آخرین مطالب

معاون اول رییس جمهور : چهره‌های برجسته استان یزد سرمایه‌های نمادین و مایه افتخار ملی هستند

معاون اول رییس جمهور : چهره‌های برجسته استان یزد سرمایه‌های نمادین و مایه افتخار ملی هستند اقتصادی - سیاسی - اجتماعی - صدای مردم - حوزه کار وکارگری ، کار آفرینی

معاون اول رییس جمهور : چهره‌های برجسته استان یزد سرمایه‌های نمادین و مایه افتخار ملی هستند

  بزرگنمایی:

معاون اول رییس جمهور با اشاره به جایگاه فرهنگی، تاریخی و تمدنی و نیز ظرفیت‌های طبیعی و سرمایه‌های انسانی استان یزد گفت: استان یزد می‌تواند به یکی از کانون‌های مهم توسعه ایران تبدیل شود و علاوه بر توسعه خود، رونق اقتصادی در کل کشور ایجاد کند.

به گزارش پایگاه خبری صبح ملت نیوز ، دکتر اسحاق جهانگیری بعدازظهر امروز(شنبه) در نشست با نخبگان، جوانان، برگزیدگان و فعالان سیاسی، اجتماعی و فرهنگی استان یزد ضمن تبریک فرا رسیدن ایام مبعث حضرت رسول اکرم(ص) گفت: استان یزد جایگاهی رفیع در فرهنگ و تمدن و تاریخ ایران دارد و به عنوان کسی که از موضع توسعه به دنبال توسعه پایدار، همه جانبه و موزون به کشور می نگرد معتقدم توسعه بدون رشد شاخص های اخلاقی امکان پذیر نیست و یزد در این خصوص سرآمد است.

