شریعتمداری: کارآفرینی خلاق از مهمترین پایه های وصول اقتصاد مقاومتی است
شریعتمداری: کارآفرینی خلاق از مهمترین پایه های وصول اقتصاد مقاومتی است
جمعه 1 اسفند 1399 - 17:20:12
دولت

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این که کارآفرینی خلاق از مهمترین پایه های وصول اقتصاد مقاومتی است ، تاکید کرد: تشویق و الگوسازی کارآفرینان امری لازم است که جوانان را به سمت سازندگی هدایت می‌کند.

به گزارش صبح ملت  نیوز ، محمد شریعتمداری در سیزدهمین جشنواره کارآفرینان برتر و جشنواره ملی کاریکاتور کار (کارا)  که با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری برگزار شد، گفت: در سالروز ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب هستیم؛ بهبود شاخص‌های اقتصادی با نگرش اقتصاد مقاومتی از مهمترین اهداف این سیاست‌ است که از سوی رهبر معظم انقلاب تبیین شده است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خصوصیت مهم سند اقتصاد مقاومتی را که رویکرد جهادی دارد،  انعطاف پذیری در فعالیت اقتصادی، فرصت سازی، مولد بودن، درون‌زا بودن، درونگرایی و پیشرو در برونگرایی دانست که همه این خصوصیات در امر کارآفرینی و نگاه کارآفرینان نهفته است‌.
وی تاکید کرد: کارآفرینان خلاق نقش موثری در توسعه اقتصادی دارند و این کارآفرینان هستند که رقابت را معنا می‌بخشند و ایجاد اشتغال را از اهداف مهم خود می دانند بنابراین کارآفرینی برای ما اهمیت ویژه‌ای دارد.
شریعتمداری گذر از اقتصاد متکی بر منابع و وصول به اقتصاد دانش بنیان را از طریق تشویق کارآفرینان امکانپذیر دانست و تصریح کرد: اگر ما از این قشر حمایت نکنیم اقتصاد سنتی خواهیم داشت 
وی بی توجهی به آینده بازار کار و حمایت نکردن از فعالیت های نوآور را نوعی بی تعهدی بیان کرد و گفت: حمایت از اقتصاد سنتی نیز از وظایف ماست اما ما باید برای آینده بازار کار نیز پایه‌گذاری کنیم و این از طریق حمایت از کارآفرینی خلاق و نوآور میسر می شود و بر این اساس نهادها و بنیادهای خصوصی و دولتی تاسیس شده است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به تأسیس بنیاد فناوری نوین و بنیاد ملی توسعه محصولات دیجیتال اشاره کرد و گفت: این بنیادها نه تنها در سطح ملی بلکه بین المللی فعالیت خلاق و نوآوری داشته و ترویج، آموزش و حمایت از کارآفرینی خلاق و نوآورانه را برعهده دارد و مسیر ما را برای اشتغال جدید ریل‌گذاری می‌کند.
وی با بین این که ایران در تولید محصولات دانشگاهی و خلق فرهیختگان توفیقات زیادی داشته است، در ادامه از صعود 26 پله ای رتبه ایران در شاخص کارآفرینی در بین سال‌های 92 تا 98 خبر داد.
شریعتمداری تصریح کرد: با تشکیل کانون های کارآفرینی در استان‌ها شرایطی را فراهم کردیم تا خانه‌های خلاق استانی با حضور نخبگان کارآفرین تشکیل شوند و اتاق فکری برای سیاست گذاری منطقه‌ای و محلی باشند و اشتغال و کارآفرینی توسعه یابد.


http://dezfoolnews.ir/fa/News/59432/شریعتمداری-کارآفرینی-خلاق-از-مهمترین-پایه-های-وصول-اقتصاد-مقاومتی-است
بستن   چاپ