بهداشت و امنیت روانی خانواده
بهداشت و امنیت روانی خانواده در شرایط کرونایی ( شماره 4)
چهارشنبه 30 مهر 1399 - 00:27:22
صبح ملت نیوز
🔴 بهداشت و امنیت روانی خانواده در شرایط کرونایی ( شماره 4)

✅ برای حفظ امنیت روانی کودکان و حفظ آرامش، حضور فعال در کنار کودکان و گفت و گو با آنها بسیار مهم است و این روزها به واسطه شرایط خاص کرونا، مهمتر نیز هست. 

✅ کودکان را در محیط منزل مشغول فعالیت‌های جالب و خلاقانه کنید. مانند نقاشی روی دیواری که با کاغذ پوشیده شده یا روی سرامیک. به کودکتان نشان دهید که احساس اضطراب و نگرانی آنها را می فهمید و این احساس را سرکوب نکنید. 

✅ برای اینکار اجازه دهید به شما بگویند که به چه چیزی فکر می کنند یا چه فکری دارند؟ هرگز در پاسخ به ترسها و نگرانی های کودک نگویید ترس نداره بلکه بگویید من نگرانی شما رو درک می کنم.

✅ به این طریق کمک کنید تا احساس های منفی ای که تجربه می کنند در یک محیط امن و مورد حمایت بروز دهند و درباره آن صحبت کنند این کار کمک می کند تا کودکان روش های سالم و مثبت برای ابراز احساسات منفی و دشوار خود مانند خشم، ترس و یا غم پیدا کنند.

✅ برای این هدف البته لازم است بزرگسالان، والدین و سایر مراقبان کودک نیز بتوانند احساسات خود را به خوبی مدیریت کنند و آرامش خود را حفظ نمایند.

✅ مرکز مشاوره آرامش معاونت اجتماعی پلیس خوزستان آماده ارائه خدمات مشاوره ای به صورت حضوری و تلفنی به عموم شهروندان می باشد.
تلفن پلیس مشاور پاسخگو : 096580

http://dezfoolnews.ir/fa/News/46029/بهداشت-و-امنیت-روانی-خانواده-در-شرایط-کرونایی-شماره-4
بستن   چاپ