آخرین مطالب

میم‌کوین‏‏‏‏‏‌ها همچنان مورد‌توجه سرمایه‏‏‏‏‏‌گذاران هستند

پپه؛ توفان جدید بازار اقتصادی - اجتماعی

پپه؛ توفان جدید بازار

  بزرگنمایی:

پپه؛ توفان جدید بازار

رمزارزها یک بازار بسیار بزرگ و متنوع است، هم‌اکنون ‌هزاران ارز و توکن دیجیتالی متنوع عرضه شده‌است که هرکدام ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود را دارند. با توجه به این تنوع، ارز‌‌‌‌‌‌های دیجیتال در دسته‌‌‌‌‌‌های مختلفی مانند ارز‌‌‌‌‌‌های متاورسی، استیبل‌کوین‌‌‌‌‌‌ها و میم‌کوین‌‌‌‌‌‌ها تقسیم می‌شوند که شناسایی آنها را ساده‌‌‌‌‌‌تر می‌کند. سرمایه‌‌‌‌‌‌گذاران در برخی زمان‌ها به یک دسته‌‌‌‌‌‌ علاقه بیشتری نشان می‌دهند و با افزایش توجه‌‌‌‌‌‌ها به آن دسته، این فرصت برای ارزهای دیجیتال جدید ایجاد می‌شود تا در مدت زمانی کوتاه، رشد قیمتی بسیار زیادی داشته باشند.
پپه؛ توفان جدید بازار
میم‌کوین پپه نیز از جمله این ارز‌‌‌‌‌‌های دیجیتال است که طی چند هفته گذشته گرد و خاک زیادی در بازار به پا کرده‌است و حتی موفق شد تا به لیست 50 ارز دیجیتال برتر نیز راه پیدا کند. موفقیتی که باری دیگر نشان داد دسته میم‌کوین‌‌‌‌‌‌ها همچنان بسیار محبوب است و این ارز‌‌‌‌‌‌های دیجیتال دارای پتانسیل رشد قیمتی بسیار زیادی هستند.

داستان آغاز مسیر میم‌کوین‌‌‌‌‌‌ها
دوج‌کوین به‌عنوان اولین میم‌کوین بازار به‌شمار می‌رود که در سال‌2013 عرضه شد. با وجود عمر طولانی این ارز دیجیتال نسبت به بسیاری از ارز‌‌‌‌‌‌های دیگر بازار، تا چند سال‌گذشته توجهات زیادی به دوج‌کوین جلب نشد و کمتر کسی نام آن را شنیده بود. یکی از دلایل اصلی که دوج‌کوین فرصت درخشیدن را پیدا نکرد این است که میم‌کوین‌‌‌‌‌‌ها معمولا ارز‌‌‌‌‌‌های دیجیتالی هستند که هدف و برنامه توسعه مشخصی ندارند و صرفا با الهام از شوخی‌‌‌‌‌‌های محبوب اینترنتی ساخته شده‌اند. دوج‌کوین نیز از جمله این ارز‌‌‌‌‌‌ها است و حتی خود سازندگان نیز تصور نمی‌کردند روزی ‌میلیون‌ها نفر در سراسر جهان از آن استفاده کنند. اما در زمانی‌که با گسترش کرونا در سراسر جهان رعایت فاصله اجتماعی اجباری و بسیاری از فعالیت‌‌‌‌‌‌های جهانی به‌صورت‌مجازی دنبال شد، فعالیت‌‌‌‌‌‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری‌های دیجیتالی نیز رواج پیدا کرد و ارز‌‌‌‌‌‌های دیجیتال از جمله دوج‌کوین موفق شدند تا در مرکز توجهات قراربگیرند.ورود به بازار ارزهای دیجیتال آسان است و فرصت‌های بسیاری برای کسب سود وجود دارد، ویژگی‌هایی که منجر به تزریق سرمایه‌‌‌‌‌‌ بسیاری به بازار ارز‌‌‌‌‌‌های دیجیتال و رشد قیمتی اکثر ارز‌‌‌‌‌‌ها شد. با آغاز سال‌2021، دوج‌کوین نیز موفق شد تا از این فرصت استفاده کند و افزایش قیمتی داشته باشد. این رشد قیمتی در ادامه با حمایت‌های مداوم ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، مالک شرکت توییتر و یکی از افراد اثرگذار در فضای اجتماعی همراه شد. در نتیجه این حمایت‌ها، دوج‌کوین در مدت کوتاهی موفق شد رشد چندبرابری قیمت را تجربه کند و سود بسیار خوبی را نصیب سرمایه‌‌‌‌‌‌گذاران قدیمی خود کرد.

