آخرین مطالب

ملکه مواد مخدر و زندگی عجیب او

ملکه مواد مخدر و زندگی عجیب او بین الملل - اجتماعی - حوادث

ملکه مواد مخدر و زندگی عجیب او

  بزرگنمایی:

اگرچه بسیاری از افراد، ال چاپو، سلطان مواد مخدر جهان را می‌شناسند، اما جالب استبدادی این قاچاقچی سرشناس، همسری دارد که به نوعی همکار وی و ملکه مواد مخدر جهان محسوب می‌شود و زندگی پرزرق و برق او نیز، طی سال‌های اخیر در کانون توجه است، گرچه وی هم اکنون، محکوم و زندانی است.

به نقل از نیویورک پست، کرونل آیسپورو روز سه شنبه به سه سال زندان محکوم شد، همسر ال چاپو از قاضی دادگاه فدرال التماس کرد که دختران دوقلوی 10 ساله او را در نظر بگیرد که در غیاب وی و پدرشان ال چاپو یتیم خواهند ماند.

این زن 32 ساله به رودوف کنترراس، قاضی دادگاه منطقه‌ای در واشنگتن دی سی که حکم او را صادر کرد، گفت: "آن‌ها در حال حاضر بدون حضور یکی از والدین خود بزرگ می‌شوند. از شما خواهش می‌کنم که اجازه ندهید بدون حضور مادرشان بزرگ شوند. "

قاضی کنتراس در بیان حکم خود به آیسپورو گفت: "امیدوارم دوقلو‌های خود را در محیطی متفاوت با آنچه تا به حال تجربه کرده اند بزرگ کنید. " ایسپورو ساله، امیدوار است که بقیه دوران زندان خود را در یک مرکز فدرال در کالیفرنیا بگذراند تا بتواند به فرزندان خود نزدیک شود. ماریا خواکینا و امالی گوادالوپ مانند مادر ملکه زیبایی خود در آن ایالت به دنیا آمده اند و تابعیت ایالات متحده دارند. مشخص نیست که چه کسی از دختران مراقبت می‌کند، در حالی که والدین هر دو دوران زندان خود را می‌گذرانند.

روز سه‌شنبه، کرونل آیسپورو، به دلیل نقش خود به عنوان "همدست" در کارتل Sinaloa به 36 ماه زندان محکوم شد. شوهر او، خواکین «ال چاپو» گوزمان، که پیش از استرداد به ایالات متحده در سال 2017 رهبری کارتل را بر عهده داشت، در حال حاضر در یک مرکز امنیتی با حداکثر حفاظت در کلرادو در حال گذراندن حبس ابد است.

جفری لیختمن، وکیل مدافع جنایی منهتن که وکالت هر دوی آنها، کورنل آیسپورو و ال چاپو را برعهده داشت، روز سه شنبه به خبرنگاران در بیرون دادگاه گفت که آیسپورو احتمالاً 18 ماه دیگر از زندان خارج خواهد شد. لیختمن گفت که این حکم نسبتاً سبک بود، زیرا کورنل آیسپورو سابقه کیفری قبلی نداشت و به راحتی به گناه خود اعتراف کرد.

اما یک کارشناس کارتل‌های مکزیکی گفت که کورنل آیسپرو احتمالاً باید 36 ماه کامل را در زندان فدرال بگذراند. رابرت آلمونته، مشاور امنیتی مستقر در تگزاس، گفت: «چیزی به نام آزادی زودهنگام از زندان فدرال وجود ندارد. او به گذراندن دوران محکومیت در زندان فدرال ایالات متحده عادت نخواهد کرد. اینجا مثل مکزیک نخواهد بود که زندانیان می‌توانند برای سلول‌های مجلل پول پرداخت کنند و غذا را بیرون ببرند. او یک درس عبرت واقعی می‌گیرد.»

گذراندن زمان پشت میله‌های زندان رویا‌های صنعت مد او را نیز متوقف خواهد کرد. کرونل آیسپورو قبل از دستگیری در جستجوی طراحانی در مکزیک بود تا به ایجاد خطی از قاب‌های تلفن همراه، کلاه، تی شرت و گرمکن تحت نام "El Chapo Guzman" کمک کنند.

طبق اطلاعات ثبت فدرال، آیسپورو یک علامت تجاری در اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده در سال 2019 برای نام تجاری و یک آرم دایره‌ای با سر شیر به ثبت رساند. هنوز هیچ موردی تحت این برچسب تولید نشده است.

او همچنین در نوامبر 2019 در یک قایق بادبانی در یک قسمت از VH1 "Cartel Crew" ظاهر شد و از پسر قاچاقچی مواد مخدر گریزلدا بلانکو برای راه‌اندازی خط تولید لباس مشاوره خواست.

