آخرین مطالب

مشاور هاشمی از واکنش‌ها به مصاحبه‌ی فائزه می‌گوید:رجایی: این حرف‌ها بی‌پایه و اساس است

واکنش مطبوعاتی مشاور هاشمی درباره مصاحبه فائزه هاشمی :رجایی: این حرف‌ها بی‌پایه و اساس است فرهنگی - سیاسی - اجتماعی - خوزستان - گفتگوی ویژه - ویژه خبرنگاران واصحاب رسانه - صدای مردم

واکنش  مطبوعاتی  مشاور هاشمی درباره مصاحبه فائزه  هاشمی  :رجایی: این حرف‌ها بی‌پایه و اساس است

  بزرگنمایی:

تذکر  این مصاحبه  هنوز  بصورت  انتشاری  خصوصی  بوده  است  که برای اولین بار  منتشر  می شود زهرا منصوری، انصاف نیوز: غلامعلی رجایی-مشاور مرحوم هاشمی رفسنجانی- در واکنش به حرف‌های محمدحسین قدیری ابیانه، فعال سیاسی اصولگرا، به انصاف نیوز می‌گوید او باید به خاطر اشتباه‌های تاریخی خود درباره‌ی هاشمی‌ها عذرخواهی کند. وی همچنین می‌گوید: اگرچه فائزه هاشمی حق دارد نظرات خود را بیان کند، هرچند ناپخته بود اما به هر حال باید نقد محسن هاشمی و دیگران را بپذیرد.

متن کامل گفت‌وگو با غلامعلی رجایی پیرامون مصاحبه اخیر فائزه هاشمی با انصاف نیوز، حرف‌های قدیری ابیانه درباره‌ی هاشمی‌ها و نامه محسن هاشمی را در ادامه بخوانید:

رجایی: این حرف‌ها بی‌پایه و اساس است

انصاف نیوز: به نظر شما انگیزه‌ی حرف‌های آقای قدیری ابیانه علیه خاندان هاشمی چیست؟ آیا آنها را رد می‌کنید؟

غلامعلی رجایی: در سالگرد آقای هاشمی آقای قدیری ابیانه که ادعا می‌کند، مشاور و معاون دفتر بوده است، توقع داریم منصفانه حرف بزند. در مصاحبه‌ی اخیر خود با انصاف نیوز به نکاتی اشاره کرده است که از منتقد هاشمی به دور است. به تمام حرف های آقای قدیری ابیانه نمی توان پاسخ داد. ارزش ندارد و دلایل آن هم خواهم گفت. این حرف‌ها بی‌پایه و دروغ است.

آقای قدیری ابیانه نکاتی را درباره‌ی همسر خانم فاطمه هاشمی مطرح کردند که همسر او منافق بود و در خانه تیمی کشته یا زخمی شد، نظر شما درباره‌ی این ادعاها چیست؟

دروغ است. فاطمه هاشمی یکبار ازدواج کرده؛ شوهر او آقای سعید لاهوتی –دندان‌پزشک- است و مطب دارد و تابلوی او هم برقرار است. شش سال که هیچی، کسی که شش ساعت هم مشاور باشد نباید انقدر بی پایه و اساس صحبت کند. مگر اینکه به او گفته باشند و بخواهد هاشمی را به بهانه‌ی بچه‌هایش تخریب کند. اگر ایشان نقدی دارد، حداقل مطالب واقعی را مطرح کند. آقای قدیری در ابتدا به ثبت احوال مراجعه کند و ببیند اصلا در شناسنامه‌ی خانم فاطمه هاشمی مهر طلاق خورده است؟ هیچکدام از دختران هاشمی طلاق نگرفتند.

آقای قدیری ابیانه گفته بود «ویکی لیکس سندی را منتشر کرد که سفیر اتریش در ملاقاتی که با آقای هاشمی داشت، در پایان ملاقات از سوی آقای هاشمی از او خواسته می‌شود تا غربی‌ها روی دو موضوع بر ایران فشار بیاورند. یکی موضوع حقوق بشر و دیگری مسئله‌ی تقلب بود.» با توجه به نزدیکی به مرحوم آقای هاشمی این حرف‌ها چقدر صحت دارد؟

