آخرین مطالب

دکتر واعظی در گفت و گو با خبرنگاران: صدور قطعنامه از سوی شورای حکام درمورد ایران اثر منفی درمذاکرات برجام خواهد داشت

دکتر واعظی در گفت و گو با خبرنگاران: صدور قطعنامه از سوی شورای حکام درمورد ایران اثر منفی درمذاکرات برجام خواهد داشت اقتصادی - سیاسی - اجتماعی

دکتر واعظی در گفت و گو با خبرنگاران: صدور قطعنامه از سوی شورای حکام درمورد ایران اثر منفی درمذاکرات برجام خواهد داشت

  بزرگنمایی:

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: اگر در جلسه شورای حکام درخصوص همکاری ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی، قطعنامه ای علیه ایران صادر شود، در مذاکرات برجام و نوع همکاری ما اثر منفی خواهد داشت، آن را اقدام درستی نمی دانیم و معتقدیم تا دیر نشده باید اصلاح شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر محمود واعظی روز چهارشنبه پس از جلسه هیات دولت در گفت و گو با خبرنگاران در پاسخ به سوالی درخصوص موضع رئیس جمهور فرانسه درمورد برجام در مکالمه با رئیس جمهور کشورمان، گفت: همه طرفین برجام علاقمند به حفظ آن هستند اما کشورهای اروپایی و آمریکا باید در این زمینه اقدام عملی نشان دهند.

رئیس دفتر رئیس جمهور در پاسخ به سوالی در خصوص روند بررسی دو لایحه مرتبط با FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام و نامه نمایندگان مجلس به رئیس مجمع برای تصویب نکردن این لوایح، گفت: از جلساتی که در مجمع تشخیص مصلحت نظام و کمیته های تخصصی آن در این زمینه برگزار شده است گزارش های خوبی داریم و معتقدیم نشست های کارشناسی سازنده ای برگزار شده است.

دکتر واعظی با بیان اینکه تصویب دو لایحه در حال بررسی در مجمع تشخیص مصلحت نظام برای شفافیت مالی و برقراری روابط مالی ما با دنیا از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: اگر این لوایح تصویب و به قانون تبدیل شود قدرت بانک مرکزی ما برای اجرا بیشتر خواهد شد و این دو لایحه می تواند مقداری بار فشارهای مالی بر کشور را کم کرده و تعاملات با کشورهای خارج را ارزان تر کند.

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه وزیران اقتصاد، نفت، امور خارجه، رئیس بانک مرکزی و معاون حقوقی رئیس جمهور با حضور در جلسات متعدد کمیته های تخصصی مجمع نظرات دقیق و کارشناسی خود را مطرح کرده اند، گفت: برای هرگونه همکاری با مجمع برای رفع ابهامات آمادگی کامل داریم و اعتقاد دولت بر این است که چه تحریم باشد و چه نباشد، تصویب این لوایح برای روابط بانکی و مالی ایران با کشورهای دیگر ضروری است.

از دکتر واعظی درخصوص وضعیت آزاد شدن پول های بلوکه شده ایران در کشورهای خارجی از جمله کره جنوبی و ژاپن و موضع دولت جدید آمریکا در این زمینه سوال شد، که در پاسخ گفـت: پول هایی که در بانک های خارجی مسدود شده مال خود ایران است و آمریکا قرار نیست پولی از خود بدهد، دولت قبلی آمریکا با قلدری کشورهای دیگر را برای مسدود کردن دارایی های ایران تهدید کرد.

رئیس دفتر رئیس جمهور تصریح کرد: دولت جدید آمریکا وقتی می گوید اقدامات دولت قبلی را نادرست می داند پس نباید آزاد کردن دارایی های خود ایران در بانک های خارجی کار سختی برایش باشد، دولت بایدن باید در عمل نشان دهد که اقدامات دولت قبلی غلط بوده است.

رئیس دفتر رئیس جمهور درپاسخ به سوالی در خصوص اخبار و نقل قول منتشر شده از ایشان درخصوص نقش دولت در افزایش قیمت ارز، با بیان اینکه سخنان من در یک جلسه عمومی مطرح شده و فیلم و نوار آن موجود است، گفت: حرف من این بود که در شرایطی که بخاطر تحریم های ظالمانه دشمنان درآمد ارزی حاصل از فروش نفت کشور بشدت کاهش داشته است ما چاره ای نداشتیم که ارز مورد نیاز خرید کالاهای اساسی و مواد اولیه تولید را از محل ارز صادرکنندگان تامین کنیم.

