آخرین مطالب

رئیس دفتر رئیس‌جمهور در حاشیه جلسه دولت: دولت برای رفع مشکلات مردم همه تلاش خود را بکار بسته و خواهد بست

رئیس دفتر رئیس‌جمهور در حاشیه جلسه دولت: دولت برای رفع مشکلات مردم همه تلاش خود را بکار بسته و خواهد بست فرهنگی - سیاسی - اجتماعی

رئیس دفتر رئیس‌جمهور در حاشیه جلسه دولت: دولت برای رفع مشکلات مردم همه تلاش خود را بکار بسته و خواهد بست

  بزرگنمایی:

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با تاکید براینکه چین از ایران به عنوان یک شریک خوب در زمینه مسایل اقتصادی و سیاسی یاد می‌کند، سفر دکتر ظریف به این کشور را بسیار خوب و موفق ارزیابی و تصریح کرد: پس از این سفر گشایش خوبی در روابط دو کشور ایجاد می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر محمود واعظی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه دولت با اشاره به اینکه مذاکرات جامعی درباره مسایل منطقه ای، دوجانبه، اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و توافق 25 ساله در سفر وزیر خارجه به چین صورت گرفت، تاکید کرد:‌ تحولات منطقه و امنیت و ثبات آن، برای هر دو کشور مهم است.

وی در پاسخ به سوالی درباره ارایه لیست اسامی 500 مدیر متخلف توسط سازمان بازرسی به نهاد ریاست جمهوری، با اشاره به اینکه همه تخلفات کارمندان در سراسر کشور و از همه دستگاه ها براساس قانون رسیدگی به تخلفات مورد بررسی قرار می گیرد تا از اعمال نفوذ جلوگیری و به تخلفات به خوبی رسیدگی شود، تاکید کرد: درخصوص این لیست اتفاق جدیدی نیافتاده است و در نهاد ریاست جمهوری ستاد رسیدگی به تخلفات وجود دارد که در همه دولت ها به این مسایل رسیدگی می شود.

 دکتر واعظی افزود: این لیست به یکباره و با این تعداد ارسال نشده بلکه به صورت پرونده های جداگانه به ستاد رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری ارسال می شود.

رئیس دفتر رئیس جمهور در پاسخ به سوالی درباره پایان تحریم تسلیحاتی ایران در  27 مهرماه، گفت: بعد از 10 سال تحریم تسلیحاتی ایران، یکشنبه هفته آینده این تحریم برداشته می شود و ایران می تواند سلاح بخرد یا بفروشد و این توفیق بزرگی برای ملت ایران است .

دکتر واعظی با بیان اینکه آمریکا با تمام قوا تلاش کرد تا مانع از لغو تحریم تسلیحاتی ایران شود اما موفق نشد، افزود: ایران کشوری نیست که آمریکا بخواهد با تکیه بر  نفوذ و امکانات خود هر چیزی را به آن تحمیل کند.

خبرنگاری درخصوص نامه رئیس مجلس شورای اسلامی به رئیس جمهور درخصوص لایحه بودجه سال آینده، سوال کرد که دکتر واعظی در پاسخ با بیان اینکه بطور قطع در زمینه بودجه همیشه بین دولت و مجلس تفاهم، تعامل و مذاکره وجود داشته است، گفت: سیاست دولت بر سر بودجه همکاری و تعامل است.

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به اینکه تعامل و همکاری همواره بین دولت و مجلس و همچنین با قوه قضائیه، نهادهای انقلابی و حاکمیتی وجود داشته است، افزود: اینکه اول خبر این نامه را در رسانه‌ها می‌خوانیم و بعد نامه را دریافت می‌کنیم، امر جدیدی است و این روزها مرتب روی هر چیزی تبلیغات می‌شود.

دکتر واعظی در پاسخ به سوالی درخصوص افزایش بی رویه قیمت ها و اقدامات دولت در این زمینه، گفت: تحریم و جنگ اقتصادی دشمن علیه ملت ایران شرایط سختی برای کشور ایجاد کرده و بخش قابل توجهی از نوسانات در قیمت کالاها به افزایش قیمت ارز باز می گردد .

وی با بیان اینکه این موضوع دغدغه اصلی شخص رئیس جمهور و اعضای دولت است، گفت: رئیس جمهور در هفته 2 بار قیمت‌های 100 قلم کالای مورد نیاز و ضروری مردم را می‌گیرند و دستورات لازم را برای مراقبت بیشتر به دستگاه‌های مختلف صادر می کنند.

رئیس دفتر رئیس جمهور در ادامه با اشاره سفر رئیس کل بانک مرکزی به عراق و توافقات بسیار خوب در این سفر، افزود: در این سفر درمورد منابع مسدود شده بحث و بررسی شد و دکتر همتی طرحی را برای آینده ارز ارائه دادند که امیدوارم با اجرایی شدن این طرح، گشایشی بوجود آید، ضمن اینکه تمرکز وزیر صنعت ، معدن و تجارت نیز بر روی طرحی برای تامین کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم است.