کسی که مشاور هاشمی بوده و در خارج از کشور هم مسئولیت داشته است. به سندهایی که ویکی لیکس منتشر می کند اعتماد می‌کند؟ مثل اینکه ما روایت‌های تاریخ‌نگاران بنی‌امیه علیه امیرالمومنین و پدرش را باور کنیم. هاشمی نور چشم امام بود. امام آنقدر به او اعتماد داشت که جنگ را به او واگذار کرد و رهبری هم گفت تنها کسی که امام برای او قربانی می‌کرد، هاشمی بود. آقای قدیری ابیانه هاشمی را در حد یک آدم ناتوان ذهنی پایین آورده است، این حرف‌ها بی‌پایه است. انسان باید جنبه‌ی آزادی خود را در نقد رعایت کند. در تمامی موارد ملاقات‌های خارجی آقای هاشمی به جز مواردی استثنائی بنده حضور داشتم. تمام آنها ضبط می‌شد تا کارشناس‌ها و مدیران ارشد وزارت خارجه آنها را بررسی کنند. آقای هاشمی چگونه آن حرف‌ها را به سفیر اتریش زده است؟ چرا نمی‌گویید که سفیر اتریش دروغی را نقل کرده باشد؟ یا ویکی لیکس سندی سند جعلی منتشر کرده است. از کی برای امثال آقای ابیانه‌ی اصولگرا ویکلی لیکس منبع معتبر شده است.

درباره‌ی اینکه آقای قدیری ابیانه گفته بودند، آقای هاشمی و خاندان او فرصت توبه و جبران عملکردشان را پیدا نکردند، چه نظری دارید؟

او در یک موضع عارفانه می‌گوید هاشمی و خاندانش فرصت توبه و جبران پیدا نکردند. این از آن حرف‌های سخیف است. آقای ابیانه بگوید اینها برای چه کاری باید توبه می‌کردند؟ از کجا می‌دانید آقای هاشمی فرصت توبه پیدا نکرده است. اینها دیگر از نقد فراتر است و جنبه‌ی سخافت دارد.

درباره‌ی این حرفی که آقای هاشمی با دخترشان (فائزه هاشمی) به تندی برخورد کرده چه نظری دارید؟

کسی به دختر هاشمی و خود هاشمی دروغ می‌بندد و از قول یک محافظ می‌گوید آقای هاشمی با فائزه به تندی برخورد می‌کرده. کدام محافظ؟ آقای ابیانه خودش بچه‌هایش را کتک می‌زند که این حرف سخیف را می‌زند؟ البته اینکه آقای هاشمی با فرزندان خودش برخورد می‌کرده است را رد نمی‌کنم. اما آیا می‌شود فرد مورد اعتماد امام رفتاری که ایشان می‌گوید را داشته باشد؟ دختر بزرگش که نوه هم دارد. آقای قدیری ابیانه به امام توهین می‌کند، آقای هاشمی تنها کسی بود که باعث شد امام قطعنامه را بپذیرد. اینها را من به عنوان یکی از مسئولین ارشد جنگ می‌گویم. این شاهکار هاشمی بود. چگونه امام فردی را که به خارجی‌ها خط می‌دهد نمی‌شناسد اما شما می‌شناسید. آقای قدیری ابیانه می‌خواهند دیده و شنیده شوند یا اینکه به هر شکلی فکر می‌کنند زدن آقای هاشمی پس از چهار سال آن هم در سالگرد آقای هاشمی موثر است. آقای هاشمی پرچم‌دار تفکر رسمی کشور است که دو دوره مجلس و ریاست جمهوری را در دست داشته است. به نظر می‌رسد موضوع بچه‌های هاشمی بهانه است. بلا تشبیه می‌گویم برخی از اصحاب با پیامبر بودند اما او را نمی‌شناختند، آقای ابیانه اگر آقای هاشمی را می‌شناخت این حرف‌ها را نمی‌زد که در این حد شخصیت آقای هاشمی را پایین بیاورد. من جزو آخرین نفرهایی هستم که کتاب خاطرات آقای هاشمی را می‌بینم و بعد چاپ می‌شود. در آن کتاب آمده بود، {مرحوم} حسینیان می‌گوید خواب امام زمان را دیده و از او رهنمودخواسته است و امام زمان می‌گوید برو به آقای هاشمی کمک کن. من نمی‌خواهم آقای هاشمی را وارد این فازها کنم. آقای مرحوم حسینیان از لیدرهای جریان پایداری است. از هاشمی وقت گرفت و این حرف را به او گفت. حالا امیدوارم آقای ابیانه اینها را دیده باشد و فراموش نکرده باشد. شاید هم آقای ابیانه ماموریت دارد برای رسیدن به برخی از جاها بخواهد بر روی شخصیت‌هایی پا بگذارد؟ کسی که آقای هاشمی را بشناسد می‌داند او بسیار واقع بین و آدم شناسی بود. البته اینکه آقای هاشمی از کسی تاثیر می‌پذیرفت، بدیهی است اگر کسی این را انکار کند باید به سلامت عقلی او شک کرد. بارها شاهد بوده‌ام آقای هاشمی برخی از مشورت‌ها را می‌پذیرفت. اما مشورت دادن به چنین آدمی که شش دهه در عالی‌ترین مناصب اجرایی کشور است، بسیار سخت است.

