آخرین مطالب

دکتر واعظی در حاشیه جلسه دولت در گفت و گو با خبرنگاران: خواسته دولت از صدا و سیما انعکاس اخبار بدون تبعیض است

دکتر واعظی در حاشیه جلسه دولت در گفت و گو با خبرنگاران: خواسته دولت از صدا و سیما انعکاس اخبار بدون تبعیض است سیاسی - اجتماعی

دکتر واعظی در حاشیه جلسه دولت در گفت و گو با خبرنگاران: خواسته دولت از صدا و سیما انعکاس اخبار بدون تبعیض است

  بزرگنمایی:

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: بحث خروج ایران از ان پی تی درصورت ارجاع دوباره پرونده ایران به شورای امنیت، در نامه اردیبهشت ماه رئیس جمهور به سران کشورهای 1+4 عنوان شده و طبیعی است که اگر طرفین برجام از مسیر تعهدات خود خارج شوند، ما هم مسیر دیگری را دنبال خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر محمود واعظی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه دولت در گفت و گو با خبرنگاران و در پاسخ به سوالی درخصوص احتمال خروج ایران از ان پی تی در پاسخ به عملکرد اروپایی ها، افزود: رئیس جمهور در نامه به سران کشورهای 1+4 اعلام کردند که ما علاقمندیم در برجام بمانیم و آنچه تعهدات ما در برجام است را انجام دهیم و لازمه اش این است که 1+4 هم برای حفظ برجام  به تعهدات خود متعهد و وفادار باشد.

 دکتر واعظی تاکید کرد: اگر آمریکایی ها و طرفین بدنبال این باشند که پرونده ایران را دوباره به شورای امنیت ببرند، در اینصورت تصمیمات سخت تری خواهیم گرفت از جمله موضوع خروج از ان پی تی و اگر آنها بخواهند از این مسیر خارج شوند ما هم مسیر دیگری را دنبال خواهیم کرد.

از رئیس دفتر رئیس جمهور درخصوص مسائل مطرح شده درمورد نحوه انعکاس اخبار دولت در صدا و سیما سوال شد که وی در پاسخ با بیان اینکه ما چیز زیادی از صدا و سیما نمی خواهیم، گفت: خواسته ما این است که صحبت های آقای رئیس جمهور و اعضای دولت بدون تبعیض و براساس آنچه گفته می شود، مطرح شود.

 دکتر واعظی افزود: در صدا و سیما برخی مطالب مطرح شده را منعکس نمی کنند و می گویند مصلحت نیست یا اینکه برداشت خود را از مطالب مطرح شده از سوی آقای رییس جمهور و وزرا زیر نویس می کنند که ما بارها گفته ایم و تذکر داده ایم زیر نویس شما با نوار و فیلم صحبت ها کاملا مغایر است.

 رئیس دفتر رئیس جمهور با تاکید بر اینکه در دولت با رئیس سازمان صدا و سیما و مجموعه عظیمی که برای این رسانه در نقاط مختلف کشور زحمت می کشند مشکلی نداریم و آنها را از خودمان می دانیم، اظهار داشت: متاسفانه تعداد اندکی از افراد سیاسی که در سال های گذشته برخی سمت های کلیدی را در دست دارند، فکر می کنند باید براساس تفکر و حزب خودشان برخورد کند.

 دکتر واعظی با تاکید بر اینکه صدا و سیما یک رسانه ملی و متعلق به همه مردم و کل کشور است و نباید توسط یک گروه محدود به صورت جناحی اداره شود، تصریح کرد:همانطوری که برای قوا و نهادهای دیگر بسته خبری می بندند، برای دولت هم همانطورعمل کنند، نمی شود که وزیر ما دو روز در هرمزگان به همه مناطق سیل زده سر بزند و 10 ثانیه پخش کنند و یکی که فقط غذا توزیع کرده را سه دقیقه انعکاس دهند.

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه این موضوع  فقط صحبت ما نیست بلکه صحبت مردم هم هست، گفت: مردم دوست دارند صدا و سیما بدون تبعیض عمل کند و معنای این خواسته این نیست که بین دولت و صدا و سیما اختلاف وجود دارد، باید به انتقادات ما به نوعی توجه شود.

رد صلاحیت شماری از نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از سوی شورای نگهبان و موضع دولت در این رابطه، دیگر سوال خبرنگاران بود که وی در پاسخ تاکید کرد: رد صلاحیت ها اگر براساس قانون باشد و فردی به خاطر تخلف اعم از اقتصادی، اخلاقی و هرچیزی که قانون مشخص کرده است رد صلاحیت شود، دولت هیچ مطلبی در رابطه با آن ندارد.

دکتر واعظی تصریح کرد: ولی ما گزارش هایی دریافت می کنیم از افرادی که همین الان در مجلس حضور دارند و یا نماینده نیستند مبنی بر اینکه به آنها گفته اند شما از برجام حمایت و از دولت طرفداری کرده اید. چیزهایی در پرونده اینها گذاشته اند که مسئله تفکر و اندیشه است ، اندیشه ای است که 24 میلیون نفر به آن رای داده اند.

