آخرین مطالب

رییس قوه قضائیه در جمع قضات استان کرمان: شهید سلیمانی شاگرد لایقی در مکتب ولایت بود

رییس قوه قضائیه در جمع قضات استان کرمان: شهید سلیمانی شاگرد لایقی در مکتب ولایت بود فرهنگی - اجتماعی

رییس قوه قضائیه در جمع قضات استان کرمان: شهید سلیمانی شاگرد لایقی در مکتب ولایت بود

  بزرگنمایی:

رییس قوه قضائیه با اشاره به اینکه نگاه شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی به مقام معظم رهبری این بود که از ایشان درس ایستادگی و مقاومت را می گرفت اظهار کرد: شهید سلیمانی در مکتب امام و جانشین به حق ایشان درس ایستادگی و مقاومت را می‌گرفت و حقیقتا شاگرد لایقی در مکتب ولایت بود و سفارش شهید سلیمانی به ما بازماندگان این است که در این مسیر دچار سستی و درجا زدن و توقف کردن نباید شد.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی صبح امروز یکشنبه 27 بهمن ماه در دیدار با قضات و کارکنان دادگستری استان کرمان با گرامیداشت یاد و خاطره شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: حقیقتا این شهید بزرگوار مصداق این آیه شریفه "محمد رسول الله و الذین معه اشداء علی الکفار رحماء بینهم..." است. چهره ای که در وجود او اخلاص برای خدا، عمل کردن، اندیشه کردن برای خدا بوده و در آشکار و پنهان مجاهدت کردن موج می زند.

وی افزود: اخلاص او امروز در صدر ویژگی‌ها و شاخص‌های مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی است. عمل صالح او آن هم عمل صالحی که مورد رضای حضرت حق باشد شاخص است.

رئیسی تصریح کرد: امروز سیره و سلوک شهید سلیمانی الگویی برای ما در مجاهدت، مردم داری، ایستادگی در مقابل دشمن، سر خم نکردن در برابر موانع است. موانع پیش روی همه است و ما در آشکار ندیدیم که شهید سلیمانی از مشکلاتی که پیش رویش است نسب به حرکت عظیم پاکسازی عظیم از لوث وجود خناثان درد و دل بکند.

رییس قوه قضائیه با اشاره به اینکه شهید سلیمانی معتقد بود باید موانع را پیگیری کرد، گفت: برخی مشکلاتی که دشمن ایجاد می کرد و مشکلاتی که در سر راه ماموریتش به وجود می آمد را شهید سلیمانی صرفا به دنبال حل کردن آنها بود نه گله کردن و فقط حرف زدن.

رئیسی با اشاره به اینکه نگاه شهید سلیماتی به مقام معظم رهبری این بود که از ایشان درس ایستادگی و مقاومت را می گرفت اظهار کرد: شهید سلیمانی در مکتب امام و جانشین به حق ایشان درس ایستادگی و مقاومت را می گرفت و حقیقتا شاگرد لایقی در مکتب ولایت بود و سفارش شهید سلیمانی به ما بازماندگان این است که در این مسیر دچار سستی و درجا زدن و توقف کردن نباید شد.

وی با تاکید بر اینکه باید با ایستادگی و مقاومت و با نگاه به اهداف مهم انقلاب اسلامی برای اجرای عدالت، مبارزه با فساد تلاش کرد افزود: وصیت شهید سلیمانی به همه ما این است که برای تبعیت از ولی فقیه و اجرای عدالت، مبارزه با فساد، باید سر از پا نشناخت و تلاش کرد.

رییس دستگاه قضاء با اشاره به تعداد شهداء و ایثارگران استان کرمان عنوان کرد: امروز خدمت کردن به مردم به ویژه در استان کرمان که اخلاص و دلدادگی این مردم بر کسی پوشیده نیست و کار کردن برای این مردم سند افتخاری برای ماست و باید هر کاری که  می توانیم برای این مردم انجام بدهیم تا با همه جود احساس اجرای عدالت بکنند.

