آخرین مطالب

ملکه مواد مخدر و زندگی عجیب او

ملکه مواد مخدر و زندگی عجیب او بین الملل - اجتماعی - حوادث

ملکه مواد مخدر و زندگی عجیب او

  بزرگنمایی:

اگرچه بسیاری از افراد، ال چاپو، سلطان مواد مخدر جهان را می‌شناسند، اما جالب استبدادی این قاچاقچی سرشناس، همسری دارد که به نوعی همکار وی و ملکه مواد مخدر جهان محسوب می‌شود و زندگی پرزرق و برق او نیز، طی سال‌های اخیر در کانون توجه است، گرچه وی هم اکنون، محکوم و زندانی است.

به نقل از نیویورک پست، کرونل آیسپورو روز سه شنبه به سه سال زندان محکوم شد، همسر ال چاپو از قاضی دادگاه فدرال التماس کرد که دختران دوقلوی 10 ساله او را در نظر بگیرد که در غیاب وی و پدرشان ال چاپو یتیم خواهند ماند.

این زن 32 ساله به رودوف کنترراس، قاضی دادگاه منطقه‌ای در واشنگتن دی سی که حکم او را صادر کرد، گفت: "آن‌ها در حال حاضر بدون حضور یکی از والدین خود بزرگ می‌شوند. از شما خواهش می‌کنم که اجازه ندهید بدون حضور مادرشان بزرگ شوند. "

قاضی کنتراس در بیان حکم خود به آیسپورو گفت: "امیدوارم دوقلو‌های خود را در محیطی متفاوت با آنچه تا به حال تجربه کرده اند بزرگ کنید. " ایسپورو ساله، امیدوار است که بقیه دوران زندان خود را در یک مرکز فدرال در کالیفرنیا بگذراند تا بتواند به فرزندان خود نزدیک شود. ماریا خواکینا و امالی گوادالوپ مانند مادر ملکه زیبایی خود در آن ایالت به دنیا آمده اند و تابعیت ایالات متحده دارند. مشخص نیست که چه کسی از دختران مراقبت می‌کند، در حالی که والدین هر دو دوران زندان خود را می‌گذرانند.

روز سه‌شنبه، کرونل آیسپورو، به دلیل نقش خود به عنوان "همدست" در کارتل Sinaloa به 36 ماه زندان محکوم شد. شوهر او، خواکین «ال چاپو» گوزمان، که پیش از استرداد به ایالات متحده در سال 2017 رهبری کارتل را بر عهده داشت، در حال حاضر در یک مرکز امنیتی با حداکثر حفاظت در کلرادو در حال گذراندن حبس ابد است.

جفری لیختمن، وکیل مدافع جنایی منهتن که وکالت هر دوی آنها، کورنل آیسپورو و ال چاپو را برعهده داشت، روز سه شنبه به خبرنگاران در بیرون دادگاه گفت که آیسپورو احتمالاً 18 ماه دیگر از زندان خارج خواهد شد. لیختمن گفت که این حکم نسبتاً سبک بود، زیرا کورنل آیسپورو سابقه کیفری قبلی نداشت و به راحتی به گناه خود اعتراف کرد.

اما یک کارشناس کارتل‌های مکزیکی گفت که کورنل آیسپرو احتمالاً باید 36 ماه کامل را در زندان فدرال بگذراند. رابرت آلمونته، مشاور امنیتی مستقر در تگزاس، گفت: «چیزی به نام آزادی زودهنگام از زندان فدرال وجود ندارد. او به گذراندن دوران محکومیت در زندان فدرال ایالات متحده عادت نخواهد کرد. اینجا مثل مکزیک نخواهد بود که زندانیان می‌توانند برای سلول‌های مجلل پول پرداخت کنند و غذا را بیرون ببرند. او یک درس عبرت واقعی می‌گیرد.»

گذراندن زمان پشت میله‌های زندان رویا‌های صنعت مد او را نیز متوقف خواهد کرد. کرونل آیسپورو قبل از دستگیری در جستجوی طراحانی در مکزیک بود تا به ایجاد خطی از قاب‌های تلفن همراه، کلاه، تی شرت و گرمکن تحت نام "El Chapo Guzman" کمک کنند.

طبق اطلاعات ثبت فدرال، آیسپورو یک علامت تجاری در اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده در سال 2019 برای نام تجاری و یک آرم دایره‌ای با سر شیر به ثبت رساند. هنوز هیچ موردی تحت این برچسب تولید نشده است.

او همچنین در نوامبر 2019 در یک قایق بادبانی در یک قسمت از VH1 "Cartel Crew" ظاهر شد و از پسر قاچاقچی مواد مخدر گریزلدا بلانکو برای راه‌اندازی خط تولید لباس مشاوره خواست.

