آخرین مطالب

شاکرمی : جمع بندی مزد کارگران مهمترین مباحث در شورای عالی کار است

شاکرمی : جمع بندی مزد کارگران مهمترین مباحث در شورای عالی کار است اجتماعی

  بزرگنمایی:

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در ابتدای این نشست ،  شاکرمی  با ارائه گزارشی از روند برگزاری جلسات شورای عالی کار در سال گذشته گفت: در سالی که گذشت وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در قالب شورای عالی کار  9 جلسه اصلی و 7 جلسه کارگروه تخصصی با  شرکای اجتماعی خود برگزار کرد.
وی در بیان موضوع  های مورد بحث در جلسات شورای عالی کار افزود: مباحثی همچون جمع بندی مزد کارگران ، بحث و بررسی ماده 191 قانون کار ، بررسی الحاق به مقاوله نامه های سازمان بین المللی کار، بررسی مسائل اقتصادی روز و میزان تاثیر آن در تعیین مزد کارگری و برسی کمک هزینه مسکن کارگری از مهمترین مباحث مطرح شده در جلسات شورای عالی کار در سال گذشته بود که در نهایت با همکاری خوب و سازنده شرکای اجتماعی دولت ، تصمیمات خوبی در این زمینه گرفته شد.
وی با اشاره به وظایف شورای عالی کار تصریح کرد: شورای عالی کار یکی از ارکان اصلی امور اجتماعی در جامعه کار و تولید کشور است و این شورا نمونه بارز سه جانبه گرایی محسوب  می شود.
شاکرمی با بیان اینکه شورای عالی کار یکی از نهادهای  قوی در حوزه کارگری کشور است اظهار داشت : شورای عالی کار با تشریک مساعی و با در نظر گرفتن منافع دو قشر کارگری و کار فرمایی و با توجه به شرایط و ظرفیت های کشور ، نقش حساسی را در این زمینه ایفا می کند.
وی با برشمردن وظایف این شورا تصریح کرد: تهیه و تدوین دستوالعمل های قانون کار، تصمیم گیری در خصوص اصلاح ساختارها ، تعیین کمک هزینه مسکن کارگران و موضوع تعیین دستمزد کارگران از جمله مهمترین وظلیف شورای عالی کار است .
در ادامه " علی حسین شهریور " مدیرکل امور بین الملل وزارت تعاون ، کار  و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه ، سازمان بین المللی کار در سال 95 و 97 دو هیات تخصصی از کارشناسان ارشد سازمان را برای شور و مشورت با ارکان سه جانبه در مورد نیازهای آنان در زمینه کمک های فنی به منظور ترویج کار شایسته در جمهوری اسلامی ایران اعزام نمود گفت: پس از مشورت های سه جانبه یک چارچوب همکاری تدوین گردید. 
وی افزود: چارچوب مذکور بر چهار پایه سه جانبه گرایی، گفتگوی اجتماعی و ظرفیت سازی تشکل های کارگری و کارفرمایی؛ حکمرانی خوب در بازار کار و استانداردهای بین المللی کار؛ اشتغال و بنگاه های پایدار؛ و حمایت های اجتماعی استوار است.
شهریور افزود این سند که با هدف گسترش همکاری های فنی بین کشورمان با سازمان بین المللی کار تدوین شده است، در حاشیه کنفرانس بین المللی کار که در خرداد ماه ساجاری در ژنو برگزار می شود از سوی طرفین امضاء خواهد شد.
وی با بیان اینکه شوراهای عالی سه جانبه کار کشورمان نقش مهمی در اجرای این چارچوب ایفا خواهند کرد گفت: سازمان بین المللی کار نیز در این روند مشارکت تنگاتنگی خواهند داشت.
در این جلسه همچنین خانم آندرس رئیس بخش اصول و حقوق بنیادین کار از دپارتمان حاکمیت و سه جانبه گرایی در سخنانی با اشاره به اهمیت بحث سه جانبه گرایی افزود: چهار محور اصلی سه جانبه گرایی ، گفت و گوهای اجتماعی ، حکمرانی خوب بازار کار و استانداردهای بین المللی و حمایت های اجتماعی از جمله اصول مهم مورد تاکید در سازمان بین المللی کار هستند و هرکدام از این موضوع ها ، همدیگر را پوشش می دهند.
وی با اشاره به اینکه در کنفرانش آینده کار مسائل توسعه بازار کار در ایران و چالش های پیش روی آن مورد بحث و برسی قرارگرفت اظهار امید واری کرد این جلسات و نشستها در آینده نیز ادامه داشته باشد .
آندرس با بیان اینکه این نشست ها  وماوریت ها در آینده با طرح مباحث فنی ادامه داشته باشد اظهار داشت : با یک گفت و گوی سازنده و ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات شرکای اجتماعی در ایران ، مباحث مربوط به پیش نویس همکاری ها بیش از پیش تقویت شد.
وی با اشاره به مذاکرات خود  درزمینه های اشتغال ، سیاست های بازار کار ، افزایش مشارکت زنان در بازار کار و تمرکز بر مسائل مختلف  مربوط به حقوق بین المللی کار با شرکای اجتماعی جمهوری اسلامی ایران اظهار امیدواری کرد با گرفتن نقطه نظرات ، به توسعه مذاکرات در این زمینه ها منجر شود.
خاطر نشان می سازد در این جلسه نمایندگان گروه های کارگری و کارفرمایی و دولت به بیان نقطه نظرات و دیدگاه های خود در زمینه مفاد پیش نویس چارچوب همکاری بین  جمهوری اسلامی ایران و سازمان بین المللی کار پرداختند و مباحثی چون سه جانبه گرایی، گفت و گوی اجتماعی ، ظرفیت سازی تشکل های کارگری و کارفرمایی ، حکمرانی خوب بازار کار و استانداردهای بین المللی ، ارتقای اشتغال و فضای مناسب برای بنگاه های پایدار و نظام های حمایت اجتماعی از جمله محورهای مورد بحث در این جلسه بود  .
 


