آخرین مطالب

نامه ی یک موکل مطالبه گر خطاب به وکیل الرعایای منتخب دزفول بزرگ فرهنگی - اقتصادی - سیاسی - اجتماعی - خوزستان - علمی وفناوری - بخش ویژه صبح ملت نیوز - تاریخ

نامه ی یک موکل مطالبه گر خطاب به وکیل الرعایای منتخب  دزفول بزرگ

  بزرگنمایی:

 

نامه ای خطاب به آقای آوائی منتخب مردم دزفول بزرگ از جانب موکل مطالبه گرتان - نجف هدایت

 

حضور محترم همشهریان ارجمند!

با عرض سلام

اکنون که با مشارکت چشمگیرتان در انتخابات پر شور اخیر نماینده خود را برگزیده اید، سهم خویش را متعهدانه ادانموده اید و اکنون مخاطب اصلیم ، همدوره ای دبیرستانی ، سردارآ سید احمد آوایی می باشد !

 لازم می داند مواردی چند را ساده ، بی  پرده  و خاضعانه باستحضارشان برساند.

اینجانب بسهم خویش از زحمات و پیگیری های نماینده محترم دو دوره پیش، جناب عباس پاپی زاده پالنگان ، صمیمانه تشکر و قدردانی می نماید ! زیرا در همین مدت مشابه ، جنابعالی مسولیت دشوار و گاها نفسگیر پاسخگویی به مطالبات پایان ناپذیر موکلین عزیز را لمس نموده و با آن بوضوح مالوف و مانوس بوده اید! 

پاسخ موثر و مثمر به مطالبات بحق قاطبه مردم، آنهم در سرزمینی به وسعت جغرافیایی و تنوع قومی "دزفول بزرگ" ، انصافا از عهده هر کسی بر نمی آید .

از اینرو، اولا برای نماینده مستقر ، بهترین ها را آرزومندم و دویما ، امید است که با درایت و فراستی که در جنابعالی سراغ داریم ، بهر طریقی از طرق و نحوی از أنحاء ، اسلاف ارجمندتان  را به همراهی و همیاری برای تکمیل طرح های ناتمام ، پیگیری أمور معوقه و تعریف پروژه های جدید  ترغیب فرمایید .

تردیدی ندارم که عباس پاپی زاده "پخته شده" پس از هشت سال کارورزی و تجربه اندوزی ، بازوی یاری دهنده قدرتمندی برای تسریع بخشیدن به روند شکوفایی و رونق مانا در سراسر پهنه جغرافیای و سپهر سیاسی و اقتصادی شهر بزرگی خواهد بود که سید احمد و دیگر دلسوختگان آینده آباد و امن دزفول ، بدرستی خواهان آن خواهند بود . تاکید موکد نگارنده روی این مطلب بهمین  منظور است که تجارب ارزشمند عباس ،سید علی و علیرضا قبل از ایشان ، برای تداوم روند سازندگی در اختیار نماینده منتخب قرار گیرد!

آ سید احمد عزیز !

جناب عالی بیش ازنگارنده  استحضار دارید که تفاوت این دوره برای شما همان گنجینه تجارب اکتسابی دردو دوره وکالت خودتان ، بعلاوه دو دوره حاشیه نشینی بیقرارو نظاره گر تمام عیار پر دغدغه ، برای تعالی اوضاع زادگاهتان می باشد!

 با این أوصاف ، در ازاء حمایت تمام قد خیل عظیم هواخواهانتان ، متقابلا انتظار خدماتی می رود که برای بیش از نیم میلیون شهروند دزفولی باید مد نظر وکیل الرعایای منتخب قرار گرفته باشد!

چنانچه  کار هایی را اسلافتان پیگیری نموده اند (که قطعا باقیات و صالحات ایشان از منظر  موکلین خواهند ماند)، لازم است شما برای تکمیل آن ها تمهیدات مناسبی عاجلا بیاندیشید .چه بسا  شرایط حاکم بر کشور،  تداوم کار های بنیادی برای این بزرگواران را دشوار نموده بود ، ولی اکنون با عنایت به توانمندی و ظرفیت های بالقوه ای که در جنابعالی سراغ داریم ، انتظار می رود با رویکردی از نوع دیگر، أمور برنامه ریزی طرح برون رفت از وضعیت فعلی و سوق امکانات و ظرفیت ها برای حصول وضعیت مطلوب را  درکمترین  زمان ممکن سازمان دهی فرمایید!

راغبم مجددا به جنابعالی تاکید موکد نمایم که توفیق شما صرفا با مشارکت آراء و نظرات کارشناسی می تواند تضمین گردد! لذا همافزایی ناشی از تلاقی اندیشه های متکثر در جرگه کارشناسی یا باصطلاح فرنگیان (think tank ) ، قاعدتا بهره وری بهینه از امکانات موجود محدود را تسریع خواهد بخشید !

