پژوهشکده سرطان معتمد، مرکز علمی برتر در اجرای ماموریت‌های ملی ستاد توسعه زیست‌فناوری
پنجشنبه 30 تير 1401 - 08:23:37
ایسنا


پژوهشکده سرطان معتمد، مرکز علمی برتر در اجرای ماموریت‌های ملی ستاد توسعه زیست‌فناوری

پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی از بین حدود 100 دانشگاه، پژوهشگاه و موسسه پژوهشی کشور به عنوان یکی از پنج مرکز برتر (حائز رتبه الف) در اجرای ماموریت های ملی مصوب ستاد توسعه زیست فناوری معرفی شد.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام ستاد توسعه زیست فناوری و براساس ارزیابی صورت گرفته توسط این ستاد، پژوهشکده سرطان معتمد از لحاظ دستاوردهای حاصل شده در ماموریت‌های ملی محوله در چارچوب تقسیم کار ملی زیست فناوری کشور موفق به کسب رتبه برتر شده است.

براساس تقسیم کار ملی زیست فناوری، پژوهشکده سرطان معتمد، سه ماموریت ملی شامل ژن‌درمانی و ویروس‌درمانی سرطان با استفاده از ویروس های آنکولایتیک (سرطان‌های پستان و خون)، سلول درمانی سرطان‌های نوپر (پستان، تخمدان، معده، روده، گلیوپلاستوما) و سرطان خون با استفاده از سلول‌های کشنده طبیعی و سلول‌های دندریتیک و تولید کیت‌های تشخیص ژنتیکی نیاز به شیمی درمانی در سرطان ریه، کولون، پستان، پروستات، تخمدان، معده و روده را برعهده دارد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده سرطان معتمد، در فهرست پنج دانشگاه و موسسه تحقیقاتی برتر حائز رتبه الف در این ارزیابی، تنها یک پژوهشکده (پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی) حضور دارد که توانسته در کنار یک دانشگاه و سه پژوهشگاه بزرگ کشور که در ساختار سازمانی هر یک، پژوهشکده‌ها و مراکز پژوهشی متعددی فعالیت دارند، توان تحقیقاتی برتر خود را به منصه ظهور برساند.

پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی با ربع قرن تجربه در امر پژوهش در قالب دپارتمان های «پژوهش‌های بالینی»،« ژنتیک»، «پروتئین های نوترکیب»، «کیفیت زندگی و طب فراگیر»، «فناوری‌های بین رشته‌ای» و «درمان‌های پیشرفته و سلول درمانی (ATMP) » و ارائه خدمات متنوع تخصصی و فوق تخصصی در زمینه پیشگیری، تشخیص و درمان سرطان پستان به بیش از 150 هزار مراجعه‌کننده در سال به عنوان قطب تشخیص و درمان سرطان پستان در کشور به شمار می‌رود.


http://dezfoolnews.ir/fa/News/98301/پژوهشکده-سرطان-معتمد،-مرکز-علمی-برتر-در-اجرای-ماموریت‌های-ملی-ستاد-توسعه-زیست‌فناوری
بستن   چاپ