آخرین مطالب

ثبت 4 زمین‌لرزه بزرگتر از 4 در کشور/رخداد 3 مخاطره در استان گیلان بین الملل - اجتماعی - علمی وفناوری

ثبت 4 زمین‌لرزه بزرگتر از 4 در کشور/رخداد 3 مخاطره در استان گیلان

  بزرگنمایی:


ثبت 4 زمین‌لرزه بزرگتر از 4 در کشور/رخداد 3 مخاطره در استان گیلان
در هفته گذشته چهار زمین‌لرزه‌ بزرگتر از 4 در استان‌های گیلان، خراسان جنوبی،‌ گلستان و لرستان رخ داد؛ ضمن آنکه در استان‌های آذربایجان غربی و فارس بیشترین زلزله‌ها با بزرگای بیشتر از 3 به ثبت رسید.

به گزارش ایسنا، در هفته‌های اخیر استان گیلان شاهد آتش‌سوزی و وارد آمدن خسارات به 105 هکتار از اراضی جنگلی، بارش برف سنگین و محاصره بیش از 200 روستای این استان در برف بوده است و این بار زلزله‌ بود که زمین را به لرزه درآورد؛ زلزله‌ای به بزرگای 4.5 که در روز 23 بهمن و در 29 کیلومتری جنوب‌غربی شهر رشت رخ داد. علاوه بر آن در ساعت 10 و 16 دقیقه روز 21 بهمن ماه زمین‌لرزه‌ای با بزرگای 4.2 در فاصله 20 کیلومتری علی‌آباد استان گلستان به وقوع پیوست.زلزله 4 فیروزآباد استان لرستان و 4.5 دیهوک استان خراسان جنوبی از دیگر رخدادهای لرزه‌ای مهم در هفته گذشته بوده است.

استان‌ آذربایجان غربی با زلزله‌های 3.5 (خوی)، 3 (ترکمانچای) و 3 (اشنویه) و هرمزگان با زمین‌لرزه‌های 3 (بندر عبارس) و 3 (لافت) و فارس با زلزله‌های 3.3، 3.4 در میمند، 3.1 در خانه‌زنیان و 3.2 در میمند لرزیدند. جزئیات زمین‌لرزه‌های هفته گذشته به این شرح است:

روز شنبه، 19 بهمن ماه در موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران زلزله‌ای گزارش نشد.

یکشنبه، 20 بهمن

در ینگی قلعه علیای استان خراسان شمالی زلزله 2.9، در خانه زنیان استان فارس زلزله 2.8، در بیضای استان فارس زلزله 2.9 و در اهرم استان بوشهر زلزله 2.5 به ثبت رسید.

در خوی استان آذربایجان غربی زمین‌لرزه‌ای به بزرگای 3.5 در عمق 13 کیلومتری رخ داد که کانون آن در 24 کیلومتری خوی، 25 کیلومتری قره ضیاءالدین و 26 کیلومتری زرآباد این استان گزارش شد.

در نصرت آباد استان سیستان و بلوچستان نیز زلزله‌ای به بزرگای 3.3 در عمق 12 کیلومتری تجربه شد که کانون این زمین‌لرزه در 27 کیلومتری نصرت‌آباد، 121 کیلومتری زاهدان و 127 کیلومتری سرجنگل این استان گزارش شد.

قلعه گنج استان کرمان با زمین‌لرزه‌ای به بزرگای 3.2 در عمق 5 کیلومتری لرزید که کانون این زلزله در 28 کیلومتری قلعه گنج و 35 کیلومتری منوجان استان کرمان و 38 کیلومتری هشتبندی استان هرمزگان بوده است.

دوشنبه 21 بهمن

سیرچ استان کرمان با زلزله‌ای به بزرگای 3.2 در عمق 5 کیلومتری لرزید که کانون این رخداد لرزه‌ای در 24  کیلومتری سیرچ، 31 کیلومتری شهداد و 31 کیلومتری کرمان بوده است.

در بیضای استان فارس زلزله 2.8 و در هریس استان آذربایجان شرقی زلزله 2.5 رخ داد.