دکتر واعظی با اشاره به اقدام اخیر آمریکا در تحریم 18 بانک کشور و با بیان اینکه برنامه ریزی های لازم برای مقابله با اینگونه اقدامات صورت گرفته است، افزود: تلاش ما این است که با استفاده از روش های خاص مشکلات را حل کنیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه بخاطر اینکه مردم در شرایط سخت قرار دارند و با مشکلات زیادی مواجه هستند، شرمنده هستیم، تصریح کرد: مردم می دانند که دولت، حاکمیت و قوای سه گانه با این وضع موافق نیستند و همه تلاش‌َ خود را انجام می دهند ولی بنا ندارند در مقابل فشارهای دشمن تسلیم شوند و قد خم کنند.

دکتر واعظی در پاسخ به سوالی درباره موضع دولت در مورد ابتکار عمل روسیه درباره قره‌باغ، با تاکید براینکه جمهوری اسلامی ایران از عدم جنگ و خونریزی در منطقه‌ استقبال می‌کند، افزود: معتقدیم اختلافات و بحران‌ها نه از راه نظامی بلکه باید از طریق  مذاکره و گفتگو حل و فصل شود.

وی خاطرنشان کرد: براساس اصول شناخته شده بین‌الملل، موضع ما همواره در ارتباط با قره‌باغ این بود که باید تمامیت ارضی کشورها بر اساس مرزهای بین‌المللی به رسمیت شناخته شده و مورد احترام طرفین قرار بگیرد و ما همیشه ضرورت پایان اشغال را گوشزد کردیم و اگر دو طرف در این چارچوب گام بردارند، می‌توانیم در آینده شاهد استمرار این درگیری و بحران ها نباشیم.

دکتر واعظی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران از توافق آتش بس که در روسیه انجام شده و همچنین از میانجیگری این کشور استقبال و تشکر می‌کند و امیدوار هستیم هر دو طرف به این آتش بس و چهار قطعنامه گذشته پایبند بمانند.

رئیس دفتررئیس جمهور در پاسخ به سوالی درباره سامانه جامع تجارت، گفت: رئیس جمهور در چند ماه گذشته دستور دادند که هر دستگاهی سامانه ای داشته باشد تا در نهایت این سامانه ها به هم متصل شوند و یک سامانه ای را ایجاد کنیم که مسوولین ذیربط بتوانند از اطلاعات آن، آنلاین استفاده کنند.

دکتر واعظی درباره مذاکرات دکتر همتی با مقامات عراقی و آزادسازی منابع مالی ایران، تاکید کرد: رقم قابل توجه بخشی از صادرات به عراق مانده بود که در این سفر خوشبختانه توافق شد، بتوانیم نیازمندی‌هایی همانند کالای اساسی و دارو را با یک سازوکاری که مورد توافق نخست وزیر عراق قرار گرفت، تامین کنیم.

خبرنگار پرسید: آیا صحت دارد که آقای لاریجانی مسوول اجرای سند همکاری ایران و چین هستند؟

رئیس دفتر رئیس جمهور پاسخ داد: آقای لاریجانی در زمان ریاست  مجلس شورای اسلامی و سفر به چین با جدیت این موضوع را دنبال می‌کرد و دولت نیز از وی خواست تا این کار را ادامه دهد و دکتر لاریجانی نیز در حال پیگیری اجرای این سند است.

خبرنگار پرسید: موضوعی در مورد دانشگاه شهید بهشتی مطرح شد که از بودجه یک میلیارد دلاری برای کرونا برای تاسیس ساختمانی بنام این دانشگاه اختصاص داده شده، آیا این موضوع را تایید می‌کنید؟

رئیس دفتر رئیس جمهور تاکید کرد: آقای نوبخت و آقای ربیعی روز گذشته توضیح دادند و سازمان برنامه و بودجه به خیلی از دانشگاههایی که نیازمند هستند، کمک کرده است و رقم آن هم وجود دارد که قرار بود دیروز دکتر ربیعی آن رقم را  اعلام کند.

رئیس دفتر رئیس جمهور در پاسخ به سوالی درباره اختصاص این بودجه از صندوق توسعه ملی، تاکید کرد: هر هزینه در زمینه مبلغ صندوق بر اساس چارچوبی است که خدمت مقام معظم رهبری داشتیم و ایشان بر اساس دستوری که می دهند، هزینه می‌شود و امکان ندارد که هر بخشی با میل خود هر کاری را انجام دهد و همچنین فرزند آقای دکتر روحانی عضو هیات علمی این دانشگاه نیست.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

کشف انبار بزرگ احتکار روغن در تهران

انتصاب سرپرست جدید اداره صنعت،معدن و تجارت مسجدسلیمان

*چرا باز هم با جوانان با تجربه و با مدرک بالا باز هم غیر بومی جذب می‌شوند*

شرایط وام 4%صندوق کارآفرینی امید

نشست مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر شهرستان شوش با امام جمعه شهرستان شوش

