آخرین مطالب

حمایت وزیران اسرائیلی از طرح نتانیاهو برای کوچاندن "داوطلبانه" اهالی غزه بین الملل

حمایت وزیران اسرائیلی از طرح نتانیاهو برای کوچاندن "داوطلبانه" اهالی غزه

  بزرگنمایی:

به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، وزیر ارتباطات و وزیر سابق دستگاه قضایی رژیم صهیونیستی از پیشنهاد "یک منبع سیاسی عالی‌رتبه" مبنی بر تشویق اهالی غزه به کوچ داوطلبانه و از روی رضایت استقبال کردند.

رادیوی اسرائیل هویت این "منبع سیاسی عالی‌رتبه" را که درباره کوچاندن داوطلبانه مردم غزه صحبت می‌کند، فاش و اعلام کرد، این اظهارنظرها درباره بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی است که بر طرح کوچاندن اهالی غزه نظارت می‌کند؛ طرحی که خواسته و آرزوی این رژیم است.

رادیوی این رژیم اعلام کرد، درخواست کوچاندن داوطلبانه اهالی غزه از سوی احزاب راست‌گری کوچک مطرح نشده است و جالب توجه این است که این موضوع را خود نخست وزیر مطرح کرد. از زمان محاصره نوار غزه از سال 2006 تاکنون 40 هزار تن از این منطقه مهاجرت کرده‌اند.

وزیر ارتباطات اسرائیل در گفت‌وگو با رادیوی این رژیم، از تل‌آویو خواست به غزه بازگشته، آن را اشغال و اداره کند و اهالی این منطقه را به کوچاندن تشویق کند.

وی افزود: باید به غزه بازگشت و مسؤولیت را برعهد گرفت و مشکل را حل کرد. "ما باید برای برقراری امنیت، صلح و بهبود کیفیت زندگی به غزه بازگردیم. سه چهارم ساکنان این منطقه آوارگان هستند و از سال 1948 توسط کشورهای عربی علیه رژیم صهیونیستی به عنوان ابزاری مورد استفاده قرار می‌گیرند.

این وزیر اسرائیلی درباره درخواستش برای کوچاندن داوطلبانه ادامه داد: ما وظیفه داریم به غزه بازگشته و فرصت را برای مهاجرت گسترده اهالی آن فراهم کنیم. براساس همه نظرسنجی‌ها، بیشتر اهالی غزه می‌دانند که نه به خاطر رژیم صهیونیستی و نه به خاطر محاصره، بلکه به خاطر مساحت زمین کوچک نمی‌توان در این منطقه زندگی کرد و برای آنها در غزه آینده‌ای وجود ندارد. وی ادامه داد، می‌توان طرحی 10 ساله برای تشویق جهت مهاجرت تنظیم کرد و در آن شغل اشخاص را تامین و آنها را به اروپا فرستاد، چرا که اروپا به کارگر نیاز دارد. می‌توان این کار را به صورت منظم انجام داد و این طرحی است که هزینه‌اش از هر راه‌حل دیگری و بالطبع جنگ کمتر است.

وزیر ارتباطات اسرائیل گفت: در دراز مدت می‌توان این طرح را در کرانه باختری نیز اجرایی کرد. پیشنهاد می‌دهم طرح سیاسی برای پایان یافتن درگیری میان راست‌گرای اسرائیلی مورد بررسی قرار بگیرد که چند مدت پیش تهیه شده و درباره برعهده گرفتن مسؤولیت و اعمال حاکمیت ارضی است. ایده مهاجرت با رغبت و نه با زور است و می‌توان اقدامات ترغیب کننده برای تشویق بیشترین تعداد ممکن از عرب‌ها برای مهاجرت از "سرزمین اسرائیل" را اتخاذ کرد.

 وی گفت: هیچ راه‌حل دیگری برای دراز مدت وجود ندارد. اگر به دنبال بقای اسرائیل به عنوان یک کشور یهودی با اکثریت یهود و همراه با امنیت، صلح، آرامش، شکوفایی اقتصادی و اجتماعی باشیم، هیچ راه‌حل دیگری وجود ندارد. دو ملت از بیش از یک قرن پیش بر سر کشور درگیر هستند. عرب به عنوان ملت و گروهی به دنبال نابودی اسرائیل هستند. آنها از به رسمیت شناختن این رژیم به عنوان یک کشور یهودی و مشروعیت موجودیت آن حتی برای یک روز خودداری می‌کنند. هیچ راه‌حلی وجود ندارد و ما باید مسؤولیت را برعهده گرفته و با انگیزه‌ دادن و به صورت تدریجی عرب را برای مهاجرت به خارج ترغیب کنیم. غزه پر از جمعیت، بمب ساعتی است که آینده اسرائیل را تهدید می‌کند.

