آخرین مطالب

در برنامه «به وقت ایران» مطرح شد؛ نیلی احمدآبادی: ما در بحران کرونا نشان دادیم که بلد نیستیم بحران را مدیریت کنیم

در برنامه «به وقت ایران» مطرح شد؛ نیلی احمدآبادی: ما در بحران کرونا نشان دادیم که بلد نیستیم بحران را مدیریت کنیم اجتماعی

در برنامه «به وقت ایران» مطرح شد؛ نیلی احمدآبادی: ما در بحران کرونا نشان دادیم که بلد نیستیم بحران را مدیریت کنیم

  بزرگنمایی:

در برنامه «به وقت ایران» مطرح شد؛
نیلی احمدآبادی: ما در بحران کرونا نشان دادیم که بلد نیستیم بحران را مدیریت کنیم/ علیرضا منادی سفیدان: متاسفانه 3.5 میلیون دانش آموز دسترسی به فضای مجازی ندارد
رییس دانشگاه تهران با اشاره به اینکه کشورها را در چگونگی مدیریت بحران باید سنجید، تصریح کرد: ما در بحران کرونا که همچنان با آن دست و پنجه نرم می‌کنیم، نشان دادیم که بلد نیستیم بحران را مدیریت کنیم چراکه فقط بحث بهداشت مطرح نبود بلکه مباحث دیگری از جمله سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و... نیز در میان بود. 
به گزارش روابط عمومی برنامه«به وقت ایران»، برنامه زنده و تلویزیونی «به وقت ایران» شب گذشته 23 شهریورماه با موضوع اما و اگرهای بازگشایی دانشگاه‌ها روی آنتن شبکه آموزش رفت و میزبان محمود نیلی احمدآبادی رییس دانشگاه تهران و علیرضا منادی سفیدان رییس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی بود.
محمود نیلی احمدآبادی رییس دانشگاه تهران در ابتدا بیان کرد: ما هر ساله در دانشگاه تهران با بازگشایی دانشگاه‌ها و شروع کلاس‌ها مراسم باشکوهی با حضور دانشجویان و دانشگاهیان برگزار می‌کردیم اما امسال هم مانند سال گذشته باید این مراسم را به شکل نمادین برگزار کنیم. 
وی ادامه داد: البته ما و دیگر دانشگاه‌ها برای هر سناریویی آماده هستیم و امیدواریم دانشگاه‌ها پس از واکسیناسیون دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه و در کل جامعه هدف باز شود چراکه این خواسته و آرزوی ما این است. 
رییس دانشگاه تهران با اشاره به اینکه دانشجویان این امکان را دارند که تا زمان بازگشایی دانشگاه‌ها به دانشگاه بیایند و با استادان خود ملاقات کنند، مطرح کرد: اگر دانشگاه‌ها با فرض واکسیناسیون گروه‌های هدف هم باز شوند،  نمی‌توان کلاس ها را با ظرفیت گذشته برگزار کرد اما فراموش نکنیم که آموزش مجازی همچنان پابرجاست.
وی ادامه داد: به محض توقف آموزش حضوری، آموزش مجازی را آغاز و تقریبا مشابه دنیا عمل کردیم به لحاظ کیفیت حداقل‌های علمی به دانشجویان انتقال داده شد در حقیقت زیرساخت‌های خوبی در این بخش وجود دارد و تجربه خوبی هم کسب شده است.  
نیلی احمدآبادی تاکید کرد: اگر شرایط فراهم شود، در مقطع کارشناسی امکان برگزاری کلاس های عملی را به صورت فشرده داریم و در صورت واکسینه کردن گروه هدف به شکل برنامه‌ریزی شده می‌توانیم میزبان دانشجیان باشیم.
وی با بیان اینکه زمانی که دانشجو و خانواده‌ها به لحاظ ذهنی آمادگی لازم برای برگزاری کلاس‌های حضوری را نداشته باشند، مشکلاتی پدید می‌آید، گفت: ما به لحاظ توانمندی و زیرساخت مشکل نداریم اما آیا دانشجو و یا خانواده می‌توانند مسئولیت اتفاقی را که نمی‌دانند چیست، بپذیرند در حقیقت جامعه به آمادگی ذهنی برای بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها نرسیده در حالی که در کشورهای دیگر این اتفاق رخ داده است. 
