آخرین مطالب

با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ شرکت‌های دانش‌بنیان 110 خدمت دریافت می‌کنند

با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ شرکت‌های دانش‌بنیان 110 خدمت دریافت می‌کنند اقتصادی - سیاسی - اجتماعی

با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ شرکت‌های دانش‌بنیان 110 خدمت دریافت می‌کنند

  بزرگنمایی:

بر اساس قانون حمایت از شرکت‌های دانش بنیان، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بسته‌‎ای جامع شامل 110 خدمت و حمایت تدارک دیده است که در سال 1398 به شرکت‌های دانش بنیان عرضه شد، این معاونت در نظر دارد تا سبد اقلام حمایتی خود را در سال جدید (1399) متنوع‌تر سازد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در این قانون موضوعات مهمی همچون تشکیل صندوق نوآوری و شکوفایی و معافیت‌های گمرکی و مالیاتی گنجانده شده است. حمایت‌های فراهم شده در سایه قانون مزبور که در همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دیگر دستگاه‌ها و ارگان‌ها، فراهم شده است در مجموع 110 عنوان مجزا را در بر می‌گیرد. بسیاری از این خدمات نیز به صورت مستقل در مجموعه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ارائه می‌شود.

 

مالیات

مشمولیت معافیت مالیاتی شرکت‌های دانش بنیان در خصوص درآمد ناشی از فروش کالا و خدمات دانش بنیان، یکی از این معافیت‌های مالیاتی است. بر اساس این قانون موارد متعددی مانند، معافیت مالیاتی شرکت‌های دانش بنیان مستقر در پارک‌های علم و فناوری از جمله دیگر اجزاء پیش بینی شده در این بسته است.

 

 

تسهیلات گمرکی

معافیت گمرکی فعالان مجاز اقتصادی، تسهیل امور گمرکی  و مشاروه  در زمینه گمرک از جمله اقلام مندرج در این بسته است. واردات تجهیزات و ماشین آلات خط تولید، لوازم آزمایشگاهی،تست و کنترل کیفیت،نمونه اولیه کالاها با هدف مهندسی معکوس،....  از جمله دیگرمواردی است که بر اساس قوانین و مقررات می‌تواند، مشمول معافیت‌های در نظر گرفته شده، برابر این قانون گردد. 

 

حمایت‌های بیمه‌ای

این حمایت که بر اساس تفاهم نامه‌های منعقده میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان‌ها و شرکت‌های بیمه ایران و دانا موارد متعددی را در بر می‌گیرد. بخشودگی جرائم بیمه، معافیت از پرداخت حق بیمه قراردادها( در بازه زمانی مشخصی از سال و بر اساس اعلام قبلی)  از جمله این موارد است. همچنین مطابق توافق معاونت علمی و فناوری و شرکت‌های بیمه‌ای، شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند از انواع بیمه نامه‌ها اعم از درمان، مسئولیت،..... برخوردار شوند.

 

تسهیلات نظام وظیفه

بر اساس تفاهم نامه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ستاد کل نیروهای مسلح، افراد کلیدی و فعال در شرکت‌های دانش بنیان در صورت دارا بودن شرایط و برابر قوانین و آیین نامه‌ها می‌‎توانند از این تسهیلات بهره‌مند گردند. آیین نامه اجرایی و شرایط برخورداری از این خدمت، از سوی معاونت علمی و فناوری به شرکت‌های دانش بنیان اطلاع‌رسانی میشود.

 

حمایت‌های استقرار

این بسته خدمتی چند نوع حمایت متفاوت را در بر می‌گیرد. بر اساس تفاهم معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شهرداری تهران، دفاتر شرکت‌های دانش بنیان  می‌توانند از برخی تسهیلات مانند استقرار در مناطق مسکونی برخوردار شوند. دریافت جواز تاسیس و پروانه بهره برداری در محدوده شهرای دارای محدودیت استقرار بخشی از تسهیلات مندرج در این بسته خدمتی است.

 

حمایت‌های ساخت داخل

بر اساس این ردیف حمایتی شرکت‌های دانش بنیان تسهیلات خاصی در زمینه توسعه بازار  ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته و تولید دریافت می‌کنند. بر اساس این خدمت ممنوعیت‌های خاصی برای واردات کالای خارجی دارای تولید مشابه داخلی در نظر گرفته می‌شود. این شرکت‌ها در صورت حضور در نمایشگاه تولیدات ایران ساخت نیز از تسهیلات خاصی بهره‌مند می‌شوند.

