آخرین مطالب

خانواده همسر سابقم ول‌کن نیستند ورزشی

خانواده همسر سابقم ول‌کن نیستند

  بزرگنمایی:
دارنده سه مدال طلا و یک نقره ووشو بازی‌های آسیایی با انتقاد از شرایط موجود گفت: جمع پاداش مدال‌آوران آسیایی و پاراآسیایی معادل قرارداد دو فوتبالیست است.

محسن محمدسیفی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص کسب مدال نقره بازی‌های آسیایی 2022 هانگژو پس از کسب سه مدال طلا در ادوار گذشته اظهار داشت: همه چیز خوب و طبق برنامه پیش‌ رفت؛ جز روز فینال. با توجه به اینکه مدتی گذشته دیگر نمی‌خواهم به آن ورود کنم، اما اتفاقاتی  که روز فینال و داخل مسابقه افتاد، دست به دست هم داد تا طلای مسلم از دستم خارج و تبدیل به نقره شود. واقعیت این است که در طول دوران ورزشی‌ام خیلی بردم و قبلاً نیز باخته‌ام و اینگونه نبوده که همیشه برنده باشم. یک طرفه سکه مسابقه برد و طرف دیگرش باخت است، اما اگر حریفم بهتر بود و می‌باختم، ناراحت نمی‌شدم. ووشوکار چینی حریفی نبود که بتواند من را ببرد.


بعضی وقت‌ها نمی‌شود که نمی‌شود

دارنده سه مدال طلا و یک نقره بازی‌های آسیایی با اشاره به سختی‌های بسیاری که برای حضور در بازی‌های آسیایی هانگژو متحمل شده است، گفت: خیلی تلاش کردم و چند آسیب از ناحیه زانو و کتف داشتم و ترقوه‌ام نیز در رفت. واقعاً اگر کسی دیگر جای من بود به  بازی‌های آسیایی نمی‌رسید، اما خدا را شکر با همه این اوصاف در این رویداد حاضر شدم و بازی‌های بدی هم انجام ندادم. حتی در دیدار فینال با وجودی که جان نداشتم در هر سه راند حمله کردم، اما بعضی وقت‌ها نمی‌شود که نمی‌شود. با این حال باز هم شاکر خدا هستم.


شرایط اجازه بدهد در بازی‌های آسیایی ناگویا شرکت خواهم کرد

وی در پاسخ به این پرسش که به فکر پنجمین حضور در بازی‌های آسیایی است یا هانگژو آخرین حضورش در این مسابقات بوده، گفت: همیشه گفته‌ام تا زمانی که ذهن و جسمم اجازه بدهد و برای تیم ملی مثمرثمر باشم، هستم و جایی نمی‌روم. اگر شرایط جسمی و روحی اجازه دهد؛ چرا که نه و حتماً در بازی‌های آسیایی ناگویا نیز شرکت خواهم کرد. اگر شرایط فراهم باشد، خیلی دوست دارم در دوره آینده نیز حضور داشته باشم؛ چرا که کسب چهارمین مدال طلا هنوز در دلم مانده است. با این حال ابتدا باید ببینیم سرنوشت حضور در مسابقات جهانی آمریکا به کجا خواهد کشید و بعد از آن نیز حتماً باید مدتی استراحت کنم و به آسیب‌دیدگی‌هایم برسم و تصمیم‌گیری جدی داشته باشم.

سیفی تصریح کرد: دوست ندارم به هر قیمتی باشم و باید بهترین باشم که ادامه دهم. بعد از بازی‌های آسیایی و با وجود آن فشارهایی که تحمل کردم، در بازگشت به ایران پس از 2،3 روز تمرینات خود را شروع کردم و در ادامه نیز در اردوی تیم ملی برای قهرمانی جهان حاضر شدم. واقعاً هر کسی این کار را نمی‌کند. شاید یک ورزشکار 20 ساله بعد از کسب اولین مدال بازی‌های آسیایی این کار را انجام دهد، اما بعد از 17، 18 سال حضور در تیم ملی و کسب چندین مدال،  شرایط سخت بود تا پس از 2،3 روز سر تمرین بروم. روحیات من طوری است که یا باید نباشم یا اگر هستم باید بهترین باشم. برای همین تا زمانی که ذهن و جسم یاری کند دوست دارم ادامه دهم.

