آخرین مطالب

دکتر واعظی در حاشیه جلسه هیات دولت: مجلس و دولت روی موضوع معیشت مردم اتفاق نظر دارند/ نباید بودجه را سیاسی و بهانه‌ای برای انتخابات 1400 کرده و به صورت تبلیغاتی به ‌آن پرداخته شود

دکتر واعظی: نباید بودجه را سیاسی و بهانه‌ای برای انتخابات 1400 کرده و به صورت تبلیغاتی به ‌آن پرداخته شود اقتصادی - سیاسی - اجتماعی

دکتر واعظی: نباید بودجه را سیاسی و بهانه‌ای برای انتخابات 1400 کرده و به صورت تبلیغاتی به ‌آن پرداخته شود

  بزرگنمایی:

رییس دفتر رییس جمهور با بیان اینکه معیشت مردم موضوعی است که هم مجلس محترم و هم دولت روی آن اتفاق نظر دارند،اظهارداشت: انسجام، هم‌فکری و مشورت بین سران سه قوه هر چقدر بیشتر باشد امور کشور راحت‌تر پیش می‌رود و بر همین اساس امروز جلسات سران سه قوه با فاصله کمتری انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، دکتر محمود واعظی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به اینکه آیا در نشست سران قوا در زمینه معیشت مردم و وضعیت بورس توافق جدیدی اتخاذ شده است؟ اظهارداشت: خوشحالیم از اینکه جلسات سران سه قوه با یک فاصله کمتری انجام می‌شود طبیعی است که امروز کشور هم از نظر سیاسی و هم از نظر اقتصادی نیاز دارد به اینکه سران محترم قوا دیدارهای نزدیک‌تری داشته و مسائل مهم کشور را با هم تبادل نظر کنند لذا انسجام، هم‌فکری و مشورت بین سران سه قوه هر چقدر بیشتر باشد امور کشور راحت‌تر پیش می‌رود و تسهیل می‌شود.
دکتر واعظی تاکید کرد: معیشت مردم موضوعی است که هم مجلس محترم و هم دولت روی آن اتفاق نظر دارند. شرایط جهانی بعد از ترامپ برای همکاری ایران با کشورهای مختلف وضعیت بهتری پیدا می‌کند و درخصوص روابط بانکی ، صادرات و واردات وضعیت ایران بهتر از گذشته خواهد بود طبیعی است که باید نتیجه این تحولات خودش را روی سفره مردم نشان دهد. به همین جهت در بودجه بایستی معیشت مردم و گشایشی که باید برای مردم به وجود بیاید و کاهش قیمت‌ها مورد توجه قرار بگیرد.
رییس دفتر رییس جمهور خاطرنشان کرد: در جلسه روز گذشته سران قوا و هم در جلسه‌ روز دوشنبه در شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا بین کمیسیون تلفیق و ستاد اقتصادی دولت به طور مشخص سازمان برنامه و بودجه،توافق شد که ارتباطات نزدیک‌تری با هم داشته باشند و جلسات مستمری گذاشته شود. آقای رئیس جمهور هم در همان جلسه تاکید کردند که هر وقت لازم است که با حضور ایشان جلسه تشکیل شود ،ایشان آمادگی دارند که این جلسه باشد.
دکتر واعظی گفت: باید بتوانیم با هم‌فکری و همکاری دست دلال‌ها و واسطه‌ها را کوتاه کنیم. از این رو هزینه و پولی که پرداخت می‌شود یا باید در اختیار تولیدکننده باشد یا اینکه ارزان‌تر به دست مصرف‌کننده برسد، آن چیزی هم که از خارج وارد می‌شود، باید مستقیم به دست مردم برسد. اینکه چند تا واسطه با هم هر بار هر کدام یک درصدی برمی‌دارند تا به دست مردم برسد این کار درستی نیست.
رئیس دفتر رئیس جمهور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا کمیسیون تلفیق در چارچوب توافقات دولت و مجلس عمل می‌کند یا خیر و اینکه آیا خوش‌بین هستید که در این چارچوب عمل شود یا خیر؟ اظهارداشت: به این سوال نمی‌شود یک پاسخ کلی داد بستگی به جزء به جزء دارد. دولت از برخی پیشنهادات استقبال می‌کند ضمن اینکه دولت حدود 11ماه روی لایحه بودجه وقت گذاشته است بنای ما بر این بود که بودجه قابل اجرا و در راستای منافع کشور و مردم نوشته شود به همین دلیل از هر پیشنهاد اصلاحی چه قبل از اینکه لایحه را تقدیم مجلس کنیم استقبال کردیم و امروز هم از هر پیشنهادی که از مجلس داده شود، استقبال می‌کنیم.