رئیس دفتر رئیس جمهور تاکید کرد: برجام چیزی نیست که طرفداری از آن نقطه ضعف و دلیل رد صلاحیت افراد باشد و نمی شود که همه ناحق باشند و فقط سخنگوی شورای نگهبان حق باشد و به هرکسی در هر جایی صحبت می کند از جمله رئیس مجلس شورای اسلامی، سخنگوی شورای نگهبان پاسخ بدهد.

دکتر واعظی با بیان اینکه رد صلاحیت براساس تخلف مالی ، اقتصادی یا اخلاقی قابل قبول است اما نمی شود به خاطر فکر و عقیده این کار را کرد، افزود: همواره دو تفکر در کشور بوده ، یک تفکر بدنبال افزایش مشارکت و انتخابات پرشور در کشور است که سردمدار آن از ابتدا مقام معظم رهبری بوده اند.

رئیس دفتر رئیس جمهور ادامه داد: تفکر دیگری هم هست که می گویند مهم نیست چند درصد شرکت می کنند، مهم این است که نتیجه انتخابات چه باشد، ما به این تفکر می گوییم اگر شما می خواهید مهندسی کنید که در انتخابات کم شرکت کنند و نتیجه آن، انتخاب یک گروه خاص باشد، این خواست همه ملت ایران نیست.

دکتر واعظی تاکید کرد: صحبت دولت و آقای رئیس جمهور روشن است و آن این است که  همانطوری که مقام معظم رهبری فرموند باید همه تلاش کنیم انتخابات حداکثری داشته باشیم زیرا در این حالت  علاوه بر اینکه مسائل داخلی را حل می کند، قطعا مسائل خارجی ما راهم حل می کند و با انتخابات پرشور و حداکثری  بسیاری از توطئه ها خنثی می شود.

دکتر واعظی در پاسخ به سوالی درخصوص  تاخیر در انتخاب رئیس هلال احمر، گفت: شورای عالی هلال احمر قبل از موافقت رئیس جمهور با استعفای آقای پیوندی و با عجله تشکیل شد و رای گیری انجام شده در شورا برای انتخاب گزینه های جایگزین از میان 9 نفر ثبت نام کننده نیز با اشکالاتی مواجه بوده است.

رئیس دفتر رئیس جمهور افزود: از میان 9 نفر، 2 نفر از داخل شورا و 7 نفر از بیرون بوده اند که زمان محدودی برای حرف زدن داشتند و در نهایت هم همان دو نفر داخل شورا انتخاب شدند که با اعتراض 7 نفر دیگر مواجه شده است.

دکتر واعظی گفت: معترضان در نامه ای به رئیس جمهور خواستار رسیدگی شدند و  ایشان هم بی طرفانه دستور دادند معاونت حقوقی موضوع را بررسی کند، معاونت حقوقی هم بعد از بررسی به نحوه انتخابات اشکال گرفت و پیشنهاد کرد که انتخابات تجدید شود.

دکتر واعظی درخصوص دومین سفر وزیر خارجه عمان به ایران طی هفته های اخیر و اینکه آیا حامل پیام خاصی بوده است، با بیان اینکه آقای بن علوی حامل پیام خاصی نبود، گفت: روابط دو جانبه ایران و عمان درحال گسترش است، بخشی از سفر آقای بن علوی روابط دو جانبه و بخشی نیز مربوط به مسائل منطقه ای است.

رئیس دفتر رئیس جمهور ادامه داد: عمان و ایران در دو طرف تنگه هرمز قرار دارند و تعامل دو کشور باید زیاد باشد، وقتی ایده تامین امنیت منطقه از سوی کشورهای منطقه را مطرح می کنیم، این امنیت بدون صحبت کردن و دیدار تامین نمی شود.

 دکتر واعظی افزود: سفر امیر قطر به ایران نیز در همین راستا بود و بخشی از صحبت های ایشان در رابطه با تامین امنیت خلیج فارس بود، سفر دیروز وزیر خارجه عمان نیز در رابطه با امنیت خلیج فارس انجام شده است . امنیت خلیج فارس آنقدر اهمیت دارد که هم وزیر خارجه ایران سفرهای متعدد به کشورهای منطقه داشته باشد و هم وزرای خارجه این منطقه به ایران سفر کنند.

رئیس دفتر رئیس جمهور درمورد مواضع عربستان درمورد ایران و تاثیر آن بر روابط دو کشور نیز افزود: عربستان همسایه ما است، سیاست ما همواره این بوده که با همسایگان خود از جمله عربستان روابط خوبی داشته باشیم، عربستان یک کشور اسلامی است، در گذشته روابط خوبی داشته ایم و امروز هم عقیده داریم  به نفع دو کشور و منطقه است که مشکلات خود را حل کنیم و اجازه ندهیم رژیم صهیونیستی و دشمنان کشورهای اسلامی از این شکاف ایجاد شده استفاده کنند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

آخرین اخبار

وزیر آموزش‌وپرورش در جلسه ستاد پیشگیری و کنترل بیماری کرونا؛ آموزش‌وپرورش درباره کنترل کرونا از سیاست‌های وزارت بهداشت تبعیت می‌کند