یکی از دلایل موفقیت ووشو همدلی تیم ما بود

کاپیتان تیم ملی ووشو در خصوص عملکرد سایر ملی‌پوشان عنوان کرد: بازیکنانی که در اختیار داشتیم، ترکیبی از باتجربه‌ها و جوانان بودند. یوسف صبری دو طلای جهان و دو طلای جوانان جهان و آسیا را دارد و بازیکن با تجربه‌ای است. او در وزن 75 کیلوگرم توانست به مدال طلا برسد. افشین سلیمی سال‌ها است که مسابقه می‌دهد. او قهرمان جوانان آسیا است و سال‌ها در اردوهای تیم ملی بود و در  وزنی که عرفان آهنگریان در مسابقات جهانی شانگهای به مدال طلا رسید، با اقتدار  در قهرمانی کشور اول شد و در انتخابی‌ها نیز همه را برد. در بازی‌های آسیایی نیز نمایش فوق‌العاده‌ای از خود نشان داد و توانست طلا بگیرد.

وی تصریح کرد: شجاع پناهی بعد از رده سنی جوانان برای اولین بار به رده سنی بزرگسالان آمده بود. شجاع جوان با انگیزه‌ای است  و هم اتاقی‌ام بود. سعی کردم تجربیات چند ساله کم کردن وزن، شرایط اردویی و رژِیم را به او انتقال دهم.  شحاع اگر یک مقدار باتجربه‌تر بود می‌توانست حریف چینی را ببرد و مدال طلا کسب کند. کرونا باعث شد که 4،5 سال از همه رویدادها عقب بمانیم. بعد از قهرمانی جهان 2019، اولین رویداد جدی و مهم ما  بازی‌های آسیایی بود یکی از دلایل موفقیت تیم ما در بخش آقایان و بانوان همدلی ما بود. موضوعی که باعث شد نتیجه خوبی بگیریم و تک‌تک بچه‌ها به هم کمک کردند.


امیدوارم ویزای ما برای حضور آمریکا صادر شود

سیفی در خصوص حضور در مسابقات جهانی و شرایط دریافت روادید ملی‌پوشان یادآور شد: همه کارهای لازم انجام شده و سه ماه قبل برای کارهای ویزا به ارمنستان رفتیم. صدیقی (رئیس فدراسیون) حتی بلیت‌های آمریکا را خرید و همه کارها نیز انجام شده است. در حال حاضر در اردوی آ خر هستیم و بلیت ما برای سه‌شنبه 23 آبان ماه است. اگر تا روزهای آینده ویزا نیاید شرایط سخت خواهد شد. امیدوارم ویزاها صادر شود؛ چرا که هر کاری لازم بود را فدراسیون انجام داد.

دارنده 5 مدال طلای جهان افزود: تا این لحظه نه از ویزای ما بلکه از ویزای 35 کشور دنیا خبری نیست و همه منتظر هستیم. احساسم این است که شاید آمریکایی‌ها می‌خواهند به صورت یک‌جا ویزاها را بدهند. فدراسیون جهانی باید قبل از  مشخص کردن میزبان، گارانتی دریافت ویزا را بگیرد. مسابقات بدون حضور چین، روسیه و ایران لطفی ندارد. قطعاً در صورت اعزام تمام تلاش خود را برای کسب ششمین مدال طلای جهان انجام خواهد داد.

رنکینگ ما در بازی‌های آسیایی نشان می‌دهد با مدیریت سجادی چه اتفاقاتی افتاد

وی در خصوص اعتراضات مدال‌آوران بازی‌های آسیایی به پاداش این رقابت‌ها گفت: الحق و الانصاف مبلغ جایزه به نسبت بازی‌های آسیایی گذشته کم است. متأسفانه سجادی نتوانست مدیریت درستی در وزارت ورزش داشته باشد و رنکینگ ما در بازی‌های آسیایی نشان می‌دهد که چه اتفاقاتی افتاد. تعداد مدال‌ها و به خصوص مدال طلا نشان می‌دهد چه اتفاقاتی با مدیریت سجادی افتاد. انصافاً جوایز در نظر گرفته شده برای رویدادی که هر چهار سال یک بار برگزار می‌شود و این دوره نیز 5 ساله شد، کم است.


