دانشجویان، عامل افزایش شیوع کووید-19 در خانواده‌های انگلیسی
دانشجویان، عامل افزایش شیوع کووید-19 در خانواده‌های انگلیسی
دوشنبه 29 دي 1399 - 13:28:35
ایسنا

مدل‌های آماری جدید نشان می‌دهد که هر دانشجوی آلوده به کروناویروس که برای تعطیلات کریسمس به خانه بازگشته، می‌تواند به طور میانگین کمتر از یک نفر از اعضای خانه را به ویروس آلوده کرده باشد.

به گزارش صبح ملت نیوز  به نقل از یورک‌الرت،‌ بر اساس الگوی جدیدی که ریاضی‌دانان دانشگاه "کاردیف"(Cardiff) طراحی و منتشر کردند،‌ میزان انتشار ویروس توسط دانشجویان مبتلا به کووید-19 به اعضای خانواده مورد بررسی قرار گرفت.

پروفسور "پائول هارپر"(Paul Harper) و همکارانش معادله‌ای را برای پیش‌بینی احتمال انتقال ثانویه ویروس به اعضای خانواده تعریف کردند.

این مدل پیش‌بینی می‌کند که هر دانشجوی آلوده به کرونا که طی تعطیلات کریسمس اجازه بازگشت به خانه را داشته،‌ به طور میانگین توانسته 0.94 درصد عفونت ثانویه ایجاد کند.

با احتمال اینکه بیش از یک میلیون دانشجوی انگلیسی برای تعطیلات به خانه‌های خود بازگشتند (درحالی که بسیاری از آنها هیچ علامتی از بیماری نداشته‌اند) ،‌ 9 هزار و 400 نفر در سراسر این کشور مبتلا به بیماری شده‌اند.

البته این مطالعه فقط انتقال بیماری به افراد خانه را بررسی کرده و جامعه بزرگتر را مورد بررسی قرار نداده است. به عنوان مثال اگر دانشجویی با استفاده از وسیله حمل و نقل عمومی به شهر محل زندگی خود رفته باشد، آمار شیوع ویروس بیشتر از این تعداد است.

انتهای پیام


http://dezfoolnews.ir/fa/News/55986/دانشجویان،-عامل-افزایش-شیوع-کووید-19-در-خانواده‌های-انگلیسی
بستن   چاپ