آخرین آمار جهانی مربوط به سرطان‌های شایع

هشدار احتمال هک شدن ماهواره‌های تجاری

ایده‌های بانوان برگزیده در نخستین "رویداد گفتمان پیشرو علمی (گپ)" چه بود؟

تولید 8 ماده اولیه رادیوداروهای پپتیدی در کشور/پرداخت 300 تا 800 یورو برای واردات هر هزارم گرم

ارائه راهکارهای افزایش مقاومت برشی دستکش‌های ایمنی در چالش نوآوری

ساخت و آزمایش بالینی نوعی پروتز داخل استخوانی

حمایت از تولید و تجاری‌سازی 3 طرح برتر حوزه نانو الیاف در کارگاه همتایابی بین‌المللی

آغاز فعالیت شتابدهنده شهر سلولی توسط بخش خصوصی

اندازه‌گیری تنش سازه‌های بتنی هوشمند شد

اقدام برای بهبود صنعت غذایی کشور با روش‌های زیستی

ایجاد هاب قدرتمند منطقه‌ای به رهبری دانشگاه امیرکبیر در راستای توسعه تعاملات بین‌المللی

اجرای طرح "شهید احمدی‌روشن" در آذربایجان‌غربی

پاسداشت زحمات اولین رئیس موزه دانشگاه تهران در باغ موزه نگارستان

فن‌بازار صنعت خودرو راه‌اندازی می‌شود

رییس‌جمهوری در دیدار وزیر خارجه هلند مطرح کرد: انتقاد از ناتوانی اتحادیه اروپا در عمل به تعهدات برجامی

بیانیه مهندس سید فخرالدین طاهرزاده موسویان خطاب به مردم شریف اهواز

عمر مفید ماسک‌ها چقدر است؟ / توصیه‌هایی برای پیشگیری از کرونا

مقایسه خط دفاع دو تیم پرسپولیس و سپاهان، آمار بهتر پرسپولیس

نتایج نهایی نمایندگان منتخب مجلس یازدهم

کرونا

اسامی نهایی و کد 93 نامزد حوزه انتخابیه اهواز، باوی، حمیدیه و کارون

اکو آرت»؛ جنبش هنری برای توجه به مشکلات زیست‌محیطی

چهارمین محموله کیت‌های تشخیصی "کرونا" تحویل انستیتو پاستور شد

افزایش وزن می‌تواند عوارض بیماری هپاتیت اتوایمیون را بیشتر کند

حمایت 25 تا 100 میلیون تومانی دانشگاه علوم پزشکی مجازی از ایده‌های خلاقانه

یده‌های بانوان برگزیده در نخستین "رویداد گفتمان پیشرو علمی (گپ)" چه بود؟

ساخت دستگاه جوشکاری برای صفحات نازک

اظهار ارادت به فرزندِ فرهیخته یِ دیارِ نخبگان درپی پیام ِدکتر نجف هدایت

دزفول `سرزمین فرصت های طلایی ` در محضر دزفول پژوه ارجمند دکترنجف هدایت

انتخاب کن زندگی یا مرگ

حضرت آیت الله خامنه‌ای: هر کس به منافع ملی علاقه‌مند است در انتخابات شرکت کند

برگزاری چالش افزایش مقاومت برشی لایه‌های پلیمری در دستکش ایمنی

تشخیص بیماری‌های چشمی با لنز هوشمند

برترین‌های جشنواره علمی فرهنگستان علوم پزشکی معرفی شدند

بومی‌سازی سامانه تحلیل شبکه‌های مخابراتی با بیش از 20 میلیارد تراکنش در روز

ساخت رباط جدید با الهام از مار

کشف یک مولکول جدید برای سلامت ریه‌ها

وضعیت نوآوری درکشور به نسبت بودجه کم پژوهش خوب است/صرف 2.8 میلیون دلار برای هر اختراع در آمریکا

ارائه روشی برای افزایش سرعت محاسبات عددی در کامپیوتر/کاربردی کردن نظام نوین در نانو فناوری

ثبت‌نام بیش از 400 تیم در نبرد هوش مصنوعی شریف

تولید3000موتورسیکلت برقی برای موزعین پست دردستور کار معاونت علمی

معرفی ایده‌های کسب و کار نوین در هفتمین جشنواره فناوری اطلاعات

کشور چه با تحریم و چه بدون تحریم با درآمد نفت اداره نمی‌شود

فزایش احتمال بروز اختلالات کروموزومی در جنین با افزایش سن مادر

ارائه روشی برای افزایش سرعت محاسبات عددی در کامپیوتر/کاربردی کردن نظام نوین در نانو فناوری

توضیح اورژانس درباره تصاویر ماموران اورژانس با لباس‌های مخصوص

تاکید وزیر ورزش؛ بازنشسته‌ها رییس فوتبال نمی‌شوند

رییس دفتر رییس‌جمهور: هنر ابزار خوبی برای معرفی فرهنگ ایرانی است

سخنگوی دولت از تشکیل ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا خبر داد و گفت: دولت با حساسیت کامل و با تمام توان همه اقدامات لازم را انجام خواهد داد.