جمع پاداش مدال‌آوران بازهای آسیایی و پاراآسیایی معادل قرارداد دو بازیکن فوتبال است

سیفی خاطرنشان کرد: در بازی‌های آسیایی 54 نفر و در پاراآسیایی 131 نفر مدال گرفتند که روی هم 185 نفر می‌شود. اگر همه این مدال‌ها را طلا در نظر بگیریم جمع پاداش‌ها 185 میلیارد خواهد شد. واقعاً برای رویداد مثل بازی‌های آسیایی که المپیک آسیایی است عددی نیست. این در حالی است که قرارداد دو بازیکن فوتبال 150 میلیارد تومان است.

بالاترین قرارداد لیگ برتر ووشو را با 50 میلیون تومان می‌گیرم

ملی‌پوش ووشو ایران گفت: سال گذشته بالاترین قرارداد لیگ برتر ووشو که 50 میلیون تومان بود را من گرفتم. فکر کنید یک ورزشکار با چند قرارداد 50 میلیون تومانی توانایی خرید یک ماشین ایرانی را دارد؟ این در حالی است که اگر ورزشکاری در اینستاگرام تبلیغات کند از این مبلغ بیشتر درآمد خواهد داشت. شرایط از نظر جوایز اصلاً خوب نیست. بعد از اعلام جوایز، خطاب به مهندس هاشمی بزرگوار که خودشان ورزشی هستند و داستان ورزش، ورزشکار، مدال و مدال‌آوری، قهرمان، خانه و زندگی و تورم را می‌داند، استوری گذاشتم و این موارد را خطاب به ایشان گفتم.

پاداش بازی‌های آسیایی هانگژو امروز چهار میلیارد و نیم است

وی با انتقاد از کاهش جوایز بازی‌های آسیایی نسبت به گذشته به تسنیم گفت: مدال طلای بازی‌های آسیایی 2018 را 160 امتیاز در نظر گرفتند و هر امتیاز را 3 میلیون محاسبه کردند؛ در حالی که  سکه 5 میلیون تومان بود. امسال با چه فرمولی حساب کردند و چه مقدار از سکه را در نظر گرفتند؟ در بازی‌های آسیایی گوانگژو 150 سکه گرفتم که اگر با قیمت حال حاضر سکه در نظر بگیریم چیزی نزدیک به 4 میلیارد و نیم می‌شود. سال 89 آن سکه‌ها را شصت و هفت میلیون و پانصد هزار تومان فروختم که عدد خیلی بزرگی بود و قیمت  لندکروز  نیز 120 میلیون تومان بود.

سیفی خاطرنشان کرد: با جایزه چهار میلیارد و پانصد میلیونی نیز در حال حاضر امکان خرید یک خانه 60 متری را در تهران نخواهید داشت. حالا شما فکر کنید که طلای بازی‌های آسیایی را 900 میلیون تومان حساب کردند. معلوم نیست کدام یک از این بچه‌های مدال‌آور سال یعد یا حتی دوره بعد نیز در این مسابقات حضور داشته باشند. عمر، جوانی و زندگی ورزشکاران ما است که در حال گذشتن است. با این پول‌ها ورزشکاران ما نمی‌توانند آینده‌ای داشته باشند. همین شرایط باعث افت رشته‌ها و ضعف اردوهای ورزشی ما شده و دیگه شور و شوقی برای حضور نسل جوان و ادامه دادن آنها نمانده است.

