زمینه توسعه محصولات ایران‌ساخت در بازار بکر ازبکستان
پنجشنبه 30 تير 1401 - 08:28:16
ایسنا


زمینه توسعه محصولات ایران‌ساخت در بازار بکر ازبکستان

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری تاکید کرد: بازار بکر کشور ازبکستان بهترین فرصت برای توسعه محصولات ایران‌ساخت در بیرون مرزهای کشور است.

به گزارش ایسنا، سورنا ستاری که در راس هیاتی 40 نفره از شرکت های دانش‌بنیان، سفری دو روزه به ازبکستان کرده است؛ در نشست علم و فناوری ایران و ازبکستان با اشاره به اینکه بازار ازبکستان زمینه خوبی برای توسعه محصولات دانش‌بنیان و خلاق ایرانی است، اظهار کرد: این بازار بکر می‌تواند فرصت خوبی برای شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی باشد تا محصولات ایران‌ساخت خود را در این بازار توسعه دهند.

وی ادامه داد: ایران و ازبکستان ظرفیت‌های خوبی برای همکاری‌های مشترک دارند و فکر می‌کنم این همکاری با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی می‌تواند توسعه فناوری را محقق کند.

ستاری با تاکید بر اینکه در این راستا در کشور ازبکستان با پیگیری این هدف، می‌توانیم توسعه فناوری‌های ایرانی در این کشور را داشته باشیم، یادآور شد: با شناخت مناسب از بازار ازبکستان و قانون‌های موجود می‌توانیم زیست بوم شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی را در این کشور توسعه دهیم.

معاون علمی رئیس‌جمهوری با اشاره به جلسات برگزار شده با میرزایف رئیس‌جمهوری ازبکستان، معاون نخست وزیر و وزرای ازبکستانی، با بیان اینکه این نشست‌ها نتایج خوبی در پی داشته است، افزود: شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق، بازار ازبکستان را به عنوان یک بازار بکر و دست نخورده در نظر بگیرند که می‌تواند در این بازار دستاوردهای زیادی داشته باشند.

به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی معاونت علمی ریاست‌جمهوری، در حاشیه این رویداد نمایشگاهی از 100 محصول ایران‌ساخت از 80 شرکت دانش‌بنیان و خلاق ایرانی در کشور ازبکستان برپا است. این محصولات برای مدیران شرکت‌های فناور و بازرگانان ازبکی به نمایش درمی‌آید تا مسیر ورود محصولات دانش‌بنیان و خلاق ایرانی به بازار این کشور و اوراسیا هموار شود.


http://dezfoolnews.ir/fa/News/98306/زمینه-توسعه-محصولات-ایران‌ساخت-در-بازار-بکر-ازبکستان
بستن   چاپ