کارگران بیکار شده شهرداری اهواز همچنان در انتظار بازگشت به کار
يکشنبه 27 مهر 1399 - 17:00:10
ایلنا

با گذشت 55 روز از بیکاری 22 نفر از کارگران شاغل در شهرداری منطقه دو اهواز، هنوز این کارگران پیگیر بازگشت به شغل سابق خود هستند.

22 نفر از کارگران قراردادی فضای سبز شهرداری منطقه دو اهواز در استان خوزستان که تحت مسئولیت شرکت پیمانکاری در پروژه کمربند سبز هستند، ابتدای تیر ماه سال جاری با اتمام قرارداد از کار بیکارشدند.
از آن زمان تاکنون کارگران بیکار شده، پیگیر مطالبات معوقه و بازگشت به کار خود شده‌اند اما بلاتکلیفی آن‌ها هنوز ادامه دارد.
به گفته کارگران؛ مجموع کارگران فضای سبز شهرداری منطقه دو که در کمربند سبز مشغول کارند حدود 40 نفر بودند که از این تعداد، 22 نفر از ابتدای تیر ماه بیکار شده‌اند و تا این لحظه، هیچ کاری برای آن‌ها پیدا نشده است.
آنها اظهار داشتند: در حال حاضر نزدیک 55 روز از این ماجرا می‌گذرد اما هنوز کارگران بیکار شده نتوانسته‌اند به کار سابق خود بازگردند به همین دلیل تقریبا هر روز از طریق نهادهای مختلف این موضوع را پیگیری می‌کنند.
از قرار معلوم علت تعدیل این کارگران، کاهش هزینه‌های جاری شهرداری منطقه دو اهواز همزمان با تکمیل بخش‌هایی از پروژه کمربند سبز عنوان شده است.
یکی از کارگران کمربند سبز اهواز که دست‌کم 6 تا 8 سال در بخش فضای شهرداری منطقه دو اهواز سابقه کاری دارد، در همین زمینه گفت: به دلیل شرایط سنی که داریم تا این لحظه هیچ کاری برای هیچکدام از ما کارگران بیکار شده، پیدا نشده و این مسئله تامین معاش ما را در این اوضاع اقتصادی و شیوع کرونا بسیار دشوار کرده است.
این کارگر افزود: درحالی من و سایر همکارانم به دنبال ایجاد شرایط برای بازگشت به کار هستیم که همه مسئولان شهری و دولتی اهواز از مشکلات ما باخبر هستند اما نه کارفرمای شرکت پیمانکاری و نه مسئولان شهری اهواز با اشتغال دوباره ما در شهرداری موافق نیستند.
این کارگر در خاتمه اظهار داشت: بعد از گذشت 55 روز هنوز امکان پیدا کردن شغل جدیدی برای ما فراهم نشده و این موضوع ما را در وضعیت بد اقتصادی و مالی قرار داده است. ما از کارفرما درخواست داریم به مرور ما را به کار سابق خودمان بازگرداند


http://dezfoolnews.ir/fa/News/45844/کارگران-بیکار-شده-شهرداری-اهواز-همچنان-در-انتظار-بازگشت-به-کار
بستن   چاپ