آخرین مطالب

مدیر عامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس :

هرمزگان خانه ماست / تمام توانمان را برای ارتقای زندگی جامعه محلی به کار بردیم فرهنگی - اقتصادی - اجتماعی

هرمزگان خانه ماست / تمام توانمان را برای ارتقای زندگی جامعه محلی به کار بردیم

  بزرگنمایی:

مدیر عامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس :  هرمزگان خانه ماست / تمام توانمان را برای ارتقای زندگی جامعه محلی به کار بردیم

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس پشتیبانی‌های این شرکت در حوزه‌ی مسئولیت‌های اجتماعی را تشریح کرد.

«محمدعلی دادور» با اشاره به این‌که شرکت نفت ستاره خلیج فارس هم‌راستا با اهداف عالی نظام همواره تلاش داشته است تا وظایف خود را به‌عنوان بزرگ‌ترین پالایشگاه میعانات گازی جهان در قبال جامعه به‌ویژه مردم هرمزگان ایفا کند، افزود: به گواه افرادی که از اقدامات واقعی این شرکت آگاه‌اند، ستاره خلیج‌فارس از صنایع پیشرو در عمل به مسئولیت‌های اجتماعی است و ما سعی کرده‌ایم با رویکرد تحقق توسعه‌ی پایدار، امکانات این پالایشگاه را از حالت انحصاری خارج کنیم.

ارتقا سطح زندگی جوامع محلی
وی رسالت اصلی شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس را تأمین امنیت سبد سوخت کشور عنوان کرد و افزود: با این‌حال همواره ارتقا سطح زندگی جوامع محلی را مدنظر قرار داده‌ایم و امیدواریم این اقدامات به‌دوراز حرکت‌های صوری و نمایشی به افزایش رضایت عمومی، بالا رفتن سرمایه‌های اجتماعی و کیفی‌سازی خدمات ارائه‌شده به مردم ایران و دریادلان هرمزگانی بیانجامد.

ارتزاق دو هزار و 916 خانواده هرمزگانی
دادور استفاده از نیروهای بومی را رمز دستیابی به توسعه پایدار و استمرار ایمن عملیات تولید در این پالایشگاه دانست و اضافه کرد: استخدام دو هزار و 916 نفر نیروی بومی معادل 70 درصد از کارکنان پالایشگاه درحالی‌که یک هزار و 639 نفر نیروی بومی دیپلم و زیر دیپلم بوده‌اند، اهمیت مردم هرمزگان در سیاست‌گذاری‌های این شرکت را برجسته می‌کند.

توانمندسازی نیروهای بومی در یک ابردانشگاه
وی ستاره خلیج فارس را دانشگاهی بزرگ با اساتیدی نامی برای تربیت نیروی انسانی متبحر خواند و تصریح کرد: علاوه بر آموزش روزانه‌ی نیروها در پالایشگاه از سوی مدیران باسابقه‌ی صنعت نفت کشور، ارتقای تــوان علمی و عملی این کارکنان را با ترفندهایی نظیر انعقاد تفاهم‌نامه با دانشگاه‌ها و مراکز فنی و حرفه‌ای استان پیگیری کردیم و سعی کردیم با تحکیم ارتباط صنعت و دانشگاه ارتقای توان نیروی انسانی بومی را مدنظر قرار دهیم.

چراغی که به خانه رواست
مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس قرارداد مستقیم با بیش از 400 نفر از صاحبان وسایل نقلیه سبک و سنگین ویژه‌ی استیجاری بومی با اعطای مزایای شغلی ازجمله عیدی، پاداش، بن خرید و بیمه تکمیلی مشابه کارکنان شرکت با حذف واسطه‌گری پیمانکاران را از دیگر اقدامات برجسته‌ی این شرکت برشمرد و گفت: هرمزگان خانه‌‌ی ماست و من معتقدم چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است و ما پاسدار منافع مردم در این سنگر تولید هستیم.

