آخرین مطالب

فرهنگی

وقتی «معماری رومی» به جان شهرهای ایران می‌افتد

در هر خیابان اصلی شهر که پا می‌گذاریم ساختمان‌های باشکوه و سر به فلک کشیده‌ای را می‌توانیم ببینیم. این بناهای مجلل سفید و نباتی رنگ هر رهگذری را مجذوب خود می‌کند‎؛ چند سالی است که این ساختمان‌های مجلل با نام ساختمان‌های "رومی"، چهره شهرهای ایران را تغییر داده‌اند. این ساختمان‌ها که به گفته یک عضو هیات علمی دانشگاه شهید چمران اهواز، خود با معماری اصیل غربی نیز هیچ نسبتی ندارند، حالا در تمام شهرهای کشور حتی شهرهای مذهبی به وفور دیده می‌شوند. این درحالی است که معماری اصیل ایرانی در جهان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

رئیس ستاد انتخابات کشور : ثبت نام بیش از ۲۴۰ هزار نفر داوطلب عضویت در شوراهای روستا قطعی شد

رئیس ستاد انتخابات کشور در سومین نشست کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات کشور اظهار داشت: باید با نهایت تلاش, فضای عمومی و رسانه ای کشور را به سمت ترغیب بیشتر مردم به حضور در صندوق های رای سوق دهیم, چرا که حضور پرشور در انتخابات, زمینه ساز اقتدار، کارآمدی, انسجام و ثبات کشور است.

افتتاح بیمارستان تامین اجتماعی دزفول در گیرودار وعده های ناتمام

بیمارستان تامین اجتماعی دزفول علی رغم وعده وعیدهای بسیار و مصاحبه های مکرر نمایندگان دو دوره ی اخیر مجلس و نیز مسئولین استانی مبنی بر افتتاح ‌و شروع به کار آن هنوز عملی نشده و هیچ یک از وعده های داده شده را به خود ندیده است . چه خبر تکمیل ۹۵درصدی ساخت این بیمارستان توسط عباس پاپی زاده نماینده سابق و چه خبر پیشرفت ۹۸درصدی ساخت این بیمارستان به نقل از سید احمد آوایی نماینده فعلی دزفول هیچکدام به بار ننشت و در حد یک خبر رسانه ای باقی ماند

ماه رمضان در فرانسه

با اعلام مسجد جامع پاریس ماه رمضان از روز سه شنبه در فرانسه آغاز خواهد شد!

پیام و نتایج محرمانه بودن تغییرات در کتاب های درسی چیست؟

«هیچ چیز خطرناک‌تر از این نیست جامعه‌ای بسازیم که در آن بیشتر مردم حس کنند هیچ سهمی در آن ندارند‌. مردمی که حس می‌کنند سهمی در جامعه دارند، از آن جامعه #محافظت می‌کنند ولی اگر چنین احساسی نداشته باشند، ناخودآگاه می‌خواهند آن جامعه را #نابود کنند‌.» مارتین لوترکینگ «دکتر حسن ملکی» (معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی) که کتابهای درسی مدارس زیرنظر او تهیه و چاپ می شوند؛ در پاسخ به درخواست خبرنگاری در «سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات» برای اطلاع از محتوای «پیشنهادهای حوزه علمیه قم برای اصلاح مطالب کتاب های درسی»؛ به صورت رسمی اعلام کرده است: ..

مراسم تقدیر از برگزیدگان چهارمین جشنواره مطبوعات و رسانه های خوزستان

؛محمد جوروند، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با تشکر از همه کسانی که آثار خود رابه جشنواره چهارم ارسال کردند، عنوان کرد: توجه به موضوع کیفیت تولیدات و محتوای خبری و تولیدی اهمیت زیادی دارد و از حضور فعال خبرنگاران در چهارمین جشنواره مطبوعات و رسانه های خوزستان و به ویژه خبرنگارانی که نفرات برتر شدند تقدیر می کنیم.

برخی از روستاها در تابستان هیچ گونه منبع تامین آب نخواهند داشت/ ائمه جماعت واقعیت های آب را با مردم در میان بگذارند

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان بر لزوم فرهنگ سازی مصرف بهینه آب در تابستان سالجاری به دلیل کاهش بارندگی و پائین آمدن میزان آب های سطحی و زیر زمینی تاکید کرد.

آغاز یک شروع

آن روز حالتی چون گرگ و میش صبح گاهی داشتم نه غمگین بودم ، نه شاد . نه زن بودم ، نه مرد. نه زنده بودم و نه مرده . جریـان سـیالی از مـن میگذشـت، کـه مـرا قطـره قطـره بـا همـه ی هسـتی آمیخته میکـرد، هر لحظـه فراخناک تر میشـدم. ایستاده بودم، نه، نشسته بودم و خود را نگاه میکردم.

امروزه حکم عالم بی عمل زنبور بی عسل نیست

ضرب المثلی است.... یکی را گفتند عالم بی عمل به چه می ماند؟ گفت: به زنبور بی عسل.‌ در قدیم مردم ساده و کم سواد بودند و از کسی چیزی نمی پذیرفتند مگر اینکه عملی مطابق سخنش می دیدند. اما امروزه برخی سخن ها بیشتر نیاز به پشتوانه علمی دارد تا به عمل گوینده.

