آخرین مطالب

جاذبه گردشگری دنیا

رئیس اداره میراث فرهنگی شوشتر:مسئولین شهرستان با مسببین تخریب آثار تاریخی به شدت برخورد خواهند کرد

رئیس اداره میراث فرهنگی شوشتر علیمحمد چهارمحالی روز جمعه مورخ ۶ تیر ۹۹ گفت: برابر گزارش مخبرین محلی و بازدید به عمل آمده از آثار تاریخی مشاهده گردید که درب چوبی یکی از خانه‌های تاریخی و غیر ثبتی متعلق به خاندان مرعشی در بافت کهن شوشتر توسط افراد ناشناس دچار آتش سوزی گردید که بلافاصله با همکاری واحد آتش نشانی نسبت به خاموش کردن آن اقدام شد.

سعبات سلیم یکی از سعباتهای بافت قدیم دزفول می باشد که با خاطرات مردم گره خورده است . Pdf

سعبات سلیم یکی از سعباتهای بافت قدیم دزفول می باشد که با خاطرات مردم گره خورده است . مرحوم عیدی صابر زاده از شاعران معروف دزفولی یکی از خرافات مردم دزفول را در این سروده به زیبایی بیان کرده است . سعبات بنایی سرپوشیده است که در کوچه پس کوچه های بافت قدیم دزفول به وفور دیده می شود و مکانی زیبا و خاطره انگیز برای بافت گردی و دمی آسودن در گرمای تابستان و یا سرمای زمستان برای عابر پیاده است .

درختی که در موطنش نادیده گرفته شد

کُنار درخت خودرویی است که وطن و جایگاهش شهرهای شوشتر و دزفول بوده و به نوعی بومی این دوشهر است ، که با اب و هوای این منطقه سازگار و همیشه سر سبز می باشد.اگر از اندیمشک در شمال خوزستان و شوش در جنوب وغرب عبور کنید دیگر درخت کناری نمی ببینید.کُنار درختی است که کمتر آفت می زند احتیاج به آب زیاد ندارد.در مقابل گرما مقاوم است .عمری طولانی دارد.چوب ،برگ و میوه ان قابل استفاده است .

سرنوشت سفرهای خارجی با مرزهای بسته و دلار ۱۸ هزار تومانی

ترکیه به عنوان پرترددترین مرز مسافری ایران اعلام کرد از ۱۱ مردادماه مرز هوایی با ایران را باز می‌کند. تصمیم سایر کشورها برای پذیرش مسافران ایرانی هنوز مشخص نیست. رییس انجمن صنفی دفاتر سفر و گردشگری استان تهران نیز می‌گوید: صحبت از سفرهای خارجی قضاوت زودهنگام است، چون کشورهای زیادی آمادگی پذیرش مسافران ایرانی را ندارند، از طرفی با دلار ۱۸ هزار تومانی مگر می‌شود سفر خارجی رفت.

دفن شناسنامه ایران در باغ ویلاهای چغامیش دزفول

حدود دو سال است که شاهد تغییرکاربری باغات سرسبز مرکبات به باغ ویلاهای لاکچری در محدوده ی تاریخی- باستانی سیاه منصورتا جندی شاپورو چغامیش هستیم .. باغ ویلاهایی که در مقابل سکوت و بی تفاوتی مسئولین به رشد قارچ گونه ی خود با دل راحت ادامه می دهند وبا پی ریزی هر یک از این ساخت و سازهای غیر مجاز بر تن اصیل و تاریخی این منطقه ی ارزشمند که نه تنها شناسنامه ی تاریخی دزفول که کل سرزمین ایران است زخم های عمیق و غیر قابل جبران می نشانند. ​ ​

عبور از روی پل ۱۸۰۰ ساله دزفول و بررسی مشکلات آن Pdf

از دل تاریخ روایت گر استقامات وفرهنگ بالای سرزمین پارسی را روایت می کند امادر تنهایی به این می اندیشد ؟؟؟!!!آیا کسی به فکر بازسازی ومرمت اصولی این یگانه میراث کهن بشریت است سوالی است که باید مسئولین امر پاسخگو باشند ومردم با کمپین گذاشتن زنده باد بافت گرامی بدارند .

پیام تبریک دکتر مونسان به مناسبت روزجهانی صنایع‌دستی صنایع‌دستی تجسم آفرینشگری انسان و مصداق بارز صنایع سبز و خلاق است

«دست‌ها، نخستین واسطه‌ای است که انسان به کمک آن ایده‌ها و افکار خویش را به کسوت آثار و ابزار درآورده و از دیرباز تاکنون همچنان ارزش دست‌ساخته‌ها و صنایع‌دستی در متن زندگی، علی‌رغم همه پیشرفت‌های تکنولوژیک و تنوع ماشین‌های تولیدی، محفوظ مانده و گسترش تجارت چنین‌دست ساخته‌هایی در اقصی نقاط جهان، اعم از فضای واقعی و مجازی، مؤید این امر است.