درمان مردم هرمزگان دغدغه‌ی ماست
وی در ادامه با بیان اینکه شرکت نفت ستاره خلیج فارس در حوزه سلامت اقدامات بزرگی را رقم زده است، افزود: ساخت و تجهیز بیمارستان 264 تخت خوابی نفت ستاره خلیج‌فارس میراث ماندگاری است که سال‌ها همچون نگینی در ساختار بهداشت و درمان هرمزگان خواهد درخشید و این بیمارستان در هفت طبقه با 27 هزار مترمربع زیربنا و با اعتباری بالغ‌بر 10 هزار میلیارد به‌زودی تکمیل خواهد شد تا مردم شریف استان از خدمات درمانی شایسته‌تری برخوردار شوند و کمتر در مسیر جاده‌های مواصلاتی استان‌های هم‌جوار آواره باشند که این مسئله به کاهش هزینه‌ی درمان این افراد خواهد انجامید.

دادور اضافه کرد: گره‌گشایی از فرآیند ساخت بیمارستان کودکان بندرعباس با انجام دو هزار مترمکعب بتن‌ریزی فونداسیون به همت شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس صورت گرفت، این در حالی است که ما کمک‌های مقطعی خود را نیز ادامه داده‌ایم و اهدای 10 تخت ICU، بیش از 200 تخت بیمارستانی، 10 دستگاه مانیتور علائم حیاتی بیمار، 16 دستگاه ساکشن جراحی و دو دستگاه بلادگاز به شبکه‌ی درمان هرمزگان تنها گوشه‌ای پشتیبانی‌ها در چند ماه اخیر است.

تأمین آب و برق مردم هرمزگان
وی بیان کرد: تأمین برق شهر بندرعباس با مشارکت در طرح پیک سایی شبکه برق استان هرمزگان را با هدف حفظ و ارتقا پایداری شبکه برق استان هرمزگان و تأمین آب هرمزگان نشینان با کمک به استمرار عملیات تولید آب‌شیرین‌کن یک‌میلیون مترمکعبی بندرعباس از اهم مسئولیت‌های اجتماعی در حوزه انرژی به شمار می‌رود.

یاری‌رسانی در بحران کرونا
وی ستاره خلیج فارس را یکی از با برنامه‌ترین صنایع کشور برای کنترل شیوع ویروس کرونا به گواه نهادهای بالادستی خواند و افزود: علاوه بر حفظ سلامت خانواده بزرگ ستاره خلیج فارس و حفظ استمرار ایمن عملیات تولید با تجهیز و ساخت درمانگاه کاهش بار درمانی از دوش مدافعان سلامت استان هرمزگان را در برنامه قرار دادیم و با اجرای پروتکل‌های بروز جهانی در مقابله با کرونا در بخش‌های مختلف، پیشگیری از سرایت، پایش سلامت افراد، درمان و ایجاد و تجهیز محل اختصاصی قرنطینه کارکنان را در دستور کار قرار دادیم تا این شرکت باری بر دوش شبکه‌ی درمان استان نباشد.

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس ادامه داد: علاوه بر این تولید و توزیع مواد ضدعفونی‌کننده و همکاری با سایر سازمان‌ها و اشتراک‌گذاری تجربیات علمی و عملی در مقابله با ویروس کرونا، اهدای تجهیزات بهداشتی به ساکنان روستاهای اطراف پالایشگاه را نیز به‌صورت مستمر به انجام رساندیم.

اقدامات خیریه
وی به تهیه اقلام خوراکی و بهداشتی برای مراکز خیریه و نگهداری معلولان و سالمندان، کمک به بهسازی مدارس استان و تهیه و توزیع مداوم چند ده هزار بسته معیشتی در مناطق محروم هرمزگان اشاره کرد و افزود: در اقدامی کم‌نظیر گسترش چتر بیـمه‌ی درمان تکمیلی برای 45 خانوار کمتر برخوردار استان را تحقق بخشیدیم و برپایی میـز طرح اکرام ایتام و به سرپـرستی گرفتن ایتام از سـوی کارکنان شرکت نفت ستاره خلیج فارس نیز از دیگر اقدامات در حوزه حمایت از اقشار آسیب‌پذیر در استان هرمزگان است.

