آخرین مطالب

روایتی از آزار های دختر هفت ساله توسط مرد همسایه

روایتی از آزار های دختر هفت ساله توسط مرد همسایه حوادث

روایتی از آزار های دختر هفت ساله توسط مرد همسایه

  بزرگنمایی:

«هلیا.س، دختری در شهرستان پاوه»؛ هفت سالش تمام نشده بود که این اتفاق وحشتناک افتاد. اتفاقی که تا ابد در خاطرش به رنگ سیاه خودنمایی می‌کند. آن روز طبق معمول همیشه در کوچه مشغول دوچرخه سواری بود، اما ناگهان حدود ساعت 5عصر از خانه همسایه با وحشت و گریه به بیرون دوید. «نریمان.غ»؛ مردی 45ساله که در همسایگی خانه این دختر 7ساله، به همراه خانواده‌اش زندگی می‌کرد.

یک هفته‌ای می‌شد که همسر و دختر 13ساله‌اش به خانه یکی از اقوام‌شان در مریوان رفته بودند. آن روز عصر، وقتی هلیا در حال دوچرخه سواری بود، نریمان با افکاری منزجر‌کننده، این دختر 7ساله را به داخل خانه‌اش کشاند و او را مورد آزار و اذیت جنسی قرار داد. سرنوشت، در روز دوشنبه 29شهریور ماه، تلخی‌اش را به جان «هلیا»؛ این دختر 7ساله در شهرستان پاوه، پاشید.

حالا زمان؛ سالیان سال هم که بگذرد، درد این زخم را نمی‌تواند از روح و جسم هلیا از بین ببرد. آن روز در ورودی خانه‌اش را نیمه باز گذاشت که اگر کسی وارد خانه شد؛ متوجه شود. هنوز هیچ کس نمی‌داند، هلیا چه مدت مورد آزار و شکنجه این مرد متجاوز قرار گرفت. اما با سر رسیدن شاگرد مغازه پدر هلیا در آن کوچه، نریمان به وحشت افتاد. با دست‌هایش جلوی دهان هلیا را گرفت تا او نتواند فریاد بکشد، اما در لحظه‌ای چشم بر هم زدن هلیا موفق شد از دست این مرد 45ساله متجاوز فرار کند.

همان روز شاگرد مغازه پدر هلیا با دیدن وضعیت این دختر، به پدرش خبر می‌دهد و «نریمان.غ» از ترس، خودش را در خانه حبس می‌کند. چند ساعت بعد، پدر هلیا به اداره آگاهی موضوع را اطلاع می‌دهد. ماموران نیز با در دست داشتن حکم ورود به منزل، «نریمان.غ» را پس از چهار، پنج ساعت که خود را در خانه حبس کرده بود، دستگیر می‌کنند و اما هلیا؛ پس از این اتفاق وحشتناک، دچار مشکلات شدید روحی شد.

خبری اشتباه

«محمد.س» پدر هلیا، سعی می‌کند به اعصاب خود مسلط باشد تا شرح واقعه کند. سوال از پدر هلیا پرسیده می‌شود که طبق اخبار منتشر شده این مرد از آشنایان شما بوده و ارتباطی خانوادگی داشتید و او در جواب با استیصال بیان می‌کند: «نه، نه، همسایمونه و هیچ ارتباط خانوادگی نداشتیم. فقط در حد یه سلام علیک.»

به موقع سر رسید

«محمد.س» از تعداد فرزندانش می‌گوید و سپس از اولین جرقه روز حادثه صحبت می‌کند: «خودم 33 سالمه. دو تا فرزند دارم. دخترم 7سالش تموم نشده و پسرم هم یک‌سال و نیمشه. خونمون تا مغازه، یه صد متری فاصله داره. اون روز شاگردم رو فرستادم بره دم خونمون که از خانمم یخ بگیره. وقتی می‌رسه جلوی خونه، هلیا از لای در می‌بیندش و از دست اون مرد که همسایه روبه‌روی خونه ما می‌شه فرار می‌کنه. هلیا همیشه می‌گه؛ تا اون رو دیدم جیغ کشیدم. منظورش شاگردمه.»

فرار از دست مرد متجاوز

پدر هلیا ناراحت می‌شود و سعی می‌کند از زبان شاگرد مغازه‌اش، صحنه‌ای که هلیا فرار کرده و به داخل کوچه دویده است را بازگو کند: «شاگردم می‌گه؛ اون روز هلیا رو نیمه لخت دیده. یعنی با لباس‌هایی که از تنش کنده شده یهو فرار می‌کنه تو کوچه و می‌ره سمت خونه. شاگردم می‌گه؛ وقتی ازش پرسیدم چی شده، گفته هیچی و گریه کرده و رفته خونه. بعد وقتی شاگردم اومد مغازه همینارو بهم گفت و منم بهش گفتم؛ حتما با همبازیاش دعواش شده.»