در علی‌آباد استان گلستان بعد از یک زلزله 2.8 زلزله دیگری به بزرگای 4.2 در عمق 8 کیلومتری به ثبت رسید که کانون این زمین‌لرزه در 23 کیلومتری علی‌آباد و 23 کیلومتری فاضل‌آباد استان گلستان و 25 کیلومتری امیریه استان سمنان بوده است.

بندر عباس استان هرمزگان با زلزله‌ای به بزرگای 3 درعمق 7 کیلومتری لرزید که کانون این زلزله در 2 کیلومتری بندرعباس، 24 کیلومتری جزیره هرمز و 28 کیلومتری قشم این استان گزارش شد.

سه‌شنبه 22 بهمن

در بلداچی استان کهگیلویه و بویراحمد زلزله 2.5، در فاریاب استان کرمان زلزله 2.7، در سومار استان کرمانشاه زلزله 2.6، در حاجی‌آباد استان خراسان جنوبی زلزله 2.7، در سیلوانه استان آذربایجان غربی زلزله 2.6، در درب بهشت استان کرمان زلزله 2.5 و در جویار استان کرمان زلزله 2.7 به ثبت رسید.

در ترکمانچای استان آذربایجان شرقی بعد از یک زلزله 2.5 ریشتری زلزله دیگری به بزرگای 3 در عمق 8 کیلومتری رخ داد که کانون آن در 18 کیلومتری ترکمانچای، 25 کیلومتری سراب و 26 کیلومتری ترک این استان بوده است.

در فیروز آباد استان لرستان زلزله‌ای به بزرگای 4 در عمق 8 کیلومتری رخ داد و کانون این زمین لرزه در 6 کیلومتری فیروز آباد، 14 کیلومتری الشتر و 29 کیلومتری نورآباد این استان گزارش شد.

گهواره استان کرمانشاه زلزله‌ای به بزرگای 3.1 در عمق 8 کیلومتری را تجربه کرد که کانون آن در 11 کیلومتری گهواره، 13 کیلومتری کوزران و 29 کیلومتری کرند این استان بوده است.

در سنگان استان خراسان رضوی زلزله‌ای به بزرگای 3.2 در عمق 9 کیلومتری رخ داد و کانون این رخداد لرزه‌ای در 46 کیلومتری سنگان و 52 کیلومتری نشتیفان استان خراسان رضوی و 59 کیلومتری حاجی‌آباد استان خراسان جنوبی بوده است.

چهارشنبه 23 بهمن

در سنگان استان خراسان رضوی زلزله‌های 2.7 و 2.5 و در سراب دوره استان لرستان زلزله 2.6 به ثبت رسید.

پهله استان ایلام با زلزله‌ای به بزرگای 3.7 در عمق 19 کیلومتری لرزید و کانون این زمین‌لرزه در 24 کیلومتری پهله، 28 کیلومتری آبدانان و 30 کیلومتری دهلران این استان گزارش شد. زلزله 3.6 در عمق 11 کیلومتری از دیگر رخدادهای لرزه‌ای این منطقه است.

اشنویه استان آذربایجان غربی زلزله‌ای به بزرگای 3.1 در عمق 10 کیلومتری را تجربه کرد و کانون آن در 14 کیلومتری اشنویه، 21 کیلومتری نالوس و 34 کیلومتری سیلوانه این استان بوده است.

احمدسرگوراب استان گیلان با زمین‌لرزه‌ای به بزرگای 4.5 در عمق 18 کیلومتری لرزید و کانون آن در 8 کیلومتری احمدسرگوراب، 11 کیلومتری شفت و 19 کیلومتری فومن این استان گزارش شد.

لافت استان هرمزگان زمین‌لرزه‌ای به بزرگای 3.7 در عمق 24 کیلومتر را تجربه کرد و کانون آن در 23 کیلومتری لافت، 24 کیلومتری درگهان و 32 کیلومتری بندر خمیر استان هرمزگان بوده است.

پنج‌شنبه 24 بهمن

در حاجی‌آباد استان خراسان جنوبی زلزله 2.6،‌ در ترکمانچای استان آذربایجان شرقی زلزله 2.7 و در پهله استان ایلام دو زلزله 2.6 و 2.5 به ثبت رسید.