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه خصوصیات خاص مردم استان یزد نسل به نسل منتقل شده است، تصریح کرد: یکی از مهمترین ویژگی های فرهنگی مردم استان یزد، مدارا و همزیستی است، شاید در استان های دیگر نیز همزیستی اقوام و مذاهب دیده شود اما این که در مرکز کشور همزیستی در چنین سطحی بالا میان مسلمانان و زرتشتی ها داشته باشیم، ستایش آمیز است.
دکتر جهانگیری اظهار داشت: ویژگی دیگر مردم یزد فرهنگ صبر و قناعت است که اگر این فرهنگ به کل ایران منتقل می شد ایران به یکی از بزرگترین کشورهای توسعه یافته تبدیل می شد. از دل این فرهنگ است که کارآفرینی بروز می کند و اثر منحصر به فردی مانند قنات «زارچ» با 97 کیلومتر طول و آبدهی 30 لیتر در ثانیه خارج می شود، بانیان این قنات با صبر و تلاش و با ابزار اولیه زمینه توسعه استان خود را فراهم آوردند، وقتی به ابعاد این کار پی می بریم که آن را با طرح انتقال آب از خلیج فارس به اینجا مقایسه کنیم.
معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه وجدان کار و فرهنگ سلامت کار جزو بهترین داشته های مردم استان یزد است، گفت: فعالیت های اقتصادی گسترده ای در استان در حال انجام است که با ضریب بالایی از سلامت و کیفیتی متناسب برخوردار است.
دکتر جهانگیری ادامه داد: فرهنگ خلاقیت مردم یزد نیز زبانزد است و امروز این فرهنگ بیشتر خود را در موضوعاتی جدید نظیر دانش بنیان ها و فناوری های نوین بروز داده است. به واقع بر فراز همه مسایل سنت، صنعت خوبی شکل گرفته است نه تنها سنت مردم را برهم نریخت بلکه صنعت مدرن در کنار آن شکل گرفت.
معاون اول رییس جمهور با اشاره به اینکه استان یزد از سرمایه های نمادین که مایه مباهات در سطح منطقه و ملی هستند بهره مند است، گفت: بیش از چهار هزار شهید در دوران انقلاب و دفاع مقدس علمای بزرگ، دانشمندان، مدیران برجسته و صنعتگران، چهره های نمادینی هستند که باید به آنها افتخار کرد. شهید محراب آیت الله صدوقی که در هنگام حیات و چه بعد از شهادت مورد افتخار ملت ایران بودند، مرحوم آیت الله خاتمی از چهره های بزرگ روحانی ایران بودند، برادر بسیار عزیزم جناب آقای سیدمحمد خاتمی که من مدتی تحت ریاست ایشان فعالیت کردم، سرمایه ملی کشور است او در سیاست ورزی اخلاقی سابقه درخشانی دارد، چهره ای اخلاقی که هر گاه احساس کرده چیزی برای جمهوری اسلامی و رهبر معظم انقلاب مفید است آن را انجام داده است.
دکتر جهانگیری با تأکید بر اینکه ‌همه ما تکلیف داریم از جایگاه یزد دفاع و حمایت کنیم، گفت: ایرانیان خارج از کشور در اقصی نقاط دنیا جزو سرمایه های ملی هستند و می توانند در پیشرفت کشور چه از طریق سرمایه گذاری و چه انتقال علوم جدید نقش آفرینی کنند.
معاون اول رییس جمهور با اشاره به ایرانیان فارسی زبان ساکن در کشور هند، گفت: این افراد دلبستگی قابل توجهی به ایران دارند به طوری که هر مسئولی که به آنجا می رود و با آنها که سرمایه گذاری های گسترده ای در بخش هایی از علوم انجام دادند، بازدید می کند از میزان وابستگی آنها به کشور می گوید. آنها عاشق ایران و خدمت به ایران هستند.
دکتر جهانگیری ادامه داد: ‌البته سرمایه مهم دیگر استان یزد نیروهای جوان و تحصیلکرده ای هستند که بزرگترین ظرفیت برای توسعه کشور به حساب می آیند.
معاون اول رییس جمهور با اشاره به شرایط حساس و خطیر کشور در سال 92 و قرار گرفتن ایران ذیل قطعنامه های شورای امنیت، گفت: نتیجه مذاکرات هسته ای ایران با قدرت های جهانی قبل از سال 92، اعمال چندین قعطنامه و تحریم ها بود اما در آن زمان نیز اجازه صادرات یک میلیون بشکه نفت و به صورت سهمیه به ایران داده شده بود.
دکتر جهانگیری با بیان اینکه برخی کشورها که شامل سهمیه خرید نفت ایران می شدند، کمتر از رقم سهمیه خود خریداری می کردند، افزود: در مذاکره با آقای اردوغان که در آن زمان نخست وزیر ترکیه بود از خرید کمتر نفت ایران توسط ترکیه گلایه کردم که آقای اردوغان به من اعلام کرد که در صورت خرید بیشتر نفت از ایران باعث می شود که برای ترکیه مشکلاتی ایجاد کنند.
معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه تمرکز دولت برای حل مسایل خارجی و مشکلات اقتصادی در برجام نتیجه داد، گفت: ‌در جلساتی اصلاح طلبان گلایه می کردند اما به آنها اعلام کردم که رییس جمهور اصلاح طلب انتخاب نکردید بلکه رییس جمهوری انتخاب کردید که گره ها را از پیش روی کشور بردارد و شما علاقه خود را به جمهوری اسلامی ایران و نه به گروه حزب خودتان نشان دادید.
دکتر جهانگیری با اشاره به اینکه با اجرای برجام روابط جمهوری اسلامی ایران در زمینه خارجی در مسیر صحیح قرار گرفت، گفت: با روی کار آمدن رییس جمهوری ضدانسانی، نژادپرست و ضدحقوق بین المللی در آمریکا این کشور به راحتی و یک طرفه از این قرارداد بیرون رفت و تیم ترامپ سخت ترین تحریم ها را علیه ایران وضع کرد.
معاون اول رییس جمهور با اشاره به اینکه یکی از اعضای تیم ترامپ مدعی شده بود که با اعمال تحریم های سخت در 22 بهمن سال 97 در تهران خواهند بود و کار جمهوری اسلامی ایران یکسره می شود، افزود: در مقایسه با وضع موجود که البته وضعیت زندگی اقتصادی مردم و فضای بین المللی و منطقه ای سخت است، اما زمانی که به طراحی آمریکایی ها علیه ایران نگاه می کنیم که به دنبال این بودند که ایران با ذلت پای میز مذاکره بیاید، متوجه می شویم که با تدبیر عمل شد، البته با وضعیت مطلوب فاصله داریم.
دکتر جهانگیری خاطرنشان کرد: اگر آمریکا چنین اقداماتی که علیه جمهوری اسلامی ایران انجام داد را با کشور قدرتمندی انجام می داد قطعاً آن کشور از هم می پاشید اما فرهنگ و تمدن، صبر و قناعت مردم این مرز و بوم توانست فشار حداکثری آمریکایی ها را به شکست تبدیل کند.
معاون اول رییس جمهور افزود: زمانی که یک گلوله به سفارت آمریکا در عراق شلیک و یک پیمانکار غیر آمریکایی کشته شد، ترامپ به دنبال بهانه علیه جمهوری اسلامی ایران بود.
دکتر جهانگیری سردار سلیمانی را یک انسان خود ساخته و از خانواده ای روستایی و مستضعف توصیف کرد که با تلاش های خود به درجات بالا در عرصه نظامی کشور رسید.