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

آخرین اخبار

پای درد دل‌های یک نخبه/سنگ‌اندازی ممنوع

خطر بیماری‌های انگلی در ماهیان آکواریومی

ارتباط میان آلودگی هوا و اختلالات روانی

فالکائو در موناکو ماندنی شد

نبرد قرمز و آبی در نیمکت لیگ یک!

مربی والیبال بانوان: ترسی در چهره ملی‌پوشان ندیدم

نخست‌وزیر جدید سودان سوگند یاد کرد

کره‌شمالی به "مذاکره در کنار تهدید نظامی" تمایلی ندارد

عبدالفتاح البرهان به عنوان رئیس شورای حاکمیتی سودان سوگند خورد

هشدار سازمان ملل درباره احتمال توقف برنامه‌های کمک‌رسانی به یمن

چین: آمریکا رفتار مناسبی با ما داشته باشد

دولت ترامپ پناهندگی در آمریکا را سخت‌تر کرد

بهره‌کشی از بچه‌های بامزه در اینستاگرام

این خانم آرزوی 400 نفر را برآورده کرده است

در کافه‌ها «فضا» می‌فروشند، نه «غذا»

تویی که نشناختمت

امروز آخرین مهلت ثبت اطلاعات خسارات سیل‌زدگان در سامانه وزارت کشور

پرونده قضایی دوچرخه‌سوار آلمانی چه شد؟

زنگ خطر فرونشست زمین در تهران

آغاز فصل جدید حضور بخش خصوصی ایران در صنعت نفت

مالیات مسکن مشمول چه کسانی می‌شود؟

نقش کارآفرینان در توسعه کشور:

اینترنت اشیا در عصر حاضر

مدیریت دانش و نقش آن در سازمان ها

مولفه های ارتباطات سیاسی در جامعه

کاربردها و معایب رسانه های اجتماعی

تقسیم بندی رسانه های اجتماعی و دلایل پذیرش رسانه های اجتماعی توسط مصرف کنندگان

تفاوت رسانه های جمعی با رسانه های اجتماعی :

تأثیر رنگ بر ادراک مشتری:

تاریخچه مراکز تجاری

ارتباط میان فضای فروشگاه و رفتار مصرف کننده

اهمیت وفاداری و انواع وفاداری مشتریان در جامعه

طبقه‌بندی وام‌ها و استانداردهای ذخیره‌سازی

محدودیت‌های مربوط به مالکیت سهام و محدودیت‌های مربوط به انتقال آن

اهمیت درک ریسک در جامعه

رابطه‌ی بهبود و ارتقای بهره‌وری و فرهنگ عمومی

کیفیت خدمات چیست؟!

مراحل بازاریابی سبز جیست؟

ایران جزء چهار کشور برتر جهان در رشد علمی است

سیستم چهار منظوره خورشیدی در دانشگاه صنعتی اراک ساخته شد

ابداع یک شیوه سبز برای تولید هیدروژن از متان

حرکت در بخش پژوهش باید ماموریت محور باشد

عملکرد دانشگاه‌ها در تولید ثروت از پژوهش موفق بوده است

ایرانداک؛ حکایت 50 ساله پایان‌نامه‌ها

استفاده از الکتریسیته برای ترمیم قلب

پیش‌بینی 96درصدی میزان اثرگذاری شیمی‌درمانی

افزایش خطر بیماری ام اس در کودکان چاق

تحریم‌ها سبب سخت‌گیری بیشتر چاپ مقالات ایرانی شده است

آهن زیاد خون را لخته می‌کند

تاثیرات واهی کفش‌های طبی