محمله استان فارس زمین‌لرزه‌ای به بزرگای 3.3 در عمق 8 کیلومتری را تجربه کرد که کانون آن در 15 کیلومتری محمله، 20 کیلومتری علامرودشت و 30 کیلومتری وراوی این استان گزارش شد.

در بهاباد استان یزد زلزله‌ای به بزرگای 3.6 در عمق 8 کیلومتری رخ داد و کانون این زمین‌لرزه در 25 کیلومتری بهاباد، 60 کیلومتری بافق و 79 کیلومتری ساغند این استان بوده است.

در خانه زنیان استان فارس بعد از یک زلزله 2.5، زلزله دیگری با بزرگای 3.1 در عمق 5 کیلومتری رخ داد که کانون آن در 6 کیلومتری خانه زنیان، 37 کیلومتری شیراز و 42 کیلومتری بالاده این استان بوده است.

لافت استان هرمزگان با زمین‌لرزه‌ای به بزرگای 3.6 در عمق 6 کیلومتری لرزید که کانون این زلزله در 21 کیلومتری لافت، 24 کیلومتری درگهان و 30 کیلومتری بندر خمیر این استان گزارش شد.

در دیهوک استان خراسان جنوبی زلزله‌ای به بزرگای 4.5 در عمق 6 کیلومتری به ثبت رسید و کانون این زمین‌لرزه در 19 کیلومتری دیهوک، 36  کیلومتری ارسک و 46 کیلومتری طبس این استان بوده است. دو زلزله 2.5 از دیگر رخدادهای لرزه‌ای این منطقه بوده است.

قطور استان آذربایجان غربی زلزله‌ای به بزرگای 3.2 را تجربه کرد که کانون آن در 30 کیلومتری قطور و 59 کیلومتری تازه شهر استان آذربایجان غربی و 60 کیلومتری وان ترکیه گزارش شد.

میمند استان فارس با زلزله‌ای به بزرگای 3.2 در عمق 10 کیلومتری لرزید و کانون آن در 11 کیلومتری میمند، 25 کیلومتری دوزه و 28 کیلومتری فیروز آباد این استان به ثبت رسید.

جمعه 25 بهمن

محمله استان فارس با زلزله‌ای به بزرگای 3.4 در عمق 10 کیلومتری لرزید که کانون این زمین‌لرزه در 13 کیلومتری محمله، 15 کیلومتری علامرودشت و 26 کیلومتری وراوی این استان بوده است.

قلعه‌تل استان خوزستان با زلزله‌ای به بزرگای 3.7 در عمق 10 کیلومتری لرزید که کانون آن در 15 کیلومتری قلعه تل، 20 کیلومتری باغ ملک و 24 کیلومتری دهدز این استان بوده است.

در بندر عباس استان هرمزگان نیز دو زمین‌لرزه 2.6 ریشتری رخ داد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

🔴 گزارش تصویری/ 13 بدر دزفول _ 1399

مسابقه اتحاد ملی در شکست کرونا

پاسخ آذری جهرمی مطالبه‌ی یک خبرنگار در مورد سرعت اینترنت

بازگشایی دوباره بازار خفاش و سگ در چین

تنها کشور جهان که هیچ اعتنایی به کرونا نمی‌کند

خروج مرگبار قطار مسافربری از ریل در چین🔹

فرماندار محترم شهرستان دزفول مطرح کرد: کادر درمان درگیر با کرونا به صورت ویژه قدردانی می‌شوند

جدیدترین مقاله روز دنیا درباره بهداشت دهان ودندان به قلم سرکار خانم محمد پنا - اختصاصی صبح ملت نیوز

🔴 شناسایی ٢٥ مورد جدید ابتلا به کرونا در استان خوزستان

*افتتاح آزمایشگاه امام حسین (ع) شهرستان دزفول*

اینفوگرافیک / آمار کرونا در جهان تا 12 فروردین

رییس هیات مدیره انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران: طولانی شدن تعطیلات مطبوعات،ضربه دیگری به نهاد مطبوعات مکتوب است