با رشد شدید قیمت دوج‌کوین، توجه‌‌‌‌‌‌ها به میم‌کوین‌‌‌‌‌‌های بازار جلب شد و برخی از پروژه‌های دیگر مانند شیبا اینو نیز از این فرصت ایجاد‌شده‌استفاده کردند و جایگاه خود را ارتقا دادند. از سال‌2021، میم‌کوین‌‌‌‌‌‌ها همواره یک بازار داغ و جذاب برای علاقه‌مندان ارز‌‌‌‌‌‌های دیجیتال بوده‌است و با وجود برخی مخالفت‌‌‌‌‌‌ و انتقادها، همچنان به‌طور گسترده در این ارز‌‌‌‌‌‌های دیجیتال سرمایه‌گذاری انجام می‌شود.

درحالی‌که برخی پیش‌بینی می‌کردند با بازار نزولی سال‌2022 میم‌کوین‌‌‌‌‌‌ها نیز جایگاه خود را در بازار از دست بدهند، اما عرضه موفقیت‌آمیز میم‌کوین پپه به‌خوبی نشان داد که میم‌کوین‌‌‌‌‌‌ها آمده‌‌‌‌‌‌اند تا بمانند.

پپه؛ قهرمان جدید میم‌کوین‌‌‌‌‌‌ها
اخیرا سرمایه‌‌‌‌‌‌گذاران بازار ارز‌‌‌‌‌‌های دیجیتال به‌طور مداوم نامی جدید می‌شنوند، میم‌کوینی که تنها چند روز پس از آغاز فعالیت غوغایی در بازار به پا کرده‌ و در لیست ارزهای پرسود بازار قرار گرفته‌است. این میم‌کوین پپه نام دارد و از میم اینترنتی محبوب قورباغه پپه الهام گرفته‌است.

پپه شخصیتی به شمایل قورباغه سبزرنگ است که توسط هنرمندی آمریکایی به‌نام مت فوری ساخته شده‌است. این قورباغه از سال‌2014 به یکی از شوخی‌‌‌‌‌‌های محبوب اینترنتی تبدیل شده‌است و حتی بسیاری از افراد مشهور جهانی نیز از آن استفاده کرده‌‌‌‌‌‌اند.

میم‌کوین پپه در تلاش است تا از محبوبیت این شخصیت استفاده کند و به موفقیتی مشابه دوج‌کوین و شیبا اینو دست پیدا کند. از زمان عرضه در 26 فروردین، تا به امروز پپه توجهات بسیاری را به خود جلب کرده‌است و موفق شده با رشد بیش از 1500‌درصدی، تنها در عرض چند روز به ارزش بازار بیش از یک‌میلیارد دلاری دست پیدا کند و در لیست 50 ارز دیجیتال برتر بازار قرار گیرد.

