آخرین مطالب

دکتر جهانگیری در تماس تلفنی با نخست وزیر جمهوری آذربایجان تأکید کرد: مقابله با کرونا همکاری همه کشور‌ها و سازمان‌های بین المللی را می‌طلبد

دکتر جهانگیری در تماس تلفنی با نخست وزیر جمهوری آذربایجان تأکید کرد: مقابله با کرونا همکاری همه کشور‌ها و سازمان‌های بین المللی را می‌طلبد سیاسی - بین الملل

دکتر جهانگیری در تماس تلفنی با نخست وزیر جمهوری آذربایجان تأکید کرد: مقابله با کرونا همکاری همه کشور‌ها و سازمان‌های بین المللی را می‌طلبد

  بزرگنمایی:

معاون اول رییس جمهور با تأکید بر لزوم اجرایی شدن توافقات و پروژه‌های مشترک جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان گفت: بی تردید همکاری نزدیک تهران و باکو در بخش‌های مختلف از جمله ترانزیت، انرژی و حمل و نقل نه تنها موجب توسعه روابط فیمابین بلکه منجر به رونق و گسترش صلح و ثبات در منطقه خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع  رسانی دولت، دکتر اسحاق جهانگیری عصر امروز (پنجشنبه) در تماس تلفنی با علی اسداف نخست وزیر جمهوری آذربایجان با تبریک پیشاپیش عید سعید فطر و آرزوی سربلندی و موفقیت برای دولت و ملت این کشور، با اشاره به تأثیرپذیری همه کشورها از ویروس کرونا، بر ضرورت همکاری دو چندان همه کشورها و سازمان های بین المللی برای مقابله با این ویروس تأکید کرد و افزود: لازم است همه کشورها تجربیات خود را برای مقابله و مداوای بیماری کرونا در اختیار یکدیگر قرار دهند.
معاون اول رییس جمهور همچنین ضمن قدردانی از کمک های دولت جمهوری آذربایجان به ایران در مسیر مقابله با ویروس کرونا، از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای انتقال تجربیات خود در این حوزه به دولت جمهوری آذربایجان خبر داد و اظهار داشت: وزرای بهداشت دو کشور می توانند با همکاری و هماهنگی هر چه بیشتر نسبت به تبادل تجربیات در خصوص مقابله با ویروس کرونا فعالیت کنند.
دکتر جهانگیری همچنین از دولت جمهوری آذربایجان به خاطر صدور مجوز بازگشت و انتقال دانشجویان و اتباع ایرانی از آذربایجان علیرغم محدودیت ترددها در این کشور قدردانی کرد و گفت: امیدوارم در آستانه عید سعید فطر رأفت اسلامی شامل حال زندانیان ایرانی در آذربایجان شود و شاهد بازگشت اتباع ایرانی زندانی در آذربایجان به ایران و سپری شدن ادامه دوران محکومیت آنها در داخل کشور باشیم.
معاون اول رییس جمهور با اشاره به اینکه با وجود کرونا خوشبختانه جریان حمل و نقل زمینی و دریایی میان دو کشور و جریان ترانزیت به سایر کشورها برقرار بوده است از حسن نیت دولت جمهوری آذربایجان قدردانی و اظهار امیدواری کرد با رفع نگرانی های ناشی از بیماری کرونا شاهد پیگیری و اجرایی شدن توافقات و استمرار سرمایه گذاری در پروژه هایی که مورد تأکید روسای جمهوری دو کشور بوده است، باشیم.
دکتر جهانگیری اظهار امیدواری کرد شاهد اجرایی و عملیاتی شدن توافقات و پروژه های مشترک ایران و جمهوری آذربایجان نظیر پروژه های مشترک نفتی دریای خزر، راه آهن رشت - آستارا و پل روگذر آستاراچای باشیم.
نخست وزیر جمهوری آذربایجان نیز در این تماس تلفنی ضمن تبریک متقابل عید سعید فطر به دولت و ملت ایران، پیشنهاد معاون اول رییس جمهور کشورمان برای تبادل تجربیات مقابله با کرونا را سازنده و مفید ارزیابی کرد و گفت: در این خصوص دستورات لازم را به وزیر بهداشت صادر خواهم کرد.
علی اسداف افزود: جای بسی خرسندی است که با وجود بسته بودن مرزها، اتباع دو کشور توانستند به کشورهای خود برگردند و فردا نیز قرار است 120 نفر از اتباع ایرانی از مرز آستارا به ایران وارد شوند.
وی همچنین با ابراز امیدواری نسبت به اینکه اتباع ایرانی زندانی در جمهوری آذربایجان مشمول رأفت اسلامی قرار گرفته و برای ادامه دوران محکومیت به ایران بازگردند افزود: این پیشنهاد را حتماً با رییس جمهور مطرح خواهم کرد و امیدوارم شاهد اتفاقات مثبت در این زمینه باشیم.
وی همچنین از معاون اول رییس جمهور کشورمان خواست از طریق هماهنگی با دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران زمینه استرداد اتباع مجرم جمهوری آذربایجان به این کشور را فراهم کند.
وی در ادامه روند توسعه همکاری های تهران و باکو را در حوزه انرژی رضایت بخش توصیف و تصریح کرد: دو کشور باید تلاش کنند سطح این روابط را بیش از پیش گسترش دهند.
علی اسداف با بیان اینکه علیرغم محدودیت های مرتبط با بیماری کرونا شاهد افزایش حجم ترانزیت دو کشور در دو مسیر کریدور شمال - جنوب و شرق به غرب بوده ایم، خاطرنشان کرد: جمهوری آذربایجان همواره موضوع حمل و نقل و ترانزیت را در کانون توجهات و جزو اولویت های برنامه های خود داشته است.
نخست وزیر جمهوری آذربایجان همچنین با اشاره به مذاکرات انجام شده میان کارشناسان دو کشور برای احداث پل روگذر آستاراچای اظهار امیدواری کرد: این پروژه اوایل ماه ژوئن کلنگ زنی شود و شاهد رفع موانع و اجرایی شدن سایر پروژه ها از جمله راه آهن رشت - آستارا و همکاری مشترک برای اکتشاف نفت در دریای خزر باشیم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

