آخرین مطالب

معاون ریس جمهور :تمام تلاش ما برای ساخت واکسن کرونا بومی است

جهانگیری :دولت اقدامات لازم را برای خرید و انتقال واکسن کرونا به ایران انجام می دهد فرهنگی - اقتصادی - سیاسی - اجتماعی

جهانگیری :دولت اقدامات لازم را برای خرید و انتقال واکسن کرونا به ایران انجام می دهد

  بزرگنمایی:

معاون اول رییس جمهور با اشاره به اینکه در مقطع کنونی یکی از دغدغه‌های مشترک ملت ایران موضوع ویروس کرونا و پیامدهای آن است، گفت: افتتاح خط تولید کیت تشخیص سریع ویروس کرونا اقدامی موثر در جهت تشخیص و شناسایی سریع و قطع زنجیره این بیماری است.

به گزارش صبح ملت  نیوز  ،اسحاق جهانگیری صبح امروز(سه شنبه) در مراسم افتتاح و بهره برداری از خط تولید کیت تشخیص سریع ویروس کرونا که توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) راه اندازی شده است، گفت: افتتاح این خط کاری بزرگ، علمی و دانش بنیان است که کشور به شدت به آن نیاز دارد و به همه محققان، دانشمندان و فرهیختگانی که در این کار بزرگ مشارکت داشتند تبریک می گویم.
معاون اول رییس جمهور ضمن تبریک به رهبر معظم انقلاب و ملت ایران گفت: بهره برداری از این طرح در جهت جهش علمی، فناوری و تقویت شرکت های دانش بنیان است.
وی با بیان اینکه ایران در یک شرایط خطیر و حساسی قرار دارد، گفت: همه آحاد ملت ایران متوجه شرایط سخت مواجهه با کرونا قرار دارند و اخبار آن را با حساسیت دنبال می کنند. همین طور همه نهادهای مسئول و مدیریتی به دنبال چاره و راهگشایی هستند تا این شرایط را به بهترین نحو کنترل کنند.

جهانگیری با ابراز تاسف از آمار اعلام شده در خصوص مبتلایان و درگذشتگان کرونا در روز گذشته، گفت: باید حتما برای مقابله با کرونا بیش از پیش چاره اندیشی کنیم، همانطور که در ابتدای شیوع این بیماری اعلام شد که کرونا بیماری نوظهور و عالم گیر است و هر چه زمان پیش می رود خبرهای جدیدی از عملکرد این ویروس توسط محققان و دانشمندان مشخص می شود، مهم است که مدیریت مقابله با کرونا با اتکا به تصمیمات روزآمد و نیز جامع بتواند برنامه ریزی مناسبی در این خصوص انجام دهد.
معاون اول رییس جمهور ادامه داد: ویروس کرونا تنها سلامت انسان ها را تحت تاثیر قرار نداده است بلکه به همه ابعاد زندگی ما در حوزه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و روانی دست اندازی کرده است.
وی با تاکید بر اینکه مقابله با کرونا مسئله ای ملی است و معطوف به یک وزارتخانه، دستگاه و یا یک استان نمی شود، گفت: همه قوا، نیروها و نهادها احساس می کنند که مقابله با کرونا در اولویت نخست کشور است. حتی رهبر معظم انقلاب برای نشان دادن اهمیت این موضوع مهمترین جلسه ای که به طور حضوری برگزار کردند مربوط به ستاد مبارزه با کرونا بود و نظرات و راهکارهای خود را در آن جلسه اعلام کردند.