معاون اول رییس جمهور ادامه داد: سردار سلیمانی توانست در مسیر انقلاب خود را نشان دهد و تبدیل به یکی از بزرگترین سرمایه های کشور شد و مقام معظم رهبری بالاترین اعتماد را به این سردار بزرگ اسلام داشت. آمریکا با ترور سردار سلیمانی به دنبال این بود که اتفاقات مهمی در منطقه رخ دهد اما عزت و عظمت کشور حفظ شد.
دکتر جهانگیری با بیان اینکه زمانی که پهباد آمریکایی در آسمان کشور سرنگون شد پیامی مهم برای آمریکا بود، گفت: آمریکا می خواست ایران را تحقیر کند که ما وارد مرز شما شدیم و شما نمی توانید کاری از پیش ببرید اما نیروهای مسلح نشان دادند که ما می توانیم.
معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه آمریکا چاره ای جز عقب نشینی و بازگشت به پیمان های بین المللی ندارد، تأکید کرد: تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران جواب نمی دهد و باید با منطق با ایران عمل کنند.
دکتر جهانگیری افزود: دکتر ظریف طرحی را برنامه ریزی کرده که از طریق دیپلماسی ارائه خواهد شد و قطعاً روزهای خوبی پیش روی ایران است و از این گردنه سخت عبور خواهیم کرد. که این بارقه های امید در درآمدها و بودجه خود را نمایان ساخته است.
معاون اول رییس جمهور ادامه داد: در سال های گذشته حداقل 30 درصد از درآمد بودجه کشور از نفت تأمین می شد اما در بودجه 570 هزار میلیارد تومانی امسال حداکثر سهم نفت در تأمین بودجه تاکنون 9 هزار میلیارد بوده است.
دکتر جهانگیری با تأکید بر اینکه اتحاد، انسجام، همدلی و همراهی و به کار گرفتن همه نیروهای ارزنده کشور تنها راه عبور از مشکلات پیش رو است، گفت: نباید هیچ یک از نیروهای ارزنده کشور پشت دری پذیرفتن مسئولیتی بماند و کسانی که دلسوز ایران هستند باید راهی پیدا کنند که همه بتوانند به کشور خدمت کنند.
معاون اول رییس جمهور انتخابات ریاست جمهوری سال آینده را یکی از فرصت های نشان دادن همدلی و همبستگی در کشور توصیف و تأکید کرد: مقام معظم رهبری در همه مسایل به ویژه انتخابات پیشگام بوده اند و 12 بهمن امسال وارد بحث انتخابات شدند و تاکید کردند که باید انتخابات ریاست جمهوری پرشور باشد.
دکتر جهانگیری تأکید کرد: باید همه در این صحنه حضور داشته باشند تا پیام انسجام از این انتخابات به رخ جهانیان کشیده شود.
معاون اول رییس جمهور خاطرنشان کرد: انتخابات ریاست جمهوری پیش رو فرصت حل مشکلات منطقه ای و بین المللی است و اگر انتخابات بد برگزار شود مشکلات کشور افزایش می یابد.
دکتر جهانگیری ثبت جهانی شهر یزد را افتخاری بزرگ برای ایران و یزد توصیف کرد و افزود: وقتی یک شهر ثبت جهانی می شود تمام جهان این شهر را جزو میراث خود می داند و نسبت به آن حساسیت دارد که این مهم در اختیار مردم یزد قرار گرفته است.
معاون اول رییس جمهور ثبت جهانی شهر یزد را یک ظرفیت جدید و نقطه توسعه برای یزد عنوان کرد و از تمام نخبگان و مسئولان اجرایی استان یزد خواست تا با ارائه پیشنهادات عملیاتی متناسب با این شرایط جدید به پیشرفت شهر یزد کمک نمایند.
دکتر جهانگیری همچنین با اشاره به اقدامات مهم دولت در زمینه طرح تحول سلامت و مقابله با شیوع بیماری کرونا در کشور تأکید کرد: دولت تدبیر و امید چیزی برای سلامت مردم کم نگذاشته که البته اصلاحات ساختاری در این زمینه بسیار مهم است.
معاون اول رییس جمهور از تلاش ها و از خود گذشتگی های کادر درمانی در زمان مقابله با شیوع کرونا قدردانی کرد.
دکتر جهانگیری با اشاره به برخی بدسلیقگی ها در زمینه برخورد با اقلیت ها و قومیت های مذهبی در ایران تأکید کرد: مقام معظم رهبری در جلسه ای در پاسخ به مولوی عبد الحمید از علمای برجسته اهل سنت سیستان و بلوچستان فرمودند که هیچ تمایزی بین اقوام و اقلیت ها وجود ندارد و شایستگی های مدیریتی در اولویت است. البته گرفتار برخی کج سلیقگی ها هستیم ولی دولت به دنبال راهکار برای حل این مشکلات است.
معاون اول رییس جمهور با تأکید بر اینکه ایران باید متعلق به همه ایرانیان باشد، گفت: طبق مصوبه دولت سی درصد مدیریت دستگاه ها باید در اختیار زنان قرا گیرد که طبق آخرین آمار 26 درصد از پست های مدیریت به زنان اختصاص داده شده است و این جفایی در حق زنان شایسته و باکیفیت است که به دلیل زن بودن از توانمندی های مدیریتی آنها استفاده نشود.
دکتر جهانگیری با بیان اینکه دولت در تلاش برای برطرف کردن موانع پیش روی سمن ها است، گفت: به این منظور بخشنامه ای صادر شد که در همه جلسات کمیسیون های دولتی از سمن های مرتبط با موضوع آن جسله دعوت شود.
دکتر جهانگیری تصریح کرد: باید برای سمن ها به مانند احزاب قانون مشخص نوشته شود.
معاون اول رییس جمهور با اشاره به مشکلات هنرمندان در زمان شیوع بیماری کرونا تأکید کرد: یکی از گروه هایی که بیشترین آسیب را در زمان کرونا متحمل شدند هنرمندان بودند.
دکتر جهانگیری با اشاره به اینکه اگر چند هنرمند در تهران منبع درآمدی داشته باشند نباید این موضوع تبدیل به محدودیت برای همه هنرمندان شود، گفت: در جلسه ای با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای حل مشکلات هنرمندان راهکارهایی ارائه شد که امیدوارم توانسته باشد بخشی از مشکلات آنها را مرتفع کرده باشد.
معاون اول رییس جمهور در خصوص مسئولیت اجتماعی بنگاه ها و نهادهای اقتصادی نیز تأکید کرد: طبق مصوبه ای تعیین شد که هرگاه طرحی بزرگ در یک منطقه انجام می شود باید 4 درصد سرمایه گذاری به عنوان مسئولیت اجتماعی در آن منطقه هزینه شود.
دکتر جهانگیری تأکید کرد: کارخانه های بزرگ در استان یزد باید هزینه مسئولیت اجتماعی خود را پرداخت کنند و اگر مدیری باکیفیت و متناسب با بنگاه باشد به خوبی می داند که اگر هزینه مسئولیت اجتماعی را پرداخت نکند باید ده برابر این هزینه را در آینده بپردازد.
همچنین در این جلسه تعدادی از نخبگان استان یزد در حوزه های مختلف به طور جداگانه به بیان دغدغه ها و دیدگاه های خود و مسائل و مشکلات استان پرداختند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

