آخرین مطالب

فرهنگی

نمایشگاه ایسه میاکه در گالری فیوز

نمایشگاه ایسه میاکه در گالری فیوز «تاه میان لباس‌های ایسه میاکه» عنوان نمایشگاه جدید گالری فیوز، چیدمان است از «ایسه میاکه» هنرمند ژاپنی که به سرپرستی هنری ناهید بهبودیان از نهم شهریورماه تا ۱۴ مهرماه در گالری فیوز برپا شده است. این نخستین نمایش آثار این هنرمند در ایران است. گالری فیوز پلی است میان هنر و مهارت و یکی از معدود گالری های ایران است که بخش عمده تمرکزش را بر روی نمایش آثار تکست تایل آرت(آثاری که ماده خام آن پارچه است) گذاشته و تاکنون میزبان هنرمندانی همچون صونا قائم، نسرین وصالیان، امیرکبیرنژاد، نسرین شایگان، مهدی راحمی، میثم مختاری، حسین چاووشی و بهرام دبیری بوده است و نشست های هنری با حضور احمد الستی، آریاسپ دادبه و امیر مازیار در سال های اخیر داشته است و این روزها میزبان نمایشگاهی از لباس های ایسه میاکه هنرمند برجسته ژاپنی است.  میاکه طراح پیشرو ژاپنی است که به خاطر رویکرد تازه‌اش به طراحی لباس و استفاده از تکنولوژی و درآمیختن آن با فرهنگ و تمدن شرق به ویژه ژاپن مشهور است. لباس های میاکه با این که پوشیدنی هستند؛ اما هر یک اثر تجسمی به شمار می روند، مجسمه‌های پوشیدنی و یا حتی بناهای پارچه‌ای. مجسمه‌ها و بناهایی که گویی در فضا معلق هستند. میاکه که به سلطان پلیسه مشهور است؛ پارچه را ماده خام اصلی آثارش قرار داده و بخشی از افکار انتزاعی‌اش را به کمک تکنیک پلیسه و درهم ریختن فرم‌های کلاسیک لباس در فرمی جدید ارائه داده است. شاید نام میاکه برای بسیاری غریبه باشد؛ اما بی‌شک امروزه همه ما حداقل یک بار لباس پیله‌دار یا پلیسه که به نوعی متاثر هنر اوریگامی ژاپنی‌است را بر تن کرده‌ایم، بدون آنکه بدانیم مبدع آن کیست. میاکه از جمله نخستین هنرمندانی به شمار می‌رود که مرزهای کلیشه‌ای دنیای هنر و مد را از میان برداشت و با آثارش زمینه‌ای را فراهم کرد تا لباس های پوشیدنی به عنوان اثر هنری به موزه‌ها و گالری‌ها راه یابند.  نمایشگاه تاه دربرگیرنده مجموعه تعاملی از لباس‌های میاکه هستند که در فضای گالری فیوز به نمایش درآمده است. ایسه میاکه در سال ۱۹۳۸ در هیروشیمای ژاپن متولد شد. او در دانشگاه هنر تاما توکیو «گرافیک دیزاین» خواند. سال ۱۹۶۵ در پاریس خیاطی و طراحی لباس را آموخت و یک سال بعد فعالیت حرفه‌ای خود را آغاز نمود. چهار سال به عنوان دستیار طراح نزد نام‌های بزرگی چون «گای لاروش» و «اوبر دو ژیوانشی» در پشت‌صحنه‌ مد فعالیت کرد. سال ۱۹۶۹ به نیویورک رفت و آنجا با «جفری بین» طراح آمریکایی همکاری کرد و با هنرمندان بنامی چون یاواچف کریستو، رابرت راشنبرگ و اندی وارهول دیدار داشت. کتابی از طراحی‌هایش با عنوان «East meet west» چاپ شد. او جایزه‌ی بین‌المللی فرهنگ از سوی خانواده‌ی سلطنتی که به نیابت از انجمن هنر ژاپن اهدا می‌شود را از آن خود کرد. جایزه کیوتو که به افراد برتر در هنر، علم و فن‌آوری اختصاص دارد، نشان فرهنگ ژاپن که نوعی نشان افتخار است و جایزه‌ی پرگار طلای ایتالیا از سوی انجمن طراحی صنعتی نیز به او تعلق گرفت. او در ۵ اوت ۲۰۲۲ در سن هشتاد و چهار سالگی بر اثر سرطان کبد درگذشت. گالری فیوز در کاشان، خیابان محتشم، کوچه ثابت واقع شده است و هر ماه میزبان هنرمندان مختلف برای نمایش آثارشان است. علاقه مندان می توانند در روزهای برگزاری نمایشگاه هر روز از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۴ وعصرها ۱۸ تا ۲۱ از این نمایشگاه دیدن کنند.