با سه مسابقه در قفس معادل پاداش طلای بازی‌های آسیایی درآمد کسب کردم

دارنده مدال نقره بازی‌های آسیایی هانگژو با اشاره به انگیزه کم جوانان برای حضور در ورزش قهرمانی گفت: جوانان یاد گرفته‌اند که به سراغ بیزنس بروند و می‌دانند با معامله یک ماشین در ماه می‌توانند درآمد چند برابری داشته باشند. افت رشته‌های ما به خوبی همه چیز را نشان می‌دهد. گفتنش قشنگ نیست، اما من سه مسابقه در سازمان Brave انجام دادم و نزدیک 18،19 هزار دلار دریافت کردم که نزدیک یک میلیارد تومان است. یعنی پاداش یک مدال طلای بازی‌های آسیایی را با سه مسابقه دریافت کردم و تازه 15 درصد از جایزه‌های خود را به مدیر برنامه‌هایم دادم.اردوهای تیم ملی نبود اتفاقات خوبی در زندگی‌ام نمی‌افتاد

محمدسیفی با اشاره به مشکلات زندگی شخصی‌ و شرایط بد روحی و روانی‌اش به تسنیم گفت: نزدیک 34 سالم است و از 17،18 سالگی که خود را پیدا کردم و ملی‌پوش شدم، هیچ وقت مثل سال گذشته و به خصوص قبل از بازی‌های آسیایی از نظر روحی اذیت نشده بودم. اردوهای تیم ملی اگر نبود، اتفاقات خوبی در زندگی‌ام نمی‌افتاد و از طرفی آدمی در زندگی‌ام بود که با صحبت کردن با او یک مقدار آرامش پیدا کنم. یکی از رفقای من خیلی همراهم بود و در زمانی که دلم می‌گرفت با او صحبت می‌کردم و خیلی همراه بود. نمی‌دانم چرا حال و روزم خوش نیست.


وی افزود: یکسری اتفاقات در زندگی‌ام افتاد و بخشی از آن بحث جدایی از همسر سابقم بود. آن خانواده ول‌کن داستان نیستند و اذیت می‌کنند و به روش‌های مختلف فشار می‌آورند و مطمئنم حتی راضی نبودند در بازی‌های آسیایی مدال بگیرم. چند روز پیش در فضای مجازی اعلام کردم که خودم درخواست جدایی دادم و نزدیک 4 میلیارد نیز پول پرداخت کردم. دیگر یک آدم باید چه کار کند تا دست از سرش بردارید.

ملی‌پوش ووشو کشورمان خاطرنشان کرد: در مجموع حالم خوش نیست و امیدوارم در قهرمانی جهان یک مدال طلا بگیرم تا شاید از این شرایط بیرون بیایم. آن عزیزی که در این مدت کنار بودم خیلی زحمت کشید. یکسری مسائل را حتی خانواده و دوستانم نمی‌دانستند و حتی این اواخر برخی اتفاقات خیلی خوبی در زندگی‌ام رقم زد که یک مقدار بهتر هستم. از این دوست عزیز خیلی تشکر می‌کنم و امیدوارم هر کجا که هست بهترین‌ها برایش اتفاق بیفتد. کم پیش می‌آید آدم چنین دوستانی داشته باشد.     


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

پاکستان: هیچ نظامی یا غیرنظامی ایرانی هدف قرار نگرفتند

رئیس‌جمهور در دیدار اقشار و منتخبین شهرستان فیروزکوه: دولت به دنبال اولویت‌بندی کمبودها و مشکلات و سپس حل آن‌هاست

پیام مهدی طارمی برای مردم فلسطین

امیرعبداللهیان: هیچ تعارفی با طرف‌های تروریستی در پاکستان و عراق نداریم

اقدام دولت برای حمایت از مستمری‌بگیران

بهره‌مندی هنرستانیها از یک ماه کسری خدمت «سربازی»

یارانه یک میلیونی برای کودکان دارای اختلال رشد 5 دهک اول/ارزیابی 3 ماهه وضعیت رشد کودکان

