آخرین مطالب

دکتر واعظی در حاشیه جلسه هیات دولت: بولتون، حقوق‌بگیر منافقین بود

دکتر واعظی در حاشیه جلسه هیات دولت: بولتون، حقوق‌بگیر منافقین بود سیاسی - اجتماعی

دکتر واعظی در حاشیه جلسه هیات دولت: بولتون، حقوق‌بگیر منافقین بود

  بزرگنمایی:

رئیس دفتر رئیس جمهور درخصوص برکناری جان بولتون مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا، گفت: پیام این برکناری این بود که حتی دولت تندرو آمریکا هم به این نتیجه رسیده که دوران جنگ طلبی و رویکردهای تهدید و تحریم به سر آمده و منطق، تنها راه تعامل با دنیا است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، دکتر محمود واعظی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در گفت و گو با خبرنگاران، اظهارداشت: خوشحالیم از اینکه دولت آمریکا که فکرمی کرد با انتصاب یک فرد تندرو به عنوان مشاورامنیت ملی همه چیز را می تواند به عقب بازگرداند و با اتخاذ سیاستی رادیکال و جنگ طلبانه به اهداف خود برسد، بعد از یک دوره کوتاه مجبور به اخراج وی شد.

رئیس دفتر رئیس جمهور تصریح کرد: آقای بولتون که از گذشته هم فردی تندرو و جنگ طلب بود از زمانی که در جایگاه شورای عالی امنیت ملی فعالیت کرد به هیچکدام از اهدافش نرسید و سیاست وی درارتباط با ونزوئلا، کوبا و سیاست اخیرش در ارتباط با افغانستان شکست خورد.

دکتر واعظی با بیان اینکه دشمنی بولتون با ایران قابل مقایسه با هیچ کشوری نیست، افزود: وی وقتی مسئولیت نداشت، حقوق بگیر سازمان تروریستی منافقین بود و در دوران مسئولیتش در کاخ سفید نیز درمورد موضوعات ایران با آنها مشورت می کرد.

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به شکست سیاست های ضد ایرانی بولتون، تاکید کرد: تمام آنچه وی درمورد ایران آرزو می کرد امروزبا مقاومت مردم و حکومت ایران شکست خورد و اهداف ایران همچنان به قوت خود باقی است .

دکتر واعظی کاهش قیمت نفت بعد از انتشار خبر برکناری بولتون را استقبال دنیا از این خبر دانست و افزود: معنی کاهش قیمت نفت این است که فرد جنگ طلب و تندرو دیگر در شورای عالی امنیت ملی آمریکا حضور ندارد.

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه تصمیم برکناری بولتون تنها در ارتباط با ایران نبود، گفت: همانطوری که ترامپ اعلام کرده است اکثر پیشنهادات وی مورد قبول نبوده است.

دکتر واعظی خاطرنشان کرد: دولت ترامپ وارد انتخابات شده و نیاز دارد که برخی سیاست های غلط خود را اصلاح کند تا علامت مثبتی به مردم آمریکا برای انتخابات سال آینده بدهد و به نظر می رسد این اقدامات در آن راستا باشد.

از رئیس دفتر رئیس جمهور در مورد درخواست عربستان از حماس برای قطع روابط با ایران سوال شد که در پاسخ گفت: با توجه به سیاست های چند سال اخیر سعودی ها با رژیم صهیونیستی و ارتباطاتی که ابتدا پنهان بوده و امروز علنی شده است، گرفتن چنین ژست هایی طبیعی است.

دکتر واعظی تصریح کرد: چنین ژست هایی به هیچ عنوان مورد تایید حماس و دیگر نهضت ها و گروه های انقلابی فلسطینی و لبنانی قرار نمی گیرد و به طور قطع نتیجه عکس خواهد داشت.

 

از رئیس دفتر رئیس جمهور درخصوص مصوبات هیات دولت سوال شد که وی در پاسخ با بیان اینکه موضوعات مختلفی در جلسه امروز مورد بحث قرار گرفت، گفت: در جلسه امروز ابتدا عظمت عزاداری های مردم در دهه اول محرم بویژه تاسوعا و عاشورا مطرح شد.

دکتر واعظی تاکید کرد: این مایه افتخار است که امامی داریم که نه فقط در ایران بلکه مردم بسیاری از کشورهای جهان دو روز تاریخی را برای عزاداری اش  پشت سر گذاشتند.

 رئیس دفتر رئیس جمهور افزود: مطالبات دهداران که در همایش دهداری ها از رییس جمهور مطرح شد در جلسه امروز دولت مطرح و به تصویب رسید .

دکتر واعظی در ادامه در پاسخ به سوالی درخصوص حمله به عزاداران عاشورا در  کشور نیجریه، گفت: در همه کشورهای دنیا هر کسی که هر دینی دارد و به روش خود عبادت و عزاداری انجام می دهد باید تکریم شده و امنیت آن تامین شود، باید به اندیشه و اعتقادات یکدیگر احترام بگذاریم تا اینکه دیگران هم به اندیشه و اعتقادات ما احترام بگذارند.

