رادیوخبری خوزستان منتشر شد
رادیو صبح ملت ویژه استان خوزستان منتشر شد
جمعه 1 اسفند 1399 - 13:48:55
صبح ملت نیوز

رادیوخبری خوزستان منتشر شد 

با مروری برمهم ترین خبرهای استان خوزستان با صدای  زینب  مولایی  و سعید  فرخی  منتشر شد 

 

مرزهای خوزستان بسته می‌شوند

استاندار خوزستان گفت: بر اساس گزارش‌ها و بررسی‌های صورت‌گرفته، ورود گونه جهش‌یافته کرونا به خوزستان از عراق بوده است؛ هرچند ممکن است ریشه آن از کشور دیگری باشد از این رو از روز شنبه به مدت یک هفته مرزهای شلمچه و چذابه برای ورود مسافران بسته می‌شود تا امکانات تست سریع و قرنطینه موقت چند ساعته برای گرفتن نتیجه تست در محل این دو مرز با رعایت استانداردها و به شیوه مطلوب گسیل و مستقر شود.
درخواست علوم پزشکی شوشتر برای قرنطینه کامل شهر

رئیس دانشکده علوم پزشکی شوشتر با اشاره به شناسایی بیماران مبتلا به کرونا انگلیسی در شهرهای جنوبی خوزستان، خواستار قرنطینه کامل این شهرستان شد.
دکتر مجتبی کلانتر اظهار کرد: متاسفانه نمونه‌هایی از ابتلا به کرونای انگلیسی در شهرستان‌های جنوبی خوزستان شناسایی شده و گزارش‌هایی از وجود این بیماری در شهرستان‌های همجوار وجود دارد.
رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار اهواز:شرایط این روزهای بازار میوه را در طول عمرم ندیده بودم
عبدالرضا جمالی‌پور در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص وضعیت میوه در بازار اهواز اظهار کرد:قیمت میوه‌ها، گران و سرسام‌آور است.

معرفی برگزیدگان جشنواره ملی تئاتر لاله‌های سرخ اندیمشک
برگزیدگان بیست‌وششمین جشنواره ملی تئاتر لاله‌های سرخ اندیمشک با رویکرد نمایشنامه‌نویسی با آرای هیات داوران معرفی شدند.
پس از بررسی 65 اثر رسیده از 15 استان کشور به دبیرخانه جشنواره و بررسی آثار توسط هیات داوران، برگزیدگان بیست‌وششمین جشنواره ملی تئاتر لاله‌های سرخ با رویکرد نمایشنامه‌نویسی معرفی شدند.
براساس رای هیات اتوبوس‌های درون‌شهری اهواز از حرکت ایستادند
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری اهواز گفت: سرویس دهی ناوگان سازمان اتوبوسرانی در پی شیوع ویروس کرونا تا اطلاع ثانوی متوقف شد.
کوروش سبزعلی، مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری اهواز درباره این خبر اظهار کرد: بر اساس مصوبه ستاد مبارزه با کرونا و تاکید فرماندار اهواز، خدمات دهی سازمان اتوبوسرانی از دوشنبه 27 بهمن تا اطلاع ثانوی و کاهش کرونا متوقف می‌شود.
فرماندار خرمشهر :چهارهزار میلیارد ریال برای چهاربانده کردن جاده خرمشهر - اهواز اختصاص یافته که عملیات اجرایی آن از سال 1400 آغاز خواهد شد
به گزارش خبر نگار  صبح  ملت  نیوز ،محمد حیدری گفت‌وگو با خبرنگاران بیان کرد:چهاربانده کردن جاده خرمشهر - اهواز از پروژه‌های ملی است که با امضای تفاهنامه مشترک بین منطقه آزاد اروند، وزارت راه و شهرسازی واستانداری خوزستان اجرا خواهد شد و گام نخست آن به زودی آغاز می‌شود.
کوهنورد ایذه‌ای نشان سیمرغ را بدست آورد
مصطفی بهمنی چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از هشت سال پیش به دلیل علاقه‌ای که به کوهنوردی داشتم، این ورزش را آغاز کردم و در برنامه خود صعود به قله های کشور را دنبال میکردم. این کوهنورد ایذه‌ای در تشریح طرح سیمرغ کوهنوردی کشور گفت: این طرح توسط فدراسیون کوهنوردی معرفی شده است و در آن کوهنوردانی که به 31 قله مرتفع 31 استان کشور صعود کنند به این عنوان دست پیدا خواهند کرد، در واقع کسی که طرح سیمرغ را به پایان رسانده باشد روی بلندترین نقاط تمام استان‌های کشور ایستاده است.

ماهشهر با کمبود انسولین قلمی مواجه است
مدیر شبکه بهداشت و درمان ماهشهر با اشاره به کمبود انسولین قلمی در این شهرستان گفت: انسولین قلمی تنها در 2 داروخانه ماهشهر بر اساس کد ملی بیمار عرضه می‌شود.
محمد شنبدی چهارشنبه شب در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: بیشتر نقاط کشور با کمبود انسولین قلمی مواجه هستند
وی با بیان اینکه به هر شهرستان بر اساس جمعیت سهمیه انسولین قلمی اختصاص می یابد افزود: در بندرامام (ره) نیز تنها 2 داروخانه انسولین قلمی توزیع می کنند.

http://dezfoolnews.ir/fa/News/59390/رادیو-صبح-ملت-ویژه-استان-خوزستان-منتشر-شد
بستن   چاپ