به دیگر عبارت، مجاب نمودن نمایندگان پیشین ، بویژه شخص عباس پاپی زاده، به همکاری و استفاده از ارتباطات آنها ، برای افزایش ظرفیت نظارتی نماینده منتخب بر مصوبات قانونی و پیگیری طرح های دولت برای مناطق محروم (که بودجه آن از محل دو درصد در آمد نفتی البته در شرایط پسا تحریم تامین خواهد شد) بسیار حیاتی می باشد .

تعامل مثمر همه دلسوزان بصورت یکپارچه و همگرا ، جذب سرمایه ها را با هدف ایجاد زیر ساخت های توسعه در شهر و روستا بیش از پیش امکان پذیر خواهد نمود! آنهاییکه در این کارزار تلاش شبانه روزی  را به جان و دل خریدند، انصافا  جز به اعتلای أمور شهر وروستا هایشان حاشا به چیزی دیگر اندیشیده باشند. آنها متقابلا انتظار تغییر نسبی در شرایط موجود را بنفع توسعه و شکوفایی نهاد ها و موسسه های تولیدی از یکسو و تامین أمنیت از دو نوع "سخت افزاری و نرم افزاری" را از نماینده منتخب از دیگر سوی ، خواهانند.

یکی از اشکالاتی را که می توان به نمایندگان  تمام ادوار منتسب نمود، اجتناب از مشاوره با کارشناسان ، دانشگاهیان و فرهیختگان بوده که نتایج آن هم برای هر آزاد اندیش منصفی به وضوح روشن می باشد!

آسید احمد عزیز!

قطعا یادتان نرفته که در دوره دویم وکالتتان ، در یکی از روز های اوایل فروردین آن سال ها، از این موکل معلم ، خواستید که ظرف پنج روز فرجه ، فراخوانی ملی متشکل از نخبگان و اعاظم بخش کشاورزی مستقر در دولت و بیرون آن در مراکز علمی  را از سراسر کشور تدارک نمایند!

شما ناظر بودید که  بزرگان استانی و ملی در آن فراخوان دانشگاهی، با تحلیل روی مباحث علمی مربوطه ، چه تاثیراتی برای شهر و استان بجای گذاشتد! شما أیضا بهاء کلان عمل ننمودن به توصیه های ارایه شده در آن فراخوان و همایش های بعدی در شهر، استان و فرا استان را بوضوح مشاهده می فرمایید .

شما ، عباس ، سید علی ، علیرضا و دیگر فرزندان متعهد این سرزمین ، حتما واقف به حوزه های کاری مرتبط به پایداری منابع طبیعی پایه مثل آب، خاک ، جنگل و مرتع  می باشید ! بدون تعارف ما با چالش های جدی مدیریت منابع  آب تجدید پذیر ، جنگلداری، مرتعداری و ساختار شکننده زیست بوم ها مواجه می باشیم.

از قضا این مؤلفه های حیات بخش در تمام ادوار نمایندگی هر چهار بزرگوارتان ، مغفول واقع شدند. از قضاء این چالش ، در غیاب تدوین و اجراء برنامه های علمی آبخیزداری و آبخوانداری به "ابر بحرانی" برای بخش کشاورزی و سایر حوزه ها ی اقتصادی و زیست محیطی کشور و استان تبدیل شده است. در این مدت ، به جای توسعه پوشش سبز گیاهی در حوضه های آبریز رودخانه ها در ذیل مدیریت مراتع و جنگل هایمان ، نظاره گر چرای بی رویه و جنگل زدایی فزاینده در بالا دست رودخانه ها و فرسایش شدید خاک بوده ایم!

 آسید احمد عزیز! با یک حساب سرانگشتی ، از هر هکتار این زمینها ، فقط بیست تن خاک که شستشو شده باشد، بنظر شما در کجا به جز مخازن سد ها و کرانه رودخانه ها نهشت خواهد کرد؟ در نتیجه  این فرآیند ، ظرفیت مفید اولی کاهش یافته و مورفولوژی دویمی بشدت  متاثر می گردد! برخی از تبعات این سوء مدیریت را در سیلاب های پیا پی استان ، حتی همین مورد اخیر را همگی بزرگواران مشاهده فرمودند. اگر مسولین امر استانی و ملی به توصیه های دلسوزانه کارشناسی در این خصوص (فارغ از نگاه جناحی سیاسی ) توجه ویژه مبذول میفرمودند، و وکلای مردم شریف هم روی عملکرد آنها نظارت جانانه  می کردند ، بخش قابل توجهی از تبعات مخرب این سیلاب ها بسهولت و با بهاء کمینه قطعا مدیریت می گردید!