عزتی که با عزتی از دست رفت...! به قلم ؛ علیرضا نظری و فعالان دانشجویی

مطلبی از نصرالله دارابی دزفولی در خصوص دفاع از گویش دزفولی

مراسم تقدیر از برگزیدگان چهارمین جشنواره مطبوعات و رسانه های خوزستان

وزیر بهداشت: هفته آتی نقشه کشور به مراتب قرمزتر و حتی به سمت سیاهی خواهد رفت

جدول زمان بندی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری اعلام شد

آخرین وضعیت واریز بخش دوم سود سهام عدالت

کمالوندی: علت قطعی برق حادثه " نطنز" در دست بررسی است

شکایت دکتر علیرضا ورناصری از وزارت نیرو به کمیسیون اصل ٩٠ مجلس*

هاشمی: واکسن، راه حل اصلی پس از گذشت بیش از یک سال از شیوع کروناست

طرح جدید مجلس برای سقط جنینی که مشکل جسمی یا ژنتیک دارد

وزارت راه و شهرسازی به سوالات شهروندان در خصوص درج اطلاعات در سامانه املاک و اسکان پاسخ می‌دهد: 8 نکته کلیدی برای درج اطلاعات در سامانه املاک و اسکان/امکان ویرایش اطلاعات بعد از ثبت نهایی وجود ندارد