احترام به محیط‌زیست هرمزگان
دادور ابراز کرد: شرکت نفت ستاره خلیج فارس تنها صنعت حافظ منطقه حفاظت‌شده گنو است و مسئولیت صیانت از این زیست‌کره را که دارای گونه‌های نادر گیاهی و جانوری است، نیز بر عهده دارد و با پیوستن به این حرکت گونه پلنگ ایرانی در حال انقراض را مورد حمایت قرار داده است.

وی شرکت نفت ستاره خلیج فارس را پیشگام در حفظ محیط‌زیست خواند و افزود: دریافت گواهینامه محصول پاک از بنیاد جهانی انرژی به سبب تولیـد بنزین با استانداردی فراتر از استاندارد یورو 5، عضویت حقوقی در هیئت‌مدیره بنیاد انرژی، اجرای پروژه «مدیریت سبـــز، رد پای آب و رد پای کربن» در راستای بهینه‌سازی مصرف منابع و کاهش آلودگی‌های زیست‌محیطی، مشارکت در انجام تحقیقات محیط‌زیستی و حمایت از پروژه‌ها و تحقیقات کاربردی در زمینه پایش و بهینه‌سازی مصرف انرژی با همکاری دانشگاه هرمزگان و دانشگاه آزاد بندرعباس، حمایت از مقاله‌ها و پروژه‌های زیست‌محیطی دانشجویان و توسعه‌ی فضای سبز به بیش از 70 هکتار با استفاده از گونه‌های درختی مناسب با اقلیم منطقه تنها بخشی از این دستاوردها است.

ایجاد گردش مالی در هرمزگان
مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس افزایش سطح نقدینگی در هرمزگان را سبب ایجاد رونق اقتصادی در استان عنوان کرد و افزود: با پیگیری پرداخت سهم عوارض ارزش‌افزوده از سازمان امور مالیاتی کل کشور به استان هرمزگان و تمرکز وجوه ارزی و ریالی حاصل از صادرات پالایشگاه در بانک‌های عامل استان سعی کرده‌ایم تا منابع مالی هرمزگان را تقویت کنیم.

وی اضافه کرد: امتناع از شهرک‌سازی در راستای ایجاد رونق اقتصادی در صنعت ساختمان هرمزگان، اعــطای وام مسکن به کارکنان برای خانه‌دار شدن در شهر بندرعباس، حمایت از ایجاد رونق و همکاری در ساخت‌وسازهای شهر جدید علوی و احداث باشگاه فرهنگی،‌ ورزشی، آموزشی و رفاهی در این شهر نیز ازجمله اقدامات شرکت نفت ستاره خلیج فارس در راستای مسئولیت‌های اجتماعی است. 

آزادی زندانیان جرائم غیرعمد
دادور در پایان آزادی زندانیان جرائم غیرعمد را از دیگر اقدامات در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی شرکت نفت ستاره خلیج فارس برشمرد و عنوان کرد: در این شرکت با اقدامی ابتکاری هزینه‌های خرید گل و شیرینی در مناسبت‌های مختلف ازجمله فوت، انتصاب و ... در راه خیر هزینه می‌شود و هزینه این امور را به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد اختصاص داده‌ایم تا بتوانیم در حد امکان گره‌ای از مشکلات خانواده‌های نیازمند استان هرمزگان برداریم و با این امر موجبات شادی خانواده آنان را نیز فراهم کنیم.نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

معرفی کتاب /زمین سوخته

رادیو خبری خوزستان منتشر شد

انگار نه انگار که بی‌حوصلگی‌ای بود و بهانه‌ای

کشت برنج به روش قطره ای در رامهرمز

دیدار معاون رئیس جمهور با بانوی قهرمان پارالمپیک خوزستانی

نامه تاریخی رهبر انقلاب در جریان آزاد سازی سوسنگرد

باند سودا گران آثار تاریخی در اندیکا متلاشی شد

به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی همایش شعر ناله های فرات امسال برگزار می گردد.

