آخرین مطالب

تأمین نیروی انسانی حوزه سلامت با راهکار "طرح سربازی" در شرکتها اقتصادی - بین الملل - اجتماعی - علمی وفناوری

تأمین نیروی انسانی حوزه سلامت با راهکار "طرح سربازی" در شرکتها

  بزرگنمایی:


 
مدیر مرکز رشد فناوری‌های دارویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به ارائه برخی پیشنهادات به دفتر توسعه فناوری سلامت برای حمایت بیشتر از شرکت‌های فناور پرداخت و گفت: در خصوص تسریع در مجوزها، پیشنهاد می‌شود دفاتر خدمات مجتمع مانند دفاتر دولت الکترونیک یا وبگاه خدمات غیرحضوری ایجاد شود و راهکاری عملی و ساده برای گذراندن طرح سربازی در شرکت‌ها هم می‌تواند به تأمین نیروی انسانی در این حوزه کمک کند.
به گزارش ایسنا، سید عباس طباطبایی امروز در نشست هم‌اندیشی رؤسای مراکز تحقیقاتی، مراکز رشد و ذی‌نفعان حوزه علوم دارویی کشور به تشریح چالش‌های مراکز رشد پرداخت و گفت: رسالت مراکز رشد ایجاد اشتغال و تولید ثروت از علم و هدف آن‌ها کاهش ریسک و هزینه حضور در بازار از طریق ایجاد تسهیلات و برداشتن موانع پیش روی آن‌ها است.
وی برخی نیازهای شرکت‌ها را دفتر کار، آزمایشگاه و اتاق تمیز؛ تسهیلات آزمایشگاهی و دستگاهی؛ کمک در اخذ تسهیلات مالی، انواع مشاوره (علمی، حقوقی، مالی، بازاریابی) و کمک به معرفی شرکت و محصولات آن‌ها در نمایشگاه‌ها عنوان کرد.
مدیر مرکز رشد فناوری‌های دارویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، چالش‌های پیش روی شرکت‌ها را در دو حوزه مدیریتی و حمایتی عنوان کرد و گفت: چالش‌های حوزه مدیریت مربوط به حوزه آموزش هستند که در این حوزه دفتر توسعه سلامت به مشکلات آموزشی پرداخته است و تعداد زیادی کارگاه‌های آموزشی به صورت مجازی برگزار می‌شود. این در حالی است که خود مراکز رشد هم به صورت جسته و گریخته رویداد و کلاس‌های آموزشی برگزار می‌کنند.
طباطبایی با اشاره به اینکه بیشتر مشکلات شرکت‌ها در این حوزه بیشتر به بخش حمایتی مربوط می‌شود، توضیح داد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری کتابچه‌ای با عنوان "110 برنامه حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان" چاپ کرده، در حالی که آمدن عنوان "دانش‌بنیان" باعث می‌شود مشکلات شرکت‌هایی که هنوز مجوز دانش‌بنیانی نگرفته‌اند، نادیده گرفته شود.
وی ادامه داد: اخذ درجه دانش‌بنیانی فرآیند زمان‌بر و دشواری است و عموماً شرکت‌ها زمانی شرایط دانش‌بنیانی را به دست می‌آورند که باید مرکز رشد را ترک کنند. اخیراً ساز و کاری برای شرکت‌های خلاق در نظر گرفته شده که امیدواریم حمایت‌های مورد نیاز شرکت‌ها را تأمین کند.
ارائه چند پیشنهاد در خصوص حمایت بیشتر از شرکت‌های فناور
مدیر مرکز رشد فناوری‌های دارویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی سپس به ارائه پیشنهادات خود در خصوص افزایش حمایت‌ها از شرکت‌های فناور پرداخت و گفت: در خصوص تسریع در مجوزها، پیشنهاد می‌شود دفاتر خدمات مجتمع مانند دفاتر دولت الکترونیک یا وبگاه خدمات غیرحضوری ایجاد شود که در این حوزه دفتر توسعه سلامت می‌تواند مثمرثمر واقع شود؛ البته نباید به هر فرآورده‌ای مجوز حضور در بازار بدهیم و باید نسبت به این حوزه وسواس داشته باشیم، اما می‌شود فرآیند صدور مجوز را تسریع کرد.
طباطبایی افزود: تسهیل در "تولید قراردادی"، پیشنهاد دیگری است که در این حوزه مشاوره اختصاصی در دفتر توسعه سلامت و ایجاد بانک اطلاعاتی از صنایع داوطلب "تولید قراردادی" و انواع خطوط تولید می‌تواند کمک‌کننده باشد.
وی با بیان اینکه شرکت‌ها در زمینه یافتن پشتیبان مالی نیز نیاز به حمایت دارند، گفت: ایجاد ارتباط بین فناور و سرمایه‌گذار در دفتر توسعه فناوری سلامت می‌تواند انجام گیرد.
مدیر مرکز رشد فناوری‌های دارویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: به لحاظ تأمین نیروی انسانی، ایجاد راهکاری عملی و ساده برای گذراندن طرح سربازی در شرکت‌ها می‌تواند به این حوزه کمک کند.
طباطبایی خاطرنشان کرد: ارائه خدمات مشاوره‌ای در دفتر توسعه فناوری سلامت در حوزه‌های حقوقی، بازاریابی، بیمه‌ای، مالیاتی و صادراتی به تسهیل طی فرآیند دانش‌بنیان شدن شرکت‌ها می‌انجامد.
ضرورت دیده شدن هزینه R & D در قیمت تمام شده دارو
اکبر برندگی، مدیر مجموعه دارویی برکت نیز در این نشست حضور پیدا کرد و گفت: مهم‌ترین مشکلات شرکت‌های فناور ندانستن مسائل کشور، نداشتن سرمایه مالی و نیز نداشتن تجربه در حوزه صنعتی کردن محصول است.
وی با اشاره به ضرورت رفع میزان وابستگی به ارز و جلوگیری از خروج ارز در حوزه سلامت، اظهار کرد: مهم‌ترین نکته این است که هزینه‌های تحقیق و توسعه (R & D) را در قیمت‌گذاری دارو مشاهده نمی‌کنیم.
مدیر مجموعه دارویی برکت تصریح کرد: شرکت‌های دارویی دچار روزمرگی شده‌اند و در حالی که به خاطر مبارزه با تحریم‌ها و حمایت از قشر آسیب‌پذیر مشغول تولید هستند، دولت در قبال تحویل داروها به داروخانه‌ها و مراکز دانشگاهی پولی به آن‌ها نمی‌دهد و در واقع دولت پول را به صنعت برنمی‌گرداند و صنعت ناچار است از خود دولت وام بگیرد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

