شلیک در نطنز؛ ماجرا چه بود ؟
شلیک در نطنز؛ ماجرا چه بود ؟
شنبه 13 آذر 1400 - 22:12:08
آخرین خبر

طبق برخی مشاهدات در بادرود این صدا زمان کوتاهی شنیده شده و بعد از آن قطع شده است. همچنین نور شدیدی همزمان در آسمان دیده شده است. برخی از مردم محلی برای مشاهده و کنجکاوی بر اثر صدا و انتشار دود در روستای عباس آباد بادرود تجمع کرده بودند.

شنیده ‎های غیررسمی از انهدام یک پهپاد ناشناس خبر داده بودند. همچنین شدت انفجار به حدی بود که موج انفجار باعث آسیب به درب بعضی خانه‌ها شده است.

علت شلیک موشک پدافندی در منطقه بادرود

نور نیوز، رسانه نزدیک به شورای عالی امنیت ملی اعلام کرد: آزمایش واکنش سریع پدافند علت شلیک موشک در منطقه بادرود بوده است. بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از منطقه، شلیک موشک پدافندی در آسمان منطقه بادرود با هدف آزمایش واکنش سریع نسبت به تهاجم احتمالی شلیک و با هدایت سایت پدافندی منطقه در اسمان منفجر شده است.

تایید شلیک تمرینی سامانه‌های پدافندی در آسمان منطقه نطنز

فرمانده پدافند هوایی منطقه نطنز در گفتگو با شبکه خبر اعلام کرد: ساعتی پیش برای ارزیابی آمادگی میدانی، یکی از سامانه‌های موشکی منطقه آزمایش شد و جای هیچ گونه نگرانی نیست.
برای ارزیابی سامانه‌های مستقر در منطقه، این گونه تمرینات در فضای کاملاً امن و با هماهنگی کامل شبکه یکپارچه پدافندی صورت می‌گیرد.

یک منبع مطلع محلی نیز در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: انفجار در منطقه کویری شهرستان نطنز ارتباطی با تاسیسات هسته ای نداشته و هیچ گونه آسیب و یا تلفاتی نیز در بر نداشته و موضوع در دست بررسی قرار گرفته است.
وی که خواست نامش اعلام نشود، یادآورشد: این انفجار ساعت 20 و 15 دقیقه امشب در آسمان شهرستان نطنر در منطقه کویری اتفاق افتاده و ربطی به تاسسیات هسته ای نظر ندارد.
وی با بیان اینکه هیچگونه درگیری هوایی در منطقه روی نداده است، اظهارداشت: این تک شلیک پدافندی در منطقه کویری این شهرستان جای هیچگونه نگرانی ندارد و موضوع در دست بررسی است.

پیشتر فرماندار نطنز در گفت و گو با ایرنا ضمن تایید صدای انفجار در منطقه تاکید کرد که نیروهای امنیتی در حال بررسی موضوع هستند. وی تاکید کرد که بر اساس جمع بندی های فعلی این حادثه تلفاتی به اماکن مسکونی و یا ساختمان خاصی وارد نکرده و ما همچنان در حال بررسی ابعاد حادثه هستیم.


http://dezfoolnews.ir/fa/News/83368/شلیک-در-نطنز؛-ماجرا-چه-بود-؟
بستن   چاپ