رادیو صبح ملت نیوز ویژه شهرستان دزفول منتشر شد
رادیو صبح ملت نیوز ویژه شهرستان دزفول منتشر شد
جمعه 11 مهر 1399 - 10:48:04
صبح ملت نیوز
سلام و روز به خیر خدمت شما شنوندگان محترم رادیو صبح ملت،ویژه ی شهرستان دزفول.
در آدینه ای دیگر با مرور اخبار هفته در محضر شما عزیزان هستیم.
1.نهمین سوگواره عاشورائیان در دزفول آغاز شد.
دبیر سوگواره عاشوراییان دزفول در این سوگواره به خبرنگار ایرنا گفت: سوگواره از چهارشنبه به مدت چهار شب با رعایت پروتکل‌های بهداشتی آغاز می‌شود و با شعرخوانی، مراسم آیینی، تعزیه خوانی و مداحی همراه خواهد بود.


خبر 2. 40 میلیارد ریال برای توسعه زیرساخت‌های پژوهشی دانشگاه جندی شاپور دزفول هزینه شد.

- رئیس دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول گفت: 40 میلیارد ریال در یک سال اخیر برای توسعه زیرساخت‌های پژوهشی دانشگاه جندی شاپور دزفول هزینه شد.
 محمدرضا عصاری چهارشنبه شب در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: 20 میلیارد ریال تجهیزات در یک سال اخیر برای آزمایشگاه مرکزی وارد دانشگاه شد و 20 میلیارد ریال نیز برای راه اندازی مجتمع نوآوری و شکوفایی این دانشگاه در حال هزینه شدن است.
وی هدف از توسعه زیرساخت‌های پژوهشی را توسعه فعالیت‌های پژوهشی در این دانشگاه دانست و ادامه داد: برای حرکت به سمت دانشگاه‌های سوم و چهارم، المان‌هایی نیاز است که یکی از آنها شکوفاکردن استعداد دانشجویان و ایده‌های هیات علمی است که این امر با ایجاد پارک‌ها و مجتمع‌های نوآوری و شکوفایی محقق می‌شود.

 3.مدیر آموزش و پرورش دزفول گفت: مدارس دزفول 95 درصد پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده‌اند و اخطاری از طرف دانشگاه علوم پزشکی به مدارس دزفول داده نشده است.
رضا محمدی خباز روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دستورالعمل‌های بهداشتی در بازدیدهای صورت گرفته توسط کارشناسان بهداشت از مدارس شهرستان دزفول به طور حداکثری رعایت شده‌اند.
وی ادامه داد: با حضور کارشناسان بهداشت و  آموزش و پرورش دزفول، افزون بر 80 درصد مدارس مورد بازدید و ارزیابی قرار گرفتند که از زمان بازگشایی دستورالعمل‌ها رعایت شده و تاکنون هیچ گونه اخطاریه‌ای از جانب دانشگاه علوم پزشکی به مدارس دزفول داده نشده است.
مدیر آموزش و پرورش دزفول بیان کرد: تاکنون افزون بر 20 هزار ماسک بین دانش آموزان مدارس با اولویت مناطق محروم توزیع شده و گندزدایی مستمر محیط‌های آموزشی و اداری انجام شده است. 

خبر 4.  48 باغ ویلا در دزفول تخریب شد
رئیس امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان خوزستان گفت: ساختمانهای 48 باغ ویلا با حکم دادستانی در دزفول تخریب شدند.
به گزارش ایرنا محمدرضا میان آب روز سه شنبه در حاشیه تخریب این سازه ها در منطقه سبیلی دزفول گفت: تخریب این سازه‌ها در راستای اجرای تبصره 2 ماده 10 قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی و با دستور دادستان دزفول انجام شده و  48 مورد ساختمان و سازه با  همکاری اداره راه و شهرسازی شهرستان و سایر ارگان ها تخریب شدند.
محمدرضا میان آب افزود: دزفول به دلیل وضعیت خاص و کیفیت اراضی،  همواره مورد هجوم سودجویان، دلالان و تغییر کاربری غیر مجاز بوده و زمین هایی که   باید برای تولید محصول و تامین امنیت غذایی اختصاص داشته باشد قطعه بندی و از کاربری کشاورزی خارج می‌شوند. 
وی با بیان اینکه در راستای اجرای قانون و تکلیف قانونی موظف به اجرای این احکام هستیم  گفت: بیش از 500 پرونده در راستای اجرای ماده 3  همین قانون  در دادگاه های شهرستان دزفول تشکیل و در حال حاضر 110 پرونده منجر به صدور رای مبنی بر قلع و قمع شده است تا ویلاهایی که به صورت غیرمجاز در منطقه ساخته شده اند تخریب شوند .

5.راهپیمایی حرم تا حرم اربعین در دزفول برگزار نمی‌شود
امام جمعه دزفول گفت: با توجه به شرایط کرونا به منظور جلوگیری از هرگونه تجمع، راهپیمایی حرم تا حرم اربعین حسینی در دزفول برگزار نخواهد شد.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سیدمحمدعلی قاضی دزفولی روز دوشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی در دفتر امام جمعه دزفول افزود: دسته روی و دسته گردانی در اربعین حسینی ممنوع است و هر هیاتی که برای برگزاری مراسم عزاداری اصرار داشت باید طبق دستور ستاد کرونا پروتکل های بهداشتی را رعایت کند.
وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری اعلام کرده امسال عزاداری‌ها در منزل انجام شود، افزود: هرگونه دسته روی و پیاده روی ممنوع و برگزاری مراسم ثابت نیز باید با  مجوز ستاد کرونا انجام شود.

6.دستگیری سارق حرفه ای اماکن خصوصی در دزفول 

✅ فرمانده انتظامی دزفول از دستگیری یک سارق حرفه ای اماکن خصوصی با 10 فقره سرقت در این شهرستان خبر داد. 

✅ سرهنگ "روح اله گراوندی" در تشریح این خبر گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت باغات و کارگاه های برون شهری در برخی مناطق شهرستان، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس دزفول قرار گرفت.

✅ وی افزود: ماموران پاسگاه انتظامی شمس آباد با انجام کارهای اطلاعاتی یک سارق را در حال سرقت لوله‌های آبیاری فضای سبز یکی از تفرجگاه‌ها شناسایی و طی یک عملیات ضربتی دستگیر کردند.

7.آغاز مرمت مغازه تنها بازمانده صنعت نمدمالی در دزفول

🔰به منظور حمایت از آخرین بازمانده صنعت نمدمالی در دزفول پروژه مرمت مغازه حاج احمد محمدیان توسط سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری دزفول آغاز شد.

🔘استاد احمد محمدیان آخرین بازمانده نسل نمدمالی در دزفول بوده که همچنان در راسته استیل فروشان بازار قدیم به این حرفه مشغول است.


در پایان از همراهی شما سروران ارجمند،سپاسگذاریم.
شاد و تندرست باشید

http://dezfoolnews.ir/fa/News/43892/رادیو-صبح-ملت-نیوز-ویژه-شهرستان-دزفول-منتشر-شد
بستن   چاپ