منابع اگاه می‌گویند که آیسپورو، می‌خواست خط تولید خود را شروع کند تا به اتکای خود به سود ناشی از خرید و فروش مواد مخدر پایان دهد، اگرچه خودش منکر استفاده از پول مواد مخدر برای تأمین هزینه‌های سبک زندگی خود شده است.

این زندگی مجلل شامل سفر‌های مجلل به اروپا و یک مهمانی با تم باربی برای هفتمین سالگرد تولد دخترانش در سال 2018 بود که با یک خانه رویایی غول پیکر صورتی، کارناوال سواری و مجموعه‌ای شگفت انگیز از کیک و آب نبات برگزار شد.

در آن زمان، او گفت که به پول نقد از اجاره املاکی که پدرش که یک قاچاقچی محکوم مواد مخدر بود، متکی بود. قبل از دستگیری، او همچنین به یک اینفلوئنسر اینستاگرام تبدیل شده بود و با بیش از 686000 دنبال کننده، مدل لباس برای شرکت‌های مختلف مکزیکی در سینالوآ شده بود. آخرین پست اینستاگرام او، از دو ماه قبل از تسلیم شدن، کرونل آیسپرو را با لباس عروس نشان می‌دهد که تبلیغ یک سالن زیبایی را می‌کند.

آلمونته به نیویورک پست گفت: "در گذشته، او می‌توانست با افراد بسیار شیک بگردد و به راحتی فرمان دهد. اکنون با او مانند هر زندانی زن دیگری در سیستم زندان فدرال رفتار خواهد شد. "

آیسپورو، خود را به مقامات در فرودگاه دالس در خارج از واشنگتن دی سی تسلیم کرد، جایی که او در ماه فوریه به اتهامات قاچاق بین المللی مواد مخدر دستگیر شد و قبلاً 10 ماه را در بازداشتگاه بزرگسالان ویلیام جی تروسدیل در ویرجینیا سپری کرده است. این مرکز که حدود 400 زندانی را در خود جای داده است، همچنین خانه پل منافورت، رئیس سابق ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ بوده است. طبق گزارش ها، کورنل آیسپورو در بازداشتگاه، 22 ساعت در روز در سلول خود تنها بود، یعنی بسیار دور از زندگی پر زرق و برق و شلوغ سابق او.

ماریل کولون، وکیل او در اوایل سال جاری به «ال پایس» اسپانیا گفت: "او فقط چند ساعت را در یک اتاق کوچک جمعی می‌گذراند. کرونل آیسپورو بیشتر اوقات مطالعه می‌کرد، زیرا آن‌ها به او پیشنهاد دیگری نمی‌دهند تا حواس خود را پرت کند.

مشارکت او در کارتلی که توسط شوهرش 64 ساله اداره می‌شد، آشکار شد، طبق اسناد دادگاه، کرونل آیسپورو، که در سال 2007 در 18 سالگی با ال چاپو ازدواج کرد، در فرار جسورانه شوهرش از طریق یک تونل طولانی از یک زندان با امنیت بالا در مکزیک در سال 2015 نقش مهمی داشت.

اسناد دادگاه می‌گوید، علاوه بر تحویل یک میلیون دلار پول نقد به مقامات زندان برای ترتیب دادن شرایط مناسب زندان برای گوزمان، آیسپورو ترتیب یک ساعت جی‌پی‌اس مبدل به عنوان یک ماده غذایی را داد تا توسط یک نگهبان زندان به گوزمان تحویل داده شود. اسناد دادگاه می‌گویند که این ساعت به گوزمان اجازه می‌داد مکان سلول خود را مشخص کند تا به مهندسان تونل مختصات جغرافیایی خاص برای ساخت تونل زیرزمینی بدهد.

او همچنین به خرید ملک نزدیک زندان کمک کرد تا تونل ساخته شود. طبق اسناد دادگاه، در ملاقات‌هایی که با شوهرش در زندان داشت، او را از پیشرفت ساخت و ساز تونل که دهانه‌ای در زیر دوش سلول ال چاپو داشت، آگاه کرد. بر اساس پرونده‌های دادگاه، او پیام‌هایی را به دیگر اعضای کارتل سینالوآ در رابطه با تجارت مواد مخدر منتقل کرد، تجارتی که توسط ال چاپو در زمانی که او در زندان بود همچنان اداره می‌شد.

