آخرین مطالب

عاشق شهرمان باشیم! خود را جزیی از زیبایی شهری ببینیم!

عاشق شهرمان باشیم! خود را جزیی از زیبایی شهری ببینیم! خوزستان

عاشق  شهرمان باشیم!   خود را  جزیی  از زیبایی  شهری ببینیم!

  بزرگنمایی:

عاشق  شهرمان باشیم!   خود را  جزیی  از زیبایی  شهری ببینیم!   خود را به شهرمان  تحمیل  نکنیم!  با دروغ و تخلف و تقلب و با ایجاد هزینه نابجا، شهرمان را دچار تنش نکنین. به فردای فرزندانمان بیندیشیم، این  چهارسال به چشم برهم زدنی  می گذرد  خواهی  نخواهی ……….
دزفول  از گذشته های دور  یکی از  دروازه های  تمدن  با  افتخار ایران زمین  بوده است، نشانه های تاثیر دزفول بر  پیکره فرهنگی  و  تاریخی و علمی ایران هنوز هویداست،  ارزنده  ترین  مدل افتخاری که  می شود  به سادگی به کودکان  شهرمان نشان داد و به دست شایسته  امام  خمینی (ره) به این  مردم اعطا شده است، عنوان  «پایتخت مقاومت  ایران» یعنی مردم دزفول بخوبی دین خودشان  را به کشور ادا کرده اند. 
دزفول همیشه در امتداد تاریخ تا به  کنون  ایستگاه  اقوام  و ملل  مختلف جهان بوده است و هست. 
شهری از  سپیده  دم تاریخ تا به کنون  که نخبگان گمنام  و نام آشنا و دانشمندان  و علماء و فضلاء بسیاری بنام این  شهر  شنا خته شده است. و هنوز ناشناحته های  بسیاری  در  خود دارد. شاید از محدود شهرهای تاریخی جهان است  که  جادوی فرهنگ  و تمدن  را در خود آشکارا دارد و دل  هر بیینده را به خود  جلب می کند. این  کشش،  این جغرافیا  و تاریخ  باعث می شود که دست طمع  ورز  و صاحب قلم  و قدرت به این سرزمین مظلوم (سرزمینی  که  حق  مطلبش  توسط  حاکمانش  ادا نشده است ) دراز گردد. این  سرزمین  زیبا  و  مظلوم  و رنجیده از ستم  ها  و اسارت ها  از ما  می خواهد  که پاسدار ارزش های اصیل  صد  البته بومی اش باشیم. و برای  اعتدال و اعتلای  نام این بوم سرزمین  کوشا باشیم. که براستی  دژی مستحکم در تاریخ  و تمدن  ایران عزیز  واسلامی  بوده  و‌ هست. 
حالا  که  ما  با  ادعای  تمام،  میراث  دار  یک  تاریخ  و یک تمدن اصیل  هستیم  که  خود خواسته  و یا نا خواسته تمامی این  بوم  سرزمین-زیستگاه (محل  اقامت ) دزفول  عزیز  و قهرمان  و نگین استان  عزیزمان خوزستان است، شهری جلگه  ای  که  از سبزی  و نشاط و خرمی  و آبادی سرزمین و از زلال بودن  و صافی  مردم ش  نشان  دز  خروشان  پیداست است. و همشهریانش اقوام  مختلف را در بر دارد ازشما  می خواهد که  انتخاب  کنید  برای  باهم بودن و دوری  از  تخریب  افراد و اشخاص  …..
صد البته آینده و فردای  کودکان ما به  انتخاب امروز  بستگی دارد. جایگاه نمایندگی شهرستانی  با این قدمت، در پیشگاه ملت برای دفاع  از  آرمان ها و سربلندی  کشور عزیزمان  ایران بر کسی  پوشیده نیس.
