آخرین مطالب

گزارش خانه ملت از نظارت میدانی نمایندگان استان خوزستان (قسمت چهارم)؛

گزارش خانه ملت از نظارت میدانی نمایندگان استان خوزستان (قسمت چهارم) فرهنگی - اقتصادی - سیاسی - اجتماعی - خوزستان - بخش ویژه صبح ملت نیوز - محیط زیست

گزارش خانه ملت از نظارت میدانی نمایندگان استان خوزستان (قسمت چهارم)

  بزرگنمایی:


گزارش خانه ملت از نظارت میدانی نمایندگان استان خوزستان (قسمت چهارم)؛
تلاش برای عملیات آسفالت و زیرسازی روستاهای اروندکنار و آبادان/رایزنی گسترده برای اجرای طرح تفصیلی شهر مسجد سلیمان/پیگیری اجرای مجتمع دامپروری 400 راس دامی در شهر امام دزفول
اعضای مجمع نمایندگان استان خوزستان در سرکشی از حوزه‌های انتخابیه، به صورت گسترده ضمن بازدید و بررسی مشکلات استان، نشست‌هایی را با مسئولان مربوطه جهت حل مشکلات حوزه‌های انتخابیه برگزار کردند.
استان خوزستان
به گزارش  صبح ملت به نقل از  خبرگزاری خانه ملت؛ اعضای مجمع نمایندگان استان خوزستان در سرکشی از حوزه‌های انتخابیه، به صورت گسترده ضمن بازدید و بررسی مشکلات استان، نشست هایی را با مسئولان مربوطه جهت حل مشکلات حوزه‌های انتخابیه برگزار کردند.

 

احصاء نواقص فاز یک طرح 550 هکتاری مقام معظم رهبری

جلیل مختار نماینده مردم آبادان و عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی اقدامات انجام شده در زمان سرکشی به حوزه‌های انتخابیه خود، گفت: در روزهای اخیر جلساتی با وزیر کار تعاون و رفاه اجتماعی، مدیرعامل سازمان تامین ،مدیرعامل شستا و مدیرعامل پتروشیمی آبادان داشتیم در این نشست‌ها درخواست تشکیل شورای در پتروشیمی آبادان، افزایش و ارتقاء حقوق کارکنان پتروشیمی، درخواست تبدیل وضعیت کارگران روزمزد به قراردادی، اجرای  طرح فاز دو توسعه پتروشیمی آبادان تا٣٠٠ تن در روز، درخواست انتقال شرکت لوله پلیکا به پتروشیمی آبادان، درخواست و پیشنهاد در اجرای صنایع پایین دستی از pvc مانند کیسه های خون، پلاستیک فیلم ها، گلخانه‌ای هفت لایه‌ای، انواع کارت‌های اعتباری و مالی، تولید لوله و اتصالات کامپاند مورد بررسی و پیگیری قرار گرفت.

جلیل مختار
 پیگیری ساخت بزرگترین مجموعه ورزشی روباز استان خوزستان

نماینده مردم آبادان افزود: پیگیر تکمیل ساخت بزرگترین مجموعه ورزشی رو باز استان خوزستان در آبادان با 33 هزار مترمربع واقع در بلوار ساحلی امام حسین(ع) هستیم. اعتبارات این پروژه ورزشی از سال گذشته توسط وزارت نفت تامین شد. تامین اعتبار مرحله اول 7 میلیارد تومان بود در حال حاضر پیگیر اعتبارات فاز دوم این مجموعه ورزشی هستیم امیدوارم تا خرداد 1401 این پروژه به مرحله بهره برداری برسد.

آسفالت روستای نصار اروندکنار شروع شد

مختار در ادامه تاکید کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته شاهد آغاز عملیات اجرایی آسفالت دهستان نصار در اروندکنار هستیم، در راستای توجه ویژه مناطق محروم در بخش روستایی و تفاهم‌نامه‌ای با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بسته شده بود مبنی بر عملیات آسفالت 10روستای آبادان مجموع روستاهای بخش اروندکنار با بیش از 4٠ هزار متر مربع عملیات زیرسازی و جدول کاری در حال انجام و در شرف اتمام است. لازم به ذکر است که این روستاها شامل نهر ازرق، رفیع، نهر حمید، نهر سن، نهر مچری، نهر ابوفلفل، کوت نصار، نهر عوج البوحیه، نهرعوج البوصید، نهر ابو عبود می شود.

افتتاح فاز سوم پروژه اروند کنار به آبادان

وی در ادامه یادآور شد: آیین کلنگ زنی و افتتاح فاز سوم پروژه جاده اروندکنار به آبادان صورت پذیرفت، تکمیل پروژه جاده اروندکنار به آبادان ردیف ملی نداشت ولی با پیگیری‌های انجام شده از طریق ماده 23 برنامه و بودجه در ردیف ملی قرار گرفت و امسال نیز در سه فاز کار خود را شروع کرده است.