دکتر واعظی با بیان اینکه نمی‌خواهیم بگوئیم هیچ انعطافی برای پذیرش اصلاحات مجلس نداریم، گفت: در برخی از موارد کار کارشناسی ما با ایده‌هایی که در مجلس داده می‌شود همسویی ندارد مثلا وقتی که می‌گویند اینقدر باید مالیات گرفته شود، می‌دانیم که به مردم فشار می‌آید یا مثلا می‌گویند اینقدر نفت فروخته شود و اینقدر درآمد داشته باشد در حالی که با کارشناسی هایی که انجام دادیم، می دانیم که درآمد آن اینقدر نمی‌شود. بر این اساس اختلاف‌نظرهایی هست.
رییس دفتر رییس جمهور تصریح کرد: دولت از هر گونه پیشنهادات اصلاحی‌ که کمک به اجرای بودجه باشد، استقبال می‌کند اما اگر پیشنهاداتی شود که شاکله لایحه را به هم بزند قطعا نمی‌توانیم استقبال کنیم.
رئیس دفتر رئیس جمهور در پاسخ به سوالی درباره ایرادات برخی نمایندگان به لایحه بودجه 1400، گفت: نباید بودجه را سیاسی کنیم و آنرا بهانه‌ای برای انتخابات 1400 کرده و به صورت تبلیغاتی به ‌آن پرداخته شود، متاسفانه الان اینطور شده و انواع و اقسام افراد در مجلس درباره بودجه صحبت می‌کنند درحالیکه در گذشته چنین چیزی وجود نداشت.
دکتر واعظی با بیان اینکه مواردی که حتی در کمیسیون تلفیق تصویب می‌شود لزوما در صحن مجلس تصویب نمی‌شود و ممکن است تغییر کند، گفت: دوستان باید بدانند که 5 ماه و نیم سال آینده را همین دولت باید جوابگو باشد ضمن اینکه سعی کردیم به نحو احسن بتوانیم با همین بودجه دولت را اداره کنیم حتی دنبال این هستیم که دولت بعد هم، چون‌که اول کارش هست بتواند به خوبی کشور را اداره کند لذا نه فقط برای بودجه تلاش می‌کنیم، حتی تلاش می کنیم که تحریم هم برداشته شود که دولت بعد بتواند کشور را اداره کند.
رییس دفتر رییس جمهور در پاسخ به سوالی درباره علت قطعی برق و خاموشی های روز گذشته اظهارداشت: مساله‌ای که اتفاق افتاد این بود که اختلاف دیدگاهی بین سازمان محیط زیست و وزارت نفت و وزارت نیرو برای استفاده از سوخت بود. در صورتی که خودمان در ستاد ملی کرونا تصویب کردیم که در تهران و کرج به هیچ‌وجه از مازوت استفاده نشود و الان هم از مازوت استفاده نمی‌شود یعنی از قبل هم استفاده نمی‌شد ولی ما پیشگیری کردیم که این کار نشود.
دکتر واعظی افزود: در کلان شهرهایی که جمعیت آن زیاد است و وارونگی هوا در زمستان وجود دارد در آنها هم از مازوت استفاده نمی‌شود ولی خودِ این ایده باعث شده که به نوعی برای استفاده از مازوت در همه نیروگاهها محدودیتی به وجود بیاید.
وی اضافه کرد: این محدودیت ناخواسته به گونه‌ای شد که وزارت نیرو را هم با یک اتفاق به نام مشکل سوخت نیروگاه ها که پیش‌بینی نکرده بود مواجه کرد. ضمن اینکه در دو سه ماه گذشته مرتب به مردم توصیه شده بود که در فصل زمستان در جاهای سرپوشیده ،پنجره‌ها را مدتی باز کنید که هوا تغییر پیدا کند آنهایی که این دستورالعمل را می‌دادند نمی‌دانستند که چقدر باعث می‌شود که مصرف سوخت بالا برود لذا خواهش داریم که مردم عزیز مقداری در دمای منزل و استفاده از روشنایی صرفه‌جویی کنند.