نگاهی گذرا  به آمار  های ارائه شده مسئولین شهری مان  از  فرار  مغزها  و مهاجرت مردم به شهرها و استان های  مرکزی ایران و عدم ثبات اقتصادی  شهر دزفول عزیز دارد که متاسفانه بیشتر این مشکلات ناشی ا ز نگاه غالب قومیتی در زمان ما دارد، چرا که  افرادی  وارد  گود سیاسی  و اجتماعی شهرمان  می  شوند که با شناخت و آگاهی  از  شکاف کوچکی  مانند تفاوت قومیتی استفاده بهینه  می کنند  و خود را سوار بر اسب مراد می ببیند. مسئله  نداشتن  فرماندار  بومی و استفاده از سرپرست  در  چند سال اخیر،  نداشتن رهبری که بتواند از پتاسینل  اقوام بدور از تهدید و ارعاب مردم استفاده کند هم مشکل دیگری است .  متاسفانه شکاف  عمیق  بین مسئولین مختلف  شهری که توسط  افراد مختلف برگزیده  می شوند  به  هرج  و مرج دامن  زاده است. سوء  استفاده  شدید  نامزدهای  انتخاباتی  از این  ظرفیت بالقوه  شهرستان  که  می شود بانگاه به شایستگی  ها بدون  داشتن  نگاه قومیتی که باعث  دو قطبی شدن  مردم شده و  مضررات  فراوان  در  بلند مدت برای شهرستان  و مردمان  نجیب  این شهردارد باید پایان یابد . متاسفانه  به  جای ترسیم آرمان شهر دزفول در آینده نزدیک  بدنبال افشاء  کردن  چند سند  بی  ارزش  برای  از بین بردن این  کاندید یا  آن  کاندید هستیم  . واقعا  با  خودمان  رو راست  باشیم  انتخاب این  آقا  و آن آقا  چقدر می تواند به اعتبار  شهرمان اضافه  کنند آیا  با  انتخاب  این  و یا آن  شهرمان آباد  و آزاد  خواهد بود  . عملکرد  افراد  در  طول  تاریخ  قابل  ارزیابی  و راستی  آزمایی  است. اما  بعضی  ستم  ها  و ظلم  ها  بر پیکره  معنوی  شهر  که سرمایه  اجتماعی  و تاریخی  و فرهنگی  که یک شبه  بدست  نیامده  که متاسفانه  گاهی وقت  ها  بخاطر  روابط  ناسالم  مسئولین  شهری  آسیب  دیده است  و کسی پاسخگو  نبوده  است و  مقصر نیز  به  مردم معرفی  نگردیده است که ناراحتی  فراوان باعث  ازهم گسختگی  اجتماعی  بین  مردم  ما شده است. همه  ما وظیفه  داریم  اشخاصی  را که  به وظیفه  خود  در  انتخابات پیش رو  احساس تکلیف  و وظیفه کرده اند  پاسداشته  و قدر دان باشیم. وظیفه  این  نویسنده  و علاقه  مند  معرفی  و سفارش  به  مردم  برای  انتخاب  یک فرد  خاص  نیست .  من  شما را  به  وجدان  خودتان رهنمود  می نماییم  اما  از  دید  یک بردار کوچکتر  و همشهری  تنها سوال  من  در  پیشگاه  شما  این  خواهد  بود  بدور  از  عوام فریبی و قومیت  گرایی  معیا ر اصلی  شما برای  انتخاب  فرد  امین برای آینده دزفول  چه  بوده است  ؟‼‼‼‼
فقط  از  نماینده  شهرمان  چه  حالا  که در کرسی  امانت  داری  شهرمان  قراردارد چه  نفر بعدی  که  مردم انتخاب  کنند درخواست  عاجزانه دارم پاسدار میراث  کهن  این بوم سرزمین  بوده و  حتما پیگر نصب تابلو شهرمان  باشد  وا… خجالت دارد شهری  با این شکوه  تاریخی  برای  نصب  یک تابلو مسئولین شهری اش یک دل  و همراه و هم زبان نباشند . وظیفه  ما مردم  کوچه بازار  شرکت در انتخابات  و تلاش  برای پرشور  کردن  انتخابات  است . شما  امانت دار شهیدان  و‌هزاران رزمنده ای  هستید  که بادست  خالی  به  مبازره با دشمن  این  مرز بوم رفتند،  شما  میراث  دار یک تاریخ  هزاران ساله   شهری  هستید  که با افتخار بر تاریخ و تمدن جهان پرچم ش  برافراشته است . شما  نگهبان  ارزش  های  اخلاقی  جامعه  ما باشید. خدواند  دزفول قهرمان  و مردمان نجیبش  را از بلاها و تفرقه ها  و‌مصائب  دور بدارد  ان شاء  ا….  
محمد  رشیدپور  - مدیر  مسئول  پایگاه  خبری  صبح  ملت  -
27/11/98


