آخرین مطالب

دستگاه‌های پوشیدنی، تحول غیرقابل انکار حوزه فناوری بین الملل - اجتماعی - علمی وفناوری

دستگاه‌های پوشیدنی، تحول غیرقابل انکار حوزه فناوری

  بزرگنمایی:


دستگاه‌های پوشیدنی، تحول غیرقابل انکار حوزه فناوری
پیشرفت ابزار پوشیدنی در سال‌های اخیر نشان می‌دهد که در آینده شاهد تحول چشمگیر این فناوری خواهیم بود.

به گزارش ایسنا و به نقل از بیزینس اینسایدر، فناوری‌های پوشیدنی حوزه تناسب اندام در سال‌های اخیر، موج جدیدی را در جوامع ایجاد کرده‌اند. به همین دلیل است که شاهد ظهور و گسترش ردیاب‌های تناسب اندام و یا ساعت‌های هوشمند هستیم. این گسترش نشان می‌دهد که جریان پیشرفت ابزارهای پوشیدنی در آینده کند نخواهد شد و روندی فزاینده خواهد داشت.

با افزایش تقاضای مصرف‌کنندگان برای داشتن ابزار مخصوص بررسی سلامت، کاربرد فناوری پوشیدنی در چهار سال گذشته سه برابر شده است. بررسی‌ها حاکی از این هستند که بیش از 80 درصد مصرف‌کنندگان تمایل دارند از فناوری‌های پوشیدنی تناسب اندام استفاده کنند.

افزایش تقاضا برای فناوری‌های پوشیدنی، بازار را متحول کرده و در حال حاضر، بیمه‌گذاران و شرکت‌ها در حال بررسی نحوه تجهیز فناوری‌های پوشیدنی حوزه سلامت هستند تا کارآیی آنها برای مصرف‌کنندگان و مشتریان بیشتر باشد.

فناوری پوشیدنی حوزه سلامت

فناوری‌های پوشیدنی حوزه سلامت، ابزارهای الکترونیکی از جمله فیت‌بیت و ساعت هوشمند را در بر دارند که مصرف‌کننده می‌تواند آنها را بپوشد. این ابزار، برای گردآوری داده‌های مربوط به سلامت و ورزش کاربر طراحی شده‌اند. تعداد مصرف‌کنندگان فناوری‌های پوشیدنی از 9 درصد در سال 2014 به 33 درصد در سال 2018 رسیده است.

پیشرفت فناوری‌های پوشیدنی و تقاضای کنترل سلامت با کمک آنها، تاثیر بسزایی در صنعت پزشکی داشته و شرکت‌های سازنده این گونه فناوری‌ها را به ابداع ابزاری مانند فیت‌بیت و ساعت هوشمند سوق داده است.

ردیاب پوشیدنی تناسب اندام

برخی از ساده‌ترین و اصلی‌ترین فناوری‌های پوشیدنی، مچ‌بندهایی هستند که حسگرهایی برای ردیابی فعالیت فیزیکی و ضربان قلب کاربر دارند. این مچ‌بندها با اپلیکیشن‌های گوناگون تلفن همراه هماهنگ می‌شوند تا پیشنهاداتی برای سلامت و تناسب اندام او ارائه دهند.

فیت بیت مدل "فلکس"(Flex)، یکی از گزینه‌های ابتدایی و مشهور برای مصرف‌کنندگان فناوری پوشیدنی است. ظاهر براق و توانایی این فیت‌بیت در ردیابی گام‌هایی که کاربر طی روز برمی‌دارد، توجه بسیاری از مصرف‌کنندگان فناوری پوشیدنی را به خود جلب کرده است.ساعت هوشمند سلامت

ساعت‌های هوشمند که در ابتدا فقط برای محاسبه تعداد گام‌ها و نمایش زمان ارائه شدند، اکنون به ابزارهایی برای بررسی سلامت تبدیل شده‌اند. شرکت اپل در سال 2017، اپلیکیشنی موسوم به "Apple Heart Study" برای بررسی سلامت ارائه داد که ضربان قلب کاربران را بررسی می‌کرد و به افراد مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی هشدار می‌داد.این شرکت اخیرا اپلیکیشنی موسوم به "Movement Disorder API" را ارائه داد که به پژوهشگران کمک می‌کند تا داده‌های جدید مربوط به بیماری پارکینسون را گردآوری کنند.ساعت‌های هوشمند به کاربران امکان می‌دهند تا از عهده وظایفی مانند خواندن و ارسال پیام و همچنین برقراری تماس برآیند که معمولا با تلفن همراه انجام می‌شوند. ساعت‌های هوشمند علاوه بر انجام دادن این وظایف، به ردیابی ورزش، تناسب اندام و سلامت کاربر نیز می‌پردازند.

ابزار پوشیدنی بررسی نوار قلب

ابزار پوشیدنی که از عهده تست نوار قلب برمی‌آیند، پیشرفت قابل توجهی در حوزه تجهیزات الکترونیکی به شمار می‌روند و آنچه این ابزار را از ساعت‌های هوشمند متمایز می‌کند، توانایی آنها در انجام تست نوار قلب کاربر است.