رییس دانشگاه تهران با اشاره به اینکه کشورها را در چگونگی مدیریت بحران باید سنجید، تصریح کرد: ما در بحران کرونا که همچنان با آن دست و پنجه نرم می‌کنیم، نشان دادیم که بلد نیستیم بحران را مدیریت کنیم چراکه فقط بحث بهداشت مطرح نبود بلکه مباحث دیگری از جمله سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و... نیز در میان بود. 
نیلی احمدآبادی ادامه داد: اجزا به صورت جداگانه خوب کار می‌کنند اما با هم نه چراکه مدیریت کلان کشور پیام‌های متناقض می‌دهد برای جلوگیری از این اتفاق لازم مرور قواعد حکمرانی خوب به ما کمک می‌کند. 
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه جهت گیری دانشگاه‌ها به سمت نتیجه‌گرایی و تقاضامحوری تغییر کرده است، خاطرنشان کرد: تبدیل دانش به کسب‌وکار مدت‌هاست در دانشگاه‌ها آغاز شده است و امروز دانشجو از ما می‌خواهد به او راه‌اندازی کسب‌وکار را بیاموزیم.
علیرضا منادی سفیدان رییس کمیسیون آموزش مجلس دیگر مهمان این برنامه بود که مطرح کرد: امسال دومین مهری است که شکوه مهر را نمی‌بینیم و این نعمت بزرگ از ما گرفته شده است. 
وی ادامه داد: اگرچه بخش مهمی از تعلیم و تربیت در کنار انسان‌های دیگر شکل می‌گیرد و کلاس و فضای آموزش صفای خاصی دارد اما امسال هم تا مدتی مجبور به برگزاری کلاس‌های آموزشی به صورت آنلاین هستیم. 
رییس کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به اینکه دانشگاه‌ها از ابتدای شیوع کرونا به سمت آموزش مجازی رفتند، گفت: آموزش مجازی کیفیت خوبی ندارد اما تا زمانی که واکسیناسیون جامعه هدف تمام نشود و شرایط لازم مهیا نباشد، امکان برگزاری کلاس‌ها به صورت حضوری وجود ندارد. 
منادی سفیدان ادامه داد: البته روستاهایی که به لحاظ رنگ‌بندی کرونا سفید هستند، امکان برگزاری حضوری کلاس‌ها وجود دارد اما آغاز سال تحصیلی به صورت مجازی خواهد بود جالب است بدانید که بسیاری از پدران و مادران درخواست حضوری شدن کلاس‌ها را داشته‌اند. 
وی با بیان اینکه برداشت ما این است که تا پایان آذرماه بالای 70 میلیون نفر واکسینه می‌شوند، عنوان کرد: متاسفانه 3.5 میلیون دانش آموز ما دسترسی به فضای مجازی ندارد و یک عده ترک‌تحصیل کرده‌اند یعنی کرونا باعث عقب ماندگی‌های روحی و تحصیلی دانشجویان و دانش‌آموزان شده است.  
منادی سفیدان خاطرنشان کرد: خانواده‌ها، دانشجویان و دانش‌آموزان بدانند که احتمالا از دی ماه به بعد کلاس‌ها به صورت حضوری البته نه به صورت کامل برگزار می‌شود همچنین واجب است با کمک متخصصان علوم اجتماعی و جامعه‌شناسی یک برنامه‌ریزی برای آماده کردن و استقبال از دانش‌آموزان و دانشجویان صورت بگیرد و آن‌ها را آماده حضور در کلاس درس کرد. 
برنامه «به وقت ایران» در فصل دوم با رویکرد مهارتی و با ساختار گفتگومحور به تهیه‌کنندگی علیرضا عاصم یوسفی با اجرای ناصر خیرخواه روزهای یکشنبه و سه‌شنبه ساعت 21:45 تا 23 به صورت زنده روی آنتن شبکه آموزش می‌رود.
انتهای پیام/


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

قالیباف: بی عرضگی در حل مشکلات نتیجه پشت کردن به سنت های الهی است

انتصاب مهندس مهرزاد لیموچی به عنوان معاونت انرژی در خانه صنعت ، معدن و تجارت جوانان ایران

پیام رئیس جمهور به رئیس امارات

رئیسی: با جاهلیت مدرن در دنیا مواجه ایم/تکریم شهیدان از عالم جهل‌زدایی می‌کند

فیلم کوتاه *هندونه*به نویسندگی و کارگردانی میلاد صنیع دانش به اتمام رسید

نکته کاربردی در خصوص دعوای تحویل مبیع غیر منقول

احداث سد بختیاری برای خوزستان ضروری است

آخرین آمار واکسیناسیون در خوزستان به تفکیک شهرها

محکومیت یک شرکت اهوازی به برگشت تسهیلات ارزی

جمعی از زائرین اربعین از مرز شلمچه برگردانده شدند

اعتراض کشاورزان آبادانی به قیمت خرید خرما

عامل تیراندازی به رئیس حراست بندر آبادان دستگیر شدند

نصب چهارمین دستگاه اکسیژن ساز در بیمارستان خرمشهر

کشف حدود 10 تن محموله پودر آلومینیوم سرقتی در بندر امام

نماینده شوش: مدیریت هفت تپه تا هفته آینده به وزارت اقتصاد واگذار می شود

13 مرد کشتی خوزستان در اردوی تیم ملی

رئیس وفرمانده یگان حفاظت محیط زیست هندیجان خبرداد: شناسایی و تخریب بیش از 1500 متر تله هوبره در طبیعت هندیجان

ضرورت راه‌اندازی شهرداری بافت قدیم دزفول

انتخابات چالش برانگیز هیات والیبال استان خوزستان

گروه علمی پژوهشی پژوهش یار، از پژوهشگران سراسر ایران دعوت به همکاری می نماید

سید اسماعیل موسوی به عنوان مدیر برتر کشوری انتخاب شد

سازمان بسیج هنرمندان تهران سومین نمایشگاه هنرهای تجسمی خود راهمزمان با چهل و یکمین سالگرد دفاع مقدس افتتاح کرد

امانوئل مکرون از طرف فرانسه از حارکی ها طلب "بخشش" کرد

طعم گلهای یونجه در فستیوال های جهانی

برگزاری بیش از یک هزار برنامه در هفته دفاع مقدس

دلجویی لندن و واشنگتن از فرانسه به دنبال خشمگین شدن فرانسه از اعلام همکاری استراتژیک بین ایالات متحده ، استرالیا و بریتانیا

در صورت خالی بودن یک یا چند آپارتمان از واحدهای یک ساختمان، مالکین آن ها بدلیل عدم حضور و عدم استفاده از مشاعات ساختمان می توانند شارژ پرداخت نکنند؟

انتخابات ریاست جمهوری فرانسه: مناظره ی ژان لوک ملانشون و اریک ازمور

کمبود دارو در فرانسه

بهسازی جاده روستایی بنیوار_هدامه ماهشهر

دستگیری کارمند یکی از ادارات خرمشهر به اتهام پولشویی

توسعه تجهیزات بیمارستان 22 بهمن مسجد سلیمان

عذرخواهی سرپرست گروه موسیقی سل لا به خاطر انتشار کلیپ در ماه صفر

ترفند ایرلاین‌ها برای گرانفروشی پروازهای اربعین

اردوغان: ترکیه نوکر کسی نیست

تنش در روابط پاریس و لندن دیدار وزرای دفاع فرانسه و انگلیس لغو شد/جانسون: برای کاهش تنش با پاریس تلاش می‌کنیم

کشف 1 میلیارد تومانی داروی قاچاق

زایمان موفق مادر باردار در آمبولانس اورژانس شوش/حال مادر و دختر خوب است

انفجار در یکی از شرکت های نفتی هوالعظیم،شایعه یا واقعیت؟

آتش سوزی جنگل های سالند دزفول مهار شد

آب شهر اندیمشک وصل شد

30 پروژه بزرگ و متوسط خوزستان در انتظار تزریق اعتبار

فولاد خوزستان دوشنبه به میدان می رود

آغاز طرح واکسیناسیون سیار مناطق کم برخوردار دزفول

نحوه محاسبه آب بهای نخیلات خوزستان اصلاح شد

مدیرجهادکشاورزی هندیجان خبرداد: آغاز برداشت و خرید خرما از سطح نخلستانهای شهرستان

رئیس اداره میراث فرهنگی شوشترگفت : سنگ تاریخی آسیاب به موزه سنگ انتقال یافت

کاهش دما از فردا در خوزستان

باشگاه نفت مسجد سلیمان در انتظار تصمیم پور موسوی

شلاق منصوریان بر بازیکنان تیم نفت آبادان