استاندار:محورهای رامهرمز_خیرآباد غیزانیه_ایذه چهار خطه می‌شوند
يکشنبه 27 مهر 1399 - 16:37:52
صبح ملت نیوز

استاندار خوزستان گفت: در راستای کاهش آمار فوتی‌ها و مصدومان در این استان، محورهای رامهرمز-خیرآباد و غیزانیه-ایذه چهار خطه می شوند.

غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان در این باره بیان کرد: در 6 ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل شرایط بهتری از نظر تعداد تصادفات و موارد جرحی و فوتی در خوزستان گزارش شده است.
وی افزود: این کاهش‌ها در تلفات و موارد زخمی شدگان، نشان‌دهنده توجه بیشتر مردم در رعایت مقررات و کار شبانه‌روزی و حضور پیشگیرانه پلیس راه و اهتمام اورژانس برای کاهش آمار فوتی‌هاست.
استاندار خوزستان در ادامه گفت: همچنین تلاش اداره کل راهداری در زمینه نصب علائم پیشگیرانه و ایمنی در جاده‌ها و کارهایی که در بخش بهسازی و ترمیم جاده‌ها و استفاده از وسایل ایمنی همچون گاردریل‌ها و نیوجرسی صورت گرفته است، در این موفقیت تأثیرگذار بود.
شریعتی ادامه داد: همچنین اداره کل راه و شهرسازی و شرکت زیرساخت نقش ویژه‌ای را در توسعه راه‌های استان ایفا کردند و تا سال آینده با چهار خطه شدن محور رامهرمز تا خیرآباد و همچنین مسیر غیزانیه تا ایذه میزان بزرگراه‌های استان افزایش چشمگیر پیدا می‌کند.
وی اضافه کرد: همچنین حوزه معاونت عمرانی استانداری، دفتر فنی، حمل و نقل و ترافیک سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی خوبی را در این زمینه داشته‌اند.
استاندار خوزستان با بیان اینکه این آمار مربوط به پیش از اربعین است، اظهار کرد: در کاهش فوتی‌ها در جاده‌های روستایی در کشور رتبه اول و در آمار مجروحان در جاده‌های روستایی نیز رتبه سوم را در سطح کشور به دست آوردیم.
شریعتی با اشاره به اینکه آمار تصادفات موتورسیکلت افزایش پیدا کرده و این زنگ خطری برای ما به شمار می‌رود، افزود: از عوامل آن هم نبود فرهنگ‌سازی و بعضاً تردد موتورسیکلت‌های فرسوده یا فاقد چراغ سالم است که باید در این زمینه سخت‌گیری لازم انجام شود.
وی ادامه داد: البته به دلیل افرایش سه برابری کشت تابستانه، افزایش تردد روستاییان در این زمینه وجود دارد؛ از این رو احتمال تصادف هم افزایش می‌یابد و لازم است در راه‌های روستایی سخت‌گیری در رعایت قوانین بیشتر شود و کنترل‌ها افزایش یابد.


http://dezfoolnews.ir/fa/News/45837/استاندارمحورهای-رامهرمز_خیرآباد-غیزانیه_ایذه-چهار-خطه-می‌شوند
بستن   چاپ