آخرین مطالب

امضای موافقت نامه میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت راه و شهرسازی : راه تولید ایران‌ساخت تجهیزات حوزه هواشناسی هموار شد

امضای موافقت نامه میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت راه و شهرسازی : راه تولید ایران‌ساخت تجهیزات حوزه هواشناسی هموار شد سیاسی - اجتماعی

امضای موافقت نامه میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت راه و شهرسازی : راه تولید ایران‌ساخت تجهیزات حوزه هواشناسی هموار شد

  بزرگنمایی:

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به قل از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صبح امروز وزارت راه و شهرسازی میزبان انعقاد موافقت‌نامه همکاری در 3 موضوع میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و سازمان هواشناسی کشور بود.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در این مراسم با بیان این‌که هم‌دلی و حمایت از شرکت های دانش بنیان و استارتاپ‌ها، راهی است که به رفع نیازهای داخلی با خدمات و محصولات ایران ساخت می رسد، عنوان کرد: روح اقتصاد دانش بنیان در زیست بوم این اقتصاد جریان دارد. این زیست بوم با همدلی و تعامل بخش های مختلف و حمایت جدی از کسب و کارهای دانش بنیان و استارتاپ ها محقق می شود؛ این کسب‌وکارها از اثرمندترین بخش‌های زیست‌بوم کارآفرینی و نوآوری هستند.

 

توانمندی ساخت پیشرفته ترین تجهیزات حوزه هواشناسی

ستاری در ادامه با بیان اینکه بسیاری از شرکت های دانش بنیان از توانمندی پیشرفته ترین تجهیزات حوزه هواشناسی برخوردارند و بهتر از شرکت های خارجی می توانند خدمات و محصولات مورد نیاز این حوزه را تامین کنند افزود:بسیاری از نیازها توسط شرکت های داخلی قابل تأمین است و این توافق امروز برای حمایت و بهره مندی از این ظرفیت منعقد شد.

رییس ستاد توسعه فناوری های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته با تاکید بر اینکه ما در 9 سرفصل با سازمان هواشناسی تعامل گسترده‌ای داریم گفت: یکی از مهم‌ترین این سرفصل‌ها ساخت رادارهای هواشناسی است. این رادارها فناوری بسیار پیشرفته‌ای دارد و به زودی قرارداد ساخت‌ این تجهیزات، عملیاتی می‌شود. این حوزه تجربه جدیدی در کشور است و شرکت‌های توانمند داخلی ساخت این تجهیزات پیشرفته را واقعیت می‌بخشند.

ستاری به همکاری‌ها در حوزه ارتقای زندگی شهری و توسعه شهرهای هوشمند با همکاری وزارت راه و شهرسازی اشاره کرد و افزود: امروز تفاهم کردیم تا کارگروهی مشترک برای پیگیری شهر هوشمند شکل بگیرد. ظرفیت ایجاد این شهرها با کمک شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها فراهم است.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با بیان این‌که آینده کشور در دستان شهرهای هوشمند خواهد بود،گفت: توسعه جدی وپرسرعت شرکت‌های دانش‌بنیان، استارتاپ‌ها کارخانجات و پهنه‌های نوآوری در دل شهرهای بزرگ، این فرصت را فراهم می‌کند تا ایجاد شهر هوشمند سرعت بگیرد.

رییس ستاد توسعه فناوری های حوزه فضایی و حمل و نقل با اشاره به ایجاد تحول در حمل و نقل جاده‌ای به کمک شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها افزود: تحول دراین حوزه با ورود نوآوری شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها شکل  جدی تری به خود می گیرد. ما با سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همکاری داریم تا با ورود فناوری‌های نو به این حوزه شاهد تحولی جدی در کیفیت حمل و نقل جاده‌ای از جمله مسافربری و باربری باشیم.

ستاری ضمن قدردانی از همراهی وزارت راه و شهرسازی، سارمان راهداری و سازمان هواشناسی کشور، ابراز امیدواری کرد با حذف موانع و بروکراسی ها و همکاری دستگاه های مختلف این زمینه را برای توسعه شرکت های دانش بنیان فراهم شود.