احصاء نواقص فاز یک طرح 550 هکتاری مقام معظم رهبری

عضو کمیسیون عمران خاطر نشان کرد: طی نشست‌های صورت گرفته به دنبال احصاء نواقص فاز یک طرح 550 هکتاری مقام معظم رهبری شامل آبیاری، تسطیح و آماده سازی زمین‌های کشاورزی در شهرستان آبادان هستیم که مقرر گردید کار گروهی تشکیل شود تا تمام موارد عنوان شده مورد بررسی قرار بگیرد تا بتوانیم مشکلات کشاورزان را حل کنیم.

 

طرح جامع شهر مسجدسلیمان در دستور کار قرار گرفت

علیرضا ورناصری نماینده مردم مسجدسلیمان، لالی، هفتکل و اندیکا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی اقدامات انجام شده در زمان سرکشی به حوزه‌های انتخابیه، گفت: با پیگیری صورت گرفته استمرار فعالیت‌ها در جاده تمبی چمفراخ(چوب سرخ) در دستور کار قرار گرفت، برای این پروژه که 3100 متر طول و 7متر عرض دارد، مبلغ 3 میلیارد و 850 میلیون تومان اعتبار هزینه شده است. با تکمیل این پروژه مشکلات تردد و دسترسی روستا‌های چوب سرخ، تمبی چمفراخ، تلمبن پنبه کار، تمبی، چهاربیشه و اکبرآباد بخش گلگیر مسجدسلیمان با جمعیتی حدود 2 هزار نفر به مرکز شهرستان در این بخش از مسیر مرتفع شد.

علیرضا ورناصری قندعلی
 اتمام عملیات نصب ستون‌های سازه فلزی ترمینال فرودگاه مسجد سلیمان

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزود: اتمام عملیات نصب ستون‌های سازه فلزی ترمینال فرودگاه مسجد سلیمان بعد از حدود 60 سال از آخرین پروازهای شرکت نفت مجددا احیا فرودگاه در حال راه اندازی است ، احداث فرودگاه مسجدسلیمان به طور حتم نقش موثری در توسعه و رونق این منطقه داشته و بخش عمده‌ای از مشکلات تردد را در این شهرستان برطرف می سازد؛ طرح تفصیلی شهر مسجدسلیمان پس از سال‌ها در کمیسیون ماده 5 به تصویب رسید.

طرح جامع شهر مسجدسلیمان در دستور کار قرار گرفت

نماینده مردم مسجدسلیمان، لالی، هفتکل و اندیکا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پس از ابلاغ ‌طرح جامع شهر مسجدسلیمان در سال ٨٥، طی سال‌های گذشته هیچگونه بازنگرى در آن صورت نگرفت که با پیگیری‌های صورت گرفته  طرح تفصیلى شهرى پس از اخذ مصوبات لازم از شوراى عالى معمارى و شهرسازى در اسفندماه ٩٩ در دستور کار اداره راه و شهرسازى شهرستان مسجدسلیمان قرار گرفت و در تاریخ 17 آبان ماه سال جاری مصوبه کمیسیون ماده ٥ را اخذ نمود.

مشکلات طرح جامع شهر مسجدسلیمان بررسی شد

 نماینده مردم در مجلس یازدهم خاطر نشان کرد: مشکلات عمده این طرح که در طرح تفصیلى جدید اصلاح شد شامل؛ اسکن هوایى شهر در سال جارى، تعیین کاربرى ها مطابق وضع موجود، الحاق محلاتى همچون شهرک سیمرغ هشت بنگله، راه بند هشت بنگله، مالکریم، شهرک الحاقى امام حسین جهت زلزله زدگان،الحاق ٣٠ هکتار از اراضى ملى به شهر در منطقه چم آسیاب جهت طرح‌هاى جهش تولید مسکن، اصلاح خط محدوده شهرى و قرارگیرى تمامى خانه‌هاى ساخته شده خارج از محدوده در درون محدوده شهر در طرح جدید، اصلاح معابر شهرى مطابق توپوگرافى و وضع موجود، تعیین تکلیف اراضى ٥٠ هکتارى هوانیروز ( شهرک پرواز) و الحاق شهرک تانکسازى به مساحت ١٣ هکتار و شهرک چهاربیشه ارتش ( خوابگاه ارتش) به مساحت ١٨ هکتار به شهر، تعیین کاربرى مسکونى شهرک مهندسین جنب پل سینا که مشکل ١٠ ساله سهامداران این تعاونى‌ها با تصویب طرح برطرف گردید .

