیا، ایران بدون تغییر جایگاه همچنان در رده بیست‌و‌سوم دنیا و رده نخست آسیا قرار دارد.

رئیس فدراسیون جهانی فوتبال(فیفا) ابراز امیدواری کرد موضوع ورود بانوان به ورزشگاه ایران هر چه زودتر حل شود.

نتانیاهو شکست خورده اما راست‌گراها قوی‌تر شدند

نگاهی به لزوم تجهیز کتابخانه‌های مدرسه‌ها

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: فرهنگ و هنر کشور باید اقتصادی‌ شود

اولویت بانک مرکزی تقویت سامانه های نظارتی است

دکتر غلامی در آیین بازگشایی 50 کرسی زبان و ادبیات فارسی در جهان: حمایت‌های همه جانبه وزارت علوم جهت حفظ فرهنگ فارسی

دکتر واعظی در دیدار با وزیر بهداشت ترکیه: تهران و آنکارا می‌توانند در بخش سلامت مکمل هم باشند

فراخوان دوازدهمین جشنواره منطقه ای تئاتر کودک و نوجوان مهر شهرستان دزفول با شعار «قصه، بازی، نمایش» برای برگزاری در بهمن ماه ٩٨ منتشر شد

ثبت 109 اثر منقول و غیر‌منقول در فهرست آثار ملی

مصوبات امروز هیت دولت

سخنگوی دولت با اشاره به گزارش در سه ماهه اول سال: رشد سرمایه و تولید اقتصادی بدون نفت مثبت شده است

رئیس سازمان برنامه و بودجه: مطالبات کشاورزان گندم‌کار پرداخت شد

تجربه پررنج عباس میرزا /تهیه کننده علی غلامرضائی،مدرس دانشگاه وپژوهشگرتاریخ ایران

رئیس‌جمهور در جلسه هیات‌دولت: ایران خواهان روابط دوستانه با همسایگان جنوبی است

توقیف اموال همسر عمر البشیر و 37 تن از اعضای نظام سابق

دیدار جمعی از موکب‌داران عراقی با رهبر انقلاب اسلامی