آخرین مطالب

خانواده های عرب، مشتری رحم اجاره‌ای زنان ایران

خانواده های عرب، مشتری رحم اجاره‌ای زنان ایران اقتصادی - اجتماعی

خانواده های عرب، مشتری رحم اجاره‌ای زنان ایران

  بزرگنمایی:

کاهش فرزندآوری مسئله‌ای است که در ایران و جهان تبدیل به یک بحران شده و هرچه پیش می‌رویم شرایط نسبت به قبل وخیم‌تر می‌شود. در این میان بر  خلاف بسیاری از خانواده که نمی‌خواهد بچه دار شوند هستند کسانی هستند که توانایی فرزند آوری را ندارند که این مسئله دلایل متعددی دارد. اما حال چند سالی است که راهکاری برای بعضی از زوج‌های نابارور به نام رحم اجاره‌ای پیشنهاد می‌شود.

رحم اجاره‌ای یا جایگزین یکی از انواع روش‌های کمک باروری است. در این روش جنین 9 ماه بارداری را درون رحم شخص سومی سپری می‌کند در حالی که جنین ژن هایش را از پدر و مادر اصلی خود دریافت کرده است. اسپرم و تخمک از زوجین دریافت و به وسیله‌ی یکی از روش‌های کمک باروری مثل آی وی اف جنین ایجاد می‌شود و جنین ایجاد شده در رحم شخص دیگری قرار می‌گیرد. شخص سوم که جنین در رحم او قرار داده می‌شود وظیفه دارد دوران نه ماه بارداری را طی کند و لازم است تمامی مراقبت‌هایی که جهت حفظ سلامتی جنین نیاز است انجام دهد و در نهایت پس از تولد نوزاد آن را تحویل خانواده اصلی خود دهد.

غلامی مشاور اهدای رحم اجاره‌ای، درباره این مسئله که رحم اجاره‌ای یعنی چه و چه وضعیتی در ایران دارد گفت: رحم اجاره‌ای یا رحم جایگزین یعنی این که یک زن به دلایل متعدد که پزشک آن را تشخیص می‌دهد، نتواند انتقال جنین انجام را دهد فلذا رحم جایگزین برای او انتخاب می‌شود. هر زن نیز باز با تشخیص پزشک اگر بارداری طبیعی داشته باشد می‌تواند هر تعدادی که بخواهد رحم خود را در اختیار زوج‌ها قرار دهد. البته این مسئله وجود دارد که باید 6 ماه از اجاره دادن رحم بگذرد تا فرد بتواند دوباره این کار را انجام دهد.

اجاره رحم برای نیاز‌های مالی

این مشاور اهدای رحم اجاره‌ای در ادامه درباره افراد اجاره دهنده رحم اظهار کرد: امروز در بیشتر استان‌های کشور می‌توان زنان اجاره دهنده رحم را پیدا کرد و این افراد بیشتر کسانی هستند که نیاز شدید مالی دارند. برای ثواب، تنها از هزار زن یک نفر حاضر می‌شود که رحم خود را اجاره دهد.

غلامی تاکید کرد: زنان اتباع نیز رحم خود را اجاره می‌دهند، اما از نظر قانونی تنها برای اتباع می‌توانند این کار را انجام دهند.

او در پاسخ به این سوال که چقدر اجاره رحم در سال‌های اخیر افزایش داشته است خاطر نشان کرد: سال‌های گذشته رحم اجاره‌ای نقش یک تابو را داشته و از وجهه خوبی برخوردار نبود، اما هم اکنون شرایط تغییر کرده است چراکه، هستند زنانی که به صورت مادرزادی رحم ندارند یا از رحم ضعیفی برخوردار هستند فلذا بحث رحم اجاره‌ای و فرزند دار شدن برای این افراد گرچه هزینه‌های بالایی دارد، اما شیرین است.

استان‌هایی که بیشترین رحم اجاره را دارند

این مشاور اهدای رحم اجاره‌ای افزود: امروز تهران، مشهد، اصفهان، شیراز، تبریز بیشترین آمار فرزندآوری از طریق رحم اجاره‌ای را دارند؛ همچنین در استان‌هایی که مراکز ناباروری دارند نیز این عمل انجام می‌شود. البته آماری از فرزند آوری از طریق رحم اجاره‌ای موجود نیست، اما هم اکنون با توجه به افزایش مشکلات اقتصادی تعداد افرادی که رحم اجاره‌ای در اختیار افراد می‌گذارند افزایش داشته است البته هنوز تعداد متقاضیان بیشتر است.

غلامی با بیان اینکه اجاره رحم زیر نظر وکلا انجام می‌شود و همه چیز به صورت قانونی در اسناد رسمی ثبت می‌شود خاطر نشان کرد: پرداخت هزینه، تحویل نوزاد و حتی کفالت نوزاد بعد از فوت والدین نیز به صورت رسمی مشخص می‌شود.

افزایش چهار برابری قیمت رحم اجاره‌ای در دو سال گذشته

او درباره نرخ رحم اجاره‌ای گفت: متاسفانه رحم اجاره‌ای نسبت به دو سال گذشته که نزدیک 20 میلیون تومان بود افزایش چهار برابری داشته است و به 80 میلیون تومان رسیده است و ما نیز هر مبلغی که زوجین راضی باشند را دریافت می‌کنیم. البته مشاور‌هایی که برای زوج‌های عرب رحم اجاره‌ای پیدا می‌کنند مبلغ زیادی را دریافت می‌کنند.