نمایش« آن در من» در اردبیل به روی صحنه رفت .

نمایش« آن در من» در اردبیل به روی صحنه رفت . نمایش« آن در من» به نویسندگی: رضا باقرپور و کارگردانی :یونس ولی پور مبین حسینی زارعی و رضا باقرپور در این نمایش به ایفای نقش می پردازند . دیگر عوامل این نمایش : تهیه کننده: غریب منوچهری هماهنگی اجرا : اسماعیل غنی زاده، آرام طالشی و حسن مهدیزاده کاری از گروه تئاتر نامرئی پشتیبان اجرا اموزشگاه هنرهای نمایشی آکتورال اردبیل، ۱۳و ۱۴( پنجشنبه و جمعه) ساعت ۱۸ فروش اینترنتی بلیط:  تیک آرت tickart.ir تخفیف ۲۵ درصدی برای دانشجویان، هنرجویان آموزشگاهها و اعضای انجمن ها و دارندگان کارت هنر خبرنگار : آرام طالشی پریخانی

نشست گفتمانی شناسایی و پژوهشگری دزفول بزرگ

دومین جلسه هیات امنای پژوهشکده دزفول شناسی به‌ منظور تبادل نظر و استفاده از رهنمودهای مدعوین با دستور جلسه معین شب گذشته ۷ آبان در پژوهشکده دزفول شناسی در منزل سابق دکتر محمد صادق ملک آسا برگزار گردید گزارشات مربوط به پایان کار مرمت و مراحل بازسازی ،امور مالی و هزینه کردها و شرح وظایف هیأت امنای پژوهشکده‌ از دستور کار این نشست بود.

پیله ی انزوا در هنر

با بررسی اجمالی در تاریخ هنر جهان ، در می یابیم که تولیدات هنری در بستر جامعه و با توجه به تاثیرات اجتماعی توسط هنرمندان ساخته می شوند . البته تعریف اثر هنری و هنرمند دارای مولفه های فنی و تخصصی است که در این‌مطلب نمی گنجند و خواننده ی محترم می بایست هر ساخته ی تبلیغاتی و اجرایی را ، اثر هنری و سازنده ی آنرا هنرمند ننامند .

کرایسس به روی صحنه رفت.

نمایش کرایسس به نویسندگی و کارگردانی کامبیز نیک‌آمیز در عمارت ارغوان روی صحنه رفت.

برای رشد فردی و توسعه جامعه، به جای توقعات جنسیتی، بر توانایی‌ها و خصوصیات هر فرد تمرکز کنیم

چندی پیش وزارت آموزش و پرورش با ارسال بخشنامه‌ای اعلام کرد: حضور همزمان نوآموزان دختر و پسر در کلاس‌های پیش‌دبستانی و مهد‌های کودک ممنوع است. معنای این بخشنامه این است که سیاست‌های تفکیک جنسیتی در دولت به مهد‌های کودک و دوره‌های پیش‌دبستانی هم رسید. پایگاه خبری صبح ملت برای بررسی این موضوع با زهره فربد روانشناس و کارشناس ارشد مشاوره خانواده گفتگویی را ترتیب داده است ، مشروح این گفتگو را در ادامه دنبال خواهد آمد.