این مقام مسؤول روز دوشنبه از طرح کوچاندن پرده برداشت و رادیوی این رژیم اعلام کرد، نتانیاهو این طرح را رهبری می‌کند و اظهارنظرها درباره کشورهای عربی و خارجی برای جذب فلسطینیان با هزینه اسرائیل از طریق قطارهای هوایی در جریان است.

این درخواست‌ها و برنامه‌ها از حمایت گسترده راست‌گراهای صهیونیستی برخوردار شده است و در این راستا، معاون وزیر خارجه این رژیم گفت، نتانیاهو برای خروج ساکنان غزه تشویق می‌کند تا از فشارهای احتمالی حماس در آینده رهایی یابد.

ایده کوچاندن فلسطین قبل از "نکبه"، در میان چپ‌گراهای صهیونیستی مطرح شد و پس از توافق بر سر آن در "خانه سرخ" در تل‌آویو در سال 1934، بن گوریون نظارت بر این ایده را برعهده گرفت. همچنین پرفسور ایلان پاپه، تاریخ‌نگار یهودی هم بیش از یک دهه پیش در کتاب خود تحت عنوان "پاکسازی نژادی در فلسطین" از این مساله سخن رانده بود.

چپ‌گراهای اسرائیل دیدگاه‌های زیادی درباره این ایده خود جهت تکمیل پاکسازی با ابزارهای مختلف از جمله کوچاندن ساکنان منطقه مثلث داخل اراضی 48 به دست آورد و دیری نپایید که برخی از احزاب از جمله حزب رحبعام زئیوی، وزیر اسرائیلی آن را پذیرفت که برنامه سیاسی خود را روی ایده کوچاندن همه فلسطینیان در هر دو طرف خط سبز پایه‌ریزی کرد.

پیشتر اسحاق رابین، نخست وزیر اسبق اسرائیل رهبر کوچاندن اهالی دو شهر اللد و الرمله در نکبه 1948 ایده کوچاندن را تایید کرد و ابراز امیدواری کرد که کاش روزی بیدار شده و ببیند که غزه در دریا غرق شده است.

در این راستا، احمد الطیبی، نماینده عرب کنست اظهارات سیاستمداران اسرائیلی را پیرامون کوچاندن فلسطینیان به باد انتقاد گرفت و به رادیوی اسرائیل گفت، این رژیم غزه را محاصره کرد و ساکنانش به دنبال حل درد و رنج خود یعنی پایان دادن به محاصره به جای ایده‌های کوچاندن داوطلبانه هستند. ایده‌هایی که در سال 1948 به پاکسازی نژادی شناخته شدند.

همچنین دو مسؤول اسرائیلی ارشد در جریان سفر نتانیاهو به اوکراین از روابط اسرائیل با تعدادی از کشورها از جمله کشورهایی در خاورمیانه برای جذب شهروندان نوار غزه پرده برداشت و گفت، اسرائیل آماده تامین بودجه پروازهای هوایی برای کوچاندن اهالی غزه راغب و دادن اجازه به آنها برای ترک غزه از طریق فرودگاه‌های منطقه نقب است. این مسؤول ارشد که توضیح داد خود نتانیاهو است، گفت، رژیم صهیونیستی آماده گشایش گذرگاه‌های غزه و نیز آماده دادن اجازه به مردم غزه برای سفر از طریق فرودگاه‌هایش در صورت آمادگی کشورها برای جذب این مردم است.

این منبع افزود، این موضوع بارها در دولت امنیتی سیاسی‌ کوچک مطرح شد. وی ادامه داد: تلاش‌هایی با کشورهای ذی‌ربط به منظور قانع کردن این کشورها برای پذیرش مردم غزه انجام دادیم اما در این باره موفق نبودیم.

این منبع گفت، در سال 2018 نوار غزه 35 هزار فلسطینی داوطلبانه بدون کمک رژیم صهیونیستی این منطقه را ترک کردند.

همچنین منابعی در اسرائیل اعلام کرد، این طرح شامل گشایش فرودگاه‌های نظامی در نقب است تا آن دسته از اهالی غزه  که تمایل به خروج دارند، به هزینه خود رژیم کوچ کنند اما تاکنون هیچ کشوری پیدا نشده است که با جذب "مهاجران" موافقت کند.

