آخرین مطالب

محیط زیست

نظر سازمان محیط زیست درباره هشدار سازمان بازرسی کل کشور

رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم با تاکید بر اینکه سازمان حفاظت محیط زیست همیشه به وظایف خود در زمینه قانون هوای پاک به‌خوبی عمل کرده است، اظهار کرد: دستگاه‌های مسئول باید به خاطر عدم تحقق این قانون پاسخگو باشند.

هدف‌گذاری افزایش ۱۰ برابری تولید انرژی تجدیدپذیر در پایان دولت سیزدهم

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت نیرو با بیان اینکه طی اقدام جهادی هدف‌گذاری شده، در پایان دولت جاری، ظرفیت تولید انرژی تجدیدپذیر به بیش از ۱۰ برابر مقدار موجود در آغاز به کار دولت خواهد رسید، گفت: این انرژی تجدیدپذیر در ماه های سرد سال، جبران‌کننده مصرف سوخت مایع نیروگاه‌ها خواهد بود.

/بە مناسبت روز جهانی خاک/ خاک حاصلخیزی که پنج برابر استاندارد جهانی فرسایش می‌یابد!

استان کردستان، با معضل و بحران فرسایش و آلودگی خاک روبەرو بوده و میزان فرسایش در آن حدود پنج برابر میانگین کشوری است و سالانە معادل ٥ الی ۲۰ تن فرسایش خاک در این استان شکل می‌گیرد.

یک مقام قضایی مطرح کرد رصد دستگاه‌ها در زمینه قانون هوای پاک ادامه دارد/ برخورد قضایی با متخلفین

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران گفت: اگر به این نتیجه برسیم که سازمان‌ها مرتکب تخلفاتی در خصوص اجرای قانون هوای پاک شدند، قطعا نسبت به تعقیب قضایی اقدام می کنیم.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست: فلرهای نفتی خوزستان در روز روشن آلودگی ایجاد می‌کنند

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه فلرها در روز روشن در خوزستان آلودگی ایجاد می‌کنند، گفت: شرکت بهره‌برداری نفت و گاز کارون یک سال فرصت دارد که دیگر فلرسوزی نداشته باشد بنابراین تا دوم آذرماه ۱۴۰۳ دیگر در این شرکت فلری نمی‌سوزد.

تهران فردا چهارشنبه یخ می زند؛ کاهش دما تا ۱۰ درجه

آسمان تهران فردا (اول آذرماه) صاف تا کمی ابری، در صبح وزش باد با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۱۳ درجه سانتیگراد و طی ‌پنجشنبه (۲ آذرماه) نیمه‌ابری،‌گاهی افزایش ابر و وزش باد، در بعضی ساعت‌ها غبار محلی با حداقل دمای ۸ و حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

تلاش جهان مدرن برای مهار دود و ترافیک؛ اروپایی که شاید دیگر سبز نباشد

در سال‌های اخیر شهرهای بزرگ جهان که با معضل آلودگی هوا دست به گریبان هستند راهکارهای متفاوتی را برای حل این مشکل طراحی و اجرا کرده‌اند از اعمال قوانین کنترل ترافیک نظیر تعیین مبلغ شارژ اضافی پارکینگ برای خودروهای دیزلی و جلوگیری از تردد خودروهای شخصی در خیابان‌های اصلی گرفته تا ایجاد مناطق جنگلی جدید، اما هنوز بشر در دنیای مدرن امروز نتوانسته به راهکاری پایدار برای رفع این معضل جدی دست پیدا کند. در سال‌های اخیر شهرهای بزرگ جهان که با معضل آلودگی هوا دست به گریبان هستند راهکارهای متفاوتی را برای حل این مشکل طراحی و اجرا کرده‌اند از اعمال قوانین کنترل ترافیک نظیر تعیین مبلغ شارژ اضافی پارکینگ برای خودروهای دیزلی و جلوگیری از تردد خودروهای شخصی در خیابان‌های اصلی گرفته تا ایجاد مناطق جنگلی جدید، اما هنوز بشر در دنیای مدرن امروز نتوانسته به راهکاری پایدار برای رفع این معضل جدی دست پیدا کند.