منابع اگاه می‌گویند که آیسپورو، می‌خواست خط تولید خود را شروع کند تا به اتکای خود به سود ناشی از خرید و فروش مواد مخدر پایان دهد، اگرچه خودش منکر استفاده از پول مواد مخدر برای تأمین هزینه‌های سبک زندگی خود شده است.

این زندگی مجلل شامل سفر‌های مجلل به اروپا و یک مهمانی با تم باربی برای هفتمین سالگرد تولد دخترانش در سال 2018 بود که با یک خانه رویایی غول پیکر صورتی، کارناوال سواری و مجموعه‌ای شگفت انگیز از کیک و آب نبات برگزار شد.

در آن زمان، او گفت که به پول نقد از اجاره املاکی که پدرش که یک قاچاقچی محکوم مواد مخدر بود، متکی بود. قبل از دستگیری، او همچنین به یک اینفلوئنسر اینستاگرام تبدیل شده بود و با بیش از 686000 دنبال کننده، مدل لباس برای شرکت‌های مختلف مکزیکی در سینالوآ شده بود. آخرین پست اینستاگرام او، از دو ماه قبل از تسلیم شدن، کرونل آیسپرو را با لباس عروس نشان می‌دهد که تبلیغ یک سالن زیبایی را می‌کند.

آلمونته به نیویورک پست گفت: "در گذشته، او می‌توانست با افراد بسیار شیک بگردد و به راحتی فرمان دهد. اکنون با او مانند هر زندانی زن دیگری در سیستم زندان فدرال رفتار خواهد شد. "

آیسپورو، خود را به مقامات در فرودگاه دالس در خارج از واشنگتن دی سی تسلیم کرد، جایی که او در ماه فوریه به اتهامات قاچاق بین المللی مواد مخدر دستگیر شد و قبلاً 10 ماه را در بازداشتگاه بزرگسالان ویلیام جی تروسدیل در ویرجینیا سپری کرده است. این مرکز که حدود 400 زندانی را در خود جای داده است، همچنین خانه پل منافورت، رئیس سابق ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ بوده است. طبق گزارش ها، کورنل آیسپورو در بازداشتگاه، 22 ساعت در روز در سلول خود تنها بود، یعنی بسیار دور از زندگی پر زرق و برق و شلوغ سابق او.

ماریل کولون، وکیل او در اوایل سال جاری به «ال پایس» اسپانیا گفت: "او فقط چند ساعت را در یک اتاق کوچک جمعی می‌گذراند. کرونل آیسپورو بیشتر اوقات مطالعه می‌کرد، زیرا آن‌ها به او پیشنهاد دیگری نمی‌دهند تا حواس خود را پرت کند.

مشارکت او در کارتلی که توسط شوهرش 64 ساله اداره می‌شد، آشکار شد، طبق اسناد دادگاه، کرونل آیسپورو، که در سال 2007 در 18 سالگی با ال چاپو ازدواج کرد، در فرار جسورانه شوهرش از طریق یک تونل طولانی از یک زندان با امنیت بالا در مکزیک در سال 2015 نقش مهمی داشت.

اسناد دادگاه می‌گوید، علاوه بر تحویل یک میلیون دلار پول نقد به مقامات زندان برای ترتیب دادن شرایط مناسب زندان برای گوزمان، آیسپورو ترتیب یک ساعت جی‌پی‌اس مبدل به عنوان یک ماده غذایی را داد تا توسط یک نگهبان زندان به گوزمان تحویل داده شود. اسناد دادگاه می‌گویند که این ساعت به گوزمان اجازه می‌داد مکان سلول خود را مشخص کند تا به مهندسان تونل مختصات جغرافیایی خاص برای ساخت تونل زیرزمینی بدهد.

او همچنین به خرید ملک نزدیک زندان کمک کرد تا تونل ساخته شود. طبق اسناد دادگاه، در ملاقات‌هایی که با شوهرش در زندان داشت، او را از پیشرفت ساخت و ساز تونل که دهانه‌ای در زیر دوش سلول ال چاپو داشت، آگاه کرد. بر اساس پرونده‌های دادگاه، او پیام‌هایی را به دیگر اعضای کارتل سینالوآ در رابطه با تجارت مواد مخدر منتقل کرد، تجارتی که توسط ال چاپو در زمانی که او در زندان بود همچنان اداره می‌شد.

