خودروهای فاقد معاینه فنی در اهواز جریمه می‌شوند
سه شنبه 23 دي 1399 - 00:13:28
ایرنا

مدیرکل دفتر فنی امور عمرانی و حمل و نقل و ترافیک استانداری خوزستان با اشاره به اجرای یکی از مصوبات قانون هوای پاک گفت: خودروهای فاقد برگه معاینه فنی از ابتدای بهمن ماه، در صورت تردد در محدوده مرکز شهر اهواز جریمه می‌شوند.

محمد حری، مدیرکل دفتر فنی امور عمرانی و حمل و نقل و ترافیک استانداری خوزستان اظهار داشت: در راستای اجرای قانون هوای پاک، اجرای طرح L.E.Z(منطقه انتشار کم آلایندگی) در تمام کلانشهرها مصوب شده اما اجرای آن در اهواز به دلیل همه‌گیری کرونا چند نوبت به تاخیر افتاد.
وی افزود: طبق مصوبه شورای ترافیک استان مقرر شد، از ابتدای دی ماه اطلاع رسانی به شهروندان و از ابتدای بهمن ماه اجرای طرح L.E.Z آغاز شود، بر این اساس 2 دوربین ترافیکی در هسته مرکزی شهر اهواز به شبکه سیمفا(سامانه یکپارچه معاینه فنی ایران) متصل شده است که از این تاریخ، خودروهای فاقد برگه معاینه فنی حق ورود به این محدوده تعیین شده را ندارند.
به گفته وی، خودروهای بدون برگه معاینه فنی، در صورت ورود به محدوده مرکزی اهواز 500 هزار ریال جریمه خواهند شد.
حری اضافه کرد: شهرداری اهواز مکلف شده است از ابتدای سال آینده، تعداد دوربین‌های طرح L.E.Z را به هشت دوربین افزایش دهد.
وی ادامه داد: بر اساس قانون، خودروهای بدون برگه معاینه فنی در صورت تردد به محدوده ممنوعه باید روزانه جریمه شوند اما شورای ترافیک استان در مصوبه خود برای خودروها تا آخر سال مهلتی تعیین کرده که بر اساس آن جریمه‌ها به صورت هفتگی اعمال می‌شود، به این معنی که خودروهای متخلف در هفته، یک نوبت جریمه می‌شوند و تا هفته بعد به آنها فرصت داده می‌شود برای معاینه فنی اقدام کنند ولی از سال آینده جریمه‌ها به صورت روزانه اعمال می‌شود.
حری همچنین این مصوبه را در راستای اجرای قانون هوای پاک و کاهش آلاینده‌ها عنوان کرد و گفت: خودروهایی که چهار سال از عمرشان گذشته باشد، ملزم به داشتن برگه معاینه فنی هستند.
وی افزود: شهر اهواز دارای پنج مرکز معاینه فنی خودرو با 13 خط است، البته شهروندان می‌توانند به مراکز فنی خودرو در سایر شهرستان‌ها نیز مراجعه کنند که هم اکنون 23 مرکز و 35 خط معاینه فنی در استان داریم.


http://dezfoolnews.ir/fa/News/55351/خودروهای-فاقد-معاینه-فنی-در-اهواز-جریمه-می‌شوند
بستن   چاپ