پتروشیمی میانکاله به تاریخ پیوست

پس از اینکه وزارت نفت موافقتنامه خود برای احداث "پتروشیمی میانکاله" را ابطال کرد، به نظر می‌رسد که این پروژه ضد محیط زیستی دیگر پیوست قانونی که با استناد به آن پروژه خود را ادامه بدهد ندارد و عملاً ایجاد پتروشیمی در میانکاله به تاریخ پیوست.

جلوگیری از تعطیلی یکی از کارخانجات شیمیایی به دلیل پساب خطرناک با روش نوآورانه محققان

یکی از صنایع تولید مواد شیمیایی که به دلیل پساب‌های خطرناک در آستانه تعطیلی قرار داشت، با بهره‌گیری از دستگاه تصفیه پساب محققان مرکز تحقیقات فمتو علاوه بر تصفیه پساب خود در حد استاندارد، آب تصفیه شده را مجددا به فرآیند تولید بازمی‌گرداند.

نه، به زغال بلوط!!!

امروزه،نقش واهمیت بسزایی که گیاهان در پایداری وسلامت محیط زیست دارند بر همگان بسیار روشن و مبرهن می باشد ، تا جایی که حیات موجودات زیستمند کره زمین با این مسله رابطه معناداری را بر قرار کرده است !

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران خبر داد افزایش ۲ میلیون مترمکعبی ذخیره سد البرز پس از بارش‌های ۱۳ آبان

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران گفت: بارندگی‌های ۱۳ آبان منجر به افزایش حدود ۲ میلیون مترمکعبی ذخیره آب در مخزن سد آیت‌الله صالحی مازندرانی شد.

تکلیف حیوانات باغ وحش صفادشت چیست؟

معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط‌ زیست با تاکید بر اینکه تعیین تکلیف گونه‌هایی که در این مرکز نگهداری می‌شوند بر عهده سازمان حفاظت محیط زیست است، اظهار کرد: برنامه بلندمدت و کلان ما این است که باغ وحش‌ها و مراکز نگهداری را چندان توسعه ندهیم و گونه‌های باغ‌ وحش‌هایی که امکانات ندارند، به مراکز مناسب‌تری منتقل شوند.

دریافت شناسنامه نوزاد در این شهر مشروط به کاشت درخت شد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری ایلام گفت: در تفاهم نامه مشترک بین اداره کل منابع طبیعی و اداره کل ثبت احوال آمده است چنانچه خانواده نسبت به کاشت نهال اقدام نکرده باشند، نمی‌توانند شناسنامه نوزاد خود را دریافت کنند.

بررسی رخدادهای لرزه‌ای در هفته گذشته زمین ناآرام «فین» مجددا فوج‌لرزه‌های خود را از سر گرفت/ثبت زلزله ۳.۷ در نیشابور و ۳.۲ در عسلویه

در هفته گذشته علاوه بر ادامه‌دار بودن فوج لرزه‌های کشور افغانستان، فوج لرزه‌های «فین» استان هرمزگان آغاز شد و ۴ زلزله بزرگتر از ۵ را تجربه کرد، ضمن آنکه زلزله خانه زنیان استان فارس که در ۳۶ کیلومتری شهر شیراز رخ داد، با بزرگای ۴.۹ بوده است.

امکان مشاهده بارش شهابی جباری با ۲۰ شهاب در هر ساعت طی بامداد ۳۰ مهر

مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران اوج بارش شهابی جبّاری را بامداد یکشنبه ۳۰ مهرماه ذکر کرد و گفت: با وجود اینکه دنباله‌دار منشأ این بارش یعنی دنباله‌دار مشهور «هالی» ۳۸ سال دیگر در آسمان زمین ظاهر می‌شود، اگر رصدگران قصد دارند که ذرات بازمانده این دنباله‌دار را این شبها شکار کنند، می‌توانند بامداد یکشنبه، ۳۰ مهرماه جاری قبل از روشنی هوا، زیر سقف یک آسمان تاریک و دارای افق‌های باز به جستجوی شهاب‌های بارش جباری بپردازند.

شرجی تا فردا مهمان خوزستان است/ روند کاهشی دما از فردا آغاز می‌شود

مدیر کل هواشناسی خوزستان گفت: نقشه‌های پیش‌یابی تا فردا استقرار جریانات جنوبی را نشان می‌دهد که سبب افزایش رطوبت، شرجی و مه در نوار ساحلی، مناطق جنوبی و مرکزی خواهد شد.