رادیوی اسرائیل اعلام کرد، تعداد کارگران غزه مجاز به کار در اراضی اشغالی به شدت افزایش یافته است. این تعداد ماه میلادی گذشته به 17 هزار تن افزایش یافت و ارتش اشغال‌گر هم این رویکرد را حمایت می‌کند.نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

آخرین اخبار

گمانه زنی پیرامون بازیگردان اصلی بیتکوین

رگزاری اولین نمایشگاه بومی‌سازی صنایع پیشرفته

ضرورت ارائه گزارش عملکرد ISC در شورای انقلاب فرهنگی/ورود به عرصه رتبه‌بندی دانشگاه‌های دنیا

معاون اول رییس جمهور تاکید کرد: همه دستگاه‌ها موظفند کالا‌های اساسی را به فور تأمین کنند

طراحی و ساخت کوره خلاء صنعتی در کشور

معلمی که راه مبارزه با ویروس کرونا را می داند

طراحی مبدلی کاربردی با راندمان و کنترل‌پذیری بالا

کنترل و تنظیم مستمر فشار چشم در بیماران مبتلا به گلوکوم

آیا ویروس کرونا در هوای گرم غیر فعال می شود؟

تبلیغ درمان کرونا در فیس‌بوک ممنوع شد

راه‌اندازی دو مرکز نوآوری و شتابدهی در جهاددانشگاهی همدان و مازندارن

داستان تولید ماسک‌های تنفسی از ممنوعیت در صادرات تا نبود درخواست خرید داخلی

بکارگیری همه ظرفیت‌هابرای تولید 15 میلیون‌ماسک/خارج کردن دستگاه نانو الیاف از بسته بندی صادراتی

با بحران "کرونا" علمی و مستند برخورد شود/قرنطینه را شروع نکنیم این ویروس سونامی‌وار پیش می‌رود

نامه ی یک موکل مطالبه گر خطاب به وکیل الرعایای منتخب دزفول بزرگ

معاون وزیر صمت: تولید شوینده‌ها بر اساس دستور وزیر صمت 3 شیفته شده است

ربیعی: نیازمند عملکرد یکپارچه در برابر کرونا هستیم

شیوع کرونا و رونق بازار تبلت‌ در چین

نسخه جدید موبایل تاشوی هواوی رونمایی شد

کاهش عوارض جانبی داروهای شیمی‌درمانی با فناوری نانو

به لطف این ربات‌ها با تصادف و ترافیک خداحافظی کنید

رویداد بین‌المللی استارتاپ ویکند صنعت برق در تبریز برگزار می شود

توانمندی مددجویان فناور و نوآور کمیته امداد شناسایی می‌شود

آغاز تولید انبوه رَم 16 گیگابایتی برای اسمارت‌ فون‌ها

برپایی جشنواره‌ای برای حمایت از پایان‌نامه‌های کاربردی

"درمان‌های اورژانسی" دندانپزشکی در زمان شیوع کرونا جدی گرفته شود

عملکرد بهتر باتری خودرو با نانو ذرات محققان کشور

فراخوان شرکت در نمایشگاه خلاقیت و نوآوری ایران/برگزاری رویداد در زمستان 99

چاپ کتاب استاد ایرانی در حوزه پلاسمونیک توسط انتشارات اشپرینگر

دستاوردهای پژوهشگاه فضایی از ساخت ماهواره‌های مخابراتی تا باتری فضایی

فعالیت چند شرکت دانش‌بنیان برای ساخت کیت تست کرونا/تولید ماسک‌های نانوفیلتر در کشور

مراسم "هفته آگاهی از مغز" به سال آینده موکول شد

اصلاح 2 بند قانونی برای‌ رفع مشکلات تردد دانشجویان‌خارجی شاغل به تحصیل در ایران

دکتر روحانی پس از بازدید از منطقه یک آزادراه تهران-شمال: درآمد سالانه تردد در منطقه یک، برای تکمیل منطقه دو بکار می‌رود

لغو همایش مجوزدار دوچرخه سواری بانوان در قم

جایزه زنان راهبر پاکستان به نرگس آبیار رسید

تغییر زمان برگزاری دهمین سمینار "جبر خطی و کاربردهای آن"

برگزاری گردهمایی ملی منجمان آماتور به تعویق افتاد

درمان عفونت‌های زخم با نانو اسپری محققان کشور

طرح لیزینگ محصولات دانش‌بنیان و فناور اجرایی شد

مراسم گرامیداشت روز مهندس لغو شد

ایستگاه جدید باند پهن "دربید" شبکه لرزه‌نگاری یزد راه‌اندازی شد

برنامه ملی خلیج‌فارس‌شناسی برگزار می‌شود

تصویربرداری آکوستیک از بستر دریا در حوضچه اسکله امیرآباد مازندران

درگذشت ریاضیدان جوان ایرانی دانشگاه مینه‌سوتا

دلایل ناتوانی کشورها برای تولید واکسن کرونا/کووید19 آخرین تهدید جهانی حوزه سلامت نیست

"مرکز توسعه فناوری‌های توانبخشی از راه دور" افتتاح شد

سخنگوی دولت در نشست خبری: همه باید در کنار یکدیگر به مبارزه با کرونا برخیزیم

زمین لرزه 3.5 ریشتری کوخرد را لرزاند

کیت تشخیص بیماری کرونا بومی‌سازی می‌شود