 جهانگیری افزود: ستاد ملی مقابله با کرونا با مصوبه شورای عالی امنیت ملی شکل گرفت و در آن از همه بخش ها غیر از دولت حضور دارند. ستاد بعد از شکل گیری به تایید رهبر معظم انقلاب نیز رسید و مصوبه اش برای همه لازم الاجرا است. ما نیز در دولت تلاش کرده ایم تا بدون کوچک ترین بحثی زمینه اجرای مصوبات ستاد را فراهم کنیم.
معاون اول رییس جمهور گفت: با تاکید رهبر معظم انقلاب بسیاری از مسائل نظیر راهپیمایی اربعین، زیارت حرم های مطهر و حتی برگزاری نمازهای جماعت و جمعه تعطیل شد و ایشان فرمودند آنچه ستاد تشخیص می دهد باید به همان عمل شود.
وی با بیان اینکه باید بسیج عمومی و همگانی که تاکنون برای مقابله با کرونا شکل گرفته به خوبی تقویت شود، گفت: نباید احساس کنیم که به خاطر مرور زمان با موضوع کرونا به طور عادی برخورد کنیم. تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا بسیار مهم است و این تصمیمات جدید که توسط وزرای کشور و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شد باید با جدیت اجرا شود.
جهانگیری با اشاره به تعطیلی دو هفته ای در شهرهای پرخطر، گفت: امیدوارم با کمک همه دستگاه ها و همکاری مردم بتوانیم از این مرحله نیز عبور کنیم و جلوی چرخه شیوع کرونا را بگیریم.
معاون اول رییس جمهور در ادامه گفت: باید در کنار این تصمیمات تدبیر لازم برای کمک به آسیب دیدگان اقتصادی و اجتماعی ناشی از کرونا نظیر بیکاری و مسائل معیشتی اتخاذ شود. امروز پیش از این مراسم در جلسه ستاد اقتصادی دولت که به ریاست رییس جمهور برگزار شد به دنبال راهکارهایی بودیم تا در این شرایط سخت تحریم و محدودیت ها بتوانیم به اقشار نیازمند کمک های معیشتی انجام دهیم.
وی افزود: من به مردم عزیز ایران اطمینان می دهم که دولت و نهادهای حاکمیتی تلاش می کنند که با کمک های بلاعوض و اعطای وام های قرض الحسنه، فشار اقتصادی را بر اقشار آسیب دیده کمتر کنند و امیدوارم خیرین و بخش هایی نظیر ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) نیز در این زمینه به دولت کمک کنند.
جهانگیری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه شرایط کرونا و تحریم های ظالمانه آمریکا چهره ضد انسانی و ضد بشری دولت فعلی این کشور را بیش از پیش نمایان ساخت، گفت: در روزهای نخست شیوع بیماری که کشور ما دچار مشکلات متعددی در تهیه ملزومات مورد نیاز کادر پزشکی و درمانی کشور بود، دولت آمریکا مانع از ارسال ملزومات مورد نیاز بخش بهداشت و درمان به کشور شد.
معاون اول رییس جمهور افزود: متاسفانه آنها از کثیف ترین کارهای ضد انسانی پرهیز نکردند و مانع از ارسال ملزومات شدند که پول آن پرداخت شده بود و برای حمل با هواپیما در انتظار بارگیری قرار داشت. حتی گزارش دادند که در کشور کره جنوبی که بیش از 7 میلیارد دلار پول داشتیم توافقاتی با وزارت خزانه داری آمریکا برای ارسال دارو انجام شده بود و موافقت اولیه را اعلام کرده بودند اما هنگام حمل آن اعلام کردند که دوباره آمریکایی ها با ارسال دارو مخالفت کردند.
وی افزود: ما با چنین دولتی روبرو هستیم. مدیران و کادر پزشکی کشور ما موفق شدند در شرایط کرونایی این بیماری را تا حد ممکن کنترل کنند. این در حالی بود که وضعیت کشورهای اروپایی و آمریکایی که از همه این امکانات برخوردار هستند بهتر از ما نیست.
جهانگیری گفت: ایثارگری و نوع دوستی مردم ما در این برهه حساس خود را نشان داد و رو سیاهی برای دولت آمریکا و شخص آقای ترامپ باقی خواهد ماند که چنین اقدامات ضد انسانی انجام دادند. به همین دلیل است که وقتی این شخص مفتضحانه از سوی مردم آمریکا کنار زده می شود، مردم کشور ما خوشحال می شوند.
معاون اول رییس جمهور ادامه داد: کار بزرگی که در این مقطع انجام شده فرهنگ سازی و اعتماد به شرکت های دانش بنیان در کشور است. امروز این موضوع به گفتمان رسمی تبدیل شده به طوری که در جلسه روز گذشته در بانک مرکزی در فهرست بخش هایی که تسهیلات به آنها پرداخت می شود سرفصل جدیدی برای نخستین بار با عنوان تسهیلات شرکت های دانش بنیان باز کرده بودند.