دکتر واعظی با بیان اینکه من از جمله کسانی در دولت هستم که همواره درمورد ضرورت کاهش نرخ ارز به صورت شفاف و صریح سخن گفته ام، اظهارداشت: برداشتی که از صحبت های من از سوی برخی صورت گرفت یک شیطنت آگاهانه بود، فکر کرده بوند سفر من تبلیغاتی است و من نامزد انتخابات ریاست جمهوری هستم و خواستند شیطنت کنند.

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به واکنش ها از سوی یکی از نمایندگان مجلس در این زمینه، گفت: نمی دانم که چرا برخی اصرار دارند بگویند تکذیب های من درست نیست و انچه آنها از سخنان من به غلط برداشت کرده اند، درست است و اینکه افرادی بدون اطلاع از اصل موضوع اظهار نظر می کنند، عجیب است.

خبرنگاری از دکتر واعظی درخصوص اقدامات دولت درمورد حوادث سراوان سوال کرد که دکتر واعظی در پاسخ گفت: رئیس جمهور از همان روز اول وزیران کشور و اطلاعات را برای بررسی موضوع و انجام فوری اقدامات مورد نیاز مامور کرد و مطرح شدن موضوع استان های مرزی و ساماندهی مبادلات مرزی و اقدامات انجام شده برای نظارت بر آن در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت نشان از اهمیت این موضوع برای دولت است.

دکتر واعظی در پاسخ به سوالی درخصوص اخبار منتشر شده درمورد انجام سفرهای نورزوی با توجه به شرایط خطرناک و حساس شیوع موج چهارم کرونا، گفت:  هنوز هیچ تصمیم قطعی و نهایی در این زمینه از سوی ستاد ملی کرونا اتخاذ نشده و این مسئله در قرارگاه عملیاتی کرونا و ستاد ملی در دست بررسی است.

رئیس دفتر رئیس جمهور با تاکید بر ضرورت رعایت کامل پروتکل های بهداشتی از سوی مردم در روزها و هفته های پایانی سال، گفت: اگر همکاری مردم خوب باشد و اوضاع شهرهای کشور در پایان اسفند ماه از نظر شیوع ویروس بهتر باشد با اتخاذ تدابیری و در شرایط خاص سفر به برخی مناطق در ایام نوروز می تواند انجام شود.

دکتر واعظی در پاسخ به سوالی درخصوص موضوعات مطرح شده در این جلسه دولت به ریاست رئیس جمهور و اقدامات دولت برای تنظیم و نظارت بر بازار شب عید و کنترل قیمت ها ، گفت: رئیس جمهور در جلسه امروز دولت بر تامین کالاها و نیازمندی های مردم در روزهای پایانی سال و ایام نوروز با قیمت منصفانه تاکید کردند و وزارت خانه های جهاد کشاورزی و صمت مکلف به نظارت دقیق بر این موضوع شدند.

از دکتر واعظی درخصوص انتصاب "ریچارد نفیو" برای همکاری با نماینده ویژه آمریکا در امور ایران و تاثیر آن بر روند مذاکرات برای لغو تحریم ها سوال شد که در پاسخ گفت:  اینکه در دولت آمریکا چه افرادی مسئولیت بر عهده دارند، فرقی برای ما ندارد، برای ما عمل دولت بایدن مهم است، موضع ما درمورد برجام مشخص است، رئیس جمهورجدید آمریکا هم بارها اعلام کرده که علاقمند به بازگشت به برجام است و آمریکایی ها حداقل 4 بار اعتراف کرده اند که تحریم ایران و سیاست فشار حداکثری اشتباه بوده است.

رئیس دفتر رئیس جمهور تاکید کرد: صریح ترین و شفاف ترین صحبت ما این است که آمریکایی ها آنچه را می گویند و بر زبان می آورند، عمل کنند در مقابل ما هم به تعهدات خود عمل خواهیم کرد، البته آنها گفته اند که برای عمل کردن به حرفهایشان نیاز به مقداری زمان دارند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

سرقت تلخ در جنوب ‎تهران !

سخنگوی قوه قضاییه: پرونده آزاده نامداری جنایی نیست/ دادگاه "سرباز راهور و نماینده" به زودی برگزار می‌شود

سخنگوی دولت اعلام کرد اقدام خرابکارانه در نطنز را تلافی خواهیم کرد

کتاب کات، نه (فیلمنامه) اثر اسرافیل شیرازی

طراحی یک وب‌کم شبیه چشم!