رییس دفتر رییس جمهور درخصوص ارتباط خاموشی ها با استخراج بیت کوین توسط دولت ، تصریح کرد: اینکه گفته شود که دولت بیت کوین را استفاده می‌کند، این اصلا یک جفا است، دولت اصلا وارد این مسائل نمی‌شود و اما اینکه در یک سال گذشته در جاهای مختلف بیت کوین استخراج می شده، فشار روی دولت آمد که به نوعی بتوانند این را ضابطه‌مند و قانونمند کنند و لذا دو بار در دولت مورد بررسی قرا رگرفت و مقرر شد تا از وزارت صمت اجازه بگیرند و وزارت نیرو هم استفاده از آنرا تایید کند.
دکتر واعظی افزود: البته امروز در دولت ادعایی هم شد که علاوه بر آنهایی که اجازه گرفتند در برخی مرغداری‌ها و جاهای مختلف از آن استفاده می‌کنند که آقای رئیس جمهور اجازه دادند وزارت اطلاعات و وزارت کشور با جدیت دنبال کنند و اگر جایی استفاده می‌شود محکم با اینها برخورد کنند چون که الان از حقی که مردم برای دمای منزل یا روشنایی خانه خود لازم دارند، اینها برای این کار ، استفاده می‌کنند.
رییس دفتر رییس جمهور در پاسخ به سوالی درباره ادعای پمپئو درباره اینکه جمهوری اسلامی ایران پایگاه جدید تروریستی با القاعده هست ، گفت: بالاخره اینها روزهای پایانی عمر دولت‌شان است و روزهای پایانی عمر سیاسی‌شان را می گذرانند با فضاحتی که در چهار سال گذشته به وجود آوردند که بسیاری از آنها پنهان مانده بود ولی خوشبختانه در دو هفته گذشته آنچه که در آمریکا اتفاق افتاد، اشتباهات و سیاست‌های غلط آنها را بالاخره افشا کرده و طبیعی است که در این روزهای باقی مانده به هر حربه‌ای متوسل شوند به نظر من این صحبت ها بیشتر جنگ روانی است و هیچ اثری نه در منطقه و نه در دنیا می‌گذارد و نه حتی خریداری دارد لذا اصلا نگران این مساله نیستیم و وزارت خارجه هم با این موضوع برخورد مناسبی خواهد کرد.
دکتر واعظی در پاسخ به سوالی درباره رایزنی های اخیر با مقامات کره جنوبی دررابطه با ارزهای مسدود شده کشورمان، اظهارداشت: در این ارتباط، بخاطر فشارهای مختلفی که هم وزارت خارجه و هم بانک مرکزی به دولت کره آورده بودند،این سفر از ماه قبل طراحی شده بود. وزارت خارجه و بانک مرکزی خیلی محکم برخورد کردند و گفتند که اقدام آنها به هیچ وجه قابل قبول نیست. آنها قول دادند که خودشان این موضوع را دنبال کنند و اجازه بگیرند که این پول آزاد شود.
رییس دفتر رییس جمهور تضریح کرد: با فراهم کردن مقدمات کارهای حقوقی و آماده شدن زمینه‌های آن با کره ای ها اتمام حجت شد و امیدوار هستیم که انشاءالله در ماه آینده توفیقاتی به وجود بیاید. البته پول‌های دیگری هم در جاهای دیگر داریم که به دلیل فشارهای آمریکا مسدود شده که انشاءالله در رابطه با آنها هم در ماههای آینده گشایش به وجود می‌آید.
رئیس دفتر رئیس جمهوردر پاسخ به سوالی درباره پیشنهاد قائم مقام وزیر امور خارجه کره به ایران مبنی بر خرید آمبولانس با پول های مسدود شده ،‌تاکید کرد: به هیچ وجه موافق چنین پیشنهادی نبوده و دنبال حق خودمان هستیم و پولی که آنجا است باید آزاد شود.
رئیس دفتر رئیس جمهوردر پاسخ به سوالی درباره بررسی موضوع قیمت فولاد در ستاد اقتصادی دولت، اظهارداشت: در این جلسه آقای رزم حسینی پیشنهادشان را مطرح کردند،همزمان بحثی هم در مجلس جریان دارد و قرار بر این شد که وزارت صمت طرحی که خودشان دادند و آن بحثی که در مجلس هست را بررسی کنند و پیشنهادی را بدهند. مهم این است که قیمت فولاد، یک قیمت واقعی برای مصرف کننده باشد و کارخانجات فولادی هم برای آن کاری که می‌کنند، بتوانند توسعه خود را انجام دهند و در این میان دست واسطه‌ها کوتاه شود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

