آخرین مطالب

وزیر آموزش‌وپرورش در نشست با مدیران مدارس شهرستان‌های استان تهران؛ مدیران مدارس آموزش را در شرایط بحرانی مدیریت و از تحقق یادگیری دانش آموزان اطمینان حاصل کنند

وزیر آموزش‌وپرورش در نشست با مدیران مدارس شهرستان‌های استان تهران؛ مدیران مدارس آموزش را در شرایط بحرانی مدیریت و از تحقق یادگیری دانش آموزان اطمینان حاصل کنند فرهنگی - سیاسی - اجتماعی

وزیر آموزش‌وپرورش در نشست با مدیران مدارس شهرستان‌های استان تهران؛ مدیران مدارس آموزش را در شرایط بحرانی مدیریت و از تحقق یادگیری دانش آموزان اطمینان حاصل کنند

  بزرگنمایی:

 وزیر آموزش‌وپرورش در نشست با مدیران مدارس شهرستان‌های استان تهران با اشاره به این‌که مدیریت و چگونگی انجام مسئولیت‌ها در شرایط کرونا، توانمندی و تاب‌آوری جامعه را می‌سنجد، گفت: جامعه بر دشواری و عظمت فعالیت مدیران مدارس و معلمان در شرایط کرونا آگاه است و آن را درک می‌کند.

به گزارش صبح ملت نیوز  ، محسن حاجی میرزایی در ادامه سلسله نشست‌های ارتباط هفته و در ارتباط با بیش از 3 هزار نفر از مدیران مدارس شهرستان‌های استان تهران که در بستر فضای مجازی و از طریق شبکه شاد برگزار شد، اظهار کرد: همه ما اعضای خانواده بزرگ تعلیم و تربیت هستیم و این خانواده نیازمند تعامل، گفتگو و تبادل تجربه با یکدیگر است.

وی افزود: کرونا محدودیت‌های گسترده‌ای را برای آموزش‌وپرورش ایجاد کرد و امکان حضور در مدارس و دیدار مستقیم با مدیران مدارس، معلمان و دانش آموزان را از ما گرفت. در این شرایط وجود شبکه شاد و ارتباط در بستر فضای مجازی، فرصتی از راه دور ایجاد کرد تا  بتوانم از تلاش‌های همکارانم تشکر و قدردانی کنم.

وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به جهانی بودن پدیده کرونا تصریح کرد: کرونا به‌طور ناگهانی شیوع پیدا کرد و تمام نظام‌های زندگی مردم را تحت تأثیر قرارداد و همه جوامع و مردم را با چالش مواجه کرد اما موجب سنجش و آزمون توانمندی‌ها در جوامع و دستگاه‌ها شد. مدیریت و چگونگی انجام مسئولیت‌ها در این شرایط برای رسیدن به اهداف و چشم‌اندازهای تعیین‌شده، توانمندی و تاب‌آوری جامعه را می‌سنجد و معیاری برای سنجش سخت‌کوشی، فداکاری، خلاقیت، مسئولیت‌پذیری و شادابی جامعه است.

حاجی میرزایی با تأکید بر این‌که افتخار می‌کنم در دستگاهی فعالیت می‌کنم که از این آزمون بزرگ جهانی، سرافراز بیرون آمده است، گفت: با تلاش‌های مستمر مدیران مدارس و معلمان و با علم به این‌که کرونا به‌طور نگهانی فشار عظیمی را بر نظام آموزشی وارد کرد که در آن نقش مدیران مدارس، معلمان، دانش آموزان و خانواده‌ها با تغییراتی روبرو شد و در این شرایط موفق شدیم نظام آموزشی را از آسیب‌های کرونا محافظت کنیم.

*مدیریت و چگونگی انجام مسئولیت‌ها در شرایط کرونا، توانمندی و تاب‌آوری جامعه را می‌سنجد

عضو کابینه دولت تدبیر و امید گفت: فعالیت‌های آموزش و پرورش تاکنون در مدرسه و در ساعت‌های معینی انجام می‌شد، اما با شیوع کرونا تمام این شرایط تغییر کرد و فعالیت‌ها از ارتباط حضوری در مدارس به ارتباط غیرحضوری در بستر فضای مجازی تبدیل شد و تفاوت بین این دو شکل از فعالیت، بسیار زیاد است. در این شرایط مدیران مدارس باید محدوده‌ای بسیار وسیع‌تر از فضای فیزیکی یک مدرسه را کنترل کنند و باید بدانند که از بار مسئولیت آن‌ها کاسته نشده است. مدیران مدارس باید از طریق بستر مجازی بر فعالیت معلمان و آموزش دانش آموزان نظارت کنند و معلمان نیز به ارائه آموزش باکیفیت به دانش آموزان تلاش کنند و از آن‌ها بازخورد آموزشی بگیرند.

