آخرین مطالب

حمایت وزیران اسرائیلی از طرح نتانیاهو برای کوچاندن "داوطلبانه" اهالی غزه بین الملل

حمایت وزیران اسرائیلی از طرح نتانیاهو برای کوچاندن "داوطلبانه" اهالی غزه

  بزرگنمایی:

به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، وزیر ارتباطات و وزیر سابق دستگاه قضایی رژیم صهیونیستی از پیشنهاد "یک منبع سیاسی عالی‌رتبه" مبنی بر تشویق اهالی غزه به کوچ داوطلبانه و از روی رضایت استقبال کردند.

رادیوی اسرائیل هویت این "منبع سیاسی عالی‌رتبه" را که درباره کوچاندن داوطلبانه مردم غزه صحبت می‌کند، فاش و اعلام کرد، این اظهارنظرها درباره بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی است که بر طرح کوچاندن اهالی غزه نظارت می‌کند؛ طرحی که خواسته و آرزوی این رژیم است.

رادیوی این رژیم اعلام کرد، درخواست کوچاندن داوطلبانه اهالی غزه از سوی احزاب راست‌گری کوچک مطرح نشده است و جالب توجه این است که این موضوع را خود نخست وزیر مطرح کرد. از زمان محاصره نوار غزه از سال 2006 تاکنون 40 هزار تن از این منطقه مهاجرت کرده‌اند.

وزیر ارتباطات اسرائیل در گفت‌وگو با رادیوی این رژیم، از تل‌آویو خواست به غزه بازگشته، آن را اشغال و اداره کند و اهالی این منطقه را به کوچاندن تشویق کند.

وی افزود: باید به غزه بازگشت و مسؤولیت را برعهد گرفت و مشکل را حل کرد. "ما باید برای برقراری امنیت، صلح و بهبود کیفیت زندگی به غزه بازگردیم. سه چهارم ساکنان این منطقه آوارگان هستند و از سال 1948 توسط کشورهای عربی علیه رژیم صهیونیستی به عنوان ابزاری مورد استفاده قرار می‌گیرند.

این وزیر اسرائیلی درباره درخواستش برای کوچاندن داوطلبانه ادامه داد: ما وظیفه داریم به غزه بازگشته و فرصت را برای مهاجرت گسترده اهالی آن فراهم کنیم. براساس همه نظرسنجی‌ها، بیشتر اهالی غزه می‌دانند که نه به خاطر رژیم صهیونیستی و نه به خاطر محاصره، بلکه به خاطر مساحت زمین کوچک نمی‌توان در این منطقه زندگی کرد و برای آنها در غزه آینده‌ای وجود ندارد. وی ادامه داد، می‌توان طرحی 10 ساله برای تشویق جهت مهاجرت تنظیم کرد و در آن شغل اشخاص را تامین و آنها را به اروپا فرستاد، چرا که اروپا به کارگر نیاز دارد. می‌توان این کار را به صورت منظم انجام داد و این طرحی است که هزینه‌اش از هر راه‌حل دیگری و بالطبع جنگ کمتر است.

وزیر ارتباطات اسرائیل گفت: در دراز مدت می‌توان این طرح را در کرانه باختری نیز اجرایی کرد. پیشنهاد می‌دهم طرح سیاسی برای پایان یافتن درگیری میان راست‌گرای اسرائیلی مورد بررسی قرار بگیرد که چند مدت پیش تهیه شده و درباره برعهده گرفتن مسؤولیت و اعمال حاکمیت ارضی است. ایده مهاجرت با رغبت و نه با زور است و می‌توان اقدامات ترغیب کننده برای تشویق بیشترین تعداد ممکن از عرب‌ها برای مهاجرت از "سرزمین اسرائیل" را اتخاذ کرد.

 وی گفت: هیچ راه‌حل دیگری برای دراز مدت وجود ندارد. اگر به دنبال بقای اسرائیل به عنوان یک کشور یهودی با اکثریت یهود و همراه با امنیت، صلح، آرامش، شکوفایی اقتصادی و اجتماعی باشیم، هیچ راه‌حل دیگری وجود ندارد. دو ملت از بیش از یک قرن پیش بر سر کشور درگیر هستند. عرب به عنوان ملت و گروهی به دنبال نابودی اسرائیل هستند. آنها از به رسمیت شناختن این رژیم به عنوان یک کشور یهودی و مشروعیت موجودیت آن حتی برای یک روز خودداری می‌کنند. هیچ راه‌حلی وجود ندارد و ما باید مسؤولیت را برعهده گرفته و با انگیزه‌ دادن و به صورت تدریجی عرب را برای مهاجرت به خارج ترغیب کنیم. غزه پر از جمعیت، بمب ساعتی است که آینده اسرائیل را تهدید می‌کند.