دکتر روحانی در آیین رونمایی و بهره برداری از دستاوردهای هسته ای؛ یکی از آثار پرافتخار برجام این بود که فناوری هسته‌ای را در ایران به طور کامل قانونی کرد و حق ملت ایران را بازستاند

باز آ فرینی بانکداری مبتنی بر نسل 4

متقاضیان عضویت در هیئت مدیره شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت استانی تا 28 فروردین می توانند ثبت نام کنند

🔺عفت مرعشی:قبل از انقلاب خواب دیدم شیخ اکبر، شاه شده

برخی از روستاها در تابستان هیچ گونه منبع تامین آب نخواهند داشت/ ائمه جماعت واقعیت های آب را با مردم در میان بگذارند

وداع غم انگیز استاد و‌پیش کسوت خوشنویسی دزفول بر اثر کرونا

افزایش آمار ابتلا و موارد فوت در دزفول/ انتقال بخش اطفال به بیمارستان آیت الله نبوی

آغاز یک شروع

هیئت های اعزامی وزارت نیرو، جهاد کشاورزی و کمیسیون جهاد کشاورزی به حوزه ی انتخابیه ی مسجدسلیمان در استانداری خوزستان تشکیل جلسه دادند

جامعه اطلاعاتی آمریکا: چین ابرقدرت جهانی تا 2040

یادادشت میلاد ملحانی ـکارنامه سیاه شهرداران و شورای شهر اهواز در حافظه مردم

آوایی رو در رو با مشکلات شهر امام

امروزه حکم عالم بی عمل زنبور بی عسل نیست

چرایی فروش یکجای پروژه قائم

سفارش اینترنتی کتاب‌های درسی دانش‌آموزان از فردا

درخواست برخورد قضایی با روحانی

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد موج سنگین کرونا در اغلب استان‌های کشور / علل شکل‌گیری خیز چهارم بیماری

پاسخ به سوالات متداول درباره درج اطلاعات همه چیز درباره ثبت‌نام در سامانه املاک و اسکان

پایان بلاتکلیفی افزایش نرخ کرایه های حمل و نقل عمومی و زمان اجرای آن

روحانی : تمام تلاش ما این بود وارد موج چهارم کرونا نشویم

دانشگاه بین المللی چابهار

درخواست کارگردان انگل از همکارانش: نسبت به خشونت علیه آسیاتباران واکنش داشته باشید.

تردید در ازدواج، تردید در سعادت جامعه است.

قاب در قاب

قانون جدیدچک

وقتی زمین در حسرت جرعه ای آب له له می زند

تذکر دکتر علیرضا ورناصری به وزیر نیرو در مجلس هیئتی از سوی وزارت نیرو، وزارت جهاد و کشاورزی، کمیسیون جهاد و کشاورزی را به حوزه ی انتخابیه ی کشاند

یادادشت غلامعلی رجایی،شباهت بین انتخابات در ایران و آمریکا

هوای خوزستان خاکی می شود

شاهزاده فیلیپ ، همسر الیزابت دوم ، درگذشت.

تجلیل از مدیرعامل آبفا برای کسب رتبه در تحقق رفتار مطلوب سازمانی

طرح نظارتی ویژه ماه مبارک رمضان در هرمزگان آغاز شد

ثبت درخواست متقاضیان واحدهای تولیدی استان در سامانه اینترنتی ستاد تسهیل

تقدیر مقام عالی وزارت از عملکرد و رتبه سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان

سخنرانی دکتر اسرافیل شیرازی با موضوع نقد عرضه و تقاضا در رویداد اهواز

پیتزای 300 میلیون دلاری!

عارف: اصلاح طلبان در دام عملیات روانی رقیب قرار نگیرند

گزارش معاون وزارت امور خارجه از مذاکرات وین؛ عراقچی: اختلاف ها با آژانس در یک تعامل سازنده قابل حل است

توضیحات سخنگوی وزارت امور خارجه در مورد آزادی نفت‌کش کره‌ای