3 هزارهکتار از اراضى تحت تملک دولت  در طرح کاداستر داراى سند تک برگ شدند

 وی ادامه یادآور شد:  سطح ١ مطالعات بافت فرسوده شهر مسجدسلیمان نیز مصوبه دریافت کرده است که در حال حاضر شرکت مشاور در حال مطالعات سطح ٢ این طرح است؛ضمن اینکه حدود ٣٠٠٠ هکتار از اراضى تحت تملک دولت امسال در طرح کاداستر در ٥ قطعه داراى سند تک برگ شدند.

 

تحویل یک دستگاه خودرو عملیاتی به هلال احمر دزفول 

سید احمد آوایی نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی گفت: با پیگیری افتتاح پایانه بار فرودگاه دزفول، ارسال بار هوایی داخلی از دزفول به مقصد شهر‌های دیگر و از فرودگاه‌های دیگر به مقصد دزفول انجام خواهد شد و این اقدام در زمینه توسعه فرودگاه دزفول بسیار حائز اهمیت است.

سیدعلیرضا آوایی وزیر دادگستری
توزیع 6 هزار بسته تحصیلی، معیشتی و پزشکی بین دانش آموزان

نماینده دزفول افزود: به همت خیرین شهرستان دزفول و همدلی برگزار و 6 هزار بسته تحصیلی، معیشتی و پزشکی بین دانش آموزان توزیع شد. با توجه به فرارسیدن سال تحصیلی جدید و در آستانه بازگشایی مجدد مدارس؛ این تعداد بسته نوشت افزار به ارزش یک میلیارد تومان جهت توزیع بین دانش آموزان نیازمند اجرایی شد و همچنین در راستای مرمت و بازسازی پل باستانی دزفول، تفاهم‌نامه‌ای میان اداره کل میراث فرهنگی خوزستان و خیران دزفول منعقد شد.

تحویل یک دستگاه خودرو عملیاتی به هلال احمر دزفول 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: یک دستگاه خودرو عملیاتی در راستای عملیات‌های امداد و نجات در مناطق کوهستانی و روستاهای دورافتاده به هلال‌احمر دزفول تحویل داده شد، این موضوع را از مدت‌ها قبل پیگیری کرده بودیم که خوشبختانه به سرانجام رسید و همچنین با تلاش‌های صورت گرفته شاهد آغاز اجرای پروژه تامین برق روستاهای یعقوب در بخش چغامیش هستیم.

مشکلات کشاورزان مورد بررسی قرار گرفت

نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: در دیدار با وزیر کشاورزی موضوعات مهمی از جمله تامین کود کشاورزان به منظور کشت سبزی و صیفی، حفظ یکپارچگی اراضی کشاورزی شهرستان دزفول و همکاری با انجمن های صنفی و همچنین تامین اعتبار و پرداخت خسارات کشاورزی ناشی از خشکسالی مطرح شد که این موارد با موافقت و دستور مساعد وزیر جهاد کشاورزی همراه بود و همچنین با پیگیری‌های صورت گرفته اولین سری از تجهیزات بیمارستان خیبر به این بیمارستان تحویل داده شد.

پیگیری کلنگ زنی مجتمع دامپروری 400 راس دامی در شهر امام دزفول 

آوایی در ادامه تاکید کرد: طی آئینی با حضور مسئولان شهرستان دزفول، آئین کلنگ زنی مجتمع دامپروی 400 راس دامی در شهر امام دزفول کلنگ زنی شد. این مجتمع در زمینی به مساحت 11 هکتار و پس از پیگیری سید احمد آوایی نماینده مردم شریف شهرستان دزفول توسط شهرداری شهر امام از یکی از شرکت‌های کشت و صنعت دزفول خریداری و پس از اخذ مجوزهای لازم جهت احداث مجتمع دامپروری عملیات اجرای آن کلنگ زنی شد.

احداث کلانتری مهرشهر دزفول صادر شد 

نماینده مردم در مجلس یازدهم یاد آور شد: پس از پیگیری‌های یک ساله در راستای افزایش امنیت در شهرستان دزفول، رتبه نیروی انتظامی این شهرستان از 17 به 18 و در سطح مراکز استان ارتقا یافت و همچنین پس از جلسات مکرر با مسئولان ارشد و سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی کشور، مجوز احداث کلانتری در منطقه مهرشهر دزفول با 20 هزار نفر جمعیت صادر شد./

پایان پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

عضو اتاق بازرگانی ایران مطرح کرد: جولان دلال‌ها زیرسایه ارز 4200 تومانی

تکلیف قیمت خودروهای داخلی مشخص نشد/ ممکن است قیمت‌ها تغییر نکند!