*خاطره ای به نام تو*به یاد علی سلیمانی خوانش می شود.

دلنوشته همایون شجریان در زادروز پدرش

سرنوشت عجیب وصیت‌نامه‌هایی که بعد از 32سال به نویسندگانشان برگشتند

تمدید مهلت ارسال آثار به جایزه کتاب سال

یکی از روستاهای شهرستان بهشهر در استان مازندران بیشترین شهید را در مقایسه با دیگر روستاها در سال‌های دفاع مقدس داشته است.

به همت سرپرست اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شوش در آستانه ی فرا رسیدن هفته ی دفاع مقدس از  خانواده ی شهید خلف خسرایی دیدار و تجلیل شد .

سومین دوره مسابقه ادبی ( آسمانی‌ها) موضوع مسابقه: هشت سال استقامت وپایداری(ویژه شهرستان دزفول)

برشی از کتاب «دو قدم مانده به صبح» نوشته ندا سعادتی نسب

نکته حقوقی دیه در ماههای حرام

روزی که از آسمان عراق هواپیما بارید

کاهش 50 درصدی بستری های کرونا در بندر ماهشهر

عیادت شهردار اصفهان از نوجوان فداکار ایذه ای

نگرانی از آمار بالای بیماران سرپایی کرونا در شوشتر

مصوبه اختصاص اعتبار برای مدیریت خشکسالی منابع آب خوزستان ابلاغ شد

تخریب سازه های غیر مجاز 180 قطعه زمین در دزفول

قطع گاز برخی مشترکان رامهرمزی در روز پنجشنبه

امروز زنان هنر کنند 4 فرزند به دنیا می آورند که جای تاسف است

تزریق بیش از 400 هزار دوز واکسن در اهواز

مهار آتش‌سوزی در سالن کوه دزفول

فرماندار هندیجان خواستار لزوم توجه به نهادهای کشاورزی ویژه کشت پاییزه درشهرستان شد

فرماندارشهرستان آغاجاری تاکیدکرد: ارائه کارت واکسیناسیون والدین و اعضای خانواده دانش آموزان شهرستان آغاجاری برای حضور در مدارس الزامی است

نگاهی به ثبت ملی “موسیقی سنتی اصفهان” در « هفت اورنگ» رادیو فرهنگ

آیا پنهان کردن عمل ترمیم بکارت از شوهر موجب تحقق جرم فریب در ازدواج است ؟

در وزارت ورزش چیزی محرمانه نیست!

هفته نامه رامهرمز نامه شماره 161 همراه با فایل pdf

شهردار اهواز به قرنطینه رفت

ثبت نام رسانه‌ها برای حضور در خانه جشنواره تهران و اصفهان آغاز شد

«پری‌سا» به اکران آنلاین رسید

آغاز پیش تولید عاشقانه «دختری با لباس ارغوانی»

شی جینپینگ: چین به دنبال حمله یا قلدری علیه دیگران و یا هژمونی نیست

سرنوشت فصل دوم «بانوی عمارت» به کجا رسید؟/ «گندم» در دستان «بهروز شعیبی»

تسهلات ویژه برای سربازان دارای مدرک ارشد و دکترا

آتشی دوباره به جان سالند دزفول

حضور رحمتی در نفت مسجدسلیمان منتفی شد

وضعیت زندانیان معروف: مشایی بقایی هاشمی و فریدون

گرامیداشت هفته دفاع مقدس در شوش

اولین روز پاییز

کوهپایه زاده خبر داد اتفاقاتی تازه در پرونده سکه ثامن

سخنگوی قوه قضاییه: علت فوت متهم مفتاح خودرو رهنورد توسط پزشکی قانونی تاکنون اعلام نشده است

آغاز واکسیناسیون افراد 17 ساله از امروز (31 شهریور 1400) در دزفول

کارگاه هایی که باعث رونق گردشگری شده است و جای خالی آن در دزفول

طرح واکسیناسیون خانه به خانه در شوش