وی با تأکید بر اهمیت نقش خانواده‌ها در آموزش مجازی به ویژه در زمان شیوع کرونا گفت: امروز بخش مهم و مؤثری از آموزش بر عهده خانواده است و اگر خانواده‌ها در این مسیر نظارت کافی نداشته باشند و تعامل مناسب بین آن‌ها، مدیران و معلمان مدارس به وجود نیامده باشد، به‌طور یقین آموزش دانش آموزان با مشکل روبرو خواهد شد.

حاجی میرزایی با اشاره به اینکه جامعه بر دشواری مسئولیت و فعالیت مدیران مدارس و معلمان در دوران کرونا آگاه است و آن را درک می‌کند، گفت: در کنار تمام این سختی‌ها، در این شرایط یک کلاس بزرگ آموزشی در اختیار ما قرارگرفته است به ما فرصت کسب توانایی‌ها و قابلیت‌هایی را می‌دهد که در هیچ دوره‌ای چنین فرصتی نداشته‌ایم. کرونا برای یادگیری‌های جدید، بستری گسترده فراهم کرده است که باید از آن بهره‌مند شویم.

وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به اهمیت دسترسی تمام دانش آموزان به آموزش باکیفیت، گفت: باید با استفاده از روش‌های مختلف از دسترسی تمام دانش آموزان به فرصت‌های آموزشی و ارائه آموزش باکیفیت به آن‌ها مطمئن شوید. ارتباط تمام دانش آموزان با معلم باید برقرار باشد و در فضای مجازی تمام فعالیت‌ها باید با نظارت دقیق مدیران مدارس انجام شود و مدیران مدارس باید آموزش را در شرایط بحرانی مدیریت کنند.

عضو کابینه دولت تدبیر و امید ادامه داد: مدیران مدارس با معلمان تعامل داشته باشند و با  راهنمایی و انتقال تجربیات، فعالیت معلمان را تسهیل کنند. همچنین به سلامت روحی و روانی دانش آموزان توجه کنند و دقت داشته باشند به معلم، دانش‌آموز و خانواده آسیب روحی وارد نشود.

وی ارتباط مستمر با دانش آموزان، معلمان و اولیا را مهم‌ترین رسالت مدیران مدارس عنوان کرد و افزود: این ارتباط‌ می‌تواند اطمینان دهد که آموزش باکیفیت در حال انجام است و مدیرانی موفق هستند که بتوانند ارتباط درستی با دانش آموزان، معلمان و والدین برقرار کنند.

وزیر آموزش‌وپرورش گفت: مدیران مدارس با نظارت و حمایت از معلمان، به آزمون‌ها توجه جدی داشته باشند و از تحقق یادگیری دانش آموزان اطمینان حاصل کنند و در تحقق این مأموریت از روش‌های جدید و خلاقانه استفاده کنند.

حاجی میرزایی در پایان تلاش برای تأمین معیشت مدیران و معلمان را از مهم‌ترین وظایف خود عنوان کرد و گفت: تمام تلاش خود را در ایجاد تسهیلات برای همکاران فرهنگی انجام خواهم داد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

عزتی که با عزتی از دست رفت...! به قلم ؛ علیرضا نظری و فعالان دانشجویی

مطلبی از نصرالله دارابی دزفولی در خصوص دفاع از گویش دزفولی

مراسم تقدیر از برگزیدگان چهارمین جشنواره مطبوعات و رسانه های خوزستان

وزیر بهداشت: هفته آتی نقشه کشور به مراتب قرمزتر و حتی به سمت سیاهی خواهد رفت

جدول زمان بندی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری اعلام شد

آخرین وضعیت واریز بخش دوم سود سهام عدالت

کمالوندی: علت قطعی برق حادثه " نطنز" در دست بررسی است

شکایت دکتر علیرضا ورناصری از وزارت نیرو به کمیسیون اصل ٩٠ مجلس*

هاشمی: واکسن، راه حل اصلی پس از گذشت بیش از یک سال از شیوع کروناست

طرح جدید مجلس برای سقط جنینی که مشکل جسمی یا ژنتیک دارد

وزارت راه و شهرسازی به سوالات شهروندان در خصوص درج اطلاعات در سامانه املاک و اسکان پاسخ می‌دهد: 8 نکته کلیدی برای درج اطلاعات در سامانه املاک و اسکان/امکان ویرایش اطلاعات بعد از ثبت نهایی وجود ندارد