انصاف نیوز: آقای محسن هاشمی گفته بودند که دوران موشک دیگر گذشته است؟ منظورشان چه بود؟

رجایی: به نظرم من بی‌سوادترین آدم هم اینطوری حرف نمی‌زند؛ محسن هاشمی در راه اندازی صنعت موشک کار کرده است. آقای هاشمی می‌گفت کشورهایی مثل آلمان رشد کرده‌اند و به جای تقویت نیروی نظامی به سمت زیرساخت رفته‌اند. در حدی قوی شده‌اند که از نظر امنیتی هم کسی نمی‌تواند به اینها آسیب برساند. این حرف درست بود. این را به مرحوم آقای هاشمی گفتم، او گفت من خودم پدر موشکی ایران هستم و همچنین می‌گفت هسته ای را من راه انداخته‌ام.

نظرتان درباره‌ی مواضع خانم فائزه هاشمی چیست؟

اینگونه مواضع فائزه هاشمی در زمان پدر او هم سابقه داشته است. حتی او پاسخ پدرش را هم داد. آنها باید مواضع خود را در داخل یک گفتمان ببینند.

اگر فائزه هاشمی یک نماینده ادوار مجلس بود انقدر صدای او شنیده نمیشد

اینکه خانم هاشمی گفتند، برای ایران بهتر است ترامپ رئیس جمهور شوذ، تحلیل شما چیست؟

ترامپ این همه به ایران ضربه زده است؛ ترامپ سردار سلیمانی را ترور کرد. چه خیری در ماندن او است که آرزو می‌کند کاش او رئیس جمهور می‌شد؟ مردم فشارها را تحمل می‌کنند یا حاکمیت؟ مردم بیشتر تحت فشار ترامپ بودند. این حرف ناپخته بود، ضمن اینکه ایشان آزاد است تا حرف خود را بزند اما این را بداند در ارتباط با پدرش او هم دیده می‌شود. شاید اگر خانم فائزه هاشمی یک نماینده ادوار مجلس بود انقدر صدای او شنیده نمی‌شد. باید بچه‌های هاشمی و حتی ما مشاوران او بدانیم که با آقای هاشمی شناخته می‌شویم و او باید احتیاط می‌کرد. بچه‌های آقای هاشمی به این کشور خدماتی می‌کنند. البته نمی‌خواهم بگویم بدون خطا هستند اما کمتر کسی می‌داند که وقتی مهدی از زندان بیرون می‌آید به سراغ بیمارستان‌های سرطانی می‌رود و مثل سرکارگر سرپاست. ساخت، تجهیز و خرید وسایل را مدیریت می‌کند. خدمات بچه‌های هاشمی خاموش است. فاطمه واقعا اعجوبه‌ای در کار سرطان است. دو بیمارستان در نجف و کربلا را از صفر تا صد فاطمه ساخت و عراقی‌ها در آنجا رایگان درمان می‌شوند. خدمات مهدی در زمینه‌ی سازه‌های نفت بی‌نظیر است یا خدمات محسن درباره‌ی موشک. از همه‌ی اینها خاموش‌تر یاسر هاشمی است. یک طرح با برکتی دارند و کسانی که از شهرستان می‌آیند و پول هتل ندارند به آنها جا و سرویس مجانی یا ارزان می‌دهند. اینها را هیج جایی نگفته‌اند. حتی آقای هاشمی یکبار 100 قطعه زمین خود را بخشید. فرزندان هاشمی باید مثل زنان پیامبر حرمت انتسابشان را رعایت کنند، خطای آنها صد برابر دیده می‌شود. برخی هم می‌خواهند شخصیت هاشمی را که چون دماوند بلند نشان داده می شود را بتراشند تا دلشان خنک بشود یا به جاهای دیگری خدمت کرده باشند.