هم‌اکنون بسیاری از صرافی‌‌‌‌‌‌های بزرگ جهانی پپه را لیست کرده‌اند و با وجود کشیده‌شدن ترمز افزایش شدید قیمتی این میم‌کوین، همچنان معاملات پپه بسیار محبوب است. پپه از جمله پروژه‌های بازار به‌شمار می‌رود که اطلاعات زیادی پیرامون تیم توسعه، اهداف و برنامه‌های آینده آن وجود ندارد و تقریبا تمام موفقیت خود را مدیون ماهیت میم‌کوینی و همچنین لیست‌شدن در صرافی‌‌‌‌‌‌ها است. موضوعی که برخی نگرانی‌ها را به‌همراه داشته است. برخی معتقدند که پپه یک پروژه کلاهبرداری است و به‌زودی تمام ارزش خود را از دست خواهدداد.

خطرات سرمایه‌گذاری
با مشاهده رشد شدید قیمتی پپه، بسیاری از سرمایه‌‌‌‌‌‌گذاران بازار ترغیب می‌شوند تا از این افزایش قیمتی عقب نمانند و آن را خریداری کنند. تصمیم‌گیری در این زمان یک اشتباه قدیمی و پرتکرار در بازار ارز‌‌‌‌‌‌های دیجیتال است و می‌تواند منجر به خرید در اوج‌‌‌‌‌‌های قیمتی شود. خریدی که در نهایت ضرر‌‌‌‌‌‌های سنگینی را برای سرمایه‌گذاری کاربران به‌همراه خواهد داشت.

علاوه بر ریسک سرمایه‌گذاری بازار ارزهای دیجیتال، نحوه عرضه و فعالیت پپه نیز سوالاتی را ایجاد ‌کرده‌است. توسعه‌‌‌‌‌‌دهندگان این پروژه ناشناس هستند و اطلاعات زیادی از آنها در دست نیست. همچنین پپه برگ برنده خاصی در بازار ارز‌‌‌‌‌‌های دیجیتال ندارد و کاربردی برای آن مشخص نشده‌است.  درحالی‌که پپه هم‌اکنون نوسان‌های زیادی را تجربه می‌کند، اما بخش زیادی از رشد‌‌‌‌‌‌های قیمتی ایجادشده به جذابیت اولیه پپه و ترس ایجادشده میان سرمایه‌‌‌‌‌‌گذاران برای عقب‌ماندن از این سود قابل‌توجه برمی‌گردد، بنابراین هم‌اکنون این ریسک وجود دارد که با فروکش‌شدن این جذابیت اولیه، فروش گسترده آغاز شود و همانطور که به ناگهان پپه به لیست ارز‌‌‌‌‌‌های برتر راه پیدا کرد، به‌سرعت نیز فراموش شود.

پپه عمر کمتر از یک ماه دارد و این میم‌کوین راه زیادی را برای کسب اعتماد کامل سرمایه‌‌‌‌‌‌گذاران در پیش دارد، مسیری که رخ‌دادن هر اتفاقی در آن ممکن است، به‌همین‌دلیل به علاقه‌مندان میم‌کوین پپه پیشنهاد می‌شود تا ریسک‌های این سرمایه‌گذاری را با دقت بسنجند و با تفکر سود آسان و سریع آن را خریداری نکنند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

با اعلام رسمی باشگاه؛ کریم بنزما از رئال مادرید جدا شد.

سه رشته گرایش جدید در مقطع ارشد دانشگاه آزاد دزفول

زمان پایان عمر کره زمین

جایگزین کارت بنزین معرفی شد

شرایط پذیرش ارشد بدون آزمون دانشگاه فرهنگیان چیست؟

از هوش مصنوعی بترسیم یا نه؟

کتاب 84 درصد گران شد

کدام سدهای خوزستان در وضعیت خشکسالی به سر می برند ؟

نشست خبری مدیر عامل محترم منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی پارسیان با خبرنگاران برگزار گردید

ادعای فایننشال تایمز درباره مذاکرات ایران و آمریکا

سالیوان: پیشرفت در عادی سازی روابط عربستان و اسرائیل منوط به بهبود وضعیت فلسطینی‌ها است

سکوت دردناک بالگرد مریخی «نبوغ»

سکه و طلا ارزان شد

هک رشد چیست؟/ تجربه رشد انفجاری در کسب‌وکار

آغاز تکمیل پل میانرود دزفول

تئاتر کمدی «زوج ناجور» در تالار قشقایی به روی صحنه رفت .