اولین دستورات بایدن؛ بازگشت به سازمان بهداشت جهانی و توافق پاریس

رییس جامعه هتلداران خبر داد شکایت به دیوان عدالت و تعطیلی بیشتر هتل‌های مشهد

کمیسیون تلفیق تصویب کرد؛ افزایش 25 درصدی حقوق و مزایای کارکنان دولت در سال آینده

مدیرکل صنایع نساجی، پوشاک و سلولزی وزارت صمت: 15 میلیون یورو الیاف از کشور صادر شد

چهاردهمین پویش ره سلامت با حضور مسئولین در استان هرمزگان

معرفی برترین‌های دو و میدانی کارگری بانوان کشور در اهواز

توسعه پالایشگاه گاز بیدبلند بهبهان نیازمند یک میلیارد دلار

رئیس هیات بسکتبال استان: نباید از تیم خانه بسکتبال خوزستان انتظار قهرمانی داشت / پیشکسوتان یاری نکردند

رئیس علوم پزشکی اهواز مطرح کرد جزئیات جدید از ابتلا به هپاتیت A در روستای "لالب" باغملک

2 سیارک عظیم‌الجثه در حال نزدیک شدن به زمین هستند

رونالدو بهترین گلزن تاریخ فوتبال شد

معاون استاندار تهران اعلام کرد انتقاد از عملکرد سازمان محیط زیست در زمینه تولید/روند کاهشی قیمت تخم مرغ از دیروز

ایران از لحاظ منابع گاز در جهان اول است/ دنیا به نفت و گاز ایران نیاز دارد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در توئیتی نوشت: برگزاری نمایشگاه کتاب مجازی تهران فرصت جدیدی برای صنعت نشر ایجاد می‌کند

♦️خریداران مسکن غیب شده‌اند...

🔵لزوم توجه بیشتر به استان خوزستان/ عملیاتی شدن نظام جامع جذب و نگهداشت نیروی انسانی در خوزستان با توجه به کمبود شدید نیروی آموزشی در استان

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان: 70 درصد اعتبارات فدراسیون‌‌ها پرداخت شد

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت: تخصیص 10 میلیارد دلار ارز برای حمایت از تولید

🔺خبر بد برای مردم دنیا و دنیای پزشکی

تولد نوزاد 680 گرمی در بیمارستان بهار شاهرود(سمنان)

جو بایدن به عنوان چهل و ششمین رییس جمهوری آمریکا سوگند خورد

*ایجاد 150 شغل مستقیم در فولاد پارس هفت تپه / بهره‌برداری از سیستم غبارگیر شرکت *

مجموعه مصاحبه های با موضوع گویش دزفولی قسمت اول

بیشترین آمار ابتلا به کرونا در شرق اهواز مربوط به کدام مناطق است؟

مراسم تشییع شهید تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس در دزفول

ابتلای 17 نفر به هپاتیت A در روستای لالب باغملک

نتایج پورموسوی خیره‌کننده است / باید مراقب دلالان و باج‌گیران بود

استاندار خبر داد افزایش 2 برابری بستری‌های کرونا در خوزستان / بروز بیماری اسهالی در 2 شهرستان

استخدام مدیر شبکه‌های اجتماعی برای دفاع از "ایلان ماسک"!

«دانش سنتی لنج‌سازی و دریانوردی ایرانیان در خلیج فارس» را در فهرست میراث معنوی در خطر یونسکوقرارگرفت

دکتر واعظی در حاشیه جلسه هیات دولت: تاکید بر نقش حمایتی دولت از بازار سرمایه و بورس

وزیر بهداشت: برخی هنوز بی‌توجهی و لجبازی می‌کنند

دکتر روحانی در جلسه هیات دولت: دو پیروزی بزرگ ملت ایران؛ 99 قمری

اعلام‌جرم دادستانِ قوه‌قضاییه علیه وزیر ارتباطات به‌دلیل عدم‌اجرای حکم فیلترینگ‌ اینستاگرام

وزیر اقتصاد در آستانه استعفا

دخالت های شخص رئیس جمهور، دلیل نابسامانی بورس

اختصاص اعتبارات عمرانی وزارت نفت با پیگیری های دکتر علیرضا ورناصری

یکم الی هفتم بهمن ماه پویش ملی مبارزه با سرطان

آیا مردم در جشنواره فیلم فجر شرکت خواهند کرد؟

شرکت دانش بنیان خوزستانی رتبه برتر کشور را کسب کرد

🔺تلاش فرماندار شهرستان شوش برای خانه‌دار کردن خبرنگاران شوشی

ابتلای نیمی از رانندگان اتوبوس‌های شهری اهواز به کرونا

نخستین محموله گاز بیو‌دی‌اکسیدکربن خوزستان به عراق صادر شد

نقلدونی در تزئینات معماری

ضرورت گسترش همکاری‌ها در حوزه فناوری‌های نوین/انتقال تجربیات پارک‌های فناوری به سوریه

کمک 100 میلیون پوندی به دانشگاه آکسفورد برای نجات جان انسان‌ها

هفته نامه رامهرمز شماره 131

کشف سیاره‌ای که 10 برابر سبک‌تر از مشتری است

رونمایی از 12 محصول فناورانه در کارخانه نوآوری "های‌وی"

عرضه فن‌های تهویه هوای تونل متروها از سوی دانش بنیان‌ها