سه‌هزار 365 نفر در سیل اصفهان آسیب دیدند/نجات 54 خودرو
سه‌هزار 365 نفر در سیل اصفهان آسیب دیدند/نجات 54 خودرو
يکشنبه 9 مرداد 1401 - 11:31:30
مهر

 
معاون عملیات امداد و نجات هلال احمر استان اصفهان گفت: سه هزار و 365 نفر در سیل سه روز گذشته در استان اصفهان دچار حادثه شدند.

داریوش کریمی، معاون عملیات امداد و نجات هلال احمر استان اصفهان با اشاره به اینکه با توجه به پیش بینی هواشناسی از روز دوم مرداد ماه به همه نیروهای امداد و نجات هلال احمر استان اصفهان آماده باش اعلام شد، اظهار داشت: در روز پنجم مرداد ماه وضعیت اضطرار اعلام و همه در حالت وضعیت قرمز قرار گرفتند.

اعزام 2 تیم هلال احمر از اصفهان برای امدادرسانی به امامزاده داوود
وی با بیان اینکه تا پیش از این نیز جلسات آماده باش و همچنین به روز رسانی تجهیزات در برابر سیلاب در دستور کار قرار گرفت، تصریح کرد: خودروهای سبک، نیمه سنگین و سنگین نیز در حالت آماده باش کامل قرار گرفتند.
معاون عملیات امداد و نجات هلال احمر استان اصفهان با بیان اینکه به دنبال وقوع سیل در امامزاده داوود نیز دو تیم از استان اصفهان اعزام شد، ادامه داد: در استان اصفهان نیز شهرستان‌های اردستان، کوهپایه، نائین، میمه، مبارکه، شهرضا، شاهین شهر، نجف آباد، دهاقان، خوانسار، تیران، فریدن، چادگان، سمیرم و فریدونشهر درگیر سیل شدند.
وی با بیان اینکه 59 تیم عملیاتی با 67 نفر پرسنل وظیفه امدادرسانی را عهده دار شدند، ادامه داد: تعداد نجاتگران نیز 187 نفر بود که از 45 خودرو برای استفاده این افراد به کار گرفته شد.
کریمی با بیان اینکه سه هزار و 365 نفر در سیلاب استان اصفهان حادثه دیدند، تصریح کرد: نیروهای امداد و نجات هلال احمر به دو هزار و 960 نفر امدادرسانی کردند؛ این تعداد آسیب دیده شامل 692 خانوار می‌شود.

تخلیه آب 113 منزل مسکونی
وی افزود: همچنین 54 خودرو از مسیر سیلاب نجات یافته و آب 113 منزل مسکونی نیز توسط نیروهای امداد و نجات هلال احمر تخلیه شده است.
معاون عملیات امداد و نجات هلال احمر استان اصفهان با اشاره به توزیع 510 پتو، 11 تخته موکت، سه هزار و 178 نایلون، 80 بسته غذایی و 55 عدد کفی چادر بین حادثه دیدگان سیل در استان اصفهان گفت: امدادرسانی به سیل زدگان با توجه به پیش بینی‌های هواشناسی مبنی بر ادامه فعالیت سامانه بارشی در استان اصفهان تا فردا عصر ادامه خواهد داشت.


http://dezfoolnews.ir/fa/News/98835/سه‌هزار-365-نفر-در-سیل-اصفهان-آسیب-دیدندنجات-54-خودرو
بستن   چاپ