حمید بهداروندی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گتوند

روایت دوربین صبح ملت نیوز از نمایشنامه خوانی مادرخانه به کار گردانی :حمید عبدالحسینی

رودخانه کرخه زیر سلطه متخلفان صید غیرمجاز

اخبار تکمیلی از حادثه ریزش معدن گیلانغرب/١ کشته و 6 مصدوم

تیراندازی و درگیری مسلحانه در دزفول و آسیب به خودروهای عبوری

کیم جونگ اون از کنترل کامل و از بین رفتن کووید 19 خبر داد

منم رعنا

دزفول یک قرن پیش را بهتر ببینید

اینفودمی یا اپیدمی اطلاعات غلط بدتر از کرونا است

‏ژاوی پیشنهاد سرمربیگری بارسلونا را پذیرفت

‏پسر بد والیبال راهی لیگ یونان شد

‏برگزاری المپیک قطعی نیست

‏روی امتیاز بازی با تراکتور حساب کرده‌ایم

‏میلیچ: استقلالی‌ها حق دارند

‏فکر کردم راموس از مسی تقلید می‌کند

نامه جمعی از وکلا برای عدم بازگشت کفاشیان به فدراسیون فوتبال + نامه

دعای مطربان ​

ریزش معدن در گیلانغرب کرمانشاه

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور: نوآوری برای اجرای طرح‌های عمرانی مناطق شهری و روستایی مورد توجه باشد

رییس سازمان اداری و استخدامی کشور با توجه به ضرورت تداوم خدمات دولت به مردم ، موافق تعطیل شدن ادارات دولتی در شرایط بحرانی نیستیم

وزیر دفاع در دیدار با خانواده شهید سرلشکر نامجو: راهبرد شهید سرلشکر نامجو، تفکر مقاومت فعال، انقلابی و ایستادگی در برابر نظام سلطه بود

در جلسه رئیس جمهور با استانداران اعلام شد برنامه های جدید دولت برای تحقق شعار جهش تولید

دستور قاضی آمریکایی برای مصادره نفتکش های ارسالی ایران به ونزوئلا

آسیاب های آبی شوشتر

نگاهی به کتاب «امام رضا(ع)، مأمون و موضوع ولایتعهدی»

مورینیو: یک نفر در یک اتاق فوتبال را اداره می‌کند!

لیونل مسی در آستانه ترک بارسلونا

ای خوشا موسم میلاد رضا

حمیدیه صادرکننده سرطان میشود

تداوم قدرت پوتین تا2036 ممکن شد

دفاعیات تاجگردون در قبال گفته های زاکانی

‏بازگشت بازیکن جنجالی به فوتبال ایران؟

‏رکورد رونالدو شکسته شد

افزایش 121 درصدی قیمت مسکن در تهران طی 20 ماه اخیر

‏اجاره هواپیمای اختصاصی برای انتقال سرمربی جدیدتیم ملی امارات

شربت کرونا با طعم تلخ فقر اجتماعی

تسلیت علی دایی در پی درگذشت سیروس گرجستانی

بیانیه جدید باشگاه پرسپولیس درباره اسپانسر این تیم

سند مالکیت 2 مجموعه ورزشی به استقلال و پرسپولیس واگذار می‌شود

لیونل مسی بهترین بازیکن لالیگا شد

آغاز زندگی مشترک زوج خوزستانی با تمسک به شهید حاج قاسم سلیمانی

آتش سوزی در ارتفاعات بخش زیدون سردشت بهبهان مهار شد

برق در اندیکا قطع می‌شود

تخریب دو باغ ویلای غیرمجاز در شوشتر

پیوستن بازیکن سابق فولاد به نفت مسجدسلیمان

جنجال عسب‌سواری در کوچه و خیابان‌های دزفول (قسمت دوم)

آخرین قیمت طلا و سکه و آخرین قیمت انواع ارز در #بازار_آزاد 99/04/12

به بهانه ی روز جهانی محیط بان

نکاتی که هر زائری باید بداند . از زبان حضرت آیت ا... موحد کرمانی به مناسبت روز ولادت حضرت رضا (ع)

کشاورزان دزفول و چالش‌های بی‌پایان