 

توسعه بازار

بر اساس این سرفصل حمایتی، تلاش شده است تا در راستای «رفع نیازهای فناورانه صنایع بزرگ» با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان عمل شود. فروش اقساطی مواد و کالاهای دانش بنیان، معرفی محصولات شرکت های دانش بنیان،..... بخش دیگری از این سرفصل خدمتی را تشکیل می‌دهد.

 

صادرات

بسته حمایت از صادرات محصولات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خود شامل 12 خدمت مجزا می‌شود. تهیه گزارش تحقیقات بازارهای بین الملی، منتورینگ و مشاوره، اخذ گواهینامه و مجوزهای صادراتی، یارانه سود تسهیلات صادرات، ..... از جمله این موارد است. حمایت از شرکت در نمایشگاه‌های خارجی نیز بخشی از  این خدمت را شامل می‌شود.

 

بورس و فرابورس

 به منظور دسترسی گسترده‌تر شرکت‌های دانش بنیان به ابزارهای مالی نوین، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری زمینه ورود و استفاده این شرکت‌ها از بازار سرمایه را تسهیل کرده است. حمایت از ورود شرکت‌ها به بورس و ارائه خدمات مشاوره در این زمینه از جمله، جزئیات پیش‌بینی شده در این بسته مجزای حمایتی است.

 

برنامه توسعه کسب و کار

از جمله برجسته‌ترین خدمات مندرج در این بسته  خدمات مشاروه ارائه شده توسط مرکز شرکت‌های دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است که در 52 موضوع ارائه می‌شود. کسب و کار شرکت‌های دانش بنیان نیز برای توسعه و گام برداشتن به سمت مرحله بعدی نیاز به یک برنامه مدون و مبتنی بر برنامه‌ریزی دارد. بر این اساس، معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری با بهره‌گیری از کارشناسان و خبرگان هر حوزه در این زمینه خدمات مختلفی را به مدیران شرکت‌های دانش بنیان عرضه می‌کند. برگزاری نشست‌های پرسش و پاسخ با حضور کارشناسان و ارائه مشاوره‌های مدیریتی از جمله این خدمات است که به صورت مداوم در طول سال به این شرکت‌ها ارائه می‌شود.

 

ترویج

شرکت‌های دانش بنیان از امتیازات خاصی مانند امتیاز اضافه پخش تشویقی در آگهی‌های صدا‌و سیما و حمایت از ترویج فعالیت شرکت‌های دانش بنیان در رسانه‌ها برخوردار هستند.

 

تسهیلات مالی

بر اساس این خدمت، حسب همکاری معاونت علمی و فناوری و صندوق توسعه ملی، شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند از طریق بانک‌های حامل از تسهیلات و خط اعتباری تخصیص یافته از سوی این صندوق برای توسعه زیست بوم بهره‌مند شوند.

 

صندوق نوآوری و شکوفایی

این صندوق به عنوان نهاد مالی همکار معاونت علمی و فناوری ریاست جموری تسهیلات مالی مختلفی را به شرکت‌های دانش بنیان عرضه می‌کند. تسهیلات قبل از تولید صنعتی، تسهیلات تولید صنعتی، تسهیلات استقرار موقت، تسهیلات تامین محل کار، ..... از جمله این تسهیلات است. این صدوق همچنین ضمانت نامه نیز ارائه می‌کند.

 

دانشگاه و پژوهش

امتیاز ارتقای مرتبه اعضای هیئت‌های علمی، مشارکت در تاسیس و اداره شرکت‌های دانش‌بنیان توسط دانشگاه‌ها، استفاده از بودجه پژوهشی دستگاه‌های اجرایی، از جمله خدمات تخصیص یافته ذیل این سرفصل است.

 

 

منابع انسانی

آسیب شناسی و ارتقای منابع انسانی، تسهیلات اشتغال دانش آموختگان برتر «طرح شهید تهرانی مقدم» و کارآموزی استعدادهای برتر در شرکت‌های دانش بنیان از جمله عناوین تعریف شده در ذیل این خدمت است.