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

هشدار وقوع گرد و خاک عراقی در غرب و جنوب غرب خوزستان

یک هزار و 652 دانش‌آموز شوشتر در امتحانات نهایی پایه دوازدهم حضور می‌یابند

روحانی: مشکل آب آشامیدنی برخی مناطق اهواز سریع رفع شود

وضعیت اضطراری در ژاپن پایان یافت

نامگذاری سال 2022 میلادی به عنوان سال شطرنج زنان

«فوتبال» باید به «کرونا» عادت کند/«تدبیر» را جایگزین «بهانه» کنید

لبنان: شایعه پراکنان درباره سلامتی عون تحت پیگرد قرار می‌گیرند

زمان ثبت نام از کاندیداهای ریاست فدراسیون شطرنج اعلام شد

جذب نیروی امریه

دوره برنامه‌نویسی و تحلیل داده‌ها برگزار می‌‎شود

گوگل، پزشک شما نیست

دانشگاه آلبرتا ترم پاییز را آنلاین برگزار می‌کند

فراخوان طرح تحقیقاتی سنجش مصونیت در برابر کرونا

زمان ثبت‌نام تسهیلات دانشجویی برای سال تحصیلی جدید اعلام شد

تولید باتری جدیدی از هوا که از لیتیوم-یون بهتر است

مختصات زلزله 5.2 ریشتری کهگیلویه و بویراحمد

از تولید سه زخم‌پوش تا افزایش کلینیک‌های تخصصی و فوق تخصصی

اسامی منتخبان مسابقه خاطره‌نویسی "من و کرونا" اعلام شد

بررسی مفاهیم کسب‌وکار در کارگاه‌های آنلاین دانشگاه علامه‌ طباطبایی

طراحی سامانه دارورسان با کمک یک نانوساختار زیست‌سازگار

مهلت پذیرش بدون آزمون دانشجوی ارشد دانشگاه شاهد تمدید شد

صندوقی برای ارائه خدمات سرمایه‌گذاری جسورانه

استفاده رایگان از منابع پایگاه اطلاعاتی "دراما" آنلاین

کوته‌نوشت‌های لاتینی، فریده آرامیده

ای انسان بدان! من به محضر خدا شکایت خواهم کرد.

آتش سوزی بیمارستان گنجویان مهار شد

گزارشی تلخ ازواقعیت های مردمان نجیب و بی حاشیه خرمشهر رامهرمز

مرکز مهارت آموزی شهرستان شوش دانیال (ع) افتتاح شد

قاچاقچیان دوباره سراغ «بیت‌مشحوت» رفتند

مهار آتش‌سوزی در جنگل‌های کرخه شوش

چشم انتظاری چندساله ساکنان بشیر و نذیر و عدم آسفالت خیابان های این مناطق در بهبهان

اجرای دستورالعمل کنترل جمعیت سگ های ولگرد برای نخستین بار در بهبهان

تداوم وضعیت قرمز کرونا در دزفول

نجات جان 9 گردشگر توسط نجاتگران هلال احمر دزفول

نشست معاون وزیر بهداشت با هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی دزفول

گفتگوی اختصاصی صبح ملت با اکرم کناری دیل، رکورددار شنا با دستان بسته

رونمایی از کتاب« صهیونیسم بین الملل»

پیش‌بینی افزایش موارد ابتلا در خوزستان در چند روز آینده

پادکست« شهر من دزفول» /ندا سعادتی نسب

آخرین مهلت برای ثبت نام وام یک میلیون تومان اعلام شد

فرم درخواست فروش سهام عدالت ازطریق بانک ها بدون حق اعتراض

خاطرات تلخ بهترین ستاره های آسیا از عابدزاده!

تمرین 70 دقیقه‌ای پرسپولیس با سخت گیری یحیی

بازیکن سابق صربستانی خودکشی کرد

خودسوزی معلم مسجدسلیمانی منجرب به مرگ او شد

اصناف شوشتر هر چه سریع تر در سامانه سلامت ثبت نام کنند

📌چک به نام شخص هم به شرایط فروش فوق‌العاده خودرو اضافه شد

شریف: سازمان لیگ فوتسال براساس نظرات شخصی تصمیم‌گیری نمی‌کند

مصاحبه اختصاصی قسمت دوم با جنا ب آقای دکتر غلامعلی رجایی منتشر شد (به مناسبت آغاز مجلس دوره یازدهم و بررسی مشکلات و پتانسیل استان خوزستان)

✒ نتایج سومین دوره مسابقه ادبی : «دل نوشته و خاطره نویسی به مناسبت چهار خردادماه » منتشر شد