 

استفاده از توانمندی فعالان زیست‌بوم و افزایش کیفیت خدمات

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از این مراسم، از همکاری با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای تامین نیازهای کشور به کمک فعالان زیست‌بوم نوآوری گفت و ادامه داد:  یکی از سیاست های اصولی وزارت راه و شهرسازی در شرایط کنونی و تحریم‌های ظالمانه،  بهره گیری از توانمندی داخلی شرکت های داخلی است و با همکاری معاونت علمی و فناوری فصل تازه ای از این همکاری را بر محور شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها دنبال می کنیم.

اسلامی با بیان اینکه ظرفیت شرکت های دانش بنیان در نوسازی و افزایش سرعت و کیفیت پیش بینی سازمان هواشناسی به کار برده می‌شود گفت :با این همکاری، در تمامی بخش های اطلاع رسانی و پیش بینی با استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان به ویژه در بحث کشاورزی و پیش بینی وقوع سیل شاهد تحولی جدی خواهیم بود.

وی ادامه داد: هوشمندسازی حمل و نقل جاده ای میان معاونت علمی و سازمان حمل و نقل جاده ای از دیگر محورهای همکاری با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است. شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها بهره وری و کارایی بیش تر را برای بخش و کارآمدسازی ناوگان فراهم می کنند.

وزیر راه و شهرسازی به شکل‌گرفتن کارگروهی برای توسعه شهری و ایجاد شهر هوشمند با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خبر داد و افزود:  امروز با دکتر ستاری توافق شد، برای ورود شرکت های دانش بنیان به حوزه ساختمان و مسکن و کیفیت بخشی به زندگی مردم و سکونت شهری، گامی جدی برداشته شود. با این هدف کارگروهی تعریف شد تا سرفصل ها را شناسایی کند و کار توسعه شهرنشینی هوشمند، با سرعت بالاتری دنبال شود.

اسلامی از توسعه پارک فناوری پردیس و ایجاد بستری گسترده برای فعالان دانش‌بنیان و دانش‌آموختگان خلاق گفت و افزود: همچنین برای واگذاری پارک فناوری پردیس زمینه تسهیل گری‌ها فراهم شد تا زمینه برای شرکت های دانش بنیان، دانش آموختگان و فرهیختگان که می خواهند با کارآفرینی ارزش افزوده خلق کنند، از این ظرفیت بهره مند شوند.

 

تامین سخت‌افزار و نرم‌افزارهای هواشناسی با شرکت‌های دانش‌بنیان

در بخش دیگری از این مراسم، سحر تاج‌بخش رئیس سازمان هواشناسی کشور گفت: نشست های متعدد با معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به تهیه چند سند در حوزه تامین تجهیزات هواشناسی پیشرفته به کمک شرکت های دانش بنیان منجر شد.

وی با اشاره به همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپها با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای تأمین نیازهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری حوزه هواشناسی گفت: توافق امروز در راستای ساخت سخت افزارها رادار و تجهیزات پیشرفته یا به اصطلاح های‌تک هواشناسی است.

تاج‌بخش ادامه داد: رادارهای پیشرفته و سنجنده های ارتفاع ابر، بخشی از این تجهیزات است و  امیدواریم بعد از این با استفاده از توان داخلی و با همکاری معاونت علمی و فناوری دیگر تجهیزات این حوزه نیز ساخت داخل شود. با این رویه، ضمن حمایت از کسب‌وکارهای دانش‌بنیان داخلی از صرف هزینه های کلان برای واردات و مشکلات ناشی از تحریم‌ها جلوگیری می‌شود.