 

سایر خدمات

 

خدماتی که در هیچ کدام از این سرفصل‌ها جای نگرفته‌اند در سرفصلی جداگانه تحت نام سایر خدمات دسته بندی شده‌اند. بسته حمایت از شرکت‌های دانش بنیان حوزه سلامت و بسته حمایت از شرکت‌های دانش بنیان حوزه کشاورزی از این جمله هستند. در مجموع 110 خدمت و مجزا و تفکیک شده به شرکت‌های دانش بنیان عرضه می‌شود. این تمام خدمات و تسهیلاتی نیست که معاونت علمی و فناوری به شرکت‌های دانش بنیان عرضه می‌کند، به صورت موردی نیز این معاونت خدمات و تسهیلات متعددی را برای کارسازی و تسهیل امور شرکت‌ها عرضه می‌کند تا فرایند کار برای آنها در مسیر رشد آسانتر شود. علاقه مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت مرکز شرکت‌های دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهری به آدرس  http://daneshbonyan.isti.ir/  مراجعه کنند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

سرخپوشان پایتخت در تقابل یکدیگر

کوه خاییز آتش گرفته است

پایان تعطیلی مسابقات بدمینتون به دلیل کرونا

فرصت سه روزه PSG برای دائمی کردن قرارداد ایکاردی

لایحه امنیت زنان در برابر خشونت درخارج از نوبت رسیدگی می‌شود

واکنش کمالوندی به لغو احتمالی معافیت های هسته‌ای برجامی

اعضای پنج باند سارق در دزفول دستگیر شدند

مُهر وضعیت قرمز همچنان بر پیشانی خوزستان

تئاتر بهبهان داغدار مهرداد آراسته شد

رای منتخبان مردم به 6 دبیر هیئت رئیسه مجلس یازدهم

اولین رویداد فروش آنلاین آثارهنری هنرمندان کشور درسطح بین المللی

یکی از صندوقداران وام خانگی صندوقداران وام خانگی باید برنامه منظم داشته باشند در غیر این صورت کنار بروند

ویژگی‌های انتخابات مجلس یازدهم از نگاه وزیر کشور

محور دهدز - ایذه - سد کارون 4 بهسازی می‌شود

مصرف‌کنندگان دخانیات؛ ناقلان بالقوه کرونا

شلیک دولت ترامپ به خود با لغو معافیت‌های هسته‌ای ایران

انتقاد عضو شورای اسلامی شهرستان اندیکا از شرکت گاز

مریدانی که خود مراد بودند

راهکارهایی برای رهایی از افکار منفی و مزاحم در دوران قرنطینه

جلسه برقراری صلح و سازش بین دو طایفه بزرگ از روستای بدیل برگزار شد

منتخب مردم شوشتر و گتوند در مجلس یازدهم عنوان کرد: زیرساخت های شبکه آب و فاضلاب استان خوزستان مشکلات جدی دارد.

اطلاعیه استخدامی نیروی انتظامی منتشر شد

تایسون: هالیفیلد نخستین حریف من نیست

وضعیت کرونا در دزفول مناسب نیست

آتش سوزی بیشه زارهای حاشیه رودخانه دز مهار شد

کوته‌نوشت‌های لاتینی ، فریده آرامیده (قسمت سوم)

زبان اسپانیایی سخت بود، پیشنهاد رئال را رد کردم!

اخراج 35 نفر از کارکنان پایگاههای اورژانس 115 تکذیب شد ​

🔘هم‌اکنون| نشست بررسی و رفع مشکلات آب و فاضلاب استان

توسعه شهری هیچ منافاتی با حفظ مواریث فرهنگی ندارد

توضیح یکی از پرسنل اخراجی اورژانس 115 دزفول

اضافه شدن 100 نفر به مبتلایان کرونا در دزفول

خستگی تصمیم!! و راههای مقابله با آن

آرامستان های دزفول فردا پنجشنبه تعطیل است

افزایش 300 درصدی قیمت مسکن در اردیبهشت

یادداشت روز - مجلس نو آغاز گر شکوفایی باشد ، نه یادآور دردهای گذشته

جنوب همیشه جنوب است با دستهای خالی

غرب برای هیولای داعش آماده نیست

اعلام زمان بازگشت به روال عادی در عربستان؛ بازگشایی مساجد و ازسرگیری پروازهای داخلی

برگزاری مسابقه فرهنگی هنری امتداد در شوش

لایحه مربوط به پرونده برانکو در موعد مقرر ارسال شد

💠نشست هم اندیشی اتحاد دزفول بزرگ قبل از شروع به کار مجلس یازدهم

اطلاعیه مهم روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست بهبهان در خصوص سوزاندن کاه و کلش محصولات کشاورزی

پژوهش،: لخته شدن خون علت مرگ بیماران مبتلا به کرونا می باشد

لبخند کودکان در میدان آزادی به روایت تصویر

اتفاق عجیب در مجلس یازدهم ، تخلف 8 نماینده دیگر در مدرک حوزوی و دانشگاهی محرز شد

کوته‌نوشت‌های لاتینی ، فریده آرامیده (قسمت دوم)

اطلاعیه خودجوش تاریخ دوستان بهبهان

تولدی عجیب در رامهرمز+فیلم

مهم‌ترین کلاسیکر تاریخ