تصویر روز ناسا؛ شبح سرخ با وضوح بالا

گاهی اوقات آذرخش در نزدیکی فضا رخ می‌دهد. یکی از گونه‌های چنین آذرخشی، «شبح سرخ» است که طی ۲۵ سال گذشته فقط روی زمین عکس‌برداری و مطالعه شده.

آلودگی‌های نفتی بلای جان دریای خزر/ لزوم همکاری ۵ کشور حاشیه‌ خزر

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر لزوم همکاری ۵ کشور برای کنترل و حفاظت از دریای خزر اظهار کرد: به علت خشکسالی و کاهش تراز آب دریای خزر، آلودگی‌های موجود در آن با غلظت بیشتری نمود پیدا می‌کند.

آخرین مطالب

مدیر سامانه یکپارچه خودروها پاسخ داد انصراف دهندگان از طرح‌های فروش خودرو می‌توانند دوباره ثبت‌نام کنند؟

خودروی بنزینی خود را یک‌روزه برقی کنید

الحاق انبوه پهپادهای کرار به نیروی پدافند هوایی ارتش

بازار داغ تقلبات غذایی و تجارت کثیف با جان مردم

آغاز اکران خاکجا در اورآسیا

آیین بزرگداشت شاعر پارسی گوی هندی «امیر خسرو دهلوی» در ایران برگزار شد .

اجرای پویش ملی غربالگری بیماری های دیابت و فشارخون در ادارات شهرستان دزفول

پیشرفت فوتبال ایران در دستان مجید جلالی

ریاست دانشگاه پیام نور خوزستان:دانشگاه بزرگترین نهادی است که قادر به شناسایی مشکلات جامعه و یافتن راهکارهای علمی است

صحرایی: وزیر آموزش و پرورش شرمنده‌ترین وزیر کابینه دولت است/بودجه آموزش و پرورش را «درصدگیری» نکنید

نظر سازمان محیط زیست درباره هشدار سازمان بازرسی کل کشور

دبیر شورای‌عالی انقلاب‌فرهنگی خبر داد طرح کارآمدی دانشگاه‌ها در دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار گرفت

استقبال رسمی مخبر از نخست وزیر سوریه

ثبت اطلاعات اولیه سلامت 85 میلیون ایرانی / لزوم تکمیل نواقص نسخه‌پیچی الکترونیک

هدف‌گذاری افزایش 10 برابری تولید انرژی تجدیدپذیر در پایان دولت سیزدهم

هند می‌خواهد تا سال 2047 یک پایگاه در ماه بسازد

بازی، بازی، بازی و (دوباره بازی) هانیه بابانژاد

اجرای نمایش «والهه» همزمان با ایام فاطمیه در برج آزادی

مسابقه سیمولتانه دزفول

وزیر ارشاد در حاشیه رویداد رسانه‌ای «حریر»: بگیر و ببند در فرهنگ را قبول ندارم؛ نمی‌شود یک‌شبه کن‌ فیکون کرد!

هشدار امیرعبداللهیان نسبت به پیامدهای عدم توجه به درخواست گوترش از شورای امنیت سازمان ملل

در جشن احیا 185 واحد راکد تولیدی و صنعتی البرز عنوان شد تاکید رئیس جمهور بر پرهیز از واردات بی‌رویه کالاهایی که تولید داخل دارند

«شکاف سنی» بین اندام‌ها و بدن فرد چیست؟

«کلاس مجازی» به شبکه شاد اضافه می‌شود/ چرایی اختلال شاد در برخی روزهای آلودگی هوا؟

«جشن سده» چگونه جهانی ‌شد؟

آینده سفرهای هوایی متحول می‌شود طراحی منحصربه‌فرد هواپیمایی با ظاهر شبیه به تخم مرغ

رئیس جمهور وارد استان البرز شد

آمادگی تأمین‌ اجتماعی برای پوشش بیمه‌ای دانشجویان

یادداشتی برای نمایش« انسان، اسب، پنجاه پنجاه »منتقد: امین پاک فطرت

برگزاری کارگاه « فن بیان و نویسندگی» در دزفول