رئیس‌جمهور در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا: درباره شرایط کاری بعد از 20 فروردین، در روزهای آینده تصمیم‌گیری می‌شود

بازار سهام، چالش بازار مسکن یا فرشته نجات آن؟

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت : فاصله گذاری اجتماعی با تاخیر انجام نشده است

فراخوان سازمان جهانی گردشگری برای ارائه راه‌حل‌های شفابخش

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اعلام کرد: انتشار بیش از هزار ویدئو و عکس از جاذبه‌های گردشگری کشور در فضای مجازی

معاون اول رییس جمهور تأکید کرد: امکان آزمایش روزانه تشخیص کرونا به بیش از ده هزار مورد رسیده است

با حضور معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی انجام گرفت: تشکیل ستاد ویژه ای جهت مدیریت راهبردی جنبش تولید

سخنگوی دولت تاکید کرد: بدون وداع کردن با سبک‌های زیستی عصر کهن و بدون نوسازی عقلانیت حکمرانی نمی توانیم ساختار اتحاد شوم کرونا و تحریم را بشکنیم.

📸 سرقت تابلو ون‌گوگ از موزه تعطیل شده به دلیل کرونا در شمال هلند

وزیر بهداشت: دستاوردی جدید به زودی ایران را در رتبه نخست دنیا قرار می‌دهد

آموزش سگ ها برای بو کشیدن کرونا

باز هم سرقت مسلحانه در دزفول

جدی نگرفتید ، جدی نگرفتند

سیلی عبرت

خبر خوش وزیر کار؛ حقوق بازنشستگان 15 تا 77 درصد افزایش می‌یابد

انتقاد تند صادقی از روحانی /انتظار می‌رود ادبیاتش را اصلاح کند؛ بلوف می زند!

ماجرای قتل موبایل‌فروشی که نباید مغازه‌اش را باز می‌کرد

🎥 بخش نخست گفت‌وگوی متفاوت با استاندار خوزستان؛ از ناگفته‌های سیل 98 تا ماجرای ریاست تامین اجتماعی

🔹جزئیات سقوط هواپیمای فیلیپینی 🔹

🔺️سقوط هواپیمای حامل بیمار مبتلا به کرونا در فیلیپین

آیا باز هم پای مافیای تراریخته در میان است؟!

تاملی بر واژگان صنف زرگران شوشتری ( مهندس محمدعلی چهارمحالی )

آخرین آمار حوزه دانشگاه علوم پزشکی دزفول در خصوص بیماری کرونا ویروس

رئیس جمهور: سلامت، تولید و امنیت جامعه برای ما اصل است

38309 مبتلا و 2640 فوتی کرونا در کشور/12391 تن بهبود یافتند

پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به‌مناسبت سالروز ولادت حضرت ابالفضل ‌العباس و روز جانباز: شما جانبازان، مجاهدان فداکار و شهیدان زنده‌اید

پانزده اتفاق ویژه جشنواره فجر 38/ ریحانه پارسا و خوب، بد، جلف 2؛ ارتش سری

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی: المپیاد ملی کدنویسی و تولید محتوای دیجیتال دانش‌آموزی برگزار می‌شود

اهوازملک در شرایط کرونا

ساده ترین توصیه بهداشت جهانی برای مقابله با کرونا

عمری زندگی با بحران نوشته: کاوه شاهین

⭕ اخبار ویژه کرونا در دزفول

خبری بد برای اهالی اینترنت - شرکت OneWeb ورشکست شد

💢لغو کلیه پروازهای 4 روز آینده فرودگاه دزفول /فرودگاه دزفول از یازدهم تا چهاردهم فروردین تعطیل است.

شیوه صحیح برخورد رسانه با بیمارهای همه گیر مانند کرونا

ساخت کیت کاملا ایرانی تشخیص ویروس کرونا توسط متخصصان ایرانی

نیویورک تایمز: پنتاگون طرح نابودی کتائب حزب‌الله عراق را تهیه می‌کند

انتقاد هفته‌نامه پزشکی لنست از عملکرد دولت بریتانیا در خصوص کرونا