چرایی فروش یکجای پروژه قائم

نه خانی آمده نه خانی رفته! حتما این ضرب المثل را شنیده اید.مردی، خیلی دلش می‌خواست ثروتمند بشود و مثل خان‌ها زندگی کند. اما پول زیادی نداشت .روزی او به شهر رفت تا چیزی بفروشد.موقع برگشت به روستای خود، از ناچاری و بی پولی ، خربزه‌ای خرید و از شهر خارج شد. سپس درختی پیدا کرد و زیر سایه درخت نشست. خربزه را قاچ کرد و مشغول خوردن آن شد. وقتی که خربزه را می‌خورد، پیش خودگفت: «پوست خربزه را نمی‌تراشم تا هر کس از این‌جا عبور کند و پوست خربزه را ببیند، بگوید که یک خان از این‌جا گذشته، خربزه را خورده و پوستش را رها کرده است.»

درخواست کارگردان انگل از همکارانش: نسبت به خشونت علیه آسیاتباران واکنش داشته باشید.

«بونگ جون هو» کارگردان برنده‌ اسکار فیلم «انگل» گفت سازندگان و فیلمسازان می‌توانند در برخورد با مسائل جسارت بیشتری داشته باشند و نباید از رویارویی با آنها ترس داشته باشند.

قاب در قاب

از بَزک قاب اول به آینه قاب فرو ریخته ی دور دست نگاه کردم و در پس آن ، نماد دنیای مدرن رو دیدم سوالی که در ذهن داشتم این بود که واقعا این پل بتونی باید از قلب بافت باستانی عبور می کرد ، راه دیگری نبود ؟ بلدزرِ توسعه و تمدن باید از میان قلب عاطفه عبور کند ؟ توسعه شهر باید از قلب شهر آغاز شود ؟ طرح جامع توسعه شهر از دهه هفتاد وجود دارد ! .. و اکنون قابِ پر از خالی شاید یادی باشد از گذشت عاطفه ها .

قانون جدیدچک

طبق قانون جدید چک صدور و پشت نویسی چک در وجه حامل ممنوع است و ثبت انتقال چک در سامانه صیاد جایگزین پشت نویسی چک خواهد شد.

وقتی زمین در حسرت جرعه ای آب له له می زند

اینجا قم است، شهرک قدس. جایی که ده‌ها مسئول بلندپایه مملکتی خانه دارند! این عکس را (جمعه بیستم فروردین هزار و چهارصد) گرفتم. خانم جوانی که گاری ضایعات هل می داد،... شرمنده اش شدم. کشوری که می خواهد ایدئولوژی خود را به جهان تحمیل کند، نباید زنان جوانش این گونه به دنبال لقمه ای نان خود را در معرض هزاران تهدید و تحقیر قرار دهند. راه های آسمان بسته است، وقتی زمین در حسرت جرعه ای آب له له می زند.

آخرین مطالب

بایدن زمان خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان را اعلام کرد

رئیس منابع طبیعی وآبخیزداری هندیجان: آغاز به کار مدیریت رواناب شهرستان هندیجان

حلول ماه مبارک رمضان مبارک باد

لزوم توجه به تفکیک وبازیافت زباله درشرایط کرونا ✍🏽رضا صمصام سخیراوی(کعبی)

درخشش شاعران جوان دزفولی در هشتمین جشنواره شعر استان خوزستان

نیازضروری پل ساسانی دزفول به پیمانکار بومی وکاربلد

وزیر نیرو: امیدواریم خوزستان امسال خاموشی نداشته باشد

رییس شورای شهر تهران خبر داد شرایط حاد کرونایی تهران/ شمار فوتی‌های تهران نزدیک 100 نفر در روز

استقراض دولت از بانک مرکزی دژپسند همچنان انکار می‌کند!

نیلاب شهری در زمان پارتیان (اشکانیان)

سرقت تلخ در جنوب ‎تهران !

سخنگوی قوه قضاییه: پرونده آزاده نامداری جنایی نیست/ دادگاه "سرباز راهور و نماینده" به زودی برگزار می‌شود

سخنگوی دولت اعلام کرد اقدام خرابکارانه در نطنز را تلافی خواهیم کرد

کتاب کات، نه (فیلمنامه) اثر اسرافیل شیرازی

طراحی یک وب‌کم شبیه چشم!

وقتی «معماری رومی» به جان شهرهای ایران می‌افتد

رئیس سازمان بسیج مستضعفین خبر داد توزیع یک میلیون بسته معیشتی در ماه رمضان توسط بسیج

قالیباف: اجرای دقیق اصلاحیه قانون مبارزه با قاچاق جلوی این معضل را می‌گیرد

رئیس ستاد انتخابات کشور : ثبت نام بیش از 240 هزار نفر داوطلب عضویت در شوراهای روستا قطعی شد

تجهیزات ایران‌ساخت حوزه پیش‌بالینی به دیگر کشورها می‌رود

وزیر دفاع: سازمان برنامه و بودجه باید درباره پرداخت فوق العاده مناطق جنگی پاسخگو باشد

کلیپ مراسم تقدیر از برگزیدگان چهارمین جشنواره مطبوعات و رسانه های خوزستان

به مناسبت هفتاد و پنجمین بزرگداشت قهرمان کوچک خلق شده توسط دو سنت اگزوپری نویسنده فرانسوی

وحید یامین‌پور چهره هنر انقلاب 99 شد/ دنیا دزد انگیزه و اخلاص است.

آیین تکریم و‌معارفه مدیرعامل جدید شرکت فولاد خوزستان برگزار شد

تمدید مهلت ثبت نام متقاضیان تسهیلات کرونا تا پایان اردیبهشت 1400

ارجاع پرونده "کودتا در اردن" به دادستان کل/ همه متهمان به جز "حمزه" در دادگاه محاکمه می‌شوند

تجمع کارکنان شرکتی جهادکشاورزی درب استانداری خوزستان

افتتاح بیمارستان تامین اجتماعی دزفول در گیرودار وعده های ناتمام

تقدیر و تشکر مسولادن باشگاه فولاد از تلاش و همدلی تمامی بازیکنان فولاد