تلفنی که پرده از حقیقت برداشت

«محمد.س» کلماتش بخش‌بخش ادا می‌شود و از نیم ساعت پس از آمدن شاگردش به مغازه حادثه را ادامه می‌دهد: «هنوز نیم ساعت از اومدن شاگردم نگذشته بود که خانمم زنگ زد بهم و گفت؛ بیا یه همچین اتفاقی افتاده. اون یارو هم سریع رفته به خانمم گفته؛ شرمنده، من مست بودم. اشتباه کردم. کسی نفهمه. منم وقتی رسیدم دم خونه، دیدم فرار کرد و رفت تو خونه و در رو از پشت قفل کرد. یعنی همون مرده. زن و بچه‌اش هم خونه نبودن. یه هفته‌ای می‌شد که رفته بودن مریوان، خونه خواهرش.خواهر زنش. زنگ زدیم 110 اومد.»

چهار، پنج ساعت پنهان شدن

او از «نریمان.غ» مرد همسایه متجاوز که تا ساعت 10 شب خود را پنهان کرده بود، می‌گوید: «هر چی در زدیم، هر چی صداش زدیم، تو خونه قائم کرده بود خودش رو؛ بیرون هم نمی‌اومد. تا اینکه دیدم تلفنم زنگ می‌خوره. خودش بود. اس‌ام‌اس‌هاش هم هست. ماموران هم بودن و شاهدن. گفت؛ من خونه نیستم. فرار کردم. بیا یه جوری خودمون حلش کنیم. با این حال تا ساعت نه و ده شب خودش رو قائم کرد. بیرون هم نیومد. حتی ماموران بهش زنگ زدن. به اونا هم گفت؛ من خونه نیستم. فرار کردم.»

حکم ورود به منزل

پدر هلیا آهی می‌کشد و نشان می‌دهد که هم از مرور حادثه غمگین شده است و هم از تعریف آن: «با هماهنگی ماموران و دادستان حکم ورود به خونه رو گرفتیم تا در رو بشکنیم و بریم داخل خونه که یه دفعه به یکی از همسایه‌هامون که اونم داخل کوچه کنار ما وایساده بود زنگ زد و گفت؛ یه جوری اینارو بفرست برن که من بیام بیرون و فرار کنم. همسایمونم فحش بهش داد و گفت؛ بیا پایین اینا حکم خونه رو هم گرفتن. یه کاری نکن در رو بشکنن بیان تو.»

کل محل می‌دانند معتاد است

«محمد.س» از اعتیادی که این مرد 45ساله داشته و همه محل نیز می‌دانستند گفت و تسلیم شدن «نریمان.غ» و اعترافاتش را به یاد آورد: «بالاخره اومد پایین و ماموران دستگیرش کردن و بردیمش کلانتری. اونجا هم خودش اعتراف کرد و گفت؛ مست بودم و دیدم هلیا تنهایی دوچرخه سواری می‌کنه، بهش گفتم بیا داخل خونه ما، تا دوچرخه‌ات را درست کنم.»

پرونده قضایی روی پرونده قضایی

او عقبه «نریمان.غ» را برملا می‌کند: «نریمان قبلا در دادگاه پرونده داشته و از یه زن در فضای مجازی اخاذی کرده بود و اون زن هم از نریمان شکایت کرده بود. خیلی‌ها هم جرات نکرده بودن ازش شکایت کنن. همه شهر هم در موردش می‌دونن. وضع مالی خوبی داره.معتاده. نونوایی هم داره.»

تغییر در رفتار پس از تجاوز

پدر هلیا، وضعیت روحی دخترش را پس از آن حادثه، وضعیتی ناراحت‌کننده می‌داند: «اصلا از خونه بیرون نمیاد. می‌ترسه. حرف نمی‌زنه. غذا نمی‌خوره. تلویزیون نمی‌بینه. باید یه ساعت باهاش حرف بزنیم تا یه کلام حرف بزنه. همش تو خودشه و نسبت به یه هفته قبل از اون اتفاق 90درصد رفتارهایش تغییر کرده. از خورد و خوراکش بگیر تا همه چی. تو همون دادگستری هم گریه می‌کرد و می‌گفت؛ اینو آزاد نکنین. دوباره میاد بیرون من رو اذیت می‌کنه. وقتی هم تو دادگاه از هلیا پرسیدن چی شد، گفت؛ اون روز من رو اذیت کرد و با دستاش جلوی دهانم را گرفت.»

یک لحظه غفلت

او با ناراحتی از اینکه دوست دارد از این محل برود و چرایی اتفاقی که در یک لحظه غفلت، برای هلیا رخ داد، حرف می‌زند: «اینجا رو هم خدا شاهده کرایه کردم. می‌خوام برم یه جای دیگه. هلیا می‌گه؛ من دیگه اینجا نمی‌خوام باشم. همش می‌ترسه.

من خودم یه هفته بعد از اون اتفاق از خونه بیرون نرفتم. والا چی بگم، از روزی که کرونا شد، دخترم اجازه داشت روزی یه ساعت تو کوچه با دوستاش دوچرخه سواری کنه. اون شب مهمون داشتیم. خانمم همیشه وقتی هلیا می‌رفت تو کوچه بازی کنه از پنجره نگاش می‌کرد. قرار بود دوستم و خانمش بیان خونمون. خانم دوستم اون روز زودتر اومده بود خونه ما و با خانمم گرم صحبت شده بودن. برای همین یه لحظه خانمم یادش می‌ره هلیا رو از پنجره نگاه کنه و اون اتفاق می‌افته.»