لذا استحضار دارید که مشکل بنیادی خوزستان و کشور صرفا در نصب تابلو محدوده شهر در فلان نقطه خلاصه نمی شود (اگر چه آن هم باید با سازو کار های قانونی و حاکمیتی بدون نیاز به تحمیل بهاء سنگین به دوش مردم شریف دزفول و اندیمشک حل و فصل می گردید) ، بلکه بسیج نمایندگان منتخب و ادوار گذشته در "جهت دادن به سیاست های دولت کریمه " و  تخصیص ردیف های ویژه بودجه برای مرمت و بازسازی حوضه های آبریز  "بشدت آسیب دیده" در بالا دست رودخانه های دز ، کرخه و کارون را می طلبد . در آن صورت نمایندگان معزز  خواهند توانست ، داعیه خدمت گذاری واقعی به کشور را داشته باشند.

 

با نگاهی اجمالی به تازه ورودی های مجلس یا زدهم ، صفوف شخصیت های لشکری بازنشسته را می توان مشاهده نمود که شاید داعیه اشراف بر مباحث راهبردی یا بقول خودشان (strategic affairs)  )  را داشته باشند (که شاید در جای جایی مطلوب باشد) ولکن وابستگی آنها به دیگر علمای خارج از صفوف قشون عسکری  قطعا  إلزام آور می نماید !

 از اینرو آسید احمد ، انتظار موکلین بدرستی عنایت ویژه به نقطه نظرات کارشناسی در حوزه اقتصاد ، بویژه کشاورزی مدرن رقابتی ، بعنوان اولویت اول و امنیت سرمایه گذاری در زیر ساخت های توسعه گردشگری بعنوان اولویت دویم می باشد .  شهر وندان قدردانتان هرگز فراموش نخواهند نمود که با چه دشواری هایی ترمینال مسافر بری فرودگاه دزفول را سروسامان دادید!

اکنون که طعم مطلوب مزایای این خدمات را اهالی محترم شهر و روستا ، پیر و جوان ، بومی و غیره بومی ، چشیده اند، شایسته است که طرح توسعه یک فرودگاه غیره نظامی civilian airport) )  را در این دوره بشدت پیگیری فرمایید! دوستان و یاران صدیق مستقر در کرسی های قدرتمند و نافذ در مراکز قدرت ، قطعا شما را در این رسالت خطیر رها نخواهند نمود!

دکتر محمد، تیمسار غلامعلی ، تیمسار عبدالمحمد ، دکتر غلامرضا، آسید علیرضا ، مهندس غلامرضا ، آ سید علی ، دکتر حمید، دکتر غلامعلی، مهندس غلامرضا و دوصد برجسته عالم دیگر در بین حامیانتان ، که این بنده ناچیز از افتخار آشنایی با آنها محروم بوده است ،  بیشک در این دوره سرنوشت ساز با پشتیبانی و حمایت بیسابقه ای در کمک به بهبود سپهر اقتصادی و رونق فراگیر شهر و وطن هموار کننده مسیر راه شما با هدف  "دزفول سازی" خواهند بود!

شایسته این دولتمردان ورزیده و توسعه خواه ، کمک به ایجاد خطوط پرواز بین المللی در فرودگاه دزفول و نیز مساعدت در تاسیس یک شرکت حمل و نقل هوایی خصوصی مجهز به ناوگانی با سرمایه مردم شریف خوزستان ، خاصه دزفولی ها ی خیّر همیشه در صحنه ، برای مبادله  محصولات تولیدی در منطقه بمنظور تقویت بنیه تجارت  با هدف افزایش تولید ناخالص داخلی میباشد!

توسعه تجارت گل وًگیاه به همراه محصولات ارز آور (cash crops)  )  ، تضمین کننده آتی بخش بحران زده کشاورزی خواهد بود . زیرا نیاز آبی این محصولات بسیار نازلتر از تولیدات سنتی بوده ضمن اینکه کمترین آسیب های زیست بومی  را بدنبال خواهد داشت.

کمک به زیر ساخت های صنعت  گردشگری از دیگر دغدغه های مطالبه گرایانه قاطبه اهالی  "دزفول بزرگ "میباشد که ضمن افزایش درآمد زایی برای سرمایه گذاران ، افق امید بخشی را برای جوانان نجیب همه اقوام جویای معیشت مباح نیز  خواهد گشود.

توفیق روز افزون  جنابعالی و موکلین شما را از خالق کبیر خلقت زیبایی های عالم هستی آرزومندم!