ال چاپو پس از فرار از زندان فوق امنیتی مکزیک در سال 2015، فراری بود و در خانه‌های امن زندگی می‌کرد تا اینکه توسط تفنگداران دریایی مکزیکی در شهر ساحلی لوس موچیس در سینالوآ در ژانویه 2017 دستگیر شد. چند روز بعد، او به ایالات متحده مسترد شد تا به جرم چندین فقره قاچاق مواد مخدر، پولشویی و قتل محاکمه شود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

پرداخت وام 150 میلیونی سربازی؛ مشمولان چه کسانی هستند ؟

جستجوی شهاب‌سنگی که سال 2014 به زمین برخورد کرد

پیروزی ارزشمند تیم ملی شطرنج ایران برابر تیم ملی فرانسه در دور هشتم المپیاد جهانی شطرنج

توضیح درباره قطعی برق در برخی شهرهای خوزستان

انتقاد سخنگوی وزارت خارجه از "مدعیان دروغین حقوق بشر"

امام جمعه گتوند در اجتماع بزرگ عزاداران حسینی گفت: تاسوعا یک مکتب است؛ مکتب عباس درس آموز و ولایت پذیری و ولایت محورست.

روایت جالب ورود اولین بوقلمون‌ به ایران

بالغ بر 600 هزار دانش آموز از تحصیل باز مانده اند

شعر عاشورا

آیدین !! و قوانین خدا

معاون اموربین الملل وزارت دفاع با استاندار خوزستان دیدار کرد.

در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی( ع) بیش از 13 هزار زائر ایرانی از مرزهای خوزستان خارج شدند.

مرگ دسته‌جمعی ماهیان در دریاچه نمک ماهشهر/ از آب دریاچه نمونه‌گیری شد

کندی اینترنت ADSL خانگی صدای مردم صالح شهر را در آورده است

آورد 7میلیارد مترمکعبی سیلاب‌های مرداد/ 350میلیون مترمکعب آب در سدها ذخیره شد

بازگشت هواپیمای هما به فرودگاه امام به دلیل نقص فنی

توزیع سود سهام عدالت 2 یا 3 بار در سال می‌شود

روند اجرایی شدن قانون رتبه بندی معلمان شروع شده است

طرح تعریض جاده دزفول _ شوشتر تکمیل می شود

رئیسی: جهانیان شب گذشته بار دیگر شاهد خوی تجاوزگری صهیونیست‌ها بودند

انتقاد کاربران به تعرفه‌ آگهی‌ در «دیوار»/ هزینه آگهی مجازی از اجاره دفترکار پیشی گرفت

سیر نزولی زندانیان بدهکار مهریه در ایران/ نحوه محاسبه مهریه تغییر خواهد کرد؟

رقابت بوکسور زن ایرانی‌الاصل استرالیا در مسابقات با حجاب اسلامی/رحیمی: ایمان بخشی از وجود من است

دو یزید خوش‌عاقبت و بدعاقبت عاشورا که بودند؟

اذعان بانک مرکزی انگلیس به مواجهه این کشور با شوک تورمی بزرگ و رکود طولانی

رشد 30 درصدی خرید تضمینی گندم/ در آستانه خودکفایی مجدد گندم هستیم

خیز دولت و مجلس برای مقابله با تلفات ناشی از سیل

شرایط مناسبی از نظر کرونا نداریم/ تاسوعا و عاشورا مردم شیوه‌نامه‌ها را رعایت کنند

کدام علائم جسمی در بهبودیافتگان کرونا تا 150 روز ادامه دارد؟

کلید هیات فوتبال خوزستان کجاست؟

استراتژی های شکست خورده آمریکا در برابر ایران

جریمه فنرباغچه از سوی یوفا به خاطر پوتین!

تصادف مرگبار خودرو با عزاداران/٣ فوتی، ١٩ مصدوم

استفاده 25 درصدی از ماسک در کشور / تهران در پایین‌ترین میزان رعایت پروتکل بهداشت فردی

بالا رفتن از پله‌ها راهی برای جلوگیری از کوچک شدن مغز

فهرست ناسا از زنان کاندیدای اعزام به ماه

معرفی کتاب/ چگونه کتاب بخوانیم

10 هزار متر مربع از زمین های ملی شوشتر با حکم قضایی رفع تصرف شد

برگزاری تور گردشگری مذهبی در شب هفتم ماه محرم در دزفول

مراسم عصرِ شعرِ عاشورائی در رباط کریم( تهران) برگزار شد

1800 مگاوات وارد مدار می‌شود/تقاضای برق باز هم رکورد زد

هشدار نارنجی تندباد و رگبار و خاک در خوزستان

نقدی بر نمایشنامه ی شرقاوی

نظارت مداوم بر ریه‌ها با کمک یک جلیقه

تغییرات جدید کنکور 1402 اعلام شد

اجرای 7 مجلس تعزیه خوانی در اندیمشک و دزفول

اجرای مجلس تعزیه خوانی «شهادت حر بن ریاحی» در شوش

مدیر آموزش وپرورش شهرستان شوش اعلام کرد:

پلوسی: سفر به آسیا هرگز برای تغییر وضعیت تایوان نبوده است

اولین شهروند مصر به فضا رفت