این مقام مسؤول روز دوشنبه از طرح کوچاندن پرده برداشت و رادیوی این رژیم اعلام کرد، نتانیاهو این طرح را رهبری می‌کند و اظهارنظرها درباره کشورهای عربی و خارجی برای جذب فلسطینیان با هزینه اسرائیل از طریق قطارهای هوایی در جریان است.

این درخواست‌ها و برنامه‌ها از حمایت گسترده راست‌گراهای صهیونیستی برخوردار شده است و در این راستا، معاون وزیر خارجه این رژیم گفت، نتانیاهو برای خروج ساکنان غزه تشویق می‌کند تا از فشارهای احتمالی حماس در آینده رهایی یابد.

ایده کوچاندن فلسطین قبل از "نکبه"، در میان چپ‌گراهای صهیونیستی مطرح شد و پس از توافق بر سر آن در "خانه سرخ" در تل‌آویو در سال 1934، بن گوریون نظارت بر این ایده را برعهده گرفت. همچنین پرفسور ایلان پاپه، تاریخ‌نگار یهودی هم بیش از یک دهه پیش در کتاب خود تحت عنوان "پاکسازی نژادی در فلسطین" از این مساله سخن رانده بود.

چپ‌گراهای اسرائیل دیدگاه‌های زیادی درباره این ایده خود جهت تکمیل پاکسازی با ابزارهای مختلف از جمله کوچاندن ساکنان منطقه مثلث داخل اراضی 48 به دست آورد و دیری نپایید که برخی از احزاب از جمله حزب رحبعام زئیوی، وزیر اسرائیلی آن را پذیرفت که برنامه سیاسی خود را روی ایده کوچاندن همه فلسطینیان در هر دو طرف خط سبز پایه‌ریزی کرد.

پیشتر اسحاق رابین، نخست وزیر اسبق اسرائیل رهبر کوچاندن اهالی دو شهر اللد و الرمله در نکبه 1948 ایده کوچاندن را تایید کرد و ابراز امیدواری کرد که کاش روزی بیدار شده و ببیند که غزه در دریا غرق شده است.

در این راستا، احمد الطیبی، نماینده عرب کنست اظهارات سیاستمداران اسرائیلی را پیرامون کوچاندن فلسطینیان به باد انتقاد گرفت و به رادیوی اسرائیل گفت، این رژیم غزه را محاصره کرد و ساکنانش به دنبال حل درد و رنج خود یعنی پایان دادن به محاصره به جای ایده‌های کوچاندن داوطلبانه هستند. ایده‌هایی که در سال 1948 به پاکسازی نژادی شناخته شدند.

همچنین دو مسؤول اسرائیلی ارشد در جریان سفر نتانیاهو به اوکراین از روابط اسرائیل با تعدادی از کشورها از جمله کشورهایی در خاورمیانه برای جذب شهروندان نوار غزه پرده برداشت و گفت، اسرائیل آماده تامین بودجه پروازهای هوایی برای کوچاندن اهالی غزه راغب و دادن اجازه به آنها برای ترک غزه از طریق فرودگاه‌های منطقه نقب است. این مسؤول ارشد که توضیح داد خود نتانیاهو است، گفت، رژیم صهیونیستی آماده گشایش گذرگاه‌های غزه و نیز آماده دادن اجازه به مردم غزه برای سفر از طریق فرودگاه‌هایش در صورت آمادگی کشورها برای جذب این مردم است.

این منبع افزود، این موضوع بارها در دولت امنیتی سیاسی‌ کوچک مطرح شد. وی ادامه داد: تلاش‌هایی با کشورهای ذی‌ربط به منظور قانع کردن این کشورها برای پذیرش مردم غزه انجام دادیم اما در این باره موفق نبودیم.

این منبع گفت، در سال 2018 نوار غزه 35 هزار فلسطینی داوطلبانه بدون کمک رژیم صهیونیستی این منطقه را ترک کردند.

همچنین منابعی در اسرائیل اعلام کرد، این طرح شامل گشایش فرودگاه‌های نظامی در نقب است تا آن دسته از اهالی غزه  که تمایل به خروج دارند، به هزینه خود رژیم کوچ کنند اما تاکنون هیچ کشوری پیدا نشده است که با جذب "مهاجران" موافقت کند.

رادیوی اسرائیل اعلام کرد، تعداد کارگران غزه مجاز به کار در اراضی اشغالی به شدت افزایش یافته است. این تعداد ماه میلادی گذشته به 17 هزار تن افزایش یافت و ارتش اشغال‌گر هم این رویکرد را حمایت می‌کند.نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

آخرین اخبار

فراخوان دوازدهمین جشنواره منطقه ای تئاتر کودک و نوجوان مهر شهرستان دزفول با شعار «قصه، بازی، نمایش» برای برگزاری در بهمن ماه ٩٨ منتشر شد

ثبت 109 اثر منقول و غیر‌منقول در فهرست آثار ملی

مصوبات امروز هیت دولت

سخنگوی دولت با اشاره به گزارش در سه ماهه اول سال: رشد سرمایه و تولید اقتصادی بدون نفت مثبت شده است