در سالی که گذشته، شاهد رونمایی از بهترین انواع ابزار پوشیدنی بودیم که یکی از آنها، ساعت هوشمند موسوم به "Move ECG" است.Move ECG می‌تواند نوار قلب کاربر خود را ثبت کند و آن را به پزشک او بفرستد و حتی به تشخیص فیبریلاسیون دهلیزی نیز کمک کند. این ساعت هوشمند هنگام قدم زدن، دویدن، شنا کردن و دوچرخه‌سواری کاربر، مواردی از جمله سرعت، مسافت و ارتفاع را مورد بررسی قرار می‌دهد.

ابزار پوشیدنی بررسی فشار خون

شرکت ژاپنی "اُمرُن"(Omron) در سال گذشته، از یک ساعت هوشمند رونمایی کرد که به بررسی فشار خون کاربر می‌پردازد. شاید این ساعت هوشمند موسوم به "هارت‌گاید"(HeartGuide) مانند یک ساعت هوشمند معمولی به نظر برسد اما در اصل، یک ابزار بررسی فشار خون است که می‌تواند علاوه بر فشار خون، فعالیت‌های روزانه کاربر، تعداد گامهای او، مسافت طی شده و کالری‌های سوزانده شده را مورد بررسی قرار دهد.هارت‌گاید می‌تواند همه سنجش‌های ثبت شده را در حافظه خود حفظ کند و آنها را به یک اپلیکیشن تلفن همراه موسوم به "هارت ادوایزر"(HeartAdvisor) انتقال دهد. بدین ترتیب، کاربر می‌تواند داده‌های مربوط به سلامتی خود را ردیابی و ذخیره کند و آنها را در اختیار پزشک قرار دهد.

حسگرهای زیستی

حسگرهای زیستی، ابزاری در حال پیشرفت هستند که به کلی با مچ‌بندهای تناسب اندام و ساعت‌های هوشمند تفاوت دارند. شرکت "فیلیپس"(Philips)، یک حسگر زیستی پوشیدنی ارائه داده است که مانند یک برچسب است و به بیماران امکان می‌دهد تا هنگام حرکت کردن، داده‌های مربوط به ضربان قلب، تنفس و دمای بدن خود را گردآوری کنند.

پژوهش مرکز پزشکی "دانشگاه آگوستا"(Augusta University) نشان می‌دهد که این ابزار پوشیدنی، تا 89 درصد به کاهش ایست قلبی و تنفسی کمک کرده است. این نتیجه، توانایی ابزار پوشیدنی را در بهبود سلامت بیمار و کاهش بار کاری پزشکان نشان می‌دهد.

پیشرفت‌ها و آینده ابزار پوشیدنی حوزه پزشکی

بازار فناوری‌های پوشیدنی حوزه سلامت، رو به رشد است و پیشرفت آن موجب می‌شود که فناوری‌های پوشیدنی بیشتری در اختیار مشتریان و افراد فعال در حوزه تجارت قرار بگیرد.

گسترش رو به رشد فناوری‌های پوشیدنی حوزه تناسب اندام، تصمیم‌گیری بیمه‌گذاران، ارائه‌دهندگان خدمات درمانی و شرکت‌ها را تحت تاثیر قرار خواهد داد تا بتوانند از مزایای ابزار پوشیدنی حوزه سلامت بهره‌مند شوند.

بیمه‌گذاران می‌توانند با استفاده از ابزار پوشیدنی، هزینه‌های مربوط به بیماران را کاهش دهند و به افزایش ارزش زندگی آنها کمک کنند. فناوری‌های پوشیدنی می‌توانند تعداد دفعات مراجعه به بیمارستان و بستری شدن را کاهش دهند. 75 درصد کاربران این ابزار باور دارند که ابزار پوشیدنی به آنها کمک می‌کنند تا بیشتر در حفظ سلامت خود نقش داشته باشند.

شرکت‌ها نیز از مزایای ابزار پوشیدنی حوزه سلامت بهره‌مند می‌شوند و آنها را برای کارمندان خود پیشنهاد می‌کنند تا کیفیت کار آنها بهبود یابد.

میزان مصرف ابزار پوشیدنی طی چهار سال اخیر، نشان می‌دهد که کاربرد این فناوری در آینده، بسیار متداول‌تر خواهد بود و ابزار پوشیدنی، به یک فناوری عادی تبدیل خواهد شد. قابلیت اتصال ابزار به اینترنت با ابداع حسگرهای دقیق‌تر، گسترش خواهد یافت و امکان داشتن یک سبک سالم زندگی را برای مردم فراهم خواهد کرد


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

استنلی کی‌روش 7 صبح فردا در اصفهان

مهاجم سابق استقلال به AFC نامه زد

خوزستان هر روزتشنه تر می شود، مشکلات کم آبی به روستای شهرویی بهبهان رسید

نصب اولین سایت 5G‌ در ایران تا یک ماه آینده

معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول :اقدامات کرونایی دانشگاه برای تمام زیر مجموعه این نهادبصورت عادلانه صورت گرفته است

مطهری: رئیس‌جمهور را هم خودتان انتخاب کنید

نوسانات برق صدای مردم ومسئولین دودانگه برزگ را درآورد

قصد شوم کرونا

خوشحالی قهرمان دوومیدانی زنان جهان از تعویق المپیک

🔴 شانزدهم خرداد ؛روز جهانی محیط زیست گرامی باد ✔️محیط زیست خوزستان قربانی راهبردهای غلط در حوزه آب و خاک

مدیر کل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، گفت:استفاده از خدمات پروازی برای یافتن دو مفقود شده کشتی تجاری بهبهان با محدودیت مواجه است.