بازدید دکتر نوبخت از طرح انتقال آب زاب دریاچه ارومیه

استماع گزارش مجری طرح از آخرین وضعیت انتقال آب زاب، بازدید از مرحل اجرای سد کانی سیب، بازدید از سازه آبگیر پرتال ورودی تونل، ورود به کارگاه پرتال میانی و بازدید از داخل تونل، حرکت به سمت پرتال خروجی واقع در شهرستان نقده و بازدید از کانال خروجی تا رودخانه گدارچای در محل سازه شوت بخش اول برنامه های امروز دکتر نوبخت را تشکیل می دهند.

ایران از قاب تاریخ -روایتی زیبا وشاعرانه از هنر عکاسان ایرانی در قلب آزادی Pdf

این نمایشگاه گروهی عکاسی به همت آقای جواد علمی نیا در برج زیبای تاریخی آزادی به مدت یک هفته از روز یک شنبه صبح افتتاح گردید به گفته مسئول گروه تصویر فصل در روز آخر این نمایشگاه یک مراسم اختتامیه در نظر گرفته شده است

در قلب آزادی چه گذشت - قسمت دوم مراسم تودیع ومعارفه - اهمیت بنای تاریخی برج آزادی- بهمراه فیلم وعکس Pdf

دکتر اردشیر صالح پور : ارزش بنای تاریخی برج آزادی شهیاد معماری ایران واثر فوق العاده در تاریخ ایران است در بنای هم عصر خود تابه کنون بی نظیر بوده است بنای که تلفیق زیبای عناصر معماری ایران زمین در حداقل سه دوره تاریخی مهم که نماد شکوه معماری ماست .

🔴 شانزدهم خرداد ؛روز جهانی محیط زیست گرامی باد ✔️محیط زیست خوزستان قربانی راهبردهای غلط در حوزه آب و خاک

💠موضوع روز جهانی محیط زیست در سال ۲۰۲۰ «تنوع زیستی» و شعار امسال «زمانی برای طبیعت» Time for Nature انتخاب شده است. 💠موضوع و شعار امسال روز جهانی محیط زیست تحت تاثیر رخدادهای تلخ اخیر مانند آتش‌سوزی جنگل‌های آمازون و استرالیا و به‌ویژه همه‌گیری جهانی بیماری کووید-۱۹ (کرونا) انتخاب شده است. 💠این رخدادها نشانه‌ای از وابستگی متقابل انسان ‌و تنوع زیستی داشته و پیامی جدی را از جانب طبیعت برای ما ارسال می‌کند.

حافظ روی کانال باستانی اونتاشناپیریشا Pdf

توسعه شهری دزفول می تواند در هرنقطه از شهر انجام شود ولی نصب پل طبیعت و هرگونه ساخت وساز عالوه بر خسارت جبران ناپذیر به میراث گذشتگان ، دهن کجی آشکاریست به هویت فرهنگی یک شهر .

طبیعت زیبای دیلمان- آبشار لونک کجاست؟

آبشار لونک کجاست؟ فاصله‌ تهران تا آبشار ۳۵۳ کیلومتر است. یعنی سفر شما حدود ۴ساعت و ۴۵ دقیقه طول می‌کشد. از رشت یک ساعت و نیم و از سیاهکل نیم ساعت راه است. آبشار لونک در کیومتر ۲۰ جاده سیاهکل به دیلمان، در پارک جنگلی لونک قرار گرفته. این اثر طبیعی تماشایی درواقع از دو آبشار تشکیل شده که زیر هم قرار گرفته‌‌اند و بعد از ارتفاع ۶ متری به رودخانه می‌ریزد. پهنای آبشار در بیشترین اندازه‌ به ۲۰ متر می‌رسد. ارتفاع آن از سطح دریا ۴۷۶ متر است.

کول چپ جاذبه گردشگری زیبا و معروف استان لرستان

کول چپ روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان پلدختر در استان لرستان است. این روستا در دهستان جلوگیر قرار دارد و زیباییهای بی شماری این منطقه را احاطه کرده است

آبشار زرد لیمه اردل Pdf

آبشار بوبنه یا زرد لیمه، یکی دیگر از آبشارهای عریض ایران است، که در منطقه دیناران در جنوب استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد. این آبشار زیبا در دل کوه‌های زاگرس قرار دارد. این آبشار که رکورد‌ دار عریض‌ترین آبشارهای ایران را دارد، در انتهای دره زردلیمه و در مجاورت رودخانه بازفت قرار گرفته است. در ادامه معرفی، لوکیشن دقیق، آدرس، پیشبینی وضع آب و هوایی، کمپینگ، بهترین زمان سفر و مسیر دسترسی ابشار زردلیمه آورده شده است.