ال چاپو پس از فرار از زندان فوق امنیتی مکزیک در سال 2015، فراری بود و در خانه‌های امن زندگی می‌کرد تا اینکه توسط تفنگداران دریایی مکزیکی در شهر ساحلی لوس موچیس در سینالوآ در ژانویه 2017 دستگیر شد. چند روز بعد، او به ایالات متحده مسترد شد تا به جرم چندین فقره قاچاق مواد مخدر، پولشویی و قتل محاکمه شود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

مذاکره تهران، کراچی و اربیل بر سر گردشگر

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1401 گفت :سهم دولت از صندوق توسعه ملی کاهش پیدا کرد

یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی مطرح کرد :بی قانونی در حوزه رمزارز موجب هدایت کاربران ایرانی به صرافی های مشکوک خارجی می شود

تولد 135 سالگی ایفل!

تولد 135 سالگی ایفل!

ابعاد تازه کشتار پرندگان مهاجر در شمال: گردش مالی بازار سیاه 300 میلیارد تومان است

کیوان ساکت: در ساخت موسیقی دوزبانه به المان‌های جهانی توجه شود

فیلم‌های فجر به روایتی دیگر

سقف پاداش پایان خدمت کارکنان دولت مشخص شد

بی توجهی به دستور دادستان! اختلال در ترخیص کامیون‌های دپو شده/ بانک‌ها کم‌کاری کردند

بایدن به شرق اروپا نیرو می فرستد

رئیس موسسه عالی آموزش بانکداری ایران اذعان کرد: مقدم بر اصلاح نظام اقتصادی، اصلاح نظام اداری است و بدون آن اصلاح نظام اقتصادی میسر نخواهد شد.

هیات همگانی شهرستان ایذه قهرمان اولین دوره مسابقات مینی فوتبال استان خوزستان

جشنواره ی که نماد اشرافیت و باند بازی به قلم محمدرشیدپور

آغاز عملیات رفع کم‌آبی روستاهای ماهور برنجی علیا، سفلی و میدان

رادیو شوش منتشرشد

انتخابات انجمن خوشنویسان شهرستان دزفول برگزار شد

حضور رئیس‌جمهور بر مزار میرزا کوچک خان جنگلی

وزیر اقتصاد اعلام کرد اختصاص اولین خط اعتباری روسیه برای نیروگاه سیریک

داوران جشنواره فیلم فجر در 40 دوره برگزاری

اعلام محل برگزاری نمایش‌های خیابانی جشنواره تئاتر فجر

دستمزد کارگران روزهای پایانی سال اعلام می شود؟

واکنش نماینده تهران به هک شدن شبکه یک سیما

رادیوخبری خوزستان منتشر شد

رادیوخبری صبح ملت ویژه شهرستان دزفول منتشرشد

صعود تاریخی شاگردان اسکوچیچ به جام‌ جهانی 2022

لزوم جذب کارکنان مشتری مدار در بخش های خدماتی

رایزنی آمریکا با چین علیه روسیه

اردوغان: دلیل تعلیق صادرات گاز ایران به ترکیه بدهی معوقه نبود

هشتادمین ناوگروه نیروی دریایی ارتش عازم آب‌های آزاد و بین المللی شد

صدور قبوض برق بهمن ماه با قیمتهای جدید

چند ساعت قبل از رویارویی با ایران عراق از ایران به AFC شکایت کرد

محسنی اژه‌ای: مدیریت‌ مسائل در جنگ اقتصادی باید متفاوت از شرایط صلح باشد

دستور دادستان کل کشور برای صدور سریع‌تر کیفرخواست عاملان ترور سردار سلیمانی

غلامعلی رجایی گفت :فرودستان در جامعه ی ایران تحت فشار های شدید اقتصادی و معیشتی هستند

دیپلم افتخار «جایزه بچلدر» آمریکا برای کتاب ایرانی

آیین رونمایی از پوستر چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان مهر دزفول به همراه رونمایی از 2 جلد کتاب منتشر شده نمایش نامه کودک و نوجوان دزفول

بایدن، شخص پوتین را تهدید کرد / "هیچ نیروی آمریکایی به اوکراین اعزام نمی‌شود"

شهروندان این استان‌ها بالاترین نرخ تورم را تحمل کرده‌اند

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی و گردشگری در رادیو جوان : برگزاری نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران از نهم تا دوازدهم بهمن ماه/

اثرات سیگار تا سه نسل بعد ادامه دارد!

سیمان خوزستان قهرمان مسابقات قهرمانی فوتبال کارگران خوزستان شد

مالیات جدید خودرو چطور محاسبه می‌شود؟

بیت کوین بخریم یا طلا ؟

رتبه ایران در بین کشورهای «مهاجر فرست»

بانک مرکزی: متوسط قیمت مسکن در تهران به متری 33 میلیون تومان رسید

شکست تلخ در ازدواج با مرد حقه باز !

بازگشت رنگ قرمز به نقشه کشور؛ اعمال جریمه های کرونایی در جاده ها

خیز مرموزانه کرونا ؛ مبتلایان روزانه به مرز 12 هزار نفر رسید

از وین چه خبر ؟