کسی نمی‌تواند فائزه هاشمی را از صحبت کردن منع کند

نظر شما درباره‌ی نامه آقای محسن هاشمی به فائزه هاشمی چه بود؟

این یک نقد درونی است و باید به فال نیک گرفته شود، آقای هاشمی اینها را آزاد تربیت کرده است. اما آقای هاشمی به من گفت اینها آزاد هستند اما حرف آخر را من می‌زنم. کسی نمی‌تواند فائزه هاشمی را از صحبت کردن منع کند. محسن دلسوز فائزه است و می‌گوید این مواضع به ضرر پدر تمام می‌شود و تخریبت می‌کنند. پس فائزه هاشمی باید حرف خود را بزند اما باید این را تحمل کند که از محسن تا دیگران او را نقد کنند. نباید بگوییم فائزه حرف نزن بلکه باید گفت درست حرف بزن. به قول شریعتی برخی راه را غلط می‌روند و برخی غلط راه می‌روند. این نوع حرف زدن امثال فائزه هاشمی غلط راه رفتن است. اگر حرف درستی باشد باید در پازل دیده شود که باز هم حرف درستی نیست. اولا در ماجرای ترامپ نشان دادیم که عقب نشینی نکردیم و با خروج ترامپ هیج ضعفی از خود نشان ندادیم. بلکه رنج تحریم‌ها را تحمل کردیم. باید بداند دختر هاشمی است و اتاق فکر برای تخریب هاشمی فعال است.

یعنی حرف‌های آقای قدیری ابیانه درباره‌ی هاشمی‌ها عمدی بود؟

عمدی است. تازه او مشاور آقای هاشمی بوده است. مردم تا بفهمد این حرف‌ها دروغ است، تاثیرخود را گذاشته است. اما اصل قضیه‌ نامه محسن به هاشمی مبارک بود و به نوعی نقد درونی است. آقای منتظری هم جزوه‌ای را تحت عنوان انتقاد از خود نوشت، بسیار اتفاق مبارکی بود اما کسانی که فکر می‌کنند با تخریب آقای هاشمی می‌توانند برای برای کلاه خودشان نمدی درست کنند این راه را به بیراهه می‌روند. همه‌ی آنهایی که هاشمی را تخریب کردند به عذرخواهی افتادند، شاهد بودم خیلی‌ها از او عذرخواهی می‌کردند یا با تشییع جنازه میلیونی این را نشان دادند. بعد از امام حضور مردم برای آقای هاشمی بی‌سابقه بود و باید بگویم آقای قدیری به خاطر اشتباهات تاریخی خود عذرخواهی کنند.

نظر شما درباره‌ی پوشش صدا‌وسیما در سالگرد آقای هاشمی چیست؟

درست پوشش نداد. صدا وسیما کمترین مایه را برای آقای هاشمی گذاشت. از آقای علی عسگری تعجب می‌کنم. به جز آقای هاشمی صداوسیما خانواده‌های هواپیمای اوکراینی، کشته شده‌های کرمانی را پوشش خوبی نداد، انگار شهروند این کشور نبودند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

اولین دستورات بایدن؛ بازگشت به سازمان بهداشت جهانی و توافق پاریس

رییس جامعه هتلداران خبر داد شکایت به دیوان عدالت و تعطیلی بیشتر هتل‌های مشهد

کمیسیون تلفیق تصویب کرد؛ افزایش 25 درصدی حقوق و مزایای کارکنان دولت در سال آینده

مدیرکل صنایع نساجی، پوشاک و سلولزی وزارت صمت: 15 میلیون یورو الیاف از کشور صادر شد

چهاردهمین پویش ره سلامت با حضور مسئولین در استان هرمزگان

معرفی برترین‌های دو و میدانی کارگری بانوان کشور در اهواز

توسعه پالایشگاه گاز بیدبلند بهبهان نیازمند یک میلیارد دلار

رئیس هیات بسکتبال استان: نباید از تیم خانه بسکتبال خوزستان انتظار قهرمانی داشت / پیشکسوتان یاری نکردند