رئیس دفتر رئیس جمهور در پاسخ به سوالی درخصوص سفر سرپرست موقت آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران و پیام این حضور، گفت: آغاز گام سوم ایران در کاهش تعهدات مرحله بسیار مهمی است که محدودیت های مربوط به تحقیق و توسعه دیگر وجود ندارد و ایشان نیز در سفر به تهران بررسی کرد که این موضوع چقدر مهم است و در مصاحبه های خود نیز پیشرفت های ایران را مهم توصیف کرد.

خبرنگاری با اشاره با عزاداری های ماه محرم و استفاده برخی از افراد از این ایام برای برخوردهای سیاسی، نظر دولت را در این زمینه جویا شد که دکتر واعظی گفت: خیلی متاسف هستم که عده‌ای اندک مجالس مذهبی و بویژه ایام محرم را به فرصتی برای تسویه حساب های سیاسی و جناحی تبدیل می کنند.

رئیس دفتر رئیس جمهور تصریح کرد: همیشه محرم و صفر و مجالس عزاداری باید مجلس وحدت باشد تا دیگران از این مجالس عظمت و اقتدار شیعه و ایران را برداشت کنند.

دکتر واعظی افزود: متاسفانه پرداختن گروه اندکی به مسائل سیاسی در ایام عزاداری نتیجه ای جز تفرقه ندارد که در همه شرایط به ضرر کشور است ، بویژه در مقطعی که دشمنان برای تامین منافع خودشان علیه کشور ما اقدام می کنند این افراد ناآگاهانه در خدمت سیاست های دشمن قرار می‌گیرند.

خبرنگاری در ادامه با اشاره به خودسوزی یک خانم طرفدار فوتبال و فوت وی، نظر دولت را درخصوص این موضوع سوال کرد که دکتر واعظی در پاسخ گفت: بی تردید خانم ها حقوق و علائقی دارند و وظیفه دولت این است که تحقق این حقوق را دنبال کند اما اینکه کسی برای گرفتن حق خود بخواهد دست به چنین کارهایی بزند نیز روش درستی نیست.

دکتر واعظی گفت: این موضوع هفته گذشته نیز در دولت مطرح و گروهی از طرف خانم دکتر ابتکار معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور برای بررسی موضوع مامور و به بیمارستان اعزام شدند و با خانواده ایشان صحبت شد.

رئیس دفتر رئیس جمهور با ابراز همدردی با خانواده آن مرحومه و تاکید بر اینکه خودسوزی را تایید نمی کنیم و نمی پسندیم، اظهارداشت: این موضوع و دلایل آن همچنان در دست بررسی است.

دکتر واعظی با بیان اینکه دولت همچنان برای تحقق خواسته های مردم از جمله بانوان تلاش می کند، گفت: امروز آقای رئیس جمهور در جلسه دولت تاکید کردند که انتخابات بهترین فرصت برای مطرح کردن خواسته ها و تلاش برای تحقق آن از سوی مردم است .

رئیس دفتر رئیس جمهور درمورد بحث حضور بانوان در ورزشگاه ها نیز گفت: این موضوع جدیدی نیست و در چند ماه گذشته در دولت مورد بحث قرار گرفته است، درصورت مناسب سازی ورزشگاه ها  از نظر ما منعی برای حضور بانوان وجود ندارد.

دکتر واعظی با بیان اینکه با وجود فضا و شرایط نامناسب حاکم بر ورزشگاه، حضور بانوان به مصلحت نیست، گفت: آقای سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان مامور شده اند با افراد مؤثر صحبت کنند تا فضای اخلاقی ورزشگاه ها ایجاد و امکانات نیز در ورزشگاه ها برای حضور خانم ها  فراهم شود .

خبرنگاری با اشاره به حضور مقتدی صدر روحانی شیعه عراقی در کنار رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم شام غریبان، پیام این حضور را از رئیس دفتر رئیس جمهور جویا شد که وی در پاسخ گفت: این حضور به آنهایی که تبلیغ می کردند آقای مقتدی صدر بخاطر ارتباط با عربستان از ایران جدا شده است نشان داد که همه ما با هم متحد هستیم و جایگاه مقام معظم رهبری نیز چیزی نیست که با مسائل سیاسی جابجا شود.

دکتر واعظی تاکید کرد: من همان چیزی است که غیر از ایران دیگران هم باید به آن بپردازند، همان طوری که روز گذشته آقای سید حسن نصرالله به خوبی از مقام و جایگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی یاد کرده و اشاره کردند که ما تحت هر شرایطی این همبستگی و مقاومت را در سطح جهان با رهبری ایران حفظ می کنیم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

آخرین اخبار

انصارالله: در صورت ادامه تجاوزات به یمن، حملات خود به عربستان را ازسرمی‌گیریم

برگزاری تظاهرات میلیونی ضد آمریکایی در عراق

کرمی: 119 نمایش در جشنواره فجر امسال به صحنه می‌روند/میانگین بلیت‌های جشنواره 20 تا 30هزارتومان است.