وزیر دفاع : روسیه باید موضوع تمامیت ارضی ایران را رعایت کند

پالایشگاه‌های چینی برای خرید نفت ارزان راه افتادند

بازار سرمایه و کنترل تورم و نقدینگی و رشد تولید به قلم دکتر جواد درواری

تدوین تله فیلم *خط قرمز*به تهیه کنندگی عباس جاهد در استان اردبیل به پایان رسید

توافق نهایی با هند برای توسعه بندر چابهار

گزارش شرکت مالک نفت‌کش توقیف‌شده آمریکایی از وضع سلامتی گروه کارکنان آن در ایران

در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با وزیر خارجه هند امیرعبداللهیان اعلام کرد: هشدار ایران به آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی

از سرگیری مرمت پل‌بند تاریخی لشکر شوشتر

امیرعبداللهیان: محاسبه رژیم اسراییل در مورد حماس غلط بود/ به نیروهای مقاومت دستور نمی‌دهیم

مرگ دانشمند ایرانی در یک حادثه

ثبت بالاترین مقدار تولید نفت ایران پس از تحریم‌ها

حذف یارانه تعدادی از یارانه بگیران در دی ماه/ ماجرا چیست؟

تراکتور به دور از حواشی به سمت موفقیت

مصرف سرانه نان در کشور سالی 170 کیلوگرم؛ نان ناسالم چه بلایی سر بدن می‌آورد؟

ویتامین‌ها از طریق مکمل‌ها تأمین نمی‌شوند

ابطال شرط سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان از سوی دیوان عدالت اداری

ارتش آمریکا: 16 نقطه یمن را هدف قرار دادیم

آیا شما یک آدم سمّی هستید

واکاوی یک تراژدی / نابغه ای در لجنزار

آغاز جلسه دادگاه لاهه برای پرونده نسل‌کشی رژیم صهیونیستی در غزه

ارتش یک نفتکش آمریکایی را در دریای عمان توقیف کرد

همدان پایتخت گردشگری آسیا شد

مدیرعامل مرکز مبادله طلا و ارز خبر داد تخصیص اسکناس کشور مبدأ به مسافران تا عید نوروز

طرح آمریکا برای منطقه «بعد از جنگ غزه» با همکاری عربستان

فرصت 2 ماهه بانک مرکزی برای کاهش رشد پایه پولی و نقدینگی

اولین نشست کمیته فلسطین APA رئیس پارلمان کشورهای عربی: ساکنان در برابر جنایات رژیم صهیونیستی شریک جرم هستند

استارت پروژه «نبیل باهویی ٢» با حضور برانکو

وزیر کشور: انفجار تروریستی در کرمان خارج از رینگ حفاظتی مراسم بود

ادغام تعرفه رای دو انتخابات 1402

211 شیء تاریخی ایران در چین

طرح جامع مدیریت دریاچه نمک به تصویب رسید مخبر: دولت با جدیت به دنبال حل مشکلات حمل و نقل عمومی است

رهبر انقلاب در دیدار هزاران نفر از مردم قم: دشمن سیاست «بیرون کشاندن مردم ایران از صحنه» را پیگیری می‌کند

تعلیق از خدمت 4 کارمند شهرداری دزفول

آخرین وضعیت ثبت‌نام در کاروان‌های حج

استفاده از معلم آقا در دبیرستان‌های دخترانه؛ نیازمند مجوز/ تعیین تکلیف مدیران زن مدارس پسرانه

ماجرای ارسال پیامک برای متقاضیان شیرخشک

دبیر هیات بادبانی استان هرمزگان: گسترش گردشگری ورزش‌های دریایی در هرمزگان یک ضرورت است

آغاز دور جدید گرانفروشی بلیت هواپیما؛ بلیت هواپیما به نرخ مصوب نیست

قوه قضاییه: حکم بخش دوم پرونده هواپیمای اوکراینی صادر شد/ متهم ردیف اول بازداشت است

کشف شیشه و هیروئین از یک خودروی سواری در هندیجان

بارورسازی ابر‌ها برای کشوری وسیع همچون ایران اجرایی و عملی نیست

کنعانی: مسئله دریای سرخ معلول است؛ علت نیست/ تدوین سند همکاری با روسیه در گام‌های نهایی است

اختلاف نظر درباره بدهی 100 میلیارد دلاری