وی تاکید کرد: کارهای تحقیقاتی و علمی برای ملزومات پزشکی و دارویی باید مستمر و تا پایان کار انجام شود. امروز اکثر داروهای مورد نیاز در مواجهه با کرونا در کشور تولید می شود تا بخش بهداشت، درمان دغدغه ای از این بابت نداشته باشند. باید به مردم اطمینان داد و وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی به دنبال آن باشد که برای تولید واکسن تلاش مجدانه ای انجام می دهد و من نیز به عنوان خدمتگزار شما در ارتباط با این موضوع همواره وقت خواهم گذاشت. این موضوع به طور جدی باید در دستور کار همه گروه های علمی و تحقیقاتی باشد. خبرهای خوش در این خصوص وجود دارد که ان شاءاله بتوانیم دغدغه مردم را مرتفع کنیم.
جهانگیری افزود: البته اگر واکسن کرونا در دنیا زودتر از داخل کشور تولید شود با تمام توان برای خرید آن اقدام خواهیم کرد. در این زمینه منابع مالی لازم وجود دارد و با وجود همه محدودیت ها به دلیل آنکه اولویت کشور است پول آن را برای خرید تهیه خواهیم کرد و نخواهیم گذاشت که بگویند واکسن کرونا در گوشه ای از دنیا تولید شده و مردم ایران به خاطر مسائل مالی به آن دسترسی ندارند. آنقدر توان داریم که بتوانیم منابع ارزی را به هر کجای دنیا ارسال کرده و واکسن را به کشور بیاوریم.
معاون اول رییس جمهور در خصوص مصوبات ستاد ملی کرونا گفت: باید کاری کنیم همه صاحب نظران در این حوزه نظراتشان شنیده شود، تشکیل اتاق های فکر و گروه های مشاوره می تواند در این خصوص تاثیرگذار باشد تا همه احساس کنند که در این کار بزرگ نظراتشان مورد توجه قرار گرفته است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) گفت: این ستاد مجموعه ای بزرگ است و در زمینه های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی اقدامات موثری انجام داده است. حمایت ستاد از شرکت های نوپا و دانش بنیان و جوانان و حمایت و دستگیری از شرکت هایی که از فعالیت با مشکل مواجه شده اند، بسیار ارزشمند است.
جهانگیری با اشاره به اینکه مسئله اشتغال اولویت این دولت است، گفت: ستاد در زمینه اشتغال گام های بلندی برداشته است و برخی از طرح هایی که امروز در حاشیه این مراسم به نمایش گذاشته بودند باید با تمرکز بیشتر به سرعت اجرایی شود.
معاون اول رییس جمهور گفت: متاسفانه درسال 1399 به دلیل کرونا در بهار 1.5 میلیون شغل و در تابستان 1.200 هزار شغل از دست رفت که بیشتر آنها در بخش خدمات بود. طبیعی است که در حوزه گردشگری هزاران شغل دچار مشکل شده است. حتما باید ستاد اجرایی حضرت امام(ره) با تمرکز روی این بخش ها به دولت کمک کند تا بتوانیم ضمن کمک به آنها زمینه را برای فعالیت مجددشان مهیا کنیم. سرمایه گذاری در حوزه اشتغال موضوع مهمی است که باید در این زمینه همه مساعی خود را به کار بگیریم.
پیش از سخنان معاون اول رییس جمهور دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور با بیان اینکه توسعه مفهومی متناسب در مسائل فرهنگی است گفت: خوشبختانه در این دولت مفهوم دانش بنیانی و حمایت از جوانان به شدت افزایش یافته و همه به این باور رسیده اند که ثروت کشور مغز و دانش جوانان است که می تواند ارزش افزوده ایجاد کند. این فرهنگ در موضوع کرونا موجب شده تا جوانان ما دستاوردهای ارزشمندی داشته باشند.
همچنین محمد مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با اشاره به تلاش ستاد در زمینه ایجاد عدالت اقتصادی و اجتماعی، بسیج عمومی برای تولید ملزومات مورد نیاز کشور به منظور مقابله با کرونا را در شرایط تحریم یادآور شد و گفت: ساخت کیت های تشخیص کرونا و داروهای مورد نیاز در اولویت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) قرار گرفته و گام های موثری برای تولید واکسن و ملزومات پیشگیرانه برداشته شد و همه امکانات در اختیار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار گرفته است.
همچنین در این مراسم خط تولید کیت تشخیص سریع ویروس کرونا در پارک علمی و فناوری دانشگاه شهید بهشتی از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح شد.
 زالی در این ویدئو کنفرانس با اشاره به قرار گرفتن ایران در زمره سه کشور بهره مند در این فناوری گفت: سرعت عمل و دقت بالا، قیمت پایین این محصول می تواند فرایند بیمار یابی را به سرعت افزایش دهد و مانع از شیوع بیشتر بیماری کرونا در کشور شود.
کیت تشخیص سریع ویروس کرونا با توجه به نیاز نداشتن به دستگاه های پیشرفته و متخصصین پزشکی قابل استفاده در سراسر کشور است و ظرف 15 تا 20 دقیقه نتیجه آزمایش را مشخص می کند. دقت این کیت 85 درصد است و بهای آن 30 درصد کمتر از هزینه های تست پی سی آر است.