غریب آبادی: زندانی دوتابعیتی نداریم/ممنوع الورودی نداریم

مجموعه کلینیک نخبگان سلامت آوین

خورشید گرفتگی کامل 2021 شنبه آینده رخ می‌دهد

ادعای مضحک رسانه دولتی ترکیه درباره جزایر سه گانه

لوگوی گوگل در تسخیر دانشمند ایرانی

هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل در تهران: جامعه بین‌الملل در ارتباط با آوارگان افغان تماس بیشتری با ایران داشته باشد

وحیدی: دغدغه دولت و مجلس رفع تنگناهای معیشتی مردم است

تأکید مجدد پلیس بر رسمی بودن برگ سبز به عنوان سند خودرو

شهروندان از دست فروشان گوشت خرید نکنند

صدای مخاطب/ صبح ملت

روایتی از زندگی غلامحسین یوسفی در « چراغداران» رادیو فرهنگ

یادی از جواد بدیع‌زاده با پخش تصنیف "بوسه شیرین" در رادیو فرهنگ

نگاهی به «ثبت دانش و مهارت آسیاب های آبی» در رادیو فرهنگ‌

بررسی علل و عوامل فرار مغزها یا مهاجرت نخبگان در برنامه « بازتاب» رادیو فرهنگ

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس خبر داد اسناد واگذاری حریم تالابها به وزارت نیرو باطل شد اسناد واگذاری حریم تالابها به وزارت نیرو باطل شد

حضور تماشاگران در شهرآورد منوط به تایید ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت

قالیباف: دولت در این 100 روزه مجاهدانه تلاش کرد

نشست مشترک مجلس و دولت رئیسی: انسجام قوا یک تاکتیک نیست، بلکه یک راهبرد اساسی است

شهردار دزفول عنوان کرد: تلاش شهرداری برای ثبت دزفول به عنوان شهر جهانی کپو

دستوار ویژه دادستان جهت بازرسی از نانوایان و کنترل قیمت ها /12 نانوایی متخلف شناسایی و جریمه شدند

اولین نشست تولیدکنندگان صنایع دستی شهرستان دزفول در سال 1400برگزار شد

دستور خاندوزی برای تسریع در رسیدگی به شکایات مالیاتی تولیدکنندگان

هماهنگی برق رسانی به چندین طرح مهم در شهرستان هندیجان

اهدای اعضای "پرستار رامهرمزی" به زندگی سه نفر حیات بخشید

نمایش (اتل و متل یه بابا )به نویسندگی و کارگردانی آقای میثم ترکمند درتماشاخانه اهورا به روی صحنه می رود.

گمرگِ آبستن ما همچنان قصد زاییدن ندارد

طرح «صیانت» به مرکز پژوهش‌های مجلس برگشت خورد

توسط دادستان عمومی و انقلاب نقده اعلام شد معرفی مقصران مرگ خبرنگاران محیط زیست در سفر به نقده

در هیات دولت بررسی می شود پیش نویس آیین نامه معافیت خدمات آموزشی، پژوهشی و ورزشی از مالیات و عوارض

سخنگوی کاخ سفید مطرح کرد رویکرد بی‌ چون‌وچرای آمریکا در قبال مذاکرات احیای برجام

جلال زاده: برنامه تیم مذاکره کننده لغو تمامی تحریم‌های آمریکاست

رئیس اتحادیه طلا و جواهر: افزایش قیمت در بازار سکه و طلا صحت ندارد

نماینده روسیه: آمریکا آمادگی خود را برای لغو تحریم‌های ناسازگار با برجام اعلام کرده است

دستور وزیر در پی عکس منتشر شده از فرامرز صدیقی

انتخابات ریاست جمهوری فرانسه 2022: اریک زمور و  نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری

دیوان عالی: راننده بی گواهینامه مشمول بیمه نمی شود

مردانی: هزینه تست تشخیص اومیکرون 15 میلیون تومان است

ماجرای بدهی 170میلیون دلاری سهامدار خارجی پتروشیمی مهرچیست؟

اعلام آمادگی یک خیر برای تأمین نیازهای آموزشی معلم دزفولی کودکان کار

راه های افزایش طول عمر باتری موبایل

گفتگوبا نخستین نویسنده ایرانی ،که کتاب‌هایش در «آمازون» بفروش رفته است

گرامیداشت سهراب سپهری در رادیو فرهنگ

عربستان، یورش رئیس رژیم صهیونیستی به حرم ابراهیمی را "تحریک آمیز" خواند

مصوبات کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران اعلام شد

باقری: جمع‌بندی 6 دور مذاکرات قبلی یک پیش‌نویس است نه یک توافق

حضور"آبجی عطی" در جمع دوستدارانش

چین: تحریم‌کنندگان را به المپیک زمستانی دعوت نمی‌کنیم

دزپارت و برداشت از طلای سرخ