وقتی «معماری رومی» به جان شهرهای ایران می‌افتد

رئیس سازمان بسیج مستضعفین خبر داد توزیع یک میلیون بسته معیشتی در ماه رمضان توسط بسیج

قالیباف: اجرای دقیق اصلاحیه قانون مبارزه با قاچاق جلوی این معضل را می‌گیرد

رئیس ستاد انتخابات کشور : ثبت نام بیش از 240 هزار نفر داوطلب عضویت در شوراهای روستا قطعی شد

تجهیزات ایران‌ساخت حوزه پیش‌بالینی به دیگر کشورها می‌رود

وزیر دفاع: سازمان برنامه و بودجه باید درباره پرداخت فوق العاده مناطق جنگی پاسخگو باشد

کلیپ مراسم تقدیر از برگزیدگان چهارمین جشنواره مطبوعات و رسانه های خوزستان

به مناسبت هفتاد و پنجمین بزرگداشت قهرمان کوچک خلق شده توسط دو سنت اگزوپری نویسنده فرانسوی

وحید یامین‌پور چهره هنر انقلاب 99 شد/ دنیا دزد انگیزه و اخلاص است.

آیین تکریم و‌معارفه مدیرعامل جدید شرکت فولاد خوزستان برگزار شد

تمدید مهلت ثبت نام متقاضیان تسهیلات کرونا تا پایان اردیبهشت 1400

ارجاع پرونده "کودتا در اردن" به دادستان کل/ همه متهمان به جز "حمزه" در دادگاه محاکمه می‌شوند

تجمع کارکنان شرکتی جهادکشاورزی درب استانداری خوزستان

افتتاح بیمارستان تامین اجتماعی دزفول در گیرودار وعده های ناتمام

تقدیر و تشکر مسولادن باشگاه فولاد از تلاش و همدلی تمامی بازیکنان فولاد

سازمان زیبا سازی شهر اهواز ،مناطق کم برخوردار «مناطق محروم» را در الویت های خود قرار دهد

ماه رمضان در فرانسه

انتصاب مدیر عامل جوان برای شرکت فولاد خوزستان تحولی برای فولاد کشور

اعلام وضعیت اضطراری در شهرستان دزفول / به صدا درآمدن آژیر خطر در سطح شهر دزفول (بهمراه کلیپ)

انتقاد قالیباف از نخست‌وزیر کره‌جنوبی/ رئیس مجلس: ذهنیت مردم نسبت به شما منفی است

قول نخست‌وزیر کره جنوبی به علی لاریجانی

پیام و نتایج محرمانه بودن تغییرات در کتاب های درسی چیست؟

جلسه هیت دولت برگزار شد (مشروح اتفاقات مهم )

با حضور دکتر جهانگیری؛ شبکه ملی بهره وری ایران رونمایی شد

صالحی: برق اضطراری در نطنز راه‌اندازی شد/سالن‌های متعدد و پیشرفته در دل کوه می‌سازیم

در پی ادعای شریک ایلان ماسک آیا شبیه‌سازی دایناسورها ممکن است؟

در تشریح واکنش ایران به خرابکاری در سایت نطنز ظریف: در نطنز «تروریسم هسته‎ای» رخ داده است

کودک کار اهل قلعه چنان در حال راز و نیاز

هر 16 دقیقه یک نفر را در تهران از دست میدهیم

رئیس بیمارستان طبی کودکان در رادیو فرهنگ: ابتلای کودکان بیشتر از سهل انگاری والدین است/ فرهنگ سازی و‌آموزش به کودکان در رعایت والدین نیز نقش دارد

دکتر توکلی در رادیو فرهنگ :خانه شما بهترین پناهگاه شماست/ تا واکسینه شدن یک سوم جمعیت محدودیت ها ادامه دارد

آغاز برداشت کلزا درشهرستان امیدیه

آغار برداشت گندم از مزارع امیدیه

نخل‌هایی که با خُرخر سوسک‌ها می‌میرند!

مصدومیت یک محیط‌بان در برخورد با قاچاقچیان چوب در چهارمحال و بختیاری

عارفه منتظر جواب نامه به وزیر آموزش و پرورش است دانش‌آموز اوتیسمی در یک قدمی پیکاسو شدن

آیت‌الله علم‌الهدی به کرونا مبتلا شد

نخست وزیر کره جنوبی دیداری با روحانی ندارد

عزتی که با عزتی از دست رفت...! به قلم ؛ علیرضا نظری و فعالان دانشجویی

مطلبی از نصرالله دارابی دزفولی در خصوص دفاع از گویش دزفولی

مراسم تقدیر از برگزیدگان چهارمین جشنواره مطبوعات و رسانه های خوزستان

وزیر بهداشت: هفته آتی نقشه کشور به مراتب قرمزتر و حتی به سمت سیاهی خواهد رفت

جدول زمان بندی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری اعلام شد

آخرین وضعیت واریز بخش دوم سود سهام عدالت

کمالوندی: علت قطعی برق حادثه " نطنز" در دست بررسی است