زانس شانس شهری تاریخی و توریستی

زانس شانس (Zaanse Schans) شهری تاریخی و توریستی در ۱۵ کیلومتری آمستردام پایتخت هلند است. این شهر شامل: چندین موزه، اسکله، آسیاب‌های بادی، رستوران مرکز گردشگری و فروشگاههای گوناگون است. بازدید از زانس شانس این فرصت را به گردشگران می‌دهد تا تصویری از خانه‌های چوبی ، آسیابهای بادی و اسکله در قرن هفدهم و هیجدهم داشته باشد.

مصاحبه با آقای دکتر سید نظام الدین امامی فر درباره المان یا نماد شهری دزفول کهن چگونه باید باشد Pdf

شهر تاریخی دزفول چگونه باید طراحی شود که نماد شهری با تاریخ وپیشینه شهر با شهر ومردم وهویت فرهنگی وتاریخی پیوند بخورد در این گپ وگفتگو سعی کردیم به این مسئله مهم بپردازیم

ساماندهی بقایای ستونهای سنگی آپادانای شوش

بیژن حیدری زاده مدیر پایگاه میراث جهانی شوش گفت: ساماندهی و مستند نگاری ستونهای سنگی کاخ آپادانای شوش جهت حفاظت بیشتر این آثار و بقایای تاریخی ارزشمند طی پروژه ای در حال انجام است. حیدری زاده افزود: همچنین اجرای سایه بان برروی بقایای ستونهای سنگی این کاخ به منظور جلو گیری از آسیب و فرسایش بر اثر تابش آفتاب تابستان و باران در برنامه ساماندهی بقایای ستونهای سنگی آپادانا گنجانده شده است.

شهر کاستوریا (Kastoria) یکی از دورافتاده ترین مقصد های گردشگری یونان به شمار می رود

شهر کاستوریا (Kastoria) یکی از دورافتاده ترین مقصد های گردشگری یونان به شمار می رود. این شهر در کرانه دریاچه زیبای اورستیدا (Lake Orestiada) واقع شده و توسط کوهستان های شگفت انگیزی از سنگ آهک احاطه شده است

ایران زیبا بندر دیر استان بوشهر Pdf

بندر دیر در استان بوشهر بزرگترین بندر صیادی کشور این یکی از جاذبه های این بندر است تالاب حرا در ۲کیلومتری دیر قرار دارد

آخرین مطالب

ای خوشا موسم میلاد رضا

حمیدیه صادرکننده سرطان میشود

تداوم قدرت پوتین تا2036 ممکن شد

دفاعیات تاجگردون در قبال گفته های زاکانی

‏بازگشت بازیکن جنجالی به فوتبال ایران؟

‏رکورد رونالدو شکسته شد

افزایش 121 درصدی قیمت مسکن در تهران طی 20 ماه اخیر

‏اجاره هواپیمای اختصاصی برای انتقال سرمربی جدیدتیم ملی امارات

شربت کرونا با طعم تلخ فقر اجتماعی

تسلیت علی دایی در پی درگذشت سیروس گرجستانی

بیانیه جدید باشگاه پرسپولیس درباره اسپانسر این تیم

سند مالکیت 2 مجموعه ورزشی به استقلال و پرسپولیس واگذار می‌شود

لیونل مسی بهترین بازیکن لالیگا شد

آغاز زندگی مشترک زوج خوزستانی با تمسک به شهید حاج قاسم سلیمانی

آتش سوزی در ارتفاعات بخش زیدون سردشت بهبهان مهار شد

برق در اندیکا قطع می‌شود

تخریب دو باغ ویلای غیرمجاز در شوشتر

پیوستن بازیکن سابق فولاد به نفت مسجدسلیمان

جنجال عسب‌سواری در کوچه و خیابان‌های دزفول (قسمت دوم)

آخرین قیمت طلا و سکه و آخرین قیمت انواع ارز در #بازار_آزاد 99/04/12

به بهانه ی روز جهانی محیط بان

نکاتی که هر زائری باید بداند . از زبان حضرت آیت ا... موحد کرمانی به مناسبت روز ولادت حضرت رضا (ع)

کشاورزان دزفول و چالش‌های بی‌پایان

‏اعلام برنامه هفته بیست‌و‌پنجم تا بیست‌و‌هفتم لیگ برتر

در حادثه‌ی کلینیک سینا پای تخلف ساختمانی در میان است

نمایشگاه گروهی عکاسی طبیعت زیبای هشت در برج آزادی رونمایی می شود

سیروس گرجستانی درگذشت

‏تمام مصائب فدراسیون انجمن‌های ورزش‌های رزمی در سبک‌ها

نامه دانشجویان دکترا خطاب به طهرانچی ریاست دانشگاهای آزاد اسلامی کشور

جنجال عسب‌سواری. در کوچه و خیابان‌های دزفول