 ارادتمند: موکل مطالبه گر تان از حوزه انتخاباتی دزفول بزرگ - نجف هدایت

اخنصاصی پایگاه خبری صبح ملت

تنظیم : مریم مفتوح


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

دبیرقرارگاه ستاد ملی مبارزه مفاسد اقصادی شهرستان دزفول : لطفا صدای مردم مظلوم باشید

هشدار وقوع گرد و خاک عراقی در غرب و جنوب غرب خوزستان

یک هزار و 652 دانش‌آموز شوشتر در امتحانات نهایی پایه دوازدهم حضور می‌یابند

روحانی: مشکل آب آشامیدنی برخی مناطق اهواز سریع رفع شود

وضعیت اضطراری در ژاپن پایان یافت

نامگذاری سال 2022 میلادی به عنوان سال شطرنج زنان

«فوتبال» باید به «کرونا» عادت کند/«تدبیر» را جایگزین «بهانه» کنید

لبنان: شایعه پراکنان درباره سلامتی عون تحت پیگرد قرار می‌گیرند

زمان ثبت نام از کاندیداهای ریاست فدراسیون شطرنج اعلام شد

جذب نیروی امریه

دوره برنامه‌نویسی و تحلیل داده‌ها برگزار می‌‎شود

گوگل، پزشک شما نیست

دانشگاه آلبرتا ترم پاییز را آنلاین برگزار می‌کند

فراخوان طرح تحقیقاتی سنجش مصونیت در برابر کرونا

زمان ثبت‌نام تسهیلات دانشجویی برای سال تحصیلی جدید اعلام شد

تولید باتری جدیدی از هوا که از لیتیوم-یون بهتر است

مختصات زلزله 5.2 ریشتری کهگیلویه و بویراحمد

از تولید سه زخم‌پوش تا افزایش کلینیک‌های تخصصی و فوق تخصصی

اسامی منتخبان مسابقه خاطره‌نویسی "من و کرونا" اعلام شد

بررسی مفاهیم کسب‌وکار در کارگاه‌های آنلاین دانشگاه علامه‌ طباطبایی

طراحی سامانه دارورسان با کمک یک نانوساختار زیست‌سازگار

مهلت پذیرش بدون آزمون دانشجوی ارشد دانشگاه شاهد تمدید شد

صندوقی برای ارائه خدمات سرمایه‌گذاری جسورانه

استفاده رایگان از منابع پایگاه اطلاعاتی "دراما" آنلاین

کوته‌نوشت‌های لاتینی، فریده آرامیده

ای انسان بدان! من به محضر خدا شکایت خواهم کرد.

آتش سوزی بیمارستان گنجویان مهار شد

گزارشی تلخ ازواقعیت های مردمان نجیب و بی حاشیه خرمشهر رامهرمز

مرکز مهارت آموزی شهرستان شوش دانیال (ع) افتتاح شد

قاچاقچیان دوباره سراغ «بیت‌مشحوت» رفتند

مهار آتش‌سوزی در جنگل‌های کرخه شوش

چشم انتظاری چندساله ساکنان بشیر و نذیر و عدم آسفالت خیابان های این مناطق در بهبهان

اجرای دستورالعمل کنترل جمعیت سگ های ولگرد برای نخستین بار در بهبهان

تداوم وضعیت قرمز کرونا در دزفول

نجات جان 9 گردشگر توسط نجاتگران هلال احمر دزفول

نشست معاون وزیر بهداشت با هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی دزفول

گفتگوی اختصاصی صبح ملت با اکرم کناری دیل، رکورددار شنا با دستان بسته

رونمایی از کتاب« صهیونیسم بین الملل»

پیش‌بینی افزایش موارد ابتلا در خوزستان در چند روز آینده

پادکست« شهر من دزفول» /ندا سعادتی نسب

آخرین مهلت برای ثبت نام وام یک میلیون تومان اعلام شد

فرم درخواست فروش سهام عدالت ازطریق بانک ها بدون حق اعتراض

خاطرات تلخ بهترین ستاره های آسیا از عابدزاده!

تمرین 70 دقیقه‌ای پرسپولیس با سخت گیری یحیی

بازیکن سابق صربستانی خودکشی کرد

خودسوزی معلم مسجدسلیمانی منجرب به مرگ او شد

اصناف شوشتر هر چه سریع تر در سامانه سلامت ثبت نام کنند

📌چک به نام شخص هم به شرایط فروش فوق‌العاده خودرو اضافه شد

شریف: سازمان لیگ فوتسال براساس نظرات شخصی تصمیم‌گیری نمی‌کند

مصاحبه اختصاصی قسمت دوم با جنا ب آقای دکتر غلامعلی رجایی منتشر شد (به مناسبت آغاز مجلس دوره یازدهم و بررسی مشکلات و پتانسیل استان خوزستان)