آخرین آمار ثبت نام کنندگان مراسم اربعین
جمعه 26 شهريور 1400 - 23:32:23
باشگاه خبرنگاران جوان
رئیس سازمان حج و زیارت گفت: تاکنون ثبت نام قطعی 42 هزار زائر برای سفر اربعین به انجام رسیده است.

به گزارش صبح ملت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علی رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت امروز جمعه با همراهی حجت الاسلام رحمانی معاونت عتبات سازمان از واحد روادید زائران اربعین حسینی (ع) و روند دریافت گذرنامه‌ها و ارسال آن برای صدور روادید اربعین حسینی (ع) بازدید کرد و از تلاش‌های همه دست اندرکاران و خادمان زوار در سازمان حج و زیارت و همه افرادی که در تسهیل امور مربوط به زائران اربعین حسینی (ع) تلاش می‌کنند قدردانی کرد.

وی همچنین به منظور پیگیری فرآیند‌ها و روانی انجام کار از بخش‌های فناوری و یارانه سازمان که پشتیبانی الکترونیک سامانه سماح را به عنوان بستر ثبت نام زائران اربعین عهده دار هستند، دیدن کرد.

رئیس سازمان حج و زیارت ضمن قدردانی از تلاش‌های انجام شده گفت: سامانه سماح با تلاش پرسنل فنی سازمان به سامانه‌های ثبت احوال و نیز وزارت بهداشت و درمان برای دریافت اطلاعات مربوطه متصل است و کار با سرعت در حال انجام است و از روز گذشته هم با سامانه هواپیمایی جمهوری اسلامی این ارتباط برقرار شده تا نسبت به ارسال لیست زائران اربعین برای صدور بلیت با نرخ مصوب و یکپارچه اقدام شود.

وی عنوان کرد: بعد از ارسال لیست زائران، افراد می‌توانند خود به دفاتر هواپیمایی برای اخذ بلیت خود در زمان مربوطه اقدام کنند.

رئیس سازمان حج و زیارت در بازدید از اداره حج و زیارت استان تهران و نیز معاونت عتبات که پیگیری روند ثبت نام زائران در استان‌های مختلف را دنبال می‌کند، در جریان وضعیت ثبت نام قطعی زائران قرار گرفت و با اشاره به مذاکره روز گذشته با سفیر عراق در تهران گفت: از امروز ارسال پاسپورت زائران به سفارت عراق برای صدور ویزا آغاز شده است.

وی ابراز امیدواری کرد: تا فردا (شنبه) بر اساس برنامه ریزی روند صدور ویزا با توجه به محدودیت زمانی به روال منطقی و مناسبی برسد.

رشیدیان عنوان کرد: حدود 42 هزار زائر اربعین نسبت به ثبت نام قطعی اقدام کرده اند و از این تعداد 34 هزار نفر وجوه مربوطه را نیز واریز کرده اند و برای صدور ویزای آن‌ها اقدامات لازم در دست انجام است.

وی با اشاره به محدودیت زمانی و فشردگی کار عنوان کرد: همه در تلاش هستند تا 60 هزار زائر اربعین سهمیه جمهوری اسلامی در کمال عزت بدون هیچ مشکلی به این سفر معنوی اعزام شوند.

رشیدیان همچنین از شرکت شمسا که امور مربوط به زائران عتبات عالیات را انجام می‌دهد بازدید کرد.

سازمان حج و زیارت مسئولیت کمیته ثبت نام و اعزام را در ستاد مرکزی ا ربعین حسینی عهده دار است و کار ثبت نام را در سامانه سماح انجام داده و روند دریافت گذرنامه‌ها برای صدور روادید در حال انجام است.

http://dezfoolnews.ir/fa/News/76327/آخرین-آمار-ثبت-نام-کنندگان-مراسم-اربعین
بستن   چاپ