وی با تاکید بر اینکه دادگستری باید ملجاء و پناه مردم بوده و مردم مورد ظلم قرار گرفته احساس کنند که حقشان گرفته می شود افزود: نیروی انسانی دادگستری استان کرمان نیاز به تقویت دارد و تلاش مضاعف نیروی انسانی موجود جای قدردانی دارد که این میزان تلاش و کار همکاران و به ویژه در کاهش موجودی پرونده‌ها جای تشکر دارد.

رئیسی با قدردانی از همه مدیران و دست اندرکاران و به ویژه خانواده کارکنان دادگستری استان کرمان تصریح کرد: باید تلاش کرد کاستی در نیروی انسانی، بودجه و امکانات و تجهیزات را با کار مضاعف جبران کرد. البته کمبودها را بررسی و به میزانی که از دستمان بربیاید، سعی می کنیم مقداری از مشکلات کاهش پیدا کند.

وی در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: هر پرونده‌ای که امکانش هست با صلح و سازش ختم داده شود، باید به سازش منجر شود و این موضوع یک اصل قرآنی و اسلامی است. به عنوان مثال پرونده‌های اختلاف خانوادگی، برخی پرونده‌های مالی، بسیاری از دعاوی توهین و ... با صلح و سازش قابل حل است.

رییس قوه قضائیه با بیان اینکه درباره شوراهای حل اختلاف، لایحه را تهیه و به دولت داده ایم که به مجلس برود و با این لایحه صلاحیت‌های قانونی شوراها مشخص و وضعیت کارکنان شوراها روشن خواهد شد افزود: امنیت در استان کرمان برای ما بسیار مهم است و نمی‌توانیم اجازه بدهیم به هیچ عنوان امنیت مردم این استان تحت هیچ شرایطی به خطر بیفتد؛ ضمن آنکه مسوولان و نیروهای نظامی، امنیتی و عموم مردم نیز این اجازه را به کسی نخواهند داد.

رئیسی ادامه داد: نباید اجازه داد قاچاقچیان ماد مخدر، جرائم خشن و سازمان یافته تحت هیچ شرایطی امنیت منطقه را به خطر بیندازند و بنای ما این است با افرادی که امنیت را به خطر می‌اندازند، برخورد عبرت آموز داشته باشیم.

رییس قوه قضائیه با تاکید بر اینکه باید مسوولان نسبت به ساماندهی اتباع بیگانه تصمیم گیری و راهبردی برای ساماندهی این اتباع تعیین کنند که کاملا به امنیت منطقه کمک خواهد کرد افزود: به برکت خون شهداء و مجاهدت های شبانه روزی مجاهدان، شرایط کاملا امنی در استان کرمان شاهد هستیم و وضعیت امنیتی جنوب شرق و به ویژه استان کرمان نسبت به اوائل پیروزی انقلاب اسلامی متفاوت است اما نباید اجازه داد برخی، جرائم ناامنی را مرتکب شوند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

🔴 گزارش تصویری/ 13 بدر دزفول _ 1399

مسابقه اتحاد ملی در شکست کرونا

پاسخ آذری جهرمی مطالبه‌ی یک خبرنگار در مورد سرعت اینترنت

بازگشایی دوباره بازار خفاش و سگ در چین

تنها کشور جهان که هیچ اعتنایی به کرونا نمی‌کند

خروج مرگبار قطار مسافربری از ریل در چین🔹

فرماندار محترم شهرستان دزفول مطرح کرد: کادر درمان درگیر با کرونا به صورت ویژه قدردانی می‌شوند

جدیدترین مقاله روز دنیا درباره بهداشت دهان ودندان به قلم سرکار خانم محمد پنا - اختصاصی صبح ملت نیوز

🔴 شناسایی ٢٥ مورد جدید ابتلا به کرونا در استان خوزستان

*افتتاح آزمایشگاه امام حسین (ع) شهرستان دزفول*

اینفوگرافیک / آمار کرونا در جهان تا 12 فروردین

رییس هیات مدیره انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران: طولانی شدن تعطیلات مطبوعات،ضربه دیگری به نهاد مطبوعات مکتوب است