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر :حادثه کشتی بهبهان2 نفر فوتی ،چهارنفر نجات یافته ،2نفر مفقودی در پی داشته است

متولیان ذی نفوذ ​شهر دزفول کجایند .

ما سایه ی ملائکه روی زمین نیستیم

*اندیکا همچنان در آتش بی تدبیرها می‌سوزد*

ابهت پوشالی ‌آمریکا ‌رو به افول و زوال است

رادیو خبری صبح ملت نیوز ویژه استان خوزستان منتشر شد

توضیحات سخنگوی وزارت خارجه در خصوص آزادی دکتر مجید طاهری و مایکل وایت

تمامی حوزه‌های امتحانی پایه دوازدهم شوشتر روزانه ضدعفونی می شوند

تمرینات قهرمان کشتی جهان در مرغداری

برگزاری سی‌ویکمین سالروز سرکوب مرگبار تیان‌آن‌مِن در هنگ‌کنگ

تونی بلر احتمال تشکیل کشور فلسطین را ضعیف دانست

حملات شبانه جنگنده‌های سوریه به مواضع تروریست‌ها در حومه حماه

تختی روشن می شود

کلیپ سپاس از دلیرمردان ایرانی

از امروز خودروهای پارک شده در مقابل آرامستانها ، تفرج‌گاه‌ها و بوستانهای دزفول اعمال قانون می شوند

دانشمند ایرانی زندانی در آمریکا به وطن بازگشت

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در وبینار آفریقای جنوبی: امام خمینی(ره) به ایجاد نظام سیاسی باثبات و غیروابسته می‌اندیشید

رئیس جمهور در مراسم افتتاح پروژه های وزارت نیرو در استان های بوشهر و آذربایجان غربی: افتتاح طرحهای بزرگ ملی پاسخ قاطع ملت و دولت ایران به تبلیغات ضد ایرانی رژیم صهیونیستی و حاکمان کاخ سفید است

دکتر روحانی در گفت و گو با وزیر کشور: استان‌های مستعد آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع همه امکانات پیشگیری و مقابله‌ای خود را بسیج کنند

مرگ 4 نفر دیگر بر اثر کرونا در دزفول / شناسایی 120 مورد جدید

زمان برگزاری 4 بازی ایران در انتخابی جام جهانی 2022 مشخص شد

فیلم عجیب اسطوره NBA برای فوتبالیست ایتالیایی

*دود و شعله های آتش از کله «پاچه شاه عباس» به بلندای آسمان زبانه کشید/مسئول غیر بومی اندیکا: مهارش کردیم*

حافظ روی کانال باستانی اونتاشناپیریشا

انفجار گاز شهری در دزفول خانه را بر سر پیرزن 75 ساله خراب کرد

هشتمی، بهترین نتیجه شطرنج‌بازان دختر ایران در مسابقات جوانان آسیا

محسن چاوشی اجازه میکس موسیقی ای را برتصاویر منطقه حفاظت شده خائیز را داد

دکتر غلامعلی رجایی: علی لاریجانی یکی از گزینه‌های جدی ریاست جمهوری خواهد شد

درخواست جمعی از ایثارگران و رزمندگان در خصوص عدم لحاظ شدن شهرستان بهبهان بعنوان منطقه جنگی

طبیعت زیبای دیلمان- آبشار لونک کجاست؟

دکتر علی بختیاری ریس بیمارستان برزگ دزفول (گنجویان ): مردم اصول بهداشتی را رعایت نمایند . کادر درمان تا شکست کرونا در کنار مردم خواهد بود

میزان مصرف برق شهرستان دزفول،هفت درصد افزایش یافته است

تشریح جزییات حادثه قتل 2 جوان در باغ ویلای دزفول

مرگ 5 نفر دیگر بر اثر کرونا در دزفول

مدیر انجمن محیط زیست شهرستان حمیدیه: عدم اجرای تعهدات نهادهای مسئول شهرسازی ، زمینه سازی بیماری پوستی در این منطقه مسکونی می شود

اختلال هذیانی و اختلال روانپریشی مشترک

پیام وزیر کشور به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره)

سخنگوی وزارت خارجه حمله تروریستی به مسجد وزیر اکبرخان کابل را محکوم کرد

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد: تحریم‌های آمریکا به مرز جنایت علیه بشریت رسیده‌ است