رئیس علوم پزشکی اهواز مطرح کرد جزئیات جدید از ابتلا به هپاتیت A در روستای "لالب" باغملک

2 سیارک عظیم‌الجثه در حال نزدیک شدن به زمین هستند

رونالدو بهترین گلزن تاریخ فوتبال شد

معاون استاندار تهران اعلام کرد انتقاد از عملکرد سازمان محیط زیست در زمینه تولید/روند کاهشی قیمت تخم مرغ از دیروز

ایران از لحاظ منابع گاز در جهان اول است/ دنیا به نفت و گاز ایران نیاز دارد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در توئیتی نوشت: برگزاری نمایشگاه کتاب مجازی تهران فرصت جدیدی برای صنعت نشر ایجاد می‌کند

♦️خریداران مسکن غیب شده‌اند...

🔵لزوم توجه بیشتر به استان خوزستان/ عملیاتی شدن نظام جامع جذب و نگهداشت نیروی انسانی در خوزستان با توجه به کمبود شدید نیروی آموزشی در استان

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان: 70 درصد اعتبارات فدراسیون‌‌ها پرداخت شد

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت: تخصیص 10 میلیارد دلار ارز برای حمایت از تولید

🔺خبر بد برای مردم دنیا و دنیای پزشکی

تولد نوزاد 680 گرمی در بیمارستان بهار شاهرود(سمنان)

جو بایدن به عنوان چهل و ششمین رییس جمهوری آمریکا سوگند خورد

*ایجاد 150 شغل مستقیم در فولاد پارس هفت تپه / بهره‌برداری از سیستم غبارگیر شرکت *

مجموعه مصاحبه های با موضوع گویش دزفولی قسمت اول

بیشترین آمار ابتلا به کرونا در شرق اهواز مربوط به کدام مناطق است؟

مراسم تشییع شهید تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس در دزفول

ابتلای 17 نفر به هپاتیت A در روستای لالب باغملک

نتایج پورموسوی خیره‌کننده است / باید مراقب دلالان و باج‌گیران بود

استاندار خبر داد افزایش 2 برابری بستری‌های کرونا در خوزستان / بروز بیماری اسهالی در 2 شهرستان

استخدام مدیر شبکه‌های اجتماعی برای دفاع از "ایلان ماسک"!

«دانش سنتی لنج‌سازی و دریانوردی ایرانیان در خلیج فارس» را در فهرست میراث معنوی در خطر یونسکوقرارگرفت

دکتر واعظی در حاشیه جلسه هیات دولت: تاکید بر نقش حمایتی دولت از بازار سرمایه و بورس

وزیر بهداشت: برخی هنوز بی‌توجهی و لجبازی می‌کنند

دکتر روحانی در جلسه هیات دولت: دو پیروزی بزرگ ملت ایران؛ 99 قمری

اعلام‌جرم دادستانِ قوه‌قضاییه علیه وزیر ارتباطات به‌دلیل عدم‌اجرای حکم فیلترینگ‌ اینستاگرام

وزیر اقتصاد در آستانه استعفا

دخالت های شخص رئیس جمهور، دلیل نابسامانی بورس

اختصاص اعتبارات عمرانی وزارت نفت با پیگیری های دکتر علیرضا ورناصری

یکم الی هفتم بهمن ماه پویش ملی مبارزه با سرطان

آیا مردم در جشنواره فیلم فجر شرکت خواهند کرد؟

شرکت دانش بنیان خوزستانی رتبه برتر کشور را کسب کرد

🔺تلاش فرماندار شهرستان شوش برای خانه‌دار کردن خبرنگاران شوشی

ابتلای نیمی از رانندگان اتوبوس‌های شهری اهواز به کرونا

نخستین محموله گاز بیو‌دی‌اکسیدکربن خوزستان به عراق صادر شد

نقلدونی در تزئینات معماری

ضرورت گسترش همکاری‌ها در حوزه فناوری‌های نوین/انتقال تجربیات پارک‌های فناوری به سوریه

کمک 100 میلیون پوندی به دانشگاه آکسفورد برای نجات جان انسان‌ها

هفته نامه رامهرمز شماره 131

کشف سیاره‌ای که 10 برابر سبک‌تر از مشتری است

رونمایی از 12 محصول فناورانه در کارخانه نوآوری "های‌وی"

عرضه فن‌های تهویه هوای تونل متروها از سوی دانش بنیان‌ها