فیلم سینمایی «مصلحت» بعد از 3 سال اکران خواهد شد .

در هنگام سوختگی از درمان های بی اساس و غیرعلمی خودداری کنید

مناطق گردشگری کشور مواجه با نابرابری و عدم تعادل در زیرساخت ها

قطعه آهنگ " راه هاى بهشت " منتشر شد

قمش(قنات زیر زمینی )تاریخی سربطاق آقامیر

ویژه برنامه‌های سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در تهران و دیگر استان‌ها

بغداد:تحریم‌های آمریکا مانع پرداخت بدهی‌های ایران می‌شود

راهکار وزارت ارتباطات برای مقابله با سرقت کابل‌های مخابراتی چیست؟

رییس دانشگاه تهران تشریح کرد: 2 شاخص مهم در انتخاب برگزیدگان «نشان عالی دانش»

تداوم بارندگی‌ها و فعالیت سامانه بارشی در کشور/ وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در برخی استان‌ها

فراخوان پانزدهمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان مهر دزفول منتشر شد .

مرگ مشکوک زهرا جلیلیان؛ خودکشی یا قتل بخاطر کشف بزرگ درباره فیزیک؟

لیدر نفت مسجدسلیمان به قتل رسید

واردات خودروهای کارکرده روی دور تند افتاد/ می‌توانیم به این زودی منتظر واردات باشیم؟

فرزین: امکان دسترسی سریع‌ به 6.7 میلیارد دلار از منابع ایران در صندوق بین‌المللی پول فراهم شد

مبلغ یارانه نقدی خرداد ماه افزایش می‌یابد؟

اظهارات امیرعبداللهیان در نشست جمع بندی گردهمایی روسای نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور

گفت‌وگوی تلفنی وزرای امور خارجه ایران و ترکیه

صفری: ایران سال گذشته میزبان 1/2 میلیون گردشگر سلامت بود

در نشست سوم ستاد انتخابات کشور مطرح شد تاکید رئیس ستاد انتخابات کشور بر پیش‌بینی‌های فنی برای برگزاری انتخابات

سخنان جنجالی رئیس رسانه ملی ؛ از ماجرای فیلم های مهسا امینی تا موضع سخت نسبت به «عادل»

کارخانه داروگر دوباره باز شد

قدم به قدم با حساس ترین دربی تاریخ

واکنش قائم مقام ضرغامی به خواستگاری در حافظیه و بازداشت مدیر آن

2.2 میلیون نفر محروم از مزایای قانون کار؛ اشتغال ناقص بهانه کارفرمایان برای سرپیچی از قانون

مشکل عدم تغییر خودکار ساعت گوشی‌ها به کجا رسید؟

مدیرعامل نمایشگاه شهرآفتاب خبر داد ورود دادستانی به پرونده انتقال نمایشگاه‌های تهران به «شهرآفتاب»

فلیترینگ بنام مردم بکام ....؟؟؟

سکته قیمت در بازار مسکن

مرضیه برومند مدیر عامل خانه سینما: صحبت‌های وزیر را به فال نیک گرفتم از خواندن اخبار ناراحت شدم/ سایه دوگانه حمایت یا تهدید روی سر هنرمندان سینما

خداحافظی وریا غفوری از فوتبال در فینال جام حذفی

امیرعبداللهیان: روابط ایران-امارات در دو سطح دولتی و بخش خصوصی توسعه می‌یاید

رئیسی: حضور بیگانگان در منطقه امنیت‌ساز و آرامش‌آفرین نیست

ماجرای سهام فرهنگیان چیست و چگونه تعلق می‌گیرد؟