علی نصیریان از تجربه‌های سینمایی‌اش می‌گوید
يکشنبه 2 مرداد 1401 - 10:52:52

به گزارش صبح ملت از روابط عمومی یونیتک (باشگاه آموزش‌های الکترونیکی کمیسیون ملی یونسکو)، کارگاه آموزشی برخط و حضوری با عنوان طبیعت خلاق در کارِ نمایش» با حضور علی نصیریان برگزار می‌شود.

این کارگاه ها در روزهای پنجم تا هفتم مرداد برگزار خواهد شد و نصیریان درباره همان چیزی که در وجود ماست و باید کشف شود، با علاقه‌مندان گفت وگو می‌کند.

علی نصیریان در سال 1335 جایزهٔ نخستین مسابقه نمایش‌نامه‌نویسی را برای نمایش بلبل سرگشته دریافت کرد و فیلم گاو ساخته داریوش مهرجویی نخستین فعالیت بازیگری او در سینما بود. سربداران، سرایدار، آقای هالو، پستچی، جاده‌های سرد، کفش‌های میرزا نوروز، شیر سنگی، ناخدا خورشید، بوی پیراهن یوسف، هزاردستان، شهرزاد و میوه ممنوعه بخشی از آثار قابل توجه و ماندگار وی به شمار می آیند.

وی همچنین سیمرغ بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر دریافت کرده است. نصیریان در سال 1380 به عنوان یکی از چهره‌های ماندگار ایرانی در رشته بازیگری تئاتر و سینما معرفی شد.

این بازیگر پیشکسوت سینما در سال 1386 به پاس چند دهه فعالیت موثر در عرصه بازیگری و کارگردانی تئاتر، نشان معتبر عبدالحسین نوشین را از انجمن منتقدان و نویسندگان خانه تئاتر دریافت کرد. علاقه مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر به پایگاه اطلاع‌رسانی یونیتک مراجعه کنند.


http://dezfoolnews.ir/fa/News/98455/علی-نصیریان-از-تجربه‌های-سینمایی‌اش-می‌گوید
بستن   چاپ