هشتمی، بهترین نتیجه شطرنج‌بازان دختر ایران در مسابقات جوانان آسیا

محسن چاوشی اجازه میکس موسیقی ای را برتصاویر منطقه حفاظت شده خائیز را داد

دکتر غلامعلی رجایی: علی لاریجانی یکی از گزینه‌های جدی ریاست جمهوری خواهد شد

درخواست جمعی از ایثارگران و رزمندگان در خصوص عدم لحاظ شدن شهرستان بهبهان بعنوان منطقه جنگی

طبیعت زیبای دیلمان- آبشار لونک کجاست؟

دکتر علی بختیاری ریس بیمارستان برزگ دزفول (گنجویان ): مردم اصول بهداشتی را رعایت نمایند . کادر درمان تا شکست کرونا در کنار مردم خواهد بود

میزان مصرف برق شهرستان دزفول،هفت درصد افزایش یافته است

تشریح جزییات حادثه قتل 2 جوان در باغ ویلای دزفول

مرگ 5 نفر دیگر بر اثر کرونا در دزفول

مدیر انجمن محیط زیست شهرستان حمیدیه: عدم اجرای تعهدات نهادهای مسئول شهرسازی ، زمینه سازی بیماری پوستی در این منطقه مسکونی می شود

اختلال هذیانی و اختلال روانپریشی مشترک

پیام وزیر کشور به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره)

سخنگوی وزارت خارجه حمله تروریستی به مسجد وزیر اکبرخان کابل را محکوم کرد

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد: تحریم‌های آمریکا به مرز جنایت علیه بشریت رسیده‌ است

صالحی همزمان با سالگرد ارتحال امام راحل مطرح کرد: اندیشه توحیدی امام خمینی(ره) نفی دوگانه نگری‌ها بود

متن کامل سخنرانی رهبر انقلاب اسلامی ایران به مناسبت سی و یکمین سالگرد رحلت امام خمینی (رحمه‌الله) با ملت ایران

آیا دارید به سمت پیری میروید؟

ازسرگیری ادامه انتخابی جام جهانی در ماه اکتبر

پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) و قیام 15 خرداد

نظر دو مخاطب در پاسخ به یک تماس مردمی

به مناسبت رحلت معمار کبیر انقلاب

بیانیه دادستانی بهبهان در خصوص حادثه خائیز / جمع آوری کمک های مردمی غیر قانونی است و پیگیرد دارد

اندیکا خاکستر شد

کشف محموله 20 میلیارد ریالی لوازم خانگی قاچاق در بهبهان

وزیر آموزش و پرورش در نشست با گروه های جهادی مدرسه ساز؛ 12 درصد مدارس به نوسازی و 18 درصد مدارس کشور به مقاوم سازی نیاز دارند

📗📕 پیام وفاق دزفول بزرگ بمناسبت ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) و قیام خونین 15 خرداد

قتل دو نفر در یکی از باغ ویلاهای دزفول

می خواهند مرا به قتل برسانند

کرونایی بودن کسبه خراطان کذب است؛/ تره بارمان با این شایعه روی دستمان ماند

هفته نامه رامهرمز شماره 101

سارقان منازل شناسایی شدند

دکتر روحانی در گفت و گو با رئیس جمهور فنلاند: برجام دستاورد خوبی در زمینه چند جانبه‌گرایی بود

رئیس جمهور در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت: شرکت های سرمایه گذاری استانی به طور منظم به دارندگان سهام گزارش دهند

وزیر امور خارجه از پرواز هواپیمای حامل دکتر سیروس عسکری از آمریکا به مقصد ایران خبر داد.

جذب و استخدام در نیرو انتظامی

از ویتامینA(آ) بیشتر بدانیم+خواص ومنابع آن

ایران زیبا-قلعه ناصری ایرانشهر

کول چپ جاذبه گردشگری زیبا و معروف استان لرستان

جلسه روسای فدراسیون فوتبال با وزیر ورزش/ بررسی روند اصلاح اساسنامه

جلسه روسای فدراسیون فوتبال با وزیر ورزش/ بررسی روند اصلاح اساسنامه

نمایشگاه خوشنویسی مجازی هنرمندان شهرستان دزفول / ویژه ارتحال حضرت امام ره و قیام 15 خرداد

اهدای مدال آسیایی تیم بسکتبال نفت به بیمارستان طالقانی آبادان

آخرین وضعیت پرونده تعلیق جودوی ایران در CAS

دریغ از یک شاخه گل برای مرحوم فتحی!

آبشار زرد لیمه اردل

علت تغییر اخلاق نادرشاه در پایان سلطنتش /علی غلامرضائی مدرس دانشگاه وپژوهشگرتاریخ

جلسه فوق العاده هیات رییسه "بوکس شطرنج" برگزار شد

علت اصلی نا بسامانی در بافت تاریخی وکهن دزفول به قلم جناب آقای سید کاظم قاضی زاده

هشدار محیط زیست درباره آتش سوزی مراتع و جنگل‌ها با گرم شدن هوا

دیدار ایران و کره، میان 5 بازی جذاب والیبال جهان