دکتر روحانی در آیین رونمایی و بهره برداری از دستاوردهای هسته ای؛ یکی از آثار پرافتخار برجام این بود که فناوری هسته‌ای را در ایران به طور کامل قانونی کرد و حق ملت ایران را بازستاند

باز آ فرینی بانکداری مبتنی بر نسل 4

متقاضیان عضویت در هیئت مدیره شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت استانی تا 28 فروردین می توانند ثبت نام کنند

🔺عفت مرعشی:قبل از انقلاب خواب دیدم شیخ اکبر، شاه شده

برخی از روستاها در تابستان هیچ گونه منبع تامین آب نخواهند داشت/ ائمه جماعت واقعیت های آب را با مردم در میان بگذارند

وداع غم انگیز استاد و‌پیش کسوت خوشنویسی دزفول بر اثر کرونا

افزایش آمار ابتلا و موارد فوت در دزفول/ انتقال بخش اطفال به بیمارستان آیت الله نبوی

آغاز یک شروع

هیئت های اعزامی وزارت نیرو، جهاد کشاورزی و کمیسیون جهاد کشاورزی به حوزه ی انتخابیه ی مسجدسلیمان در استانداری خوزستان تشکیل جلسه دادند

جامعه اطلاعاتی آمریکا: چین ابرقدرت جهانی تا 2040

یادادشت میلاد ملحانی ـکارنامه سیاه شهرداران و شورای شهر اهواز در حافظه مردم

آوایی رو در رو با مشکلات شهر امام

امروزه حکم عالم بی عمل زنبور بی عسل نیست

چرایی فروش یکجای پروژه قائم

سفارش اینترنتی کتاب‌های درسی دانش‌آموزان از فردا

درخواست برخورد قضایی با روحانی

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد موج سنگین کرونا در اغلب استان‌های کشور / علل شکل‌گیری خیز چهارم بیماری

پاسخ به سوالات متداول درباره درج اطلاعات همه چیز درباره ثبت‌نام در سامانه املاک و اسکان

پایان بلاتکلیفی افزایش نرخ کرایه های حمل و نقل عمومی و زمان اجرای آن

روحانی : تمام تلاش ما این بود وارد موج چهارم کرونا نشویم

دانشگاه بین المللی چابهار

درخواست کارگردان انگل از همکارانش: نسبت به خشونت علیه آسیاتباران واکنش داشته باشید.

تردید در ازدواج، تردید در سعادت جامعه است.

قاب در قاب

قانون جدیدچک

وقتی زمین در حسرت جرعه ای آب له له می زند

تذکر دکتر علیرضا ورناصری به وزیر نیرو در مجلس هیئتی از سوی وزارت نیرو، وزارت جهاد و کشاورزی، کمیسیون جهاد و کشاورزی را به حوزه ی انتخابیه ی کشاند

یادادشت غلامعلی رجایی،شباهت بین انتخابات در ایران و آمریکا

هوای خوزستان خاکی می شود

شاهزاده فیلیپ ، همسر الیزابت دوم ، درگذشت.

تجلیل از مدیرعامل آبفا برای کسب رتبه در تحقق رفتار مطلوب سازمانی

طرح نظارتی ویژه ماه مبارک رمضان در هرمزگان آغاز شد

ثبت درخواست متقاضیان واحدهای تولیدی استان در سامانه اینترنتی ستاد تسهیل

تقدیر مقام عالی وزارت از عملکرد و رتبه سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان

سخنرانی دکتر اسرافیل شیرازی با موضوع نقد عرضه و تقاضا در رویداد اهواز

پیتزای 300 میلیون دلاری!

عارف: اصلاح طلبان در دام عملیات روانی رقیب قرار نگیرند

گزارش معاون وزارت امور خارجه از مذاکرات وین؛ عراقچی: اختلاف ها با آژانس در یک تعامل سازنده قابل حل است

توضیحات سخنگوی وزارت امور خارجه در مورد آزادی نفت‌کش کره‌ای