رئیس‌جمهور در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا: درباره شرایط کاری بعد از 20 فروردین، در روزهای آینده تصمیم‌گیری می‌شود

بازار سهام، چالش بازار مسکن یا فرشته نجات آن؟

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت : فاصله گذاری اجتماعی با تاخیر انجام نشده است

فراخوان سازمان جهانی گردشگری برای ارائه راه‌حل‌های شفابخش

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اعلام کرد: انتشار بیش از هزار ویدئو و عکس از جاذبه‌های گردشگری کشور در فضای مجازی

معاون اول رییس جمهور تأکید کرد: امکان آزمایش روزانه تشخیص کرونا به بیش از ده هزار مورد رسیده است

با حضور معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی انجام گرفت: تشکیل ستاد ویژه ای جهت مدیریت راهبردی جنبش تولید

سخنگوی دولت تاکید کرد: بدون وداع کردن با سبک‌های زیستی عصر کهن و بدون نوسازی عقلانیت حکمرانی نمی توانیم ساختار اتحاد شوم کرونا و تحریم را بشکنیم.

📸 سرقت تابلو ون‌گوگ از موزه تعطیل شده به دلیل کرونا در شمال هلند

وزیر بهداشت: دستاوردی جدید به زودی ایران را در رتبه نخست دنیا قرار می‌دهد

آموزش سگ ها برای بو کشیدن کرونا

باز هم سرقت مسلحانه در دزفول

جدی نگرفتید ، جدی نگرفتند

سیلی عبرت

خبر خوش وزیر کار؛ حقوق بازنشستگان 15 تا 77 درصد افزایش می‌یابد

انتقاد تند صادقی از روحانی /انتظار می‌رود ادبیاتش را اصلاح کند؛ بلوف می زند!

ماجرای قتل موبایل‌فروشی که نباید مغازه‌اش را باز می‌کرد

🎥 بخش نخست گفت‌وگوی متفاوت با استاندار خوزستان؛ از ناگفته‌های سیل 98 تا ماجرای ریاست تامین اجتماعی

🔹جزئیات سقوط هواپیمای فیلیپینی 🔹

🔺️سقوط هواپیمای حامل بیمار مبتلا به کرونا در فیلیپین

آیا باز هم پای مافیای تراریخته در میان است؟!

تاملی بر واژگان صنف زرگران شوشتری ( مهندس محمدعلی چهارمحالی )

آخرین آمار حوزه دانشگاه علوم پزشکی دزفول در خصوص بیماری کرونا ویروس

رئیس جمهور: سلامت، تولید و امنیت جامعه برای ما اصل است

38309 مبتلا و 2640 فوتی کرونا در کشور/12391 تن بهبود یافتند

پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به‌مناسبت سالروز ولادت حضرت ابالفضل ‌العباس و روز جانباز: شما جانبازان، مجاهدان فداکار و شهیدان زنده‌اید

پانزده اتفاق ویژه جشنواره فجر 38/ ریحانه پارسا و خوب، بد، جلف 2؛ ارتش سری

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی: المپیاد ملی کدنویسی و تولید محتوای دیجیتال دانش‌آموزی برگزار می‌شود

اهوازملک در شرایط کرونا

ساده ترین توصیه بهداشت جهانی برای مقابله با کرونا

عمری زندگی با بحران نوشته: کاوه شاهین

⭕ اخبار ویژه کرونا در دزفول

خبری بد برای اهالی اینترنت - شرکت OneWeb ورشکست شد

💢لغو کلیه پروازهای 4 روز آینده فرودگاه دزفول /فرودگاه دزفول از یازدهم تا چهاردهم فروردین تعطیل است.

شیوه صحیح برخورد رسانه با بیمارهای همه گیر مانند کرونا

ساخت کیت کاملا ایرانی تشخیص ویروس کرونا توسط متخصصان ایرانی

نیویورک تایمز: پنتاگون طرح نابودی کتائب حزب‌الله عراق را تهیه می‌کند

انتقاد هفته‌نامه پزشکی لنست از عملکرد دولت بریتانیا در خصوص کرونا