تاثیر گرانی سکه بر اقساط مهریه

بررسی نامه پیامبر اسلام ص خطاب به هرقل قیصر روم

وقوع دومین زمین لرزه بزرگ در ازمیر ترکیه/تلفات زمین‌لرزه ترکیه به 12 کشته و بیش از 400 زخمی رسید

ماهنامه فرهنگ رامهرمز منتشر شد

همکاری بن سلمان با موساد برای عادی سازی روابط میان خارطوم و تل آویو

تظاهرات کشورهای اسلامی در محکومیت توهین به پیامبر(ص)/ هشدار کابل به ماکرون

جزئیات سرقت از علی دایی در زعفرانیه

چهار هزار و 100 هکتار از زمین‌های دزفول به چغندر پاییزه اختصاص یافت

بلایی که سقوط بورس ها سر میلیاردرها آورد بیل گیتس یک شبه 2 میلیارد دلار از دست داد

الکل، قوزی بالای قوز کرونا

امیر سرتیپ نصیر زاده:نیروهای مسلح آماده پاسخ دندان شکن به هر گونه ماجرا جویی دشمنان هستند

رادیو صبح ملت ویژه شهرستان شوش با صدای زینب مولایی و سعید فرخی فر منتشر شد

رادیو خبری صبح ملت ویژه دزفول قهرمان با صدای محبوبه کاهکش وسعید فرخی فر منتشر شد

طی سال های 2021-2020 امضای تفاهم‌نامه همکاری‌های دوجانبه صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) و وزارت آموزش و پرورش

تهیه کننده در آستانه پخش سریال: «دیرین دیرین» را به صداوسیما بدهیم نابود می شود

عراقچی، ابتکار ایران برای آتش‌بس در قره‌باغ را به وزیر خارجه ارمنستان ارائه کرد

خبر مهم وزیر آموزش و پروش

نفت مسجد سلیمان یک مدافع دیگر جذب کرد

حمله با سلاح سرد به کلیسای نیس فرانسه/ بالا رفتن سطح هشدار امنیتی در سراسر کشور

برداشت ماش از اراضی شهرستان رامهرمز

رئیس اداره صمت شهرستان رامهرمز خبر داد توزیع 18 تن انواع روغن خوراکی در رامهرم

اردوغان: خصومت با اسلام مثل سرطان در اروپا در حال اشاعه است

یادادشت دکتر علوی - هیچ قلمی،هیچ دست هنرمندی وهیچ نقاش چیره دستی نمی تواند مادر را ، مادر را آنطور که هست بنمایاند.

معاون برق و انرژی وزیر نیرو: ظرفیت نیروگاه‌های کشور به 84500 مگاوات رسید

رئیس جمهور در جلسه روسای کمیته های ستاد ملی مبارزه با کرونا: قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا محور نظارت بر اجرای تمامی مصوبات ابلاغی ستاد ملی است

نتانیاهو: اسرائیل بدون کرانه باختری در خطر است

اعتبار فرودگاه مسجدسلیمان و 16 طرح دیگر ابلاغ شد

امروز هشتم‌ آبان‌ ماه، دوازدهمین سالگرد درگذشت قیصر شعر فارسی است؛ شاعری که از جنوب آمد و در قلب شعر فارسی نشست

واکنش گمرک به فساد برنج های دپو شده؛ مجوز ترخیص نداریم

قالیباف: فلسطین همچنان مسأله اول جهان اسلام است

پوستر فیلم «نامه» به کارگردانی مجتبی موحد زاده منتشر شد

اِعمال سلایق شخصی درمرمت و زیباسازی اماکن تاریخی

نامزد رونالدو:افتخار می‌کنم خودم از فرزندانم مراقبت می‌کنم

چرا کوبید19 در برخی موارد مرگبار است

پیام رهبرانقلاب به جوانان فرانسه در پی اقدام توهین آمیزمکرون رییس جمهور فرانسه

جو بایدن:نمی‌گذارم ایران به بمب هسته‌ای دست یابد

30 نفر از زندانیان دزفول کرونا گرفتند

هشدار آمریکا به اتباعش در عربستان درباره حملات موشکی و پهپادی احتمالی

مجلس با طرح کوپن موافقت کرد

*برگزاری آنلاین فیلم "ازما" ساخته‌ی سید مرتضی سبزقبا در شهرساحلی هانتینگتون آمریکا*

" ازما "ساخته سید مرتضی سبزقبا این بار در میانمار

قتل مکن" کافی نیست؛ تا وقتی شمّ خشونت هست.

کرونا و محدودیت‌های در مسجدسلیمان

ترامپ: 9 یا 10 کشور عربی دیگر آماده عادی‌سازی روابط با اسرائیل هستند

قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی به کرونا مبتلا شد