شعار امسال روز جهانی بهداشت محیط /آمادگی برای محافظت از سلامت مردم، هر روز و همیشه

اهمت بهداشت محیط آنجاست که بر اساس داده ها، بیش از ۱۰۰ بیماری مختلف می تواند به طور مستقیم مرتبط با نگرانی های بهداشت محیطی باشد. اغلب، این مسائل بیشترین تأثیر را بر جوامعی می‌گذارد که فقیر هستند و در حال حاضر آسیب‌پذیری قابل توجهی در مراقبت‌های بهداشتی دارند. همچنین گزارش سازمان جهانی بهداشت نشان می دهد که حدود ۲۳ درصد از کل مرگ و میرها با "خطرات زیست محیطی" مانند آلودگی زمین و هوا، آلودگی آب و قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی مرتبط است.

وزیر آموزش و پرورش: حجمی از کتب درسی بهتر است حذف شود

وزیر آموزش و پرورش گفت:خیلی از اوقات سه عنصر مولف، معلم و محصل با هم هماهنگ نیستند و این امر یکی از ایرادات ما است و من معتقدم امروز حجمی از کتاب های درسی اضافه بوده و بهتر است حذف شود.

انتخاب دو هنرمند برجسته از دزفول بعنوان داور رویداد بین المللی هنرهای تجسمی درکشور لهستان

در رویداد رقابتی و بین المللی هنرهای تجسمی که توسط گالری بری بای آرت کشور لهستان و با همکاری دانشگاه سیزین لهستان برگزار می شود ، عبدالرضا رابطی و حمید تجلی فرد بعنوان داور انتخاب شده اند.

کمال عقل انسان مسلمان

حضرت امام رضا علیه‌السلام: عقل یک فرد مسلمان کامل نگردد تا اینکه ده ویژگی در او باشد: ۱: امیدِ خیر و نیکی از او رود. ۲: شرارت و بدی از او مورد انتظار نباشد. ۳: کمیِ لطفِ دیگران را زیاد بشمرد. ۴: زیادیِ خیرِ خود (به دیگران) را کم شمرد. ۵: از طلب حاجت بردنِ مردم به خود خسته نشود.

سایت وزارت علوم از دسترس خارج شد

برخی منابع خبری امروز مدعی شدند که یک گروه هکری ادعا کرده که ۵۰۰ سرور، کامپیوتر، سایت و سامانه وزارت علوم توسط آنان هک شده است.

وطن، از بلگراد تا اسپیناس

مروز جمعه است.پای شبکه ورزش نشسته ام ومسابقه والیبال ژاپن وقزاقستان را نگاه می کنم...چشمم بجمال قیافه ای آشنا در بین چشم بادامی ها می افته...چه زیبا وخوش قدوقامت.....نیرویی ناشناخته مرا بسوی او می کشاند...حس غریبی است ژاپن قدرت اول والیبال آسیا یکسالی است جای ما را گرفته.‌.‌ قاعدتا نباید حس خوبی به رقیبمان داشته باشم...اما این جوان خوش اندام وخوش سیما مرا بخود جلب کرده...ناگهان حروف انگلیسی بر پشت پیراهنش واژه ای آشنا را نشان می دهد: کیهان....گزارشگر توضیح می دهد از پدری ایرانی ومادری ژاپنی...حس وطن پرستی ناخود اگاه وبدون انکه بدانم مرابسوی این ستاره رقیب ژاپنی جذب کرده... وطن...وطن!!!...آه این واژه چه قدرتی دارد....