این مشاور در امر اجاره رحم در پایان مدعی شد: این موضوع باب شده است که مترجمین زبان عربی در مراکز باروری فعال شده اند و کارشان این است که زوج‌های عرب را می‌پذیرند. این مشاورین بر اساس شنیده‌ها؛ برای مرتبط کردن زنان با خانواده‌های عرب، بالا ده میلیون تومان دریافت می‌کنند. همچنین هزینه رحم اجاره‌ای برای عرب‌ها از 150 میلیون تومان شروع می‌شود.

گفتنی است، یکی دیگر از مرتبط کننده‌های رحم‌های اجاره‌ای با زوج‌های جوان، درباره قیمت رحم اجاره‌ای می‌گوید: قیمت از 80 میلیون برجی دو میلیون تومان آغاز می‌شود و کم‌تر از این قیمت را دیگر نمی‌توانید پیدا بکنید.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی مطرح کرد :بی قانونی در حوزه رمزارز موجب هدایت کاربران ایرانی به صرافی های مشکوک خارجی می شود

تولد 135 سالگی ایفل!

تولد 135 سالگی ایفل!

ابعاد تازه کشتار پرندگان مهاجر در شمال: گردش مالی بازار سیاه 300 میلیارد تومان است

کیوان ساکت: در ساخت موسیقی دوزبانه به المان‌های جهانی توجه شود

فیلم‌های فجر به روایتی دیگر

سقف پاداش پایان خدمت کارکنان دولت مشخص شد

بی توجهی به دستور دادستان! اختلال در ترخیص کامیون‌های دپو شده/ بانک‌ها کم‌کاری کردند

بایدن به شرق اروپا نیرو می فرستد

رئیس موسسه عالی آموزش بانکداری ایران اذعان کرد: مقدم بر اصلاح نظام اقتصادی، اصلاح نظام اداری است و بدون آن اصلاح نظام اقتصادی میسر نخواهد شد.

هیات همگانی شهرستان ایذه قهرمان اولین دوره مسابقات مینی فوتبال استان خوزستان

جشنواره ی که نماد اشرافیت و باند بازی به قلم محمدرشیدپور

آغاز عملیات رفع کم‌آبی روستاهای ماهور برنجی علیا، سفلی و میدان

رادیو شوش منتشرشد

انتخابات انجمن خوشنویسان شهرستان دزفول برگزار شد

حضور رئیس‌جمهور بر مزار میرزا کوچک خان جنگلی

وزیر اقتصاد اعلام کرد اختصاص اولین خط اعتباری روسیه برای نیروگاه سیریک

داوران جشنواره فیلم فجر در 40 دوره برگزاری

اعلام محل برگزاری نمایش‌های خیابانی جشنواره تئاتر فجر

دستمزد کارگران روزهای پایانی سال اعلام می شود؟

واکنش نماینده تهران به هک شدن شبکه یک سیما

رادیوخبری خوزستان منتشر شد

رادیوخبری صبح ملت ویژه شهرستان دزفول منتشرشد

صعود تاریخی شاگردان اسکوچیچ به جام‌ جهانی 2022

لزوم جذب کارکنان مشتری مدار در بخش های خدماتی

رایزنی آمریکا با چین علیه روسیه

اردوغان: دلیل تعلیق صادرات گاز ایران به ترکیه بدهی معوقه نبود

هشتادمین ناوگروه نیروی دریایی ارتش عازم آب‌های آزاد و بین المللی شد

صدور قبوض برق بهمن ماه با قیمتهای جدید

چند ساعت قبل از رویارویی با ایران عراق از ایران به AFC شکایت کرد

محسنی اژه‌ای: مدیریت‌ مسائل در جنگ اقتصادی باید متفاوت از شرایط صلح باشد

دستور دادستان کل کشور برای صدور سریع‌تر کیفرخواست عاملان ترور سردار سلیمانی

غلامعلی رجایی گفت :فرودستان در جامعه ی ایران تحت فشار های شدید اقتصادی و معیشتی هستند

دیپلم افتخار «جایزه بچلدر» آمریکا برای کتاب ایرانی

آیین رونمایی از پوستر چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان مهر دزفول به همراه رونمایی از 2 جلد کتاب منتشر شده نمایش نامه کودک و نوجوان دزفول

بایدن، شخص پوتین را تهدید کرد / "هیچ نیروی آمریکایی به اوکراین اعزام نمی‌شود"

شهروندان این استان‌ها بالاترین نرخ تورم را تحمل کرده‌اند

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی و گردشگری در رادیو جوان : برگزاری نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران از نهم تا دوازدهم بهمن ماه/

اثرات سیگار تا سه نسل بعد ادامه دارد!

سیمان خوزستان قهرمان مسابقات قهرمانی فوتبال کارگران خوزستان شد

مالیات جدید خودرو چطور محاسبه می‌شود؟

بیت کوین بخریم یا طلا ؟

رتبه ایران در بین کشورهای «مهاجر فرست»

بانک مرکزی: متوسط قیمت مسکن در تهران به متری 33 میلیون تومان رسید

شکست تلخ در ازدواج با مرد حقه باز !

بازگشت رنگ قرمز به نقشه کشور؛ اعمال جریمه های کرونایی در جاده ها

خیز مرموزانه کرونا ؛ مبتلایان روزانه به مرز 12 هزار نفر رسید

از وین چه خبر ؟

دستور رئیس جمهور برای مقابله با گران فروشی : حتی یک ساعت کوتاهی هم جایز نیست

علی مطهری : توافق حتمی است