رئیس سازمان برنامه و بودجه: مطالبات کشاورزان گندم‌کار پرداخت شد

تجربه پررنج عباس میرزا /تهیه کننده علی غلامرضائی،مدرس دانشگاه وپژوهشگرتاریخ ایران

رئیس‌جمهور در جلسه هیات‌دولت: ایران خواهان روابط دوستانه با همسایگان جنوبی است

توقیف اموال همسر عمر البشیر و 37 تن از اعضای نظام سابق

دیدار جمعی از موکب‌داران عراقی با رهبر انقلاب اسلامی

رقابت عکاسی آسمان شب با محوریت میراث ملی ایران

نرخ ارز واقعی مورخه 27 شهریور ماه 1398

چگونه می‌توان مانع کلاهبرداری‌های اینترنتی شد؟ نوشته: هومن رضوی

عملیات حفاظت از برج واقع در شمال غرب کاخ آپادانای شوش آغاز شد

جولان گردش‌های مالی قاچاق در حساب‌های بانکی

پنتاگون تا 48 ساعت آینده گزارشی در مورد حمله به آرامکو منتشر می‌کند

معاون وزیر راه و شهرسازی : آماده‌سازی زمین برای ساخت 59000 واحد مسکونی/ ساخت 20000 واحد مسکونی در 9 شهر جدید شروع شده است

دیدار سفیر اتریش در ایران با رئیس سازمان حفاظت محیط زیست

رئیس دفتر رئیس جمهور تاکید کرد: دولت ایران مصمم به توسعه روابط اقتصادی و سیاسی با ترکیه در ابعاد دو جانبه و منطقه ای است.

آثار ثبت جهانی شوشتر پاک‎سازی می‌شوند

دیدار سفیر چین با رییس سازمان سینمایی

27 شهریور روز بزرگداشت ادب فارسی ​ با استاد حبیب شوکتی نیا

برگزاری کارگاه آموزشی اطفای حریق در پایگاه میراث جهانی شوش

اولین کارگروه مقابله با بحران در پایگاه میراث جهانی شوش برگزار شد

حکایتی از سفر یک استاد دانشگاه روسی در زمان جنگ سرد به انگلستان

به بهانه پاسداشت بیست وهفتم شهریور ماه روز شعر وادب فارسی

معاون گردشگری خبر داد: آغاز پروژه تدوین ظوابط ارزیابی تاسیسات گردشگری کشور

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در نامه‌ای به استاندار کردستان، مراتب ثبت شش اثر منقول فرهنگی‌‌تاریخی را ابلاغ کرد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری: دولت تدبیر‌ و امید توجه ویژه و خاص به روستاها دارد

وزیر صمت در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید: به دنبال تسهیل‌گری در تولید هستیم

نخستین جلسه شورای توسعه سواحل مکران پیش از ظهر امروز (سه شنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

«پایتخت 6» آبان ماه کلید می‌خورد/ جدیدترین تصاویر از «خوابزده»

اعلام برنامه‌های شبکه سه در نیمه دوم سال/ از پخش «عصر جدید» تا «فوق‌لیسانسه‌ها» و طنز 90 شبی

علی مصفا بازیگر «لامینور» شد

روز گذشته فیلمبرداری فیلم سینمایی «عنکبوت» آغاز شد.

اسامی بازیگران نوجوان «سبز سفید قرمز» اعلام شد

«سرزمین آبی» برای انجام مراحل فنی به اروپا رفت.

هزینه بالای تولید عده‌ای از فعالان سینما را حذف کرده است

اولین آموزش پرورش دنیا در ایران ، شوش باستان

پیش‌تولید سری جدید «کودک شو» از آذر آغاز می‌شود

محمدرضا علیمردانی مجری شبکه نسیم شد

فیلم های مذهبی کیفیت کارهای سینمایی را افزایش می‌دهد.

فرزند پرویز پرستویی هم بازیگر شد

هشدار پلیس به پرسه‌زنان در اطراف مدارس/ دستگیری 408 تن از اراذل و اوباش پایتخت

مسئولان یک‌صدا معتقدند که با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد

یک نفر سوخت یک ملت بیدار شد

رئیس اورژانس تهران جان باختن یک پسربچه 8 ساله را بر اثر برق گرفتگی را در ورزشگاه آزادی تهران تایید کرد.

رحمانی فضلی: نوع اطلاع رسانی نواقص بخش های تولیدی باید اصلاح شود

روسای جمهوری ایران، روسیه و ترکیه تاکید کردند؛ حملات نظامی اسراییل به سوریه تنش منطقه را تشدید می کند

دکتر روحانی در نشست مطبوعاتی: اهداف آمریکا از حضور و مداخله در امور سوریه خطرناک است

اسامی زنان و مردان در دیار دزفول از گذشته تا حال / قسمت دوم : اسامی مردان تحقیق و گرد آوری محمدحسن روانبخش انصاری