دادگاه چه کرد؟

پدر هلیا می‌گوید از دادگاه برای تحقیقات محلی آمدند: «از طرف دادگاه هم اومدن تحقیقات و گفتن اگه شما هم رضایت بدین، این کار جنبه قانونی داره و ما ولش نمی‌کنیم. اشد مجازات رو برایش در نظر می‌گیریم.»


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

این عادات ضریب هوشی را پایین می‌آورد؛ از فرو رفتن در فکر تا گلایه کردن بدون فایده

به مناسبت بازگشایی مجتمع فرهنگی سینمایی دزفول

خوزستان من به قلم مهری کیانوش راد

رادیوخبری صبح ملت ویژه استان خوزستان منتشر شد

فیلم داستانی*خیانت یا خجالت*در مرحله پایانی فیلمبرداری قرار گرفت.

خروج همه شهرهای ایران از وضعیت قرمز کرونا

مازوت سازی ممنوع شد

اجباری شدن نسخه نویسی الکترونیکی از اول دی ماه

برنامه معاونت علمی برای جذب نخبگان بین اللملی

اقدامات "هشدار" چین در تضاد با لفاظی های صلح آمیز است

رادیوشوش منتشرشد

اجرای طرح ترافیک چه تاثیری بر مرگ‌ومیر کرونا دارد؟

ماجرای عروسک‌های عجیب تلویزیون چیست؟

باران، مایه پاکی یا تشدیدکننده آلودگی هوا؟

افزایش 6 برابری صدور ویزا برای رونق صنعت گردشگری ایران

رادیوخبری صبح ملت ویژه شهرستان دزفول منتشرشد

مدیر عالی حرم مطهر رضوی: شرایط زیارت در روضه منوره و اماکن متبرکه حرم رضوی تسهیل می‌شود

مراسم گرامیداشت هفته بسیج در شهرستان دزفول برگزارشد

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی: زیر ساخت‌های گردشگری دریایی باید فراهم شود

خانه قهرمان ملی، پاتوقی برای معتادان

ساخت پلاستیک زیستی از پوست گوجه فرنگی

باغچه‌بان؛ آموزگار گل‌های خاموش ایران زمین

وانگ یی: نشست به اصطلاح "دموکراسی" آمریکا مایه تفرقه است

ژنرال اماراتی متهم به شکنجه، رئیس اینترپل شد

کشف محموله 30 میلیارد ریالی لوازم خانگی قاچاق در "شوش"

نشست مسؤلین شهرستان دزفول با مردم در مصلی امام علی (ع)

داستانک

شروط برقراری «حقوق» برای والدین بیمه شده متوفی

4 آذر 65

تحریم های داخلی مهمترین گره زنجیره تولید ثروت است/مشکل بورس را نمی توان دستوری حل کرد

واکنش ظریف به حکم یک دادگاه بین المللی علیه بحرین به نفع ایران

وزیر کشور: مشکل کم‌آبی و بیکاری چهارمحال و بختیاری با اتحاد مسئولان حل خواهد شد

«روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان» افزایش 86 درصدی معاینات همسرآزاری روانی/"دَمِ تازه" فرهنگ مردسالارانه در پاندمی کووید 19

استقبال ایران از شروع فعالیت دبیرکل جدید سازمان همکاری اسلامی

پایان عصر مرکل: دولت ائتلافی "چراغ راهنمایی" در آلمان سر کار می‌آید

معرفی کتاب " داستان کوتاه در ایران " اثر فاخر دکتر حسین پاینده

گروسی: مذاکراتم با ایران درباره مسائل باقی‌مانده پادمانی بی‌نتیجه ماند

خبرنگار حق دارد اطلاعات کتمان‌شده را فاش کند

دلار 29 هزار تومان شد

بافت تاریخی دزفول و آسیب های هویتی

بایدن دست به دامن رئیس جمهور چین شد

هیات ایرانی برای گفتگو با مقامات طالبان به هرات سفر می‌کند

آخرین تلاش پدر ومادر برای نجات 《آرمان 》+ عکس

روایت یک نماینده از حقوق های نجومی : افرادی داریم که بالای 200 میلیون دریافتی دارند

تجمع مردم شهرکرد در اعتراض به کمبود و سوء مدیریت آب

احتمال حمله سایبری به سیستم اطلاعاتی سد های کشور

احتمال حمله سایبری به سیستم اطلاعاتی سد های کشور

معاون امور سرمایه‌گذاری معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری اعلام نمود: آمار میزان بهره‌مندی روستاهای کشور از زیرساختهای اولیه را بیان نمود

مخالفت کانون وکلا با استارت آپ‌های حقوقی

تدریس با زبان اقوام مختلف ایرانی به کتاب های درسی راه پیدا می کند؟