چاپ جلد دوم کتاب مهندسی فاضلاب تصفیه وبازیابی منابع (متکف)

وقتی بحث بر ساکنین کاخ ها آمد

ابتکار: 21 سند برای ارتقای زنان و خانواده تصویب شده است

پنج فوبیای جدید بشر را بشناسید

آخرین قیمت طلا و سکه و آخرین قیمت انواع ارز در #بازار_آزاد 98/11/03

«لباس شخصی» در مراحل آخر فنی قرار دارد

طلا یک ماهه چقدر گران شد؟

حضور نمایندگان 21 کشور در تئاتر فجر/فهرست آثار جدید جشنواره منتشر شد

خداحافظی بیرانوند با بازیکنان پرسپولیس در رختکن

سرخوشی مرگبار !!!

رئیس قوه قضائیه: مبارزه با مفسدان اقتصادی را تا حصول نتیجه نهایی ادامه می‌دهیم

بازدید مونسان از نمایشگاه آثار زنان ترکمن

حداقل حقوق کارمندان در سال آینده 2 میلیون و 800 هزارتومان تعیین شد

خدمات ترک اعتیاد زنان، سهمیه و محدودیت ندارد

پرداخت وام به کارآفرینان زن

آخرین قیمت طلا و سکه و آخرین قیمت انواع ارز در #بازار_آزاد 98/11/02

جاده‌های یازده استان برفی می‌شود

فراخوان «نمایش‌ خاطره» با محوریت سردار آسمانی منتشر شد

ناو «لینکلن» پس از 295 روز پرسه در منطقه به آمریکا بازگشت

«شام ایرانی» به خانه بازیگران خارجی رفت/ ضبط در 4 کشور

تهران با 6 سالن میزبان اجرای آثار جشنواره موسیقی فجر است

معاون آموزش ابتدایی: خوزستان پیشتاز پوشش پیش‌دبستانی در کشور است

نسخه نهایی «خون شد» آماده است/ برنامه‌ریزی برای حضور خارجی «عنکبوت»

رئیس جمهور در جلسه هیات دولت: باید رضایت عامه مردم مدنظر باشد؛ رضایت یک جناح ما را به جایی نمی‌رساند

معاون اول رییس‌جمهور: روند مناسب تأمین کالاهای اساسی در سال جاری باید در سال 99 نیز استمرار پیدا کند

«عامه پسند» آماده تحویل به جشنواره فجر است/ پایان یک سه‌گانه

دکتر واعظی در حاشیه جلسه دولت در گفت و گو با خبرنگاران: خواسته دولت از صدا و سیما انعکاس اخبار بدون تبعیض است

برنامه اجراهای پاپ موسیقی فجر اعلام شد/ فروش بلیت از امروزجشنوراه

مرور 40 سال سینمای انقلاب در «شب سینما»

نویسنده کتاب "زن توسعه یافته" ضمن تشریح شاخص های جسمی و روانشناختی توسعه یافتگی زنان گفت: در این کتاب قرار است شهامت یک زن چرخه معیوب عقب ماندگی را قیچی کند و ما را از محرومیت و فقر نجات دهد

صفحه اینستاگرامی ریحانه منتسب به دفتر حفظ و نشر آثار آیت الله خامنه‌ای، با انتشار پستی، از نقش زن در خانواده و تاثیر آن بر فرزند و همسرش نوشت.

دکتر روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی: حضور مردم در تشییع شهید سلیمانی توطئه آمریکا را نقش بر آب کرد

پای اجنّه به جشنواره فیلم فجر باز شد .

زمان دیدار نمایندگان ایران با مسئولان AFC مشخص شد

نزدیک به 100 میلیارد دلار بیتکوین بیش از 1 سال است که جابجا نشده است

واکنش عجیب پدر کیمیا علیزاده به مهاجرت فرزندش : از مدت ها قبل برنامه داشتند

شارلاتانیسم درمانی

ابتکار در جلسه شورای طرح جامع توانمندسازی زنان سرپرست خانوار: بهبود وضعیت زنان سرپرست خانوار برای دولت از اهمیت بالایی برخوردار است

دکتر روحانی در دیدار وزیر خارجه ونزوئلا: تحریم‌های غیرقانونی آمریکا جنایت علیه بشریت است

رئیس جمهور در جلسه شورای اجرایی فناوری اطلاعات: دولت الکترونیک گامی در مسیر مبارزه با فساد است

آخرین قیمت طلا و سکه و آخرین قیمت انواع ارز در #بازار_آزاد 98/11/01

امسال کارکنان چقدر عیدی می‌گیرند؟

بدون نگرانی سهمیه بنزین خود را ذخیره کنید

دعوت از زنان برای خدمات سربازی

یک بانو معاون فرمانداری دنا شد

جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره داکا به فیلم حوا، مریم، عایشه رسید

یک سوارکار ایرانی نامزد دریافت جایزه روز جهانی زن پارالمپیک شد