پویا نیک پور با «سکوت بی پایان» می آید

پویا نیک پور از انتشار آلبوم جدید خود با عنوان «سکوت بی پایان» خبر داد. پویا نیک پور رهبر ارکستر و آهنگساز درباره اثر جدید خود گفت: هم اکنون در تدارک و برنامه ریزی برای انتشار آلبوم جدیدم هستم که این اثر در مراحل نهایی قرار دارد و تا ماه آینده منتشر و در دسترس علاقه مندان قرار می گیرد.

اسماعیلی: دولت فرهنگ و هنر را فقط در پایتخت نمی‌بیند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: دولت معتقد است که مقوله فرهنگ و هنر نباید تنها مختص به مرکز و پایتخت کشور باشد و همه‌جای کشور پر از استعدادها و انسان های فرهیخته و هنرمند است که اگر امکان بروز استعدادها فراهم شود هرکدام قله‌ای در بخش های مختلف می‌شود و حضور ما در این گونه رویدادهای فرهنگی و هنری، یک ادای دین به همه هنرمندان اصیل در مناطق محروم کشور است.

آخرین مطالب

برگزاری سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان هندیجان

پادزهر رکود مسکن

40 پروژه عمرانی در شهرستان دزفول آغاز به کار کرد

نمایشگاه ایسه میاکه در گالری فیوز

رئیس آتش نشانی شوش از مهار به موقع آتش سوزی در یک پارکینگ منزل مسکونی خبر داد.

نمایش« آن در من» در اردبیل به روی صحنه رفت .

برگزاری کارگاه جامع اصول کارآزمایی بالینی مطلوب از سوی پژوهشگاه ابن‌سینا و مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی ایران

«طهران، سیاه و سفید» در موزه عکسخانه شهر

معاون نظارت تاکسیرانی تهران خبر داد ثبت اطلاعات 3000 تاکسی پایتخت در طرح «لاگ هوشمند»/تاکسی‌های غیر فعال شناسایی شدند

شاسی بلند جدید تویوتا در راه است

رییس اتاق بازرگانی اهواز: زمان فعالیت تجاری در مرزهای شلمچه و چذابه افزایش می‌یابد

«فردوس کاویانی» درگذشت

اهواز میزبان اولین دوره شطرنج بین‌المللی "جام نیشکر"

ماجرای فوت پسربچه هشت ساله در سازه‌های آبی‌تاریخی شوشتر چه بود؟

نمایش«دایره و دلقک» در پردیس تئاتر شهرزاد به روی صحنه رفت .

رونمایی پوستر فیلم " دست پخت مامان " شقایق عوض‌زاده

تار و تاریخ دو مدال طلا برای ایران به ارمغان آورد

هیئت دیپلماتیک سوریه به ریاست کنسول این کشور وارد ریاض شد

رئیسی در پیام تبریک به شی جین پینگ مطرح کرد برنامه همکاری جامع 25ساله؛ چراغ راه آینده همکاری‌های ایران و چین

اعلام برگزیدگان بیست‌ و دومین جشن حافظ؛ «پوست شیر» جوایز را درو کرد!

فرماندار شوش: طرح زیر گذر شهر شوش به دزفول با هماهنگی وزارت میراث فرهنگی وگردشگری تهیه و بزودی به مرحله اجرا خواهدرسیدـ

برترین دانشگاه‌های جهان در سال 2024 میلادی معرفی شدند/«شریف» برترین ایرانی

ورود نخستین خودروی عراقی به منطقه آزاد اروند

نشست گفتمانی شناسایی و پژوهشگری دزفول بزرگ

سرگیجه خودرویی در تعطیلات!

معاون علمی ‌فناوری رئیس جمهور: جایزه مصطفی(ص) نشان مرجعیت علمی و افتخار ملی ایران اسلامی است

آلودگی‌های نفتی بلای جان دریای خزر/ لزوم همکاری 5 کشور حاشیه‌ خزر

نفس کشیدن بر مردمان کوی سیاحی منطقه 6 اهواز حرام شد

مولانا و چرخشی بر مدار عشق

نمایش «این مرد بالشی یا اون مرد بالشی»به روی صحنه رفت.