رئیس سازمان هواشناسی با بیان این‌که تجاری‌سازی تجهیزات دانش‌بنیان داخلی ضمن کمک به پیشرفت کشور، ارزش‌آفرینی و اشتغال را به همراه دارد، گفت: با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تلاش کردیم با ورود فناوری اطلاعات و ارتباطات و بهره بردن از شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها ،حمل و نقل جاده ای متحول شود

 

حمایت جدی از تجاری سازی تجهیزات دانش‌بنیان ایران‌ساخت

اسماعیل قادری فر رییس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز به حمایت جدی از تجاری‌سازی تجهیزات دانش‌بنیان ایران‌ساخت اشاره کرد و افزود: همکاری ما با سازمان هواشناسی و زیر مجموعه های وزارت راه و شهرسازی در قالب موضوعاتی است که معاونت می تواند با حمایت از شرکت های دانش بنیان در حوزه نیاز فناورانه وزارت راه به مردم خدمت رسانی کند.

رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ادامه داد: امروز شاهد انعقاد سه  توافق نامه مهم هستیم که هوشمند سازی حمل و نقل جاده ای، تامین تجهیزات هواشناسی و نیز رادارهای پیشرفته، در راستای ایجاد زیست بومی موثر برای خدمت مردم به کمک شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها محورهای اصلی این توافقات است.

قادری‌فر با بیان این‌که حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها برای تأمین نیازهای فناورانه کشور در همه بخش‌ها از جمله نیازهای فناورانه تحریمی، اولویت نخست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است، افزود: در حوزه توسعه فناوری های هواشناسی در 9 سرفصل مهم و راهبردی که مورد نیاز ادارات کل هواشناسی استانها در سطح کشور بوده شرکت های دانش بنیان و استارتاپ‌های توانمند را شناسایی کردیم و با حمایت از آنها با نظارت و بهره برداری سازمان اقدام کردیم.

قادری فر ادامه داد: رخ دادن حادثه سیل در نقاط مختلفی از کشور معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را بر آن داشت تا شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها را برای تامین نیازهای فناورانه و رفع مشکلات کشور در حوزه های پیش بینی سیل و پیشگیری در دستور کار قرار دهد.

 

تولید تجهیزات دانش‌بنیان هواشناسی و حمل و نقل جاده‌ای با دانش فنی بومی

در این مراسم، موافقت نامه همکاری تجهیز و ساخت تجهیزات پیشرفته، میان معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری و وزارت راه و شهرسازی منعقد شد .  

این موافقت نامه ها به ارزش 26 میلیارد ریال  توسط رییس سازمان هواشناسی کشور و رییس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امضا شد.حمایت ازتولید دانش بنیان ساخت داخل و حمایت از توسعه فناوری برای تولید کیفی از محورهای این قراردادهای همکاری است.

در این مراسم همچنین، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای  برای  هوشمندسازی و ارتقای حمل و نقل جاده ای با استفاده از توانمندی شرکتهای دانش بنیان و استارتاپ ها تفاهم نامه ای امضا کردند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

دانشمند ایرانی زندانی در آمریکا به وطن بازگشت

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در وبینار آفریقای جنوبی: امام خمینی(ره) به ایجاد نظام سیاسی باثبات و غیروابسته می‌اندیشید

رئیس جمهور در مراسم افتتاح پروژه های وزارت نیرو در استان های بوشهر و آذربایجان غربی: افتتاح طرحهای بزرگ ملی پاسخ قاطع ملت و دولت ایران به تبلیغات ضد ایرانی رژیم صهیونیستی و حاکمان کاخ سفید است

دکتر روحانی در گفت و گو با وزیر کشور: استان‌های مستعد آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع همه امکانات پیشگیری و مقابله‌ای خود را بسیج کنند

مرگ 4 نفر دیگر بر اثر کرونا در دزفول / شناسایی 120 مورد جدید

زمان برگزاری 4 بازی ایران در انتخابی جام جهانی 2022 مشخص شد

فیلم عجیب اسطوره NBA برای فوتبالیست ایتالیایی

*دود و شعله های آتش از کله «پاچه شاه عباس» به بلندای آسمان زبانه کشید/مسئول غیر بومی اندیکا: مهارش کردیم*

حافظ روی کانال باستانی اونتاشناپیریشا

انفجار گاز شهری در دزفول خانه را بر سر پیرزن 75 ساله خراب کرد

هشتمی، بهترین نتیجه شطرنج‌بازان دختر ایران در مسابقات جوانان آسیا

محسن چاوشی اجازه میکس موسیقی ای را برتصاویر منطقه حفاظت شده خائیز را داد

دکتر غلامعلی رجایی: علی لاریجانی یکی از گزینه‌های جدی ریاست جمهوری خواهد شد

درخواست جمعی از ایثارگران و رزمندگان در خصوص عدم لحاظ شدن شهرستان بهبهان بعنوان منطقه جنگی

طبیعت زیبای دیلمان- آبشار لونک کجاست؟

دکتر علی بختیاری ریس بیمارستان برزگ دزفول (گنجویان ): مردم اصول بهداشتی را رعایت نمایند . کادر درمان تا شکست کرونا در کنار مردم خواهد بود

میزان مصرف برق شهرستان دزفول،هفت درصد افزایش یافته است

تشریح جزییات حادثه قتل 2 جوان در باغ ویلای دزفول

مرگ 5 نفر دیگر بر اثر کرونا در دزفول

مدیر انجمن محیط زیست شهرستان حمیدیه: عدم اجرای تعهدات نهادهای مسئول شهرسازی ، زمینه سازی بیماری پوستی در این منطقه مسکونی می شود

اختلال هذیانی و اختلال روانپریشی مشترک

پیام وزیر کشور به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره)

سخنگوی وزارت خارجه حمله تروریستی به مسجد وزیر اکبرخان کابل را محکوم کرد

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد: تحریم‌های آمریکا به مرز جنایت علیه بشریت رسیده‌ است

صالحی همزمان با سالگرد ارتحال امام راحل مطرح کرد: اندیشه توحیدی امام خمینی(ره) نفی دوگانه نگری‌ها بود

متن کامل سخنرانی رهبر انقلاب اسلامی ایران به مناسبت سی و یکمین سالگرد رحلت امام خمینی (رحمه‌الله) با ملت ایران

آیا دارید به سمت پیری میروید؟

ازسرگیری ادامه انتخابی جام جهانی در ماه اکتبر

پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) و قیام 15 خرداد

نظر دو مخاطب در پاسخ به یک تماس مردمی

به مناسبت رحلت معمار کبیر انقلاب

بیانیه دادستانی بهبهان در خصوص حادثه خائیز / جمع آوری کمک های مردمی غیر قانونی است و پیگیرد دارد

اندیکا خاکستر شد

کشف محموله 20 میلیارد ریالی لوازم خانگی قاچاق در بهبهان

وزیر آموزش و پرورش در نشست با گروه های جهادی مدرسه ساز؛ 12 درصد مدارس به نوسازی و 18 درصد مدارس کشور به مقاوم سازی نیاز دارند

📗📕 پیام وفاق دزفول بزرگ بمناسبت ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) و قیام خونین 15 خرداد

قتل دو نفر در یکی از باغ ویلاهای دزفول

می خواهند مرا به قتل برسانند

کرونایی بودن کسبه خراطان کذب است؛/ تره بارمان با این شایعه روی دستمان ماند

هفته نامه رامهرمز شماره 101

سارقان منازل شناسایی شدند

دکتر روحانی در گفت و گو با رئیس جمهور فنلاند: برجام دستاورد خوبی در زمینه چند جانبه‌گرایی بود

رئیس جمهور در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت: شرکت های سرمایه گذاری استانی به طور منظم به دارندگان سهام گزارش دهند

وزیر امور خارجه از پرواز هواپیمای حامل دکتر سیروس عسکری از آمریکا به مقصد ایران خبر داد.

جذب و استخدام در نیرو انتظامی

از ویتامینA(آ) بیشتر بدانیم+خواص ومنابع آن

ایران زیبا-قلعه ناصری ایرانشهر

کول چپ جاذبه گردشگری زیبا و معروف استان لرستان

جلسه روسای فدراسیون فوتبال با وزیر ورزش/ بررسی روند اصلاح اساسنامه

جلسه روسای فدراسیون فوتبال با وزیر ورزش/ بررسی روند اصلاح اساسنامه