انتهای پیام 


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

کارسازی چک ها تا اطلاع ثانوی به شکل گذشته تداوم می‌یابد

ثبت‌نام متقاضیان دریافت وام یک میلیون تومانی کرونا آغاز شد

رئیس جمهور: پایان دوران ترامپیسم یکی از مظاهر بزرگ پیروزی ملت ایران و شکست حتمی و قطعی دشمن در جنگ اقتصادی است

مه غلیظ شمال خوزستان را فرا گرفت

پادکست گرامیداشت روز جهانی خشونت علیه زنان ،صبح ملت با صدای صوفیا حاجی پور منتشر شد

نهمین قسمت پادکست زین قند پارسی صبح ملت ،سیاست نامه باصدای نجمه نادکی پور منتشر شد

🔰حکیم و مریدان/عیادت بخیل از بیمار !! ؛ به قلم سیدمحمد شاهزاده صفوی

ترامپ رسما دستور آغاز روند انتقال قدرت به دولت بایدن را صادر کرد

هفت تپه اسپانسر محسن مدهنی شد!

معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی بیان کرد: لزوم خروج فرهنگ از دایره کالاهای مصرفی

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر: کمک سرانه 100 هزارتومانی دولت به همه خانواده های اصحاب فرهنگ و هنر تعلق می‌گیرد

به همت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران انجام شد توزیع 1500 جلد کتاب در طرح «امانت سیار» بین شهروندان تهرانی

هفتمین اجلاس کمیسیون مشترک ایران و قطر در اصفهان آغاز به کار کرد

نطق سخنگو ی دولت در جمع خبرنگار از مرغ گرفته تا بودجه

شرایط نامناسب جوی 2 پرواز فرودگاه دزفول را لغو کرد

همکاری‌های پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران با صنعت نفت توسعه می‌یابد

تمدید مهلت ارسال ایده‌های برتر دانشجویی در مواجهه با چالش‌های پساکرونا

جزئیات آموزش و امتحانات مجازی دانشجویان در ترم پاییز

‏ترامپ آغاز روند انتقال قدرت به جو بایدن را رسما پذیرفت

هواپیمایی به نام دزفول نامگذاری می شود

اطلاعیه مهم اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان شوش در خصوص امتیازات جذب نیرو در شرکت های خصوصی

کشف 23 کیلوگرم تریاک در دزفول

اخلال در نظم شهری، باز هم از اداره آب و فاضلاب رامهرمز!

معاونت فرمانداری رامهرمز مردم رعایت نکنند به وضعیت قرمز می‌رویم / ورودی شهرستان توسط دوربین ها کنترل می‌شوند

🔰حکیم و مریدان/ جو بایدن ایرانی است !؟ ؛ به قلم سیدمحمد شاهزاده صفوی

وزیر خارجه عربستان دیدار بن‌سلمان با نتانیاهو را تکذیب کرد

زنگ خطر کرونا در شهرهای صفی آباد، شهر امام، سردشت، سیاه منصور، بن جعفر و میانرود

عوارض مغزی کرونا در چه بیمارانی بروز می‌کند/آیا عوارض مغزی کرونا ماندگار است؟

تغییر مردمک چشم‌ها در زمان تصمیم‌گیری

معاون سازمان هواپیمایی اعلام کرد جزئیات استعلام کرونایی‌ها برای صدور بلیت هواپیما

معافیت مالیاتی حقوق کارکنان 4 میلیون تومان شد

متخلفی که به خدا شکایت می کند

نمایندگان به‌ دنبال طرحی برای ممنوع‌الخروج کردن مسوولان جمهوری اسلامی هستند

زندان برای مجرمان کرونایی

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه جو بایدن

نگاهی به آثار «بنکسی» هنرمند میلیون‌دلاریِ بی‌نام و نشان!

ارتش یمن با موشک «قدس 2» پالایشگاه آرامکو در عربستان سعودی را هدف گرفت

رونمایی از خودروی لاکچری ایرانی

🔰حکیم و مریدان/شام در خانه خسیس !! ؛ به قلم سیدمحمد شاهزاده صفوی

27 سارق مسلح، زورگیر و متجاوز به عنف در دزفول دستگیر شدند

فرجام کوروش بزرگ /تهیه کننده علی غلامرضائی مدرس دانشگاه وپژوهشگرتاریخ ایران

سامانه صیاد یکی از راه‌های نجات اعتبار چک

نفرات دعوت شده به اردوی آمادگی بوکس نوجوان خوزستان مشخص شدند.

وزیر خارجه عربستان: حامی عادی سازی کامل روابط با اسرائیل هستیم/ روابطمان با ترکیه دوستانه است

5 راهکار محیط‌زیستی بدون پول برای کاهش آلودگی هوا

در نشست خبری مطرح شد؛ خطیب‌زاده: کانادا از استانداردهای دوگانه دست بردارد

فرماندار رشت خبر داد صدور بالغ بر 4000 برگه تردد در روز گذشته/پرهیز از مراجعات غیرضرور به فرمانداری

افزایش آمار خشونت علیه زنان در ایام کرونا

مدیرکل امور بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی در پی آغاز اعمال محدودیت های جدید کرونایی، جزئیات کاملی از تمهیدات اتخاذ شده پیرامون رسیدگی به امور بیمه ای بیمه شدگان و کارفرمایان در آذرماه را اعلام کرد.

واکنش قالیباف به محدودیت‌های کرونایی، مشکلات مردم و طرح معیشتی دولت