رادیوخبری صبح ملت‌ ویژه استان خوزستان منتشرشد
رادیوخبری صبح ملت‌ ویژه استان خوزستان منتشرشد
جمعه 30 مهر 1400 - 12:37:55
صبح ملت نیوز
رادیوخبری صبح ملت‌ ویژه استان خوزستان  منتشرشد

با مروری بر مهم ترین خبرهای استان خوزستان  در هفته ای که گذشت 

گوینده: محبوبه کاهکش


1/ رئیس علوم پزشکی اهواز خبر داد:
انجام نخستین پیوند موفقیت‌آمیز قلب در خوزستان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از انجام نخستین پیوند موفقیت آمیز قلب در استان خوزستان در بیمارستان گلستان اهواز خبر داد.
دکتر فرهاد ابول‌نژادیان روز چهارشنبه 28مهرماه  در حاشیه عیادت از بیمار پیوند قلب که در بیمارستان گلستان اهواز انجام شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با لطف خدا و تلاش کادر پزشکی عملیات پیوند قلب، کبد و دو کلیه در بیمارستان گلستان اهواز با موفقیت انجام شد.
_______
2/ آغاز رسمی عملیات آواربرداری در اندیکا .

معاون بازسازی و مسکن روستایی مجید جودی در  روز 28 مهرماه با اشاره به بازدید خود از مناطق زلزله زده اندیکا و بندر امام، در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص آخرین وضعیت مناطق زلزله زده اندیکا اظهار کرد: براساس برآورد و ارزیابی کلی خسارت‌ها در مناطق زلزله‌زده اندیکا، 980 واحد احداثی و 1980 واحد تعمیراتی در این مناطق است .
___________
3/ایجاد کارگروه ویژه بانوان در شورای ورزش خوزستان.

صادق خلیلیان در حاشیه جلسه شورای ورزش خوزستان که روز چهارشنبه 28مهرماه  در استانداری برگزار شد، اظهارکرد: توسعه همزمان ورزش قهرمانی و همگانی در دستور کار قرار دارد . در خوزستان قهرمانان ملی بزرگی در سطح کشور داریم که در سطح بین المللی نیز توانسته اند افتخارات بزرگی به ارمغان بیاورند که باید مورد حمایت قرار بگیرند و از این ظرفیت به بهترین شکل بهره مند شویم.
___________
4/ حضور ارزیاب یونسکو در کاروان‌سرای افضل شوشتر

مدیر پایگاه میراث‌جهانی شوشتر روز چهارشنبه 28 مهر 1400 با اعلام این خبر افزود: به‌منظور بررسی میدانی پرونده ثبت‌جهانی کاروانسراهای ایرانی و براساس برنامه مشخص‌شده، "چان بینان" ارزیاب یونسکو از کشور ترکیه به همراه مسئولان وزارتخانه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی دوشنبه شب 26 مهرماه وارد شوشتر شدند و مورد استقبال قرار گرفتند
____________
5/موافقت هیات مدیره بانک سپه با درخواست عضو هیأت رئیسه مجلس/ اعتبار پروژه بزرگراه کمربندی غرب اهواز تامین شد.

مجتبی یوسفی نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون و عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در نامه ای به مدیرعامل بانک سپه، خواستار تامین اعتبار کمربندی غرب و جنوب کلانشهر اهواز شده بود که با موافقت و تصویب هیات مدیره این بانک همراه و 1٠٠٠ میلیارد ریال از ماده 56 بانک سپه برای این پروژه اختصاص یافت.
پروژه مذکور که حدفاصل سه راهی اندیمشک، حمیدیه و جاده خرمشهر است در قالب طرح کریدور بزرگراهی غرب کشور پس از سالها تعطیلی تکمیل می شود و نقش موثری در توسعه مناطق کم برخوردار غرب اهواز خواهد داشت.

http://dezfoolnews.ir/fa/News/79992/رادیوخبری-صبح